PDA

View Full Version : Iphone 4



Alexvr94
03-12-2011, 09:08
Според вас заслужава ли си Айфон 4? .. И знаете ли дали ги продават в технополис?

Biiiitch
03-12-2011, 09:11
Не си заслужава... Много прецакан телефон.

cvitiogi
03-12-2011, 09:36
Не си заслужава... Много прецакан телефон.
и аз така мисля!!!

NAPAST94
03-12-2011, 10:26
Само някой, който никога не е ползвал айфон, или го използва само и строго за работа, може да каже нещо подобно. Вярно може да не е най-практичния смартфон, което пък е въпрос на гледна точка, ама за мен по-красив, с по-приятен тъч скрийн и като цяло устройсто телефон няма. Аз ако имах парите за 4ката нямаше да му мисля въобще. За нормална употреба, визирам интернет, скайп, музика и приложения, не виждам защо да не си заслужава. Айде може би след някой друг месец, малко да спаднат цените, ама за мене си заслужава.
В крайна сметка иди го разгледай, виж разните му ревюта по интернет и си прецени.

K_O_L_E_V
03-12-2011, 10:57
Аз бих ти препоръчал този (http://www.handybg.com/view_product.php?id=2202&tree_id=5) телефон.

mlakniwe2
03-12-2011, 11:04
Този телефон е FAIL :-o да не говорим, че губи обкват, когато годържиш :-o мисля, че няма нужда да продължавам....

по-добре си вземи Samsung I9000 Galaxy S или Galaxy S II-според мен са по-добри от iPhone и са с Android OS

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2032/samsung-i9000-galaxy-s
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2203/samsung-galaxy-s-ii

bullit
03-12-2011, 11:18
Само някой, който никога не е ползвал айфон, или го използва само и строго за работа, може да каже нещо подобно. Вярно може да не е най-практичния смартфон, което пък е въпрос на гледна точка, ама за мен по-красив, с по-приятен тъч скрийн и като цяло устройсто телефон няма. Аз ако имах парите за 4ката нямаше да му мисля въобще. За нормална употреба, визирам интернет, скайп, музика и приложения, не виждам защо да не си заслужава. Айде може би след някой друг месец, малко да спаднат цените, ама за мене си заслужава.
В крайна сметка иди го разгледай, виж разните му ревюта по интернет и си прецени.
Интернет браузъра не поддържа флаш,скайп не е пълен а просто приложение,музика освен да си слагаш с iTunes у вас забрави по друг начин да стане с приложенията филма е същия.Възможно най-затворената ОС заедно с W7.Но в крайна сметка Човек сам избира дали да контролира телефона си или той него.

NAPAST94
03-12-2011, 15:39
Да ги питаш в такъв случай, защо си го купуват тоя айфон. Няма да те питат ей така да им обясниш. Че не всичкото отгоре му искат и повече от 1000лв. Т'ва не са хора 8-)

Nam3less3
03-12-2011, 15:57
+ Има най-големият app store с най-добрите приложения.
+ Години наред е актуален, ъпдейтван, и му тръгват всички нови приложения и игри без проблем.
+ Добър дизайн, бързо работи и лесен и хубав интерфейс.
+ Ако не ти трябва gsm функцията, може да си купиш i-pod touch 4g който е със същата ОС но по-евтин.
+ Хубаво качество на звука.
+ Хубава камера и жироскоп.
+ Страхотен дисплей.
- Висока цена.
- Нямаш избор откъм хардуер, само 1 модел е.
- Не може да го персонализираш освен ако не го джейлбрейкнеш.
- Няма много пиратство и повечето приложения трябва да се купуват освен ако не го джейлбрейкнеш.
- Затворена платформа е, има някой ограничения, примерно няма трансфер на файлове през блутут, няма флаш и т.н., някой от тях се премахват при джейлбрейк.
- Липсва постоянна синхронизация.
- Трябва да разчиташ на iTunes, няма usb mass storage.
- Батерията не може да се сменя от потребителя(но издържа доста).
- Няма радио, стерео спийкъри, поддържа само микросим.
- Липсват някой функционалности в операционната система.

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4-3275.php
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4-review-490.php
http://www.gsmarena.com/apple_ios4-review-489.php
http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s_vs_apple_iphone_4-review-500.php

Сам прецени дали си заслужава за теб.
А повечето хора които си го купуват не го ползват за нищо освен да говорят, нито теглят приложения и т.н., много са зле.

capslock
03-12-2011, 21:54
абе на за 1000 лева един HTC HD7 и си готов :)

K_O_L_E_V
03-12-2011, 21:55
Прикючих с ревюто на Motorola DEFY и съм доста доволен от Андроида.

