PDA

View Full Version : тези обувки ..



ChastityMeyer
03-13-2011, 11:51
значи аз съм на 13 и нали излязох с приятелка харесахме си едни страхотни обувки тя си ги купи но аз тъй като нямах пари в себе си викам айде другия път но родителите ми като видяха колко им е тока и ми казаха: ти луда ли си!?!?!?!?!? ще приличаш на к**ва с тях .. и сега нз какво да правя аз няма да ги нося за училище де те ще са за специални случаи помощ много ги искам ;((( .. ето ги обувките : http://www.prikachi.com/images/786/3085786i.jpg

ggb
03-13-2011, 11:55
Всичко с времето си....

marin4itu
03-13-2011, 12:01
Малка си още за таива обувки.. Ще изглеждаш смешно, повярва ми!

Schneeflocke
03-13-2011, 12:02
На к***а не, но много сте ми смешни такива. Още има мляко около устата, ама на токчета ще се качват. Като си толкова пораснала, работи, изкарай пари и си ги купи. Ако още чакаш на мама и тате....техните пари, техните правила...

Goddess
03-13-2011, 12:02
На 13...имате ли представа колко сте смешни, независимо дали е за специални случаи. Ще го осъзнаеш като пораснеш още малко и ще видиш колко е нелепо отстрани.

kristito3
03-13-2011, 12:12
Обувките си ги бива, ама виж сега за теб още не са. ;//

psych0
03-13-2011, 12:13
Малка си още за таива обувки.. Ще изглеждаш смешно, повярва ми!

ch0c0latee7
03-13-2011, 12:17
Всичко с времето си....

Ами да и аз като бях на 13 не носех токове. После мисля че на 14 някъде си купих първите обувкти с ток .. някъде 3 см :D същото лято още едни 5-6 см .. и малко по малко нашите свикнаха и сега вече си нося високи .. ама вече съм на 16 .. изчакай има време

Rebirthing
03-13-2011, 12:47
Обувките са си хубави. Някои момичета на 13 изглеждат като на 16, така, че аз не виждам проблем. Ако имаш хубаво тяло и не си като дечко в лицето, ще изглежда окей, пък и нали е за специални случай...

Mirage3
03-13-2011, 12:47
Хубави са, но повярвай - ще изглеждаш смешно с тях. :(

Schneeflocke
03-13-2011, 12:51
Обувките са си хубави. Някои момичета на 13 изглеждат като на 16, така, че аз не виждам проблем. Ако имаш хубаво тяло и не си като дечко в лицето, ще изглежда окей, пък и нали е за специални случай...

А да ти е хрумнало, че това не е нормално? 'Що изглеждат на 16? 'Щото се плескат с грим, катерят се по токове и си купуват по-големи сутиени, за да ги пълнят със салфетки...

LeDa
03-13-2011, 12:57
Тц. Изживейте се детството. Ще имаш толкова време да носиш токчета, защо още сега? Нима наистина искаш детските ти спомени да са качила се на токчета с къса поличка и т.н. Направи поне 15г.

elinchica
03-13-2011, 12:59
абее това дали ще приличаш на курва много зависи от това как изглеждаш аз на 13 бях 167-8 някъде.. и си бях доста развита.. смис не съм носила такива обувки.. но наистина много зависи как изглежда.. и примерно ако си е развито момичето там дупе цици .. не прилича на 10 годишна защо примерно на рожден ден да не иде с тези обувки щом и харесва.. и най-вече всичко си е до граници :)

MonnyG
03-13-2011, 13:04
Обувките са си хубави. Някои момичета на 13 изглеждат като на 16, така, че аз не виждам проблем. Ако имаш хубаво тяло и не си като дечко в лицето, ще изглежда окей, пък и нали е за специални случай...

