PDA

View Full Version : Да сменя ли гимназията?



Transform
03-11-2011, 21:25
Девети клас съм и тази година влязох в професионална гимназия,в тази гимназия се учи математика най-вече,а аз искам да науча английския език.Тъй като езиковата гимназия има прием само след седми клас,аз си мислех че няма начин да вляза и просто си влязох в училището в което уча сега,но разбрах че с преравнителни изпити мога да вляза,познати ми казват че с ако вляза там,не излизам с никаква професия,че езика не давал "хляб",също така че било много неотговорно да се местя,и куп други глупости,но аз наистина искам да науча английския много добре,защото искам да уча в Америка акт.майсторсто.
Работата е там в момента са на високо ниво и ме притеснява дали ще успея да ги настигна,в което се съмнявам донякъде защото много обичам да уча език,затова е и лбимяит ми предмет..
посъветвайте ме с нещо,благодаря предварително =D> :neutral:

radeberger
03-11-2011, 22:10
Ако толкова искаш език - изкарваш курсове и си взимаш после там някакво ниво чрез изпит. Според мен няма смисъл да се местиш в езикова гимназия.

Пък и така имаш 2 възможности - да се занимаваш с английски или математика по нататък.

Greennight
03-12-2011, 05:12
Няма смисъл.Английския е лесен.Можеш за 1 година на сериозни уроци да го научиш много добре.Английския така или иначе ти трябва...Виж вече в математиката има пари-инжинери,архитекти.А тва за Америка-то да не е концерт пожелание да се ходи там ? :lol:

EJIu
03-12-2011, 11:35
ако вляза там,не излизам с никаква професия,че езика не давал "хляб",също така че било много неотговорно да се местя

:shock: :shock: :shock:

Не съм чула някой, завършил ЕГ, да е умрял гладен. :)

Не мисля, че този въпрос е на разискване от приятелите ти. Ако искаш да учиш език - влизаш в ЕГ и, особено, ако е хубава гимназията и имаш желание, го научаваш перфектно. Освен това повечето езикови гимназии имат солидна подготовка и по другите предмети, така че моето мнение е ЕГ>ПГ.
И още нещо, в моя град езиковата гимназия има по-висок общ успех от матурата по математика от математическата гимназия. Мога да ти кажа също, че ако искаш да кандидатстваш в Англия, в случай, че идеята за Америка ти се провали, в по-хубавите университети не приемат средно специално и обикновено искат една подготвителна година, която oсвен, че е загуба на време, хич не е евтина.

anonymous708973
03-12-2011, 12:12
Само да вметна... приятелите ти са тъпи. Да не би след професионалната гимназия да започнат да работят? Като какви? Зидари?!
Единици са хората, които успяват да изкарат хубава професия след гимназия.

Влезеш ли в ЕГ, трябва да учиш здраво, защото ще си изпуснал 8.клас, който е ключов за научаването на чуждия език. За щастие, английският не е толкова труден, така че със съвестно учене и курсове ще си го научиш.

Transform
03-12-2011, 12:36
Работата е там че пропускам и 9 клас , и влизам направо в 10 тази година с преравнителни ако реша да се преместя там

iiordanova
03-12-2011, 12:44
Приятелите ти са се изказали много тъпичко. В езика нямало хляб?! Чуват ли се? Навсякъде искат език , а ти искаш да учиш в чужбина .. мести се щом смяташ , че там е по-добре.
Сега съм 8 клас , не съм в езикова гимназия , но уча английски задълбочено. И от другата година часовете ми намаляват до около 4 пъти седмично. Та .. ще ходя на курсове от другата година. Ако имаш възможност и това е вариант.

awerw
03-12-2011, 14:51
Да наистина не излизаш с професия, а за това че нямало "хляб" не съм сигурен ;д И аз съм в ПГ и е добре лесно се изкарват оценки :D И те учат г/д на нещо ама не може да се сравнява с МГ или ЕГ, но пък е лесничко и имаш професия и имаш подсигурена стипендия :D