Nam3less3
03-12-2011, 21:58
абе на за 1000 лева един HTC HD7 и си готов :)Ти луд ли си бе :razz: :lol: :lol: :lol:

capslock
03-12-2011, 22:06
абе на за 1000 лева един HTC HD7 и си готов :)Ти луд ли си бе :razz: :lol: :lol: :lol:

е не е 1000 лева баш ако е за това а ако не :smt097

Nam3less3
03-12-2011, 22:12
абе на за 1000 лева един HTC HD7 и си готов :)Ти луд ли си бе :razz: :lol: :lol: :lol:

е не е 1000 лева баш ако е за това а ако не :smt097Смешник сигурно и представа си нямаш с каква ОС е и какви са и предимствата и недостатъците. Widnows Phone 7 е се едно ios без тон функции и 1000 пъти по-малко apps. Няма по-голяма набутвация от това да си купиш такъв телефон(след като другите предлагат много повече), освен ако не си крайно непретенциозен потребител без представа за нещата. Познавам един който се е набутал да си купи такъв телефон заради такива "специалисти" и сега иска да ги намери и да ги пребие с телефона.

capslock
03-12-2011, 22:20
мисля че минусите на Iphone са повече а от тези приложения нямаш нужда

Nam3less3
03-12-2011, 22:26
мисля че минусите на Iphone са повече а от тези приложения нямаш нуждаМинусите на Windows 7 са същите каквито са и на ios, просто и 2те са затворени платформи с едни и същи ограничения. А това че не ти трябват приложения, не означава че трябва да избираш този телефон който има по-малко, тогава не си купувай смартфон изобщо, има си доста по-евтини телефони на които пак може да си гледаш филми, да слушаш музика, да пуснеш един скайп и да влезнеш в нета през wi-fi. Естествено колкото е по-скъп, толкова по-добре е качеството, но отново другите операционни системи са по-стари съответно по-изпипани за браузване в нета и т.н.

SexyBitch
03-13-2011, 11:15
Аз имам айфон 4 и мога да ти кажа, че е трепач, ако си достатъчно умен да го използваш както трябва. За тези, които не го харесват-или нямате парите, или не знаете всичките му екстри, или не сте наред ;)

SexyBitch
03-13-2011, 11:19
мисля че минусите на Iphone са повече а от тези приложения нямаш нужда

Страх те е да прочетеш опътването. Прецакваш го и казваш че трлрфонът е тъп. Ми то трябва ПОНЕ МАЛКО МИСЪЛ, за да ползваш такъв телефон. Просто гроздето е кисело ;)

Nam3less3
03-13-2011, 11:20
Аз имам айфон 4 и мога да ти кажа, че е трепач, ако си достатъчно умен да го използваш както трябва. За тези, които не го харесват-или нямате парите, или не знаете всичките му екстри, или не сте наред ;)Айде да та тестваме - кажи му всичките екстри и кажи за какво го ползваш и колко аппс си му инсталирала.

SexyBitch
03-13-2011, 11:25
Аз имам айфон 4 и мога да ти кажа, че е трепач, ако си достатъчно умен да го използваш както трябва. За тези, които не го харесват-или нямате парите, или не знаете всичките му екстри, или не сте наред ;)Айде да та тестваме - кажи му всичките екстри и кажи за какво го ползваш и колко аппс си му инсталирала.

Ъи знаеш ли колко много са??? :shock: Няма да си губя времето. Да разгледа сам и да се увери. Пийс аут

Nam3less3
03-13-2011, 11:35
Аз имам айфон 4 и мога да ти кажа, че е трепач, ако си достатъчно умен да го използваш както трябва. За тези, които не го харесват-или нямате парите, или не знаете всичките му екстри, или не сте наред ;)Айде да та тестваме - кажи му всичките екстри и кажи за какво го ползваш и колко аппс си му инсталирала.