+1 :)

SladkaZagadka
03-13-2011, 13:05
И аз съм на 13 като авторката и определено ще изглеждам смешно в тези обувки.. просто лично на мен ми отиват ниски обувки или със съвсем малък , незабележим ток , тъй като не съм от високите и все още не мога да кажа, че имам изражение на лицето на по-голяма , че да не ми се смеят и сама да не си се смея като се видя .. :D

Greshka
03-13-2011, 13:37
Много са хубави обувките.Ако мислиш, че изглеждаш достатъчно голяма, за да ти стоят добре си ги вземи.Според мен обаче ще е най-добре да се разходиш още малко по магазините и да избереш нещо по-ниско.Не говоря за незабележимо токче, а нещо около 4-5 см.
:)

reoffender
03-13-2011, 13:42
Обувките са си хубави. Някои момичета на 13 изглеждат като на 16, така, че аз не виждам проблем. Ако имаш хубаво тяло и не си като дечко в лицето, ще изглежда окей, пък и нали е за специални случай...

А да ти е хрумнало, че това не е нормално? 'Що изглеждат на 16? 'Щото се плескат с грим, катерят се по токове и си купуват по-големи сутиени, за да ги пълнят със салфетки...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
А, да си се замисляла,че някой без грим, и без ПО-ГОЛЕМИ сутиени, просто са се развили по-бързо?Понеже аз на 13 носех чашка, почти, C, така че довода ти е просто... :-o
Има значение как изглеждаш, но те съветвам да не носиш токове, все още. :)

Schneeflocke
03-13-2011, 13:56
Обувките са си хубави. Някои момичета на 13 изглеждат като на 16, така, че аз не виждам проблем. Ако имаш хубаво тяло и не си като дечко в лицето, ще изглежда окей, пък и нали е за специални случай...

А да ти е хрумнало, че това не е нормално? 'Що изглеждат на 16? 'Щото се плескат с грим, катерят се по токове и си купуват по-големи сутиени, за да ги пълнят със салфетки...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
А, да си се замисляла,че някой без грим, и без ПО-ГОЛЕМИ сутиени, просто са се развили по-бързо?Понеже аз на 13 носех чашка, почти, C, така че довода ти е просто... :-o
Има значение как изглеждаш, но те съветвам да не носиш токове, все още. :)

Ти се смееш, но аз познавах една такава. 6 клас, голямото маце, сдърпа се с някой, и...тоалената хария и изпадна от сутиена...

Много са малко момичетата, които естесвено изглеждат по-големи на тази възраст. Дори и да си с развити гърди, едва ли имаш и лицео на 16-годишна... Повечето искат да се правят на големите какички. Което е жалко и смешно...

Schneeflocke
03-13-2011, 14:35
Добре де, само на мен ли не ми е смешно като видя някое момиче 6 клас примерно на ток? Смешно е ако ходи като патка или се клати като бор.Ако няма страшно детско личице авторката и може да ходи на токчета що пък да не си ги вземе? И моите носят токчета,едната почна от пети клас, другата-от шести.И какво? Ако може да ходи и знае,че когато се облича като дама,трябва да се държи като дама според мен няма проблем... :-o

Каква дама на 13 те гони.... Това си е дете, както и да го погледнеш. Зорлем на възрастен да се правиш винаги е смешно...

А и какво дамско видя в обувките...също не ми е ясно...

MeLikesPie
03-13-2011, 14:38
Като ти гледам правописа, не си за тия обувки.

x7aZzy
03-13-2011, 14:43
Ако наистина мислиш, че ще ти стоят добре и че ще можеш да ходиш на тях, купи ги. Вярно, че още си малка да носиш токове постоянно, но никой не е казал, че ще ги обуваш всеки ден. Все пак трябва да свикнеш с тях постепенно. За мен лично няма нищо по - смешно от момичета (жени) на 18 и нагоре, които не могат да ходят на токчета. Никой не се е родил научен и по-добре на 13 да си купи високи обувки, отколкото на 20 да ходи като патка на кокили.

Goddess
03-13-2011, 14:45
Добре де, само на мен ли не ми е смешно като видя някое момиче 6 клас примерно на ток? Смешно е ако ходи като патка или се клати като бор.Ако няма страшно детско личице авторката и може да ходи на токчета що пък да не си ги вземе? И моите носят токчета,едната почна от пети клас, другата-от шести.И какво? Ако може да ходи и знае,че когато се облича като дама,трябва да се държи като дама според мен няма проблем... :-o

Много уважавам такива майки по принцип, които възпитават у дъщерите си усет и вкус, за това, че един ден ще бъдат жени, дами и трябва да изглеждат като такива..обаче всичко трябва да става постепенно и с времето си според мен. 5-6 клас НЕ са жени откъдето и да го погледнеш. И аз на тази възраст съм искала да нося токчета и да се гримирам, признавам, но сега вече като мога да погледна отстрани и виждам колко е смешно и нелепо наистина.

AbbeyDawn123445
03-13-2011, 15:07
На мен ми харесват . Само се научи да ходиш и нямаш проблемии :)

Biskfitka
03-13-2011, 15:08
miminko е права според мен...първите ми сандали с токче бяха в 6ти клас,но по-ниски,защото от малка съм си по-висока,отколкото трябва за възрастта си. И определено лицето ми не беше детско,а използвах само гланц...

girl91
03-13-2011, 15:23
Аз имам подобни - http://prikachi.com/images/526/3089526m.jpg
Но аз съм на 19, почти на 20 години. Според мен не е нормално момиче на 13 да носи такива. На 13 дори не съм си и помисляла да си взема такива :-D Някои малки момичета дори изглеждат смешно, когато са обути с такива обувки и не могат да вървят с тях.

YoungDD
03-13-2011, 15:35
Аз бих те посаветвала да не се качваш на високи токчета още от малка. Сега костите са още много крехти. Майка ми е казвала, че ако ходя още от малка на високи токчета ще стане изкривяване на гръбначния стълб което ти можеш да не почувстваш сега, но след време ще си проличи.
Бих ти казала да си купиш някакви по-детски обувки. Виждала съм даже подобни на тези каквито ти искаш, но без този висок ток.

IQA
03-13-2011, 16:55
ggb написа:
Всичко с времето си....

Miichelle
03-13-2011, 17:00
обувките са хубави, но наистина тока е прекалено висок... ами да речем, че си купиш обувките и се окаже, че не са ти удобни и не можеш да ходиш на такъв ток.. или пък не ти стоят хубаво... за това първо огледай нещо с понисък ток и нещо, което ще ти е удобно и ще ти отива.. не прави същата грешка като мен да си взимаш обувки само защото са ти харесали 8-)

darrie
03-13-2011, 17:31
ДА, момичетата на 13-14, покачили се на токове, са смешни. Как момиче на тази възраст ще знае как да ходи с тях и как да се държи и облича като дама? Вие чувате ли се?! :shock: Повечето не умеят да си съчетават дрехите, токове ще носят.
Много са хубави, но като станеш на 15-16 години ще се чудиш на акъла си. Няма да изглеждаш като к*рва. Просто ще е смешна гледка. :?

Biskfitka
03-13-2011, 18:15
И каква е разликата между 14 и 15-годишно момиче...Един ден е на 14,на следващия става на 15 и за няколко часа е ''станала дама и се е научила да ходи на токчета ли''?
За всеки е индивидуално :?

darrie
03-13-2011, 18:31
Има разлика. ;)
Начина на мислене се променя.
И не съм сложила всички под общ знаменател. Казах, че "повечето дори не умеят да съчетават дрехите си". Не съм казала "всички". Нека си изживее детството. Има време да се гримира, да носи висок ток и т.н. Има по-подходящи за възрастта и обувки.

teenems
03-13-2011, 19:35
на мен ми е противно като видя момичета на 12-13-14 с такива обувки..не бързай ,ще има да носииииш колкото искаш ..даже ще ти писне

Pamaa
03-13-2011, 19:38
Aко пушиш по 1-2 кутии цигари на ден и всяка петък-вечер ходиш на кафе, където изпиваш по 2-3 уискита и след това ги врещаш зад ъгъла, КУПУВАЙ ги! Доста мои съученички правят този избор :P

GreenFairy
03-13-2011, 19:43
Абе жени може да не са,но има момичета,които могат да се държат като дами.Не да ходят направени и наконтени и като си отворят устите да ти става лошо.Това ми беше мисълта,поне да се държат възпитано и да не се чудят как да се разкрачат в кафето или на чия майка да пратят много поздрави.И на мен не ми харесват обувките,но пък щом авторката ги иска... Какво толкова,да не са с 15 сантиметра ток.Изразявам лично мнение и лично за себе си съм права.


В женското още от дете жената си я има.Дали е под миглите или под ноктите,ала си я има, докато с мъжете не е същото.

От къде е цитата, ако не е тайна?
Обувките са хубави, но аз лично не бих си ги взела :D Като бях по-малка (13-14-15 години) много ходех на токове. Но после отвикнах и не ми липсва. Мисля, че токовете седят различно на отделните хора и това не винаги зависи от възрастта.

Lyubeto
03-13-2011, 19:46
Децата са си деца , жените са си жени .. има време за всичко. Както за мен така и за повечето е неприемливо да се носят такива токчета на тази възраст. Щом родителите ти мислят,че не са за теб , значи не са . Много са ми смешни като ги видя из града. С изправени коси от малки с токчета и цигари и вече големите жени станали. Но както и да е различни ценности и различен морал.

Goddess
03-13-2011, 19:55
И каква е разликата между 14 и 15-годишно момиче...Един ден е на 14,на следващия става на 15 и за няколко часа е ''станала дама и се е научила да ходи на токчета ли''?
За всеки е индивидуално :?

По тая логика:к'ва е разликата межди 11-12 ? след това каква е разликата между 12-13 ? Между 13-14 ? Между 14-15 ? Между 15-16 ? между 16-17 и между 17-18 - един ден така, на следващия порасваш.. И така...дайте от 10 годишни да се правят на 20. То разлика няма.

LaChupacabra
03-13-2011, 21:26
Тц. Изживейте се детството. Ще имаш толкова време да носиш токчета, защо още сега? Нима наистина искаш детските ти спомени да са качила се на токчета с къса поличка и т.н. Направи поне 15г.

Rebirthing
03-13-2011, 22:43
Абе момичета, кой е казал, че ранното съзряване е хубаво ?! Разбира се, че не е, но това е факт, момичетата в днешно време съзряват физически много по-рано от колкото миналите поколения. Все пак авторката ясно е написала, че обувките ще са най-вече за специални случай. Къде е проблема да отиде на рожден ден, сватба или някакво тържество с такива обувки ?

Примерно аз като малка носех токчета и грим на състезания по спортни танци, а през останалото време си бях най-обикновено лапе. Никога не съм изглеждала нелепо или смешно, имайки предвид, че даже и 13 нямах...

bettinaG
03-14-2011, 12:37
Подкрепям горните мнения. На 13 с такъв ток...смешничко си е. Аз, че съм на 16, а почти не нося токове..

MeLikesPie
03-14-2011, 12:50
Според мен нещо по-такова може:

http://www.obuvki-bg.com/imagesmodel/102952DSC05021.JPG

http://www.obuvki-bg.com/imagesmodel/101410229.jpg

http://www.obuvki-bg.com/imagesmodel/100406580.jpg

По-подходящо е за възрастта.

ChastityMeyer
03-14-2011, 15:44
благодаря на всички ! страхотни сте ! :) и тези последните ми харесаха най-много :grin:

Biskfitka
03-14-2011, 16:45
И каква е разликата между 14 и 15-годишно момиче...Един ден е на 14,на следващия става на 15 и за няколко часа е ''станала дама и се е научила да ходи на токчета ли''?
За всеки е индивидуално :?

По тая логика:к'ва е разликата межди 11-12 ? след това каква е разликата между 12-13 ? Между 13-14 ? Между 14-15 ? Между 15-16 ? между 16-17 и между 17-18 - един ден така, на следващия порасваш.. И така...дайте от 10 годишни да се правят на 20. То разлика няма.От 10 до 20 е др.,аз друго имах в предвид.

dydzzz
03-14-2011, 16:52
Обувките са си хубави. Някои момичета на 13 изглеждат като на 16, така, че аз не виждам проблем. Ако имаш хубаво тяло и не си като дечко в лицето, ще изглежда окей, пък и нали е за специални случай...

+++

Lyubeto
03-14-2011, 16:54
GreenFairy, Дервишово семе. :)
Аз да попитам,че ми стана любопитно...Това,че едно момиче се гримира,ходи на токчета и още не знам си какво,значи ли че пуши като комин и пие като стар алкохолик?

На 90% от случаите - да. Но това е от родителите. Оставят ги да правят каквото си искат, никакъв контрол към това как излизат за училище или дискотека да речем, какъв силен грим използват, как се държат , каква компания имат , с колко момчета са се целували до сегашната си 12 - 13 годишна възраст и т.н. ... А да не кажа колко пъти съм чувала реплики от рода на "казах на наще , че ще спя в приятелка , ходихме на диско и се напихме като прасета" примерно...

FuckingFreak
03-14-2011, 17:20
Виж сега, родителите ти мислят доброто.. Най-често на точно такива момичета им излизат лоши имена, и не от по-големите от тях, а от връстниците им, като изключим някои загорили момченца, навлизащи в пубертета. Аз съм на 13 и до момента съм била максимум с 5 и 8 см ток, и то на платформа. Няма да ти направи чест да ги обуеш, всичко с времето си. Ако се чувстваш дама - много хубаво, но високите токове, гримът, пищното облекло и така нататък са просто атрибути и понякога бледнеят пред това което си отвътре. Виждала съм много наконтени момичета, но точно псуват като каруцари, на максимум 14 год. са и се имат че са се родили с цигара в ръка и това им е призванието, въпреки че има и индивиди, точно обратните..

Minerva
03-14-2011, 17:22
По-добре не се качвай на такива обувки от сега. За мене лично и самият модел е доста гаден, обаче нещата се въртят около това, че са много високи. Надали можеш да ходиш на тях и ще облечеш с нещо, с което да се връзват и да изглеждат добре.
На мен ми е супер смешно на тия години още се гоните и пискате по улиците, а сте тръгнали да носите такива обувки. Тва да си "порастнал" не е какви дрехи и обувки носиш, нито колко пушиш и пиеш, а как мислиш и се държиш.

Daisy11
03-14-2011, 17:32
ДА, момичетата на 13-14, покачили се на токове, са смешни. Как момиче на тази възраст ще знае как да ходи с тях и как да се държи и облича като дама? Вие чувате ли се?! :shock: Повечето не умеят да си съчетават дрехите, токове ще носят.
Много са хубави, но като станеш на 15-16 години ще се чудиш на акъла си. Няма да изглеждаш като к*рва. Просто ще е смешна гледка. :?
Аз съм на 14 и мога да ходя с ток...Това че ти не си знаела как да се обличаш и държиш на тази възраст не значи, че всички са така.
Към авторката - купи си обувки с ток като толкова искаш, но не с толкова висок като тези.

xxcherry
03-14-2011, 17:42
Леле, днес едно момиче колкото мен (на 13) дойде в даскало с такива обувки, т.е. такъв ток, повярвай ми - повече от ужасно е! :lol: Супер смешно е. А и тя изобщо не можеше да ходи с тях. Изчакай още малко да пораснеш и тогава. За сега си носи по-ниски обувки. :)

anna93
03-14-2011, 17:59
Като гледам момичета от 5 до 7-8 клас ми става смешно. В тоалетната на даскалото има голямо огледало и малките момичеа като започнат да се оглеждат дали грима им не се развалил, дали прическата не им се е развалила ми става смешно, а като видя момиче с толкова голямо токче на 13 г. ми става смешно... и от факта, че някои даже не могат да ходят на тях.... Всичко с времето си.... Изкачакай да станеш на поне 16г.

Hilary_
03-14-2011, 18:15
малка си за такива обувки .. :?

Evie
03-14-2011, 18:26
Защо си тръгнала още на 13 да носиш токчета :? всъщност те разбирам защото и аз имах един такъв период - мама ми купи 2-3 чифта, нисих ги 1-2 седмици и ми омръзна :D в момента нося само кецове, въпреки че изглеждам по-голяма и токчетата ми стоят добре 8-) ако толкова ти е мерак вземи си, но бързо ще ти омръзне...а и ако имаш детско изражение всички ще ти се присмиват отстрани защото ще изглеждаш смешно :?

darrie
03-14-2011, 18:47
Аз съм на 14 и мога да ходя с ток...Това че ти не си знаела как да се обличаш и държиш на тази възраст не значи, че всички са така.
Към авторката - купи си обувки с ток като толкова искаш, но не с толкова висок като тези.

С коментара си само показваш, че ти не знаеш как да се държиш и обличаш на тези години, не аз. 8)

miminko, добре изразих се по-рязко, но не може да не си забелязала момичетата на тази възраст, които се опитват да се правят на по-големи и подражават на 17-18 годишните. Ти имаш две дъщери, (ако бъркам, се извинявам, поне така разбрах) не ти ли е странно, когато видиш в някое кафене или по улицата момичета на тяхната възраст, изглеждащи като 20 годишни? (това, което каза и anna93) Не е за това, че обувките имат ток. Просто самия им вид не е за 13 годишно момиче. По-горе бяха пуснати снимки на обувки, които са като за нея. И също са хубави.

darrie
03-14-2011, 19:13
Аз съм на 14 и мога да ходя с ток...Това че ти не си знаела как да се обличаш и държиш на тази възраст не значи, че всички са така.
Към авторката - купи си обувки с ток като толкова искаш, но не с толкова висок като тези.

С коментара си само показваш, че ти не знаеш как да се държиш и обличаш на тези години, не аз. 8)

miminko, добре изразих се по-рязко, но не може да не си забелязала момичетата на тази възраст, които се опитват да се правят на по-големи и подражават на 17-18 годишните. Ти имаш две дъщери, (ако бъркам, се извинявам, поне така разбрах) не ти ли е странно, когато видиш в някое кафене или по улицата момичета на тяхната възраст, изглеждащи като 20 годишни? (това, което каза и anna93) Не е за това, че обувките имат ток. Просто самия им вид не е за 13 годишно момиче. По-горе бяха пуснати снимки на обувки, които са като за нея. И също са хубави.
Забелязала съм ги.И какво? Тяхна работа си е.И моята едната изглежда по-голяма и без токчета и грим.. и какво? Да не излиза от вкъщи,защото изглежда смешно отстрани? Нека да се правят на големи,харесва им-никой няма право да им се бърка,въпросът е да го правят така,че да изглеждат добре.

И аз изглеждам по-голяма. И какво?
Говоря за тези, които се правят на по-големи.
'щото никой не ги кара.. Сами си избират. И авторката може да избере нещо по-семпло и по-ниско като за възрастта си. :-|

sasuke666
03-14-2011, 19:29
имаш тактични родители :D :D
мм попринцип ми е много смешно като видя някви малки момичАнца с високи токове...но все пак изборът е твой.Носи това, което ти харесва без да ти пука кво мислят другите

TheNewReligion
03-14-2011, 20:48
Важното е да можеш да ходиш на тях. И да не ти пука какво мислят другите. Не им давам повече от 20 лева, зат'ва вземи и сама си събери парите, за да си ги купиш.

TheNewReligion
03-14-2011, 21:04
Според мен нещо по-такова може:

http://www.obuvki-bg.com/imagesmodel/102952DSC05021.JPG

http://www.obuvki-bg.com/imagesmodel/101410229.jpg

http://www.obuvki-bg.com/imagesmodel/100406580.jpg

По-подходящо е за възрастта.
Браво, събрала си най-грозните чепици от най-долнопробните сайтове. Т'ва, че е на 13, не значи, че трябва да й пробутваш гуменки с ток.

Авторке, като за първи обувки с ток, тези са подходящи. Важното е да ги съчетаеш така с дрехите си, че да не изглеждат евтини. Чудесно е, че проявяваш собствен вкус още от сега. ^^

Schneeflocke
03-15-2011, 06:41
С това съм много съгласна.Нормално е да искат да идат на дискотека,да си намерят гадже или да изпушат една цигара от гъзария,друг е въпроса дали се контролират сами или трябва някой друг да ги контролира. :wink: :)

Какъв самоконтрол на 13? Ако можеше, нямаше да пита по форуми за такива обувки. Имах една приятелка, просто обичаше официални дрехи. Носеше костюми от 10 годишна(имаше си и излъчването на зряло момиче), но нейните обувки ВИНАГИ са били изискани(т.е., приемливо токче 3-5см, изчистени, официални). Това са точно обувките на малките фръцли, които искат да правят на какички...

MeLikesPie
03-15-2011, 11:01
Според мен нещо по-такова може:

...

По-подходящо е за възрастта.
Браво, събрала си най-грозните чепици от най-долнопробните сайтове. Т'ва, че е на 13, не значи, че трябва да й пробутваш гуменки с ток.


Просто се опитах да намеря нещо подобно на нейните, но с по-нисък ток и по-младежко. Освен това давам пример за стила, не за конкретен модел. И да, не са върха на красотата, ама не са и чак толкова ужасни.

nymphadora
03-16-2011, 12:02
С това съм много съгласна.Нормално е да искат да идат на дискотека,да си намерят гадже или да изпушат една цигара от гъзария,друг е въпроса дали се контролират сами или трябва някой друг да ги контролира. :wink: :)

Какъв самоконтрол на 13? Ако можеше, нямаше да пита по форуми за такива обувки. Имах една приятелка, просто обичаше официални дрехи. Носеше костюми от 10 годишна(имаше си и излъчването на зряло момиче), но нейните обувки ВИНАГИ са били изискани(т.е., приемливо токче 3-5см, изчистени, официални). Това са точно обувките на малките фръцли, които искат да правят на какички...
Самосъзнание.Някои го имат,някои могат да си направят сметката как да се държат,как изглеждат отстрани и какво трябва да направят.

Аха,понеже децата имат самосъзнание.Вижда,че приятелите й носят и тя ще иска-нормално е.Затова са родителите,да й налеят акъл.Аз съм на 16 и баща ми все още е леко критичен към ботите ми с токче.miminko,ти би дала на твоето момиче да носи на тази възраст токчета?13 годишна с токчета е нелепа гледка,просто им е рано,да се правят на жени малко по-късно.

Rebirthing
03-16-2011, 12:27
Това, че някои нямат самосъзнание на 13, не значи, че всички са били така. Аз знаех как да съчетавам дрехите още от 12-13 годишна, за тази крехка възраст имах по-добър стил и вкус от всичките си съученички и приятелки. По-късно, почнах и да се обличам по своя си начин и даже учителката ми по химия казваше, че трябва да се насоча към модния дизайн, а тя си беше доста консервативна и строга, така, че правете сметка ;).

В крайна сметка никой ли от вас не е виждал 13-14 годишно момиче да се гримира и да носи токче и все пак да изглежда добре ?!

CryToDie
03-26-2011, 08:14
Хубави са, но повярвай - ще изглеждаш смешно с тях. :(
+

anity92
03-26-2011, 09:07
Лееееееееле аз на 13 ходих само с маратонки и пантофки...Пък какво остава да се кача на такова нещо...На днешните деца определено им хлопа дъската...Не искам да обидя никой ама на 13 и с тези обувки за мен е просто някъкъв ужас! За всяко едно нещо си има време така че не бързай :)

LadyZaribena96
03-26-2011, 09:24
Аз съм на 15 и си позволявам най-високото токче на обувките ми до 4-5 макс 6 см .. и сега си купих 1 по високи към 8-9см за бала на брат ми ... а ти си 13 годишна и ще носиш 7-8 см ток...слез на земята.. много ще си смешна :) :?

Minerva
03-26-2011, 09:45
Това, че някои нямат самосъзнание на 13, не значи, че всички са били така. Аз знаех как да съчетавам дрехите още от 12-13 годишна, за тази крехка възраст имах по-добър стил и вкус от всичките си съученички и приятелки. По-късно, почнах и да се обличам по своя си начин и даже учителката ми по химия казваше, че трябва да се насоча към модния дизайн, а тя си беше доста консервативна и строга, така, че правете сметка ;).

В крайна сметка никой ли от вас не е виждал 13-14 годишно момиче да се гримира и да носи токче и все пак да изглежда добре ?!



Аз лично не съм виждала. За това мисля, че кецовете и спортните дрехи са хубаво нещо за определен етап от живота - пак не е най-красивата гледка, но поне не е толкова смешно. Обаче реално повечето се контят и се правят само за да изглеждат по-големи и "по-готини" за пред другите и за пред момчета, което само по себе си е ужасно тъпо и смешно отстрани. Да, за мен е глупаво и това на 13-14 да мислиш за момчета, ако ще и на външен вид да изглеждаш на 20! Като ги погледнеш и вече знаеш кое е в основата на държанието и облеклото им.

podleza
09-04-2014, 10:31
И аз изглеждам по-голяма. И какво?
Говоря за тези, които се правят на по-големи.
'щото никой не ги кара.. Сами си избират. И авторката може да избере нещо по-семпло и по-ниско като за възрастта си. :-|
cgn

Smilee..
09-04-2014, 15:29
Има време за такива обувки! Съмнявам се,че искаш да си смешна!?

Light_Dreamer
09-04-2014, 16:12
Ей, пак не съм изтървала нещо. Пуф, то вече на моята възраст се е носело обувки с 20 см ток . Леле, ще ма помислят за шестокласничка, а аз ще съм в 8 клас.:D
Обувките, с които мисля отида на 1-ят учебен ден в новото даскало.
http://img.bfashion.com/products/seo/big/bg/kecove-izabel-71318.jpg
P.S. Май са много демоде.:D

CoockieMonster
09-05-2014, 08:06
Сериозно ли на всички вас ви харесват тези обувки. Не искам да обидя никой, но никога не съм виждала по-грозни обувки! :D Аз започнах да нося токчета на 14 и то доста по-високи от тези. Прецени си, ако не изгледаш като детенце в лице и ако стила ти го позволява си ги вземи.

ayaska
09-05-2014, 08:38
И аз не разбирам каква е тая мания още на 13 да се стремите да изглеждате като на 20. Първо- смешно е, второ- личи си от километри и трето- тези обувки просто не са практични. Наистина на училище повечето време се прекарва седнал, но какъв е смисъла от такива токчета? Аз съм на 21 и нося равни обувки, просто защото са удобни. Ако толкова искате високи обувки на тая възраст изберете си поне платформи- хем са по-удобни, хем го няма да изглеждате все едно балансирате на кокили.

simona-t
09-05-2014, 09:23
Аз също исках да нося такива, :D но нашите катигорично отказаха. Вече дори не съм си и помисляла да нося обувки с висок ток..