PDA

View Full Version : Използвачът, наречен "приятел"



snowbow
03-12-2011, 17:24
Здравейте, имам проблем с една приятелка-съученичка. Приятелки сме от 3 години. Отначало явно не знаех що за човек е и виждах в нея само хубавите й страни, а лошите вече впоследствие се оказаха, че са прекалено много. Да наречем девойчето К.
Миналата година я запознах с най-добрата ми приятелка П. Те се сближиха и аз много се зарадвах :) Бяхме трите приятелки.
С времето К. си показа рогата! Когато е ядосана за нещо си го изкарва на двете ни, постоянно крещи за най-малкото, а ние нямаме абсолютно никаква вина... и не на последно място тя е ДРЕБНАВА!
Миналата седмица ми се разсърди за поредната глупост (както казах тя е дребнава) и не ми проговори цял ден. На следващия ден аз й говорих, разпитвах я защо ми се сърди, а тя през цялото време се правеше, че не съществува!
Ето и втората причина да ми се сърди:
Понеже участваве в един проект и аз разговарях с организатора, той ме посъветва как да постъпя в една ситуация! Звъннах на К. и й казах как трябва да постъпим и тя ми отговори точно обратното на съвета, който получих. Ядосах се, че се мисли за най-умната и й казах, че определено не знае повече от организатора. Втора седмица ми е сърдита!
Ако става въпрос за училище абсолютно на всяко контролно и изпитване и подсказвам и изкарва 5 или 6 :) Ето и един пример: в петък по счетоводство изпитваха на дъската върху задачи. Видях, че съм ги решавала тези задачи в една тетрадка и вдигнах ръка да я реша. К. погледна в тетрадката с решените задачи, записа си операциите на ръчичката и когато аз си реших задачата на дъската, тя вдигна ръка за следващата задача и получи 6 :) А нали ми беше сърдита? Не ме поглеждаше, а ето, че пак до мен се опира за помощ! Почувствах се ограбена, излъгана и използвана. Друга случка: Реших й класното по математика и дори едно "благодаря" не ми каза. Единственото нещо, което получих от нея беше неуважение!
В четвъртък П. и звънна, за да излезем трите в петък и да се разберем, но К. каза "ами ще видим може и да дойда". В петък в училище попитах К. дали ще излизаме и тя ми каза "НЕ" . После (след около 2часа) звъннала на П. да излязат(явно само двете) и П. отказала ии естествено К. се разсърди. хаха....

Нямаше да е проблем ако можеше да се говори с К., но тя не е такъв човек. За нея само тя е права и всичко разбира. Според нея тя постъпва винаги правилно и другите грешат. Никога не си признава грешките и рядко се извинява за тях. Опитах се да говоря с нея, не успях.
Искам да помоля за съвет какво да правя с нея и дали си заслужава изобщо да се тормозя за това момиче.

dreamwalker
03-12-2011, 18:08
Престани да се занимаваш с нея, защото иначе всичко това ще свърши зле. Имаше един такъв случай с две мои съученички и накрая се стигна до бой. С хиляда зора ги отлепихме една от друга. Сега даже не се поглеждат. Така че моят съвет е да зарежеш това момиче ако не искаш да си провалиш младостта.

Mechev
03-12-2011, 18:11
Ам аз бих я зарязал , защото хем и помагаш и получава високи оценки и дори не ти казва мерси или нещо подобно и се сърди за всяка дреболиика и дори не ти говори :x мисля че ще си намериш много по добра приятелка от нея , но и дори да греша нали си имаш П просто няма смисул да дружиш с нея.Даже и аз се раздразних от тази твоя "приятелка" :shock: :x

PeRfEkTnAtaAa
03-12-2011, 18:48
Тва момиче не заслужава да ти приятелка..... Та на нея не й пука изобщо за теб... Няма смисъл да се занемаваш с нея.... :?

bloodyF
03-12-2011, 19:28
ами ти си си виновна, ходиш и по гъза, изкарваш и хубавите оценки и после 'ама защо ми се е качила на главата'. Явно е свикнала да и помагаш и знае, че даже и да не ти говори пак може да извлича полза от теб.

ecstazy
03-12-2011, 20:24
такива неблагодарни индивиди заслужават шут в гъза. понякога е трудно да го направиш, но все ще дойде в момента, в който ще видиш що за боклук е тая. теглиш една мазна майна и спри да й помагаш. Мисля, че другата ти приятелка можеш да я наречеш такава, щом не е излязла с тая. Не мога да ти опиша колко много ненавиждам такива неблагодарни същества. пък и нахална бе, погледни как си е преписала тва. колкото и да я псуваш - малко ще й е. хич не си заслужава да се тормозиш за нея ;)

Greennight
03-12-2011, 20:32
Просто я заеби...Тва не е приятелка,а използвач...Използва те като няква стока...Като някъв учебник...

DieselBlood
03-12-2011, 22:05
Ти още ли се моткаш с тая бе??Токат в зъбите,излизай си с П.и да не ти пука за тая.Такива хора са по-лоши от мангалите.

Schneeflocke
03-13-2011, 06:37
Всеки сам си избира ролята на изтривалка пред входната врата или картина на почетно място в дневната....

snowbow
03-13-2011, 14:46
Проблемът е, че сяда до мен, а чиновете са съобразени с броя на класа и няма свободни чинове. Никой няма да иска да се разменим и да изостави другарчето си :)

ecstazy
03-13-2011, 16:11
Ако си по назад казваш, че не виждаш и те местят напред. Искат, не искат, тва е.

kinkygirl
03-14-2011, 11:44
зарeжи я тази госпожичка ,,шeф'' нe ти трябва.. ; )

Pa3yMeH
03-14-2011, 17:42
Зарежи я таз "добра приятелка"...

yolaiza
03-14-2011, 18:21
не ти трябва използвач като нея!!! не стига, че и изкарваш оценките, ами и накрая ще се прави на много важна :-x
зарежи я!!! :o

UniCoWN
03-14-2011, 18:26
ами ти си си виновна, ходиш и по гъза, изкарваш и хубавите оценки и после 'ама защо ми се е качила на главата'. Явно е свикнала да и помагаш и знае, че даже и да не ти говори пак може да извлича полза от теб.

Съгласна съм напълно. Съжалявам, малко е грубо, но е така.
А колкото до това, че сядаш с нея и няма вариант за разместване, това с нищо не ти пречи. ;) Можеш просто да спреш да и подсказваш. На контролно се правиш, че ти е адски трудно и едвам-едвам успяваш с твоите неща /или нямаш време например/.
Това е ''тактичното, меко изплъзване'' 8-)
Другия вариант е да и го върнеш тъпкано, мръсно... Както бих направила аз ... :-D

Greshka
04-13-2011, 19:29
Зарежи я! Ако тя осъзнае, че е сгрешила един ден ще поиска отново да сте приятелки, но дори и това да не се случи не трябва да се притесняваш след като имаш П.Ако много си и ядосана започни да се държиш, както тя се е държала с теб.Може пък да се осъзнае въпреки, че според мен тя ще си е такава и за нататък.В един момент до теб, а в друг срещу теб.

gab4ooo
04-13-2011, 21:03
Според мен ,,П'' ти е истинската приятелка от това което прочетох . Ти сигурно си от тези хора които просто немогат да отказват . Аз бях така преди . Значи бях много наивна . Изкарвах шестици на най - големите двойкари , купувах всичко на моите приятели , излизах навън с тях когато имах да уча а на другия ден като им звъннах имам да уча аре чао . Аз забележки за без домашни получавам заради тях , а те ме зарязват точно когато имам нужда от тях . Тате ми казваше не им ходи по гъза един ден няма да си спомняте за това че сте били фр-та . Всеки ще поеме по своя път и никой няма да си спомня че ти си го извлекъл дотук . Моя съвет : Не и обръщай внимание . Ти като се държиж безразлично тя ще разбере че става нещо подобно , но гордостта и няма да и позволи да се извини или да те заговори . Нали каза че с П ст си добри приятелки , говори си в междучасието с нея или се прави че си говорите смей се по телефона , така К ще се почувства нежелана . Казвам ти го от личен опит . Все някога ще си преглътне гордостта повярвай ми , но тогава ще е твърде късно и ще те е изгубила ;) :)

BlizeR
04-14-2011, 10:50
Просто я зарежи тя само те използжа не ти е истинска приятелка! :? :?

Sea_girl
05-29-2011, 18:21
Дай и втори шанс!!! Може да е моментно нещо

pressiana
05-29-2011, 19:27
Това момиче не заслужава такава добра приятелка като теб. :)