Ъи знаеш ли колко много са??? :shock: Няма да си губя времето. Да разгледа сам и да се увери. Пийс аутВсъщност единствената сериозна екстра на айфон и тази която го прави толкова хубав смартфон е, че тъй като моделът телефон е само 1, софтуера и операционната му система са оптимизирани само за него и благодарение на това години наред айфона ти е актуален, ъпдейтван, бърз и му тръгват всички нови аппс и игри. Но от това идва и един друг недостатък - телефона е само 1 и нямаш избор откъм хардуерни възможности(примерни qwerty клавиатура). Но за мен пък сериозен недостатък е че е затворена система, неподлежаща на персонализация и липсват съответно функционалности(освен ако не го джейлбрейкнеш което не харесвам). Но заради това си има Андроид, най-масовата ОС която се слага на всякакви телефони от всякакви производители - съответно имаш огромен избор от устройства, самата ОС е изцяло отворена откъм модифициране, скъпите модели с андроид естествено дълго време са актуални, а апп маркета е 2ри в света(на 1во място е тоя на иос).

SexyBitch
03-13-2011, 11:50
Аз имам айфон 4 и мога да ти кажа, че е трепач, ако си достатъчно умен да го използваш както трябва. За тези, които не го харесват-или нямате парите, или не знаете всичките му екстри, или не сте наред ;)Айде да та тестваме - кажи му всичките екстри и кажи за какво го ползваш и колко аппс си му инсталирала.

Ъи знаеш ли колко много са??? :shock: Няма да си губя времето. Да разгледа сам и да се увери. Пийс аутВсъщност единствената сериозна екстра на айфон и тази която го прави толкова хубав смартфон е, че тъй като моделът телефон е само 1, софтуера и операционната му система са оптимизирани само за него и благодарение на това години наред айфона ти е актуален, ъпдейтван, бърз и му тръгват всички нови аппс и игри. Но от това идва и един друг недостатък - телефона е само 1 и нямаш избор откъм хардуерни възможности(примерни qwerty клавиатура). Но за мен пък сериозен недостатък е че е затворена система, неподлежаща на персонализация и липсват съответно функционалности(освен ако не го джейлбрейкнеш което не харесвам). Но заради това си има Андроид, най-масовата ОС която се слага на всякакви телефони от всякакви производители - съответно имаш огромен избор от устройства, самата ОС е изцяло отворена откъм модифициране, скъпите модели с андроид естествено дълго време са актуални, а апп маркета е 2ри в света(на 1во място е тоя на иос).
Всеки с мнението си ;) Аз лично съм си доволна и това ми трябва. Бърз е, начетох се и така знам всичко за екстрите му. И така...Всичко се зависи за какво ще го използваш телефона-дали ще се фукаш, ще оправяш тръби с него или ще го използваш за мини-компютър. А недостатъци винаги има :-P

Nam3less3
03-13-2011, 12:03
Всеки с мнението си ;) Аз лично съм си доволна и това ми трябва. Бърз е, начетох се и така знам всичко за екстрите му. И така...Всичко се зависи за какво ще го използваш телефона-дали ще се фукаш, ще оправяш тръби с него или ще го използваш за мини-компютър. А недостатъци винаги има :-PАми повечето хора и да си купят смартфон, го ползват за това, за което ползват и лаптопа си - музика, филми, скайп, фейсбук, интернет и бонус гпс навигация. Но повечето от това го могат и обикновените телефони, смисъла на смартфона е това че може да му инсталираш приложения, съответно най-важно е да има голям апп маркет. С това могат да се похвалят само иОС и Андроид, Симбиан^3 е по средата(но е загиващ), а Windows Phone 7 тепърва ще се развива.

capslock
03-14-2011, 18:58
Всеки с мнението си ;) Аз лично съм си доволна и това ми трябва. Бърз е, начетох се и така знам всичко за екстрите му. И така...Всичко се зависи за какво ще го използваш телефона-дали ще се фукаш, ще оправяш тръби с него или ще го използваш за мини-компютър. А недостатъци винаги има :-PАми повечето хора и да си купят смартфон, го ползват за това, за което ползват и лаптопа си - музика, филми, скайп, фейсбук, интернет и бонус гпс навигация. Но повечето от това го могат и обикновените телефони, смисъла на смартфона е това че може да му инсталираш приложения, съответно най-важно е да има голям апп маркет. С това могат да се похвалят само иОС и Андроид, Симбиан^3 е по средата(но е загиващ), а Windows Phone 7 тепърва ще се развива.

я кажете нещо с Android че да имам по-голям избор

UNITED2
03-15-2011, 16:17
:razz: Кълна се,че 98% от вас дори не са се докосвали до iPhone и незнаят какво всъщност представлява !
Уникален телефон,с него имаш чувството,че държиш света в ръцете си ;)
Въобще нямам забележки,забивания,бавени я оплаквания никъкви ! И то аз имах 3GS мечтата ми e iPhone 4 ;) Всяка стотинчица си заслужава ;)