PDA

View Full Version : Програма



Manik96
03-12-2011, 17:48
Значииии . . Въпросът ми е следния . . Значи телевизорът ми има букса за флашка и ако искам да гледам филми от флашката на телевизора,обаче филмите не ми тръгват . . Песните,картинките тръгват,но не и филмите . . Тааа вапросът ми е следния трябва ми някаква програма или просто не го включвам правилно . . ?? :-D

ThEKiNgG
03-12-2011, 18:29
Явно ти не правиш нещо правилно кажи какъв е телевизора и какъв формат е филма пробвай с друг.

doomkillerr
03-12-2011, 21:57
Няма и да тръгнат тези филми! Така си мисля поне аз де! За да ти вървят филми, телевизора ти трябва да има хем процесор, рам памет, видео карта... айде спирам, че то стана цял компютър още малко... :D

selenium
03-13-2011, 09:41
Първо хващаш книжката на телевизора - ръководство за потребителя. Търсиш вътре тоя порт предназначен ли е за флашки с филми или не (предполагам е, щом вървят МП3ки).

После четеш какви формати въпроизвежда.
Ако форматите са ОК, е възможно файла да е твърде голям за да бъде прочетен от телевизора.

Предполагам, че проблема ти идва от това, че искаш да пуснеш 3-4ГБ файл.

Така ли е?

Cybershot
03-13-2011, 10:11
Май няма начин да тръгне въобще, един кабел от компютъра/лаптопа до ТВ-то ще ти свърши работа....

K_O_L_E_V
03-13-2011, 10:43
Няма и да тръгнат тези филми! Така си мисля поне аз де! За да ти вървят филми, телевизора ти трябва да има хем процесор, рам памет, видео карта... айде спирам, че то стана цял компютър още малко... :D

Е моя как чете даже .mkv файлове , стига да не са с DTS звук ? Също и mp4-ки от YouTube 1080p,720p всичко си върви ;) Зависи изцяло от телевизора , новите четат вече и .mkv с DTS звук което си е чист Blu-Ray плеър ( Само дето ти трябва 64 GB флашка за да си качиш един филм, но това е друг въпрос. По лесно е с външен хард. ) . А например DVD-то ми, което е по-старо от елевизора чете филми,които са с резолюция не по-голяма от DVD Rip.

kstanishev
03-13-2011, 15:01
Да, телевизорът ти трябва да чете филмите нормално, защото някои TV-та са с вградени плеъри.

Ако искаш да си още по-сигурен, преименувай файла на филма без никакви точки, давам пример:

National.Treasure.avi трябва да стане National Treasure.avi


Дори някои DVD-та не четат файлове, които са с точки в имената (проблем с разбирането кое е разширението на файла)

mdfks
03-20-2011, 20:10
При мен няма проблеми... Качвам филма на флашката, пъхам я в буксата на телевизора и ми излиза менюто, в което мога да избера: Музика, Снимки и Видео, след което си избирам файла и тръгва без проблем...

straus
03-20-2011, 20:27
Не поддържа всякакви формати, няма от къде другаде да е...