PDA

View Full Version : Странност ...



bratanoo
03-12-2011, 13:12
Здравеите , незнам дали мястото на темата е тук , но общо взето няма знечение. Понеже едвали някой ще може да ми помогне. Причината да пускам тази тема е ,че просто искам да го споделя с някого ,
Аз съм малко странен човек.Свикнал съм да давам , но не и да получавам. Можеби ви се струва много глупаво , но е така. Когато давам нещо на някого го давам от сърце или му помагам от сърце (винаги е било така ) , но ако някой ми даде нещо или пък се наложи да ми помогне ... направо влизам в дън земя. Незнам как да реагирам , страшно неудобно ми е и се чувствам така всякаш съм длъжник на въпросният човек.Наложи ли ми се да искам нещо от някого ... почвам да губя думи , да примрънквам дазаобикалям нещата , общо взето кофти гледка.
Другото кофти нещо в мен е срамат.Това е нещото което ми е пречело винаги и все още продължава да го прави.
Благодаря , че ме излсушахте :)

vagarious
03-12-2011, 13:25
Мдааа и аз съм така - давам,давам,давам, защото просто не представлява трудност за мен.Обичам да давам от себе си.Но когато усетя, че имам нужда от помощ, нужда от приятел/и, не смея да си я поискам,научих се да не споделям,защото имам чувството, че обременявам въпросния приятел примерно.Защото ме е страх да се "предам" и да получа нужната помощ.Считам го като инстинкт за самосъхранение.Да ти кажа, преди и аз мрънках, но разбрах, че така ми е по-добре. :wink:
Относно срама .. еми трябва да го преодолееш, няма кой да го направи вместо теб.Гледай положително над повечето(да не кажа над всики) неща и евентуално ще разбереш, че не е нужен срам, за да се чувстваш добре. :)

StolenBliss
03-12-2011, 14:58
И аз го имам тва. Обичам примерно да черпя приятелите си, но не обичам те да черпят мен. Или момчета да плащат кафето. Това също го мразя. Нямам много пари, но когато се добера до такива, вместо да купя нещо за мен, купувам нещо скъпо за някой приятел. Не обичам да ми подаряват подаръци, ако аз не съм подарила по-хубав. Не го правя, за да съм 'по-напред', а просто така ми идва. Чувствам се много по-добре, когато аз направя услуга, отколкото когато направят на мен. И аз се чувствам длъжница. Та, приятелю, не си сам.

diksi
03-12-2011, 16:15
ШАНС аз пък взимам и давам на тея, които са ми дали ..

fenastz
03-13-2011, 16:24
ШАНС аз пък взимам и давам на тея, които са ми дали ..

Благодаря, че сподели. Сега сложи край на мизерния си живот.

По темата: еми, авторе, пожелавам ти да не попадаш на хора, които биха се възползвали от теб. А иначе срамът отминава с времето :)

diksi
03-15-2011, 13:49
ШАНС аз пък взимам и давам на тея, които са ми дали ..

Благодаря, че сподели. Сега сложи край на мизерния си живот.

По темата: еми, авторе, пожелавам ти да не попадаш на хора, които биха се възползвали от теб. А иначе срамът отминава с времето :)
NOW I'M DIE AND I'M A GHOST .. TAKE CARE OF THE DARKNESS :-)


По темата : Не се притеснявай да си взимаш дължимото