PDA

View Full Version : Хелп МИИ !! :D Hair mask



AbbeyDawn123445
03-13-2011, 15:10
Здравейте! Извинявам се ако има такава тема или нарушавам някое от правилата на сайта, но съм нова :)
Значи , ако може някой да ми препоръча домашна маска за естествено русо/рижава коса , суха при това.. Чувала съм добри отзиви за яйцето ..
А и също се чудя дали да си направя с Тривитаминол (или както се пише)
.. някой беше казвал , че може да има обратен ефект ,,, вярно ли е?? :)

Благодаря за отделеното време и много ще се радвам , ако някой ми напише рецепта за маска :oops: :-) :-)

Greshka
03-13-2011, 15:18
Маска за суха коса с кисело мляко и жълтък

Към чаша добре престояло кисело мляко се добавя един жълтък и се разбърква добре. Сместа се нанася на косата и се държи около 20 минути. Измива се само с вода. - Правила съм си я и ми помогна



Маска за суха коса с брашно

1 с.л. царевично брашно, 1 ч.л. зехтин, 1 яйце и 100 мл отвара от черен чай. Нанася се още докато е топла и се държи на главата един час. Измива се с мек шампоан.


Вода за изплакване на руса коса

Съставки: сока на половин лимон, 500 мл. вода.
След измиване косата се изплаква с водата, в която е разтворен лимоновият сок. