PDA

View Full Version : Козметика за лице



GrippingBosh
03-12-2011, 19:51
Здравейте !
Доколкото зная стъпки за почистване ежедневно са сваляне на грима,мляко,тоник и нещо подхранващо май...Кожата ми е смесена ,на 16 години съм.Нямам пъпки по принцин ,от време на време излизат по 1-2 .Гледах в 1 магазин марки като Нивея,Гарниер , neutrogena...Харесвате ли продуктите 2 в 1 или ги предпочитате поотделно ?Какви козметични средства използвате вие,доволни ли сте и бихте ли ме насочили към определена марка :)
Благодаря :-)

Biskfitka
03-12-2011, 20:20
Ползвам маските и тоалетното мляко,а и околоочния крем на Регал,серията Beauty ,и дневен и нощен крем пак на Регал,от серията с мед и мляко :)

addic7edd
03-12-2011, 21:50
А нещо е ефикасно срещу ЧЕРНИ ТОЧКИ ( :-x ) ?

Rebirthing
03-12-2011, 21:52
Основните стъпки са три:

1. Измиваща/почистваща гел/пяна или почистващо мляко
2. Тоник
3. Хидратиращ/овлажняващ крем

Има още: дневен, нощен и околоочен крем, но на 16 мисля, че си малка за тези неща.
Подхранващия крем се ползва основно през зимата.
Веднъж или два пъти седмично е добре да се прави пилинг.

Лично аз ползвам измиващ гел и розова вода, въпреки, че розовата вода има тройно действие, почиства, тонизира и хидратира, но все пак предпочитам да ползвам гела преди това.

Не бих ползвала продукти на Nivea и Garnier, има доста химия във тях. Neutrogena същата работа...

sunshine01
03-12-2011, 22:33
А нещо е ефикасно срещу ЧЕРНИ ТОЧКИ ( :-x ) ?

Има една лесна за приготвяне и ефективна маска за премахване на запушени пори, с условието, че трябва да сте постоянни в употребата й.

Сипвате в някакъв съд малко мед, след което намазвате лицето с тънък слой от меда и започвате с плавни движения на пръстите да натискате и отделяте, докато почувствате леко парене. Не слагате допълнително мед. След няколко минути масаж с меда, не го отмивате от лицето си, а слагате влажна хавлиена кърпа на лицето и изчаквате от 5 до 10 минути. Не остава и следа от лепкавост по лицето.

Маската може да се прилага колкото пъти искате и ефектът ще бъде гладка и красива кожа.

rosencetooo
03-13-2011, 05:58
Използвам продуктите на Eveline и Alverde , сега си поръчах и едни продукти от Орифлейм с чаено дърво ,преди ги бях ползвала и бях много доволна :)
А тази розова вода за всеки тип кожа ли става ?

GrippingBosh
03-13-2011, 09:06
Rebirthing гела ти на коя марка е :)

XxBubblexX
03-13-2011, 09:12
А нещо е ефикасно срещу ЧЕРНИ ТОЧКИ ( :-x ) ?

както казаха горе с мед става и с картофи
настъргваш един картоф,почистваш си лицето,после слагаш картофа стоиш 10 минути и измиваш с хладка вода.

iiordanova
03-13-2011, 09:19
Срещу черни точки помага много почистването със злато.
Например : правиш си парна баня и взимаш златна халка , с нея минаваш носа хубаво , леко натискаш.
При мен има огромен ефект! :)

foreverr
03-13-2011, 13:29
Моята кожа също е смесена, но съм на 18 години.Преди 3 седмици си купих продукти за лице на alverde за смесен ти кожа и съм адски доволна, но тази марка можеш да намериш само в магазините дм.Също хубава марка е и balea, която също има само в магазините дм.Продуктите им са на нормални цени, даже евтини...Иначе аз за лице използвам измиващ гел, крем, и маска за лице(но си купувам бяла хума и си правя маска).А грима го махам с някъкво тоалетно млко на егал, което майка е купила и въпреки , че е евтино е хубаво.