PDA

View Full Version : Мненията ви за..?



Dessynka
03-11-2011, 18:54
Какво мислите за следната ситуация: Българин ходи с туркиня, или българка с турчин. Толкова ли е стряскащо? Информативно, мерси. :)

vagarious
03-11-2011, 18:56
Никога не бих подкрепила някоя от приятелките ми, да ходи с турчин.И обратното. :shock:
Лично за мен - също е недопустимо. :?

jghgh
03-11-2011, 19:02
Абе уж трябва да сме космополитни, отворени, без предразсъдъци.. Сигурно има много свестни турци. Всъщност аз имам една много приятна девойка от класа ми, даже е скандално "отракана" предвид колко консервативно обикновено се възпитават турците, но тя сякаш е някакво изключение.
Повечето които съм срещала имат някакво негативно мнение за българите, защото те самите са по-консервативни, това се вижда добре и в сериалите им. Някои от тях наистина говорят дразнещи неща като например, че нашите момичета стават само за забавление, и като цяло не ми харесва особено манталитета им, въпреки че си имат някои добри страни - примерно уважителни и мили хора са, но определено не мисля, че си приличат с българите. Не че ние сме цветенце, но като цяло повечето турци ми идват малко фанатизирани и дръпнати, странни. И може и да е тъпо, но това че са мюсюлмани определено ги прави различни от нас по разбирания.

TheBeliever
03-11-2011, 19:10
Рано или късно различията в манталитета и възпитанието ще си кажат думата и краят няма да е приятен.

За себе си съм твърдо убедена, че не бих приела лични взаимоотношения с турчин, и по-точно мюсюлманин. Просто мирогледа на тези хора ми е крайно неприятен.

Ако някой от близките ми реши да има връзка с представител на този етнос/религия - техен избор. Няма да съм във възторг, но и няма да се бъркам.

melodyy
03-11-2011, 19:28
Аз лично имам положително отношение към подобна връзка, ако двамата се обичат и държат един на друг.

DevilWish
03-11-2011, 19:39
Бившия ми беше турчин и бяхме заедно 3 години ;)

Biiiitch
03-11-2011, 19:41
Лично за мен няма значение, все пак те са си преценили сами за себе си.

ForzaFelipe
03-11-2011, 19:52
За мен няма значение,дали е туркиня,китайка,рускиня или каквато и да е,попринцип има значение от каква националност си,но има и много свестни.Влюбвал съм се в туркиня,но нещата се объркаха главно заради баща й и не сме се виждали от много време.

demonka
03-11-2011, 20:10
Аз лично съм против това, но всеки избира сам за себе си! :wink:

NomNomNom
03-11-2011, 20:15
Все едно азиатците да не ходят с европейци , щото ние за разлика от тях миришем повече, потим се повече, по-космати сме - факт.

Или негърките да не ходят с бели , щото са им малки пишките .

И какво като е турчин, по-добре да си с мил човек , свестен , умен, независимо от нациолналността , вместо да си с някакъв олигофрен - българин .

lubomirky
03-11-2011, 22:00
не бих и не подкрепям.

w0sh
03-11-2011, 22:16
Няма как да стане.

Самата мислъл ми е гадна.

MayFlower
03-11-2011, 22:19
Все едно азиатците да не ходят с европейци , щото ние за разлика от тях миришем повече, потим се повече, по-космати сме - факт.

Или негърките да не ходят с бели , щото са им малки пишките .

И какво като е турчин, по-добре да си с мил човек , свестен , умен, независимо от нациолналността , вместо да си с някакъв олигофрен - българин .

О, моля те само не забравяй колко години турчолята са ни държали под робство и колко мръсотии са ни причинили! Те са програмирани да ни мразят. Това просто е заложено в мозъците им! Нищо против нямам връзките с хора от различни националности, но лично аз НИКОГА не бих имала връзка с турчин! ( само като си представя как са клали и третирали дедите ни като нищожества- и ми иде всичките да ги избия ).

fenkaaa
03-11-2011, 23:37
Ами има и такива,на които въобще не им личи.. нито на вид,нито на обичаи и т.н,така че ако е един от тези съм горе долу ЗА.. иначе не :)

NomNomNom
03-11-2011, 23:48
Все едно азиатците да не ходят с европейци , щото ние за разлика от тях миришем повече, потим се повече, по-космати сме - факт.

Или негърките да не ходят с бели , щото са им малки пишките .

И какво като е турчин, по-добре да си с мил човек , свестен , умен, независимо от нациолналността , вместо да си с някакъв олигофрен - българин .

О, моля те само не забравяй колко години турчолята са ни държали под робство и колко мръсотии са ни причинили! Те са програмирани да ни мразят. Това просто е заложено в мозъците им! Нищо против нямам връзките с хора от различни националности, но лично аз НИКОГА не бих имала връзка с турчин! ( само като си представя как са клали и третирали дедите ни като нищожества- и ми иде всичките да ги избия ).

И искаш да ми кажеш , че сегашните турци са виновни и трябва да страдат заради това, че предците им са били задници ?
Или и те по дефоулт са зли , както каза - програмирани са .
Не можеш да поставяш под общ знаменател толкова много хора .
Не всички турци са гадняри.

BlueFace
03-11-2011, 23:53
Няма как да стане.

Самата мислъл ми е гадна.

ShtrudeL
03-12-2011, 03:25
И какво точно не ви харесва? Не са хора? Мога да ви кажа, че тези, които са турци, но живеят тук или дори са родени в България са си абсолютно същите като нас, само че с турски имена и повечето могат да си говорят и езика. Толкова сте жалки.

Schneeflocke
03-12-2011, 07:28
И какво точно не ви харесва? Не са хора? Мога да ви кажа, че тези, които са турци, но живеят тук или дори са родени в България са си абсолютно същите като нас, само че с турски имена и повечето могат да си говорят и езика. Толкова сте жалки.

:razz: Турците са...различни. Миришат и изглеждат различно. А хората сме родени да не харесваме рзличните - било то страх, омраза. Хубаво е, че се правиш на толерантна и отворена. Лошото е, че това са пълни глупости.

Moderatorius
03-12-2011, 08:02
Не го приемам.. и едва ли бих го приела. Не стига, че си натрапват скапаните сапунки и новини, пък и трябва да ги гледам по улиците. Пф, имат си държава, там да си стоят!!! Може да е ограничено мисленето ми, но май така съм възпитана.. :-o

jghgh
03-12-2011, 09:32
Крайно, некрайно - дивакът си е дивак. За човек от дадена народност може да се съди по културното му наследство. Ориенталските народи не могат да се похвалят с наследство като европейското, а дори и българското. Ренесанс и подобни направления те не са имали, и са далеч изобщо от всякаква креативност и отворен кръгозор. Там изкуство е било да правиш едни и същи заврантулки по джамията и това им е голямото изкуство - майстор е този, който ги прави еднакви без грешка. Яко са изостанали и тва'й.
Само гледайки сериалите им можеш да видиш, че прословутата им модернизация, за която се учи и по история, доникъде не е стигнала. Още има да догонват, въпреки че са много по-светски и космополитни от ония от Близкия Изток. Но лично аз още ги смятам за изостанали и с назадничаво мислене - сериалите им го показват, според мен. Все тайни, все се крият, консервативни, патриархален модел, клюкарят се, подслушват се, а ако някой реши да е различен и да слуша собствената си воля, веднага е натикван в "правия път", всичко по калъп. Какво да им харесваш на турците? Нищо против, ама не ги харесвам. И изобщо не опира до робството - станалото-станало. Просто тоя манталитет, тая назадничавост.. Какво да им харесваш? Те Ван Гог имали ли са? Тепърва си изживяват развитието в културен план.


А, и бтв, като можем да съдим от културата на даден етнос за самия него, да погледнем фактите - американците напр. са "продукт" на европейски престъпници, заселили се в Америка нам си кой век. Културата им колко да струва.
По тая логика е интересно да се отбележи, че турците още се срамуват от зверствата си при потушаването на Априлското въстание - журналисти от цял свят тогава отразяват диващините им, които дотогава континентът не е виждал, освен в средните векове, които отдавна са били минало. А те в 19 в. са правили ебати и диващините, докато цяла Европа се е развивала и прогресирала, сменяла е идеологиите си и тн. А те там кво? Феодализъм и ислям от векове. Какво наследство и каква история си имат. Какво да им харесва човек. Те тепърва ще се учат на хуманизъм, креативно изкуство и т.н.

Т'ва е към НомНомНом, във връзка с днешните турци, че не са ни виновни. Да, не са ни, ама като им знаеш историята и културата и си правиш връзката. Къде е един европеец пред това? Той е наследник на богата култура и има в историята си сума ти мислители, теоретици, философи, политици, смяна на режими, писатели, артисти. Ония какво имат? Много дълго време са били султанска държава и са се водили по праволинейния път на религията - някога да са я отрекли просто за да видят какво е и др. гледна точка? Изостанали са и това е.
В последно време и нашата култура върви към регрес, но поне си имаме богато наследство..

BaffaLsc
03-12-2011, 09:38
Никога не бих подкрепила някоя от приятелките ми, да ходи с турчин
Че иначе ква приятелка си, ако не ги подкрепяш ? :-o

Както и да е, няма нищо лошо в това.. стига само да се обичат и всичко си е ок.. ;-)

Schneeflocke
03-12-2011, 09:41
Крайно, некрайно - дивакът си е дивак. За човек от дадена народност може да се съди по културното му наследство. Ориенталските народи не могат да се похвалят с наследство като европейското, а дори и българското. Ренесанс и подобни направления те не са имали, и са далеч изобщо от всякаква креативност и отворен кръгозор.

За арабски цифри чувал ли си? Да ти е било интересно защо така ги наричаме?

ShtrudeL
03-12-2011, 09:53
И какво точно не ви харесва? Не са хора? Мога да ви кажа, че тези, които са турци, но живеят тук или дори са родени в България са си абсолютно същите като нас, само че с турски имена и повечето могат да си говорят и езика. Толкова сте жалки.

:razz: Турците са...различни. Миришат и изглеждат различно. А хората сме родени да не харесваме рзличните - било то страх, омраза. Хубаво е, че се правиш на толерантна и отворена. Лошото е, че това са пълни глупости.

ОМГ...И как миришат и изглеждат? Да, глупавите хора са родени да не харесват различните, защото са глупави. И не се правя на никаква, говоря от лични наблюдения. Познавам такава двойка и са си много готини. В групата ми също има хора от турски произход и не са с нищо по-различни. Адски си тесногръд.

vagarious
03-12-2011, 09:56
Никога не бих подкрепила някоя от приятелките ми, да ходи с турчин
Че иначе ква приятелка си, ако не ги подкрепяш ? :-o

Както и да е, няма нищо лошо в това.. стига само да се обичат и всичко си е ок.. ;-)

А иначе каква приятелка ще съм, ако ги лъжа, че подкрепям такава връзка !? :wink:

Schneeflocke
03-12-2011, 10:02
ОМГ...И как миришат и изглеждат? Да, глупавите хора са родени да не харесват различните, защото са глупави. И не се правя на никаква, говоря от лични наблюдения. Познавам такава двойка и са си много готини. В групата ми също има хора от турски произход и не са с нищо по-различни. Адски си тесногръд.

По-скоро, еволюиралите хора не приемат различните. Инстинкт за оцеляване е: ако е ралично, като нищо е опасно, не го знаеш на какво е способно....

http://www.splloyd.com/photo%20gallery/people/markets/kichikildy/turkish-man-web.jpg

Нищо против нямаш, приятелката ти да излиза с него, викаш?

Първата ми работа тук беще сервитьорка в турско бързо хранене. След 19 дена се изнесох, 'щото ми омръзна всички да пробват да ми се натискат и ходжата да ми пуска ръце, като ида в кухнята да измия пепелниците. Може да съм много тесногръда, но това не го смятам за нормално. Ти, като си толкова отворена, ела във Виена и веднага ще те уредя.

jghgh
03-12-2011, 10:04
Крайно, некрайно - дивакът си е дивак. За човек от дадена народност може да се съди по културното му наследство. Ориенталските народи не могат да се похвалят с наследство като европейското, а дори и българското. Ренесанс и подобни направления те не са имали, и са далеч изобщо от всякаква креативност и отворен кръгозор.

За арабски цифри чувал ли си? Да ти е било интересно защо така ги наричаме?
Момиче съм. Това беше добра затапка, признавам.
Не променя мнението ми обаче, че културните различия не биха ми позвлолили да имам нещо повече от приятелство с някой турчин, или даже ако щеш - ориенталец.
Турците са даже по-добре от ония народи, дето все още си обрязват жените, имат смъртни наказания и правят диващини, които ние сме правили през средните векове.
Може да са добри, уважителни хора (в действителност са такива), но назадничавата мюсюлманска култура не може да мери с европейската - това са моите виждания. И те сигурно не харесват европейския разврат, защото всеки си гледа от неговата камбанария.
Но за мен те са си назадничави - за мюсюлманите говоря. Тепърва ще се учат да поставят човека на 1во място в културата си и т.н. Тепърва ще си разкарват феодалната власт и т.н.
Всеки да си мисли каквото иска. Моето мнение е такова за този етап.

Schneeflocke
03-12-2011, 10:09
Момиче съм. Това беше добра затапка, признавам.
Не променя мнението ми обаче, че културните различия не биха ми позвлолили да имам нещо повече от приятелство с някой турчин, или даже ако щеш - ориенталец.
Турците са даже по-добре от ония народи, дето все още си обрязват жените, имат смъртни наказания и правят диващини, които ние сме правили през средните векове.
Може да са добри, уважителни хора (в действителност са такива), но назадничавата мюсюлманска култура не може да мери с европейската - това са моите виждания. И те сигурно не харесват европейския разврат, защото всеки си гледа от неговата камбанария.
Но за мен те са си назадничави - за мюсюлманите говоря. Тепърва ще се учат да поставят човека на 1во място в културата си и т.н. Тепърва ще си разкарват феодалната власт и т.н.
Всеки да си мисли каквото иска. Моето мнение е такова за този етап.

Като цяло съм съгласна с теб. Тук ги има доста и някак...неприятни си ми. Смъртното наказание не е лошо нещо обаче, има хора, които е по-добре да бъдат затрити, не знаеш кога някой ще ги пусне на свобода...

Аз съм расист по прицип, просто не харесвам "различните". Но това не означава, че не харесвам отделните хора. Малко е сложно за обяснение....

againstyou
03-12-2011, 10:57
Не ги приемам тез неща.Българите трябва да сме си с Българи.

Cucko0
03-12-2011, 11:01
не бих и не подкрепям.

iiordanova
03-12-2011, 12:33
Всеки човек сам си решава.
Аз лично нямам нищо против тях.
Защо не бихте тръгнали с турчин или туркиня ? Ако беше испанец или американец - бихте , нали?
Според мен всичко опира до човека. Ако си пасваме и т.н. - какво ще го зарежа , защото е турчин ли ?

bloodandhonour88
03-12-2011, 14:47
Историята неможе да се промени, зверствата немогат да се забравят.

vpowerrr
03-12-2011, 14:55
Историята неможе да се промени, зверствата немогат да се забравят.
+1
Те си решават, аз съм твърдо против. Познавам турци и туркини и не съм очарован от тях. Като се има и предвид историята (ще кажете ''миналото си е минало-да, минало е, но не е забравено) на мен ми се вижда някак си...повече от странно. Не бих го направил.

valdesbg
03-12-2011, 15:08
Всяка жаба ще си знае локвата. Ако някой иска да е в моята локва - ще приеме моите правила :)

Туркиня... нямам против, стига да знае български и да се съобразява с българските норми на поведение. Или иначе казано - мюсюлманщината ще я забрави. Това ако сме в България.

За всички които ще ревнат - да, тя ще се съобразява с мен. Що ли? Щото е нагло да отидеш на чужда земя, и да искаш всички да се нагаждат според теб. Ти си чужденеца=> ти се адаптираш към местните.

И да, ако се наложи да замина извън България - аз ще науча местния език и обичаи и ако искам да се интегрирам - ще ги спазвам. Като не ми харесва - чантичката, пътя и пак в България.

И тъй :)

babity
03-12-2011, 15:34
Имам един супер сладък колега, който е турчин и определено бих се съвокуплявала с него. Обаче не си представям дълга сериозна връзка с такъв човек. Прекалено съм свободолюбива за да ме изтрае мъж с ориенталски начин на мислене. Но в идеалния случай, в който може да ми осигури всичко, от което имам нужда религията или националността не ме бъркат.

e3l4ito0
03-12-2011, 17:37
една приятелка е ходила с турчин а сега друга ходи с него аз лично съм му приятелка и не виждам нищо по- различно в него. дори свири на цигулка, което казвам, защото няма разлика в характера, възпитанието или нещо от този род..!! :) не виждам нищо срамно в това, но всеки е различен все пак!

DiDy1
03-12-2011, 18:01
Според мен няма някаква разлика ... Аз нито съм расист нито нищо. А и е важно не какъв си по народност или как си облечен ( въпреки че по дрехите посрещат , а по ума изпращат ) а как се държиш и какъв си отвътре . Дори и да си най-грозния на земята отвътре може да си най-препрасното същество отвътре , тоес да си мил , да се държиш добре и т.н. :)

ReTarDeT
03-12-2011, 19:44
Според мен религията не е от значение..
Имам една позната която е туркиня и ходи с христянин | не намирам нищо странно в това |
Ама зависи и от семейството де... :(

BrokenInnocence
03-12-2011, 19:59
Точно противоположно на горното мнение, според мен религията играе главна роля в случая. Както казаха по-горе... какво е по-различното от това българка да има връзка с испанец или американец? Различното се появява, защото като кажем турчин, всъщност казваме мисюлманин. Естествено има много и различни религии и на връзка между будист-християнка не би се гледало толкова лошо например, но пък конфликтът Ислям-Всички останали религии е твърде сериозен. Религията няма как да не бъде фактор, дори за хората, които по принцип не са религиозни.

fUcKsMiLe
03-16-2011, 12:56
Няма как да стане.

Самата мислъл ми е гадна.

againstyou
03-16-2011, 14:29
Точно противоположно на горното мнение, според мен религията играе главна роля в случая. Както казаха по-горе... какво е по-различното от това българка да има връзка с испанец или американец? Различното се появява, защото като кажем турчин, всъщност казваме мисюлманин. Естествено има много и различни религии и на връзка между будист-християнка не би се гледало толкова лошо например, но пък конфликтът Ислям-Всички останали религии е твърде сериозен. Религията няма как да не бъде фактор, дори за хората, които по принцип не са религиозни.
Изключително вярно.

AnzaRe
03-16-2011, 14:48
Нещо не ми харесва това.....то си е вътре в българина да отбягва турците....знаете все пак за 500 години робство,по онова време бихте ли ги залюбили?!

xxcherry
03-16-2011, 18:33
Бившият е турчин. Някои от приятелите одобриха, други - не. Но аз лично повече с турци не искам да се занимавам.

Goddess
03-16-2011, 18:47
Нямам абсолютно нищо против смесените връзки, независимо дали става въпрос за турци, роми, араби и т.н. Аз съдя за хората като за такива. Много по-важни са човешките качества и отношението на даден човек към мен, а не расата или цвета на кожата. Още повече ако става въпрос за съвсем нормален, възпитан човек, който говори български и си е израснал с българи, а просто произхода му е друг. А и аз самата имам такава връзка, по-влюбена и по-обичана не съм се чувствала. :) И не бих се отказала от това, само заради някакви предразсъдъци и то чужди.

LaChupacabra
03-16-2011, 20:03
За себе си съм твърдо убедена, че не бих приела лични взаимоотношения с турчин, и по-точно мюсюлманин. Просто мирогледа на тези хора ми е крайно неприятен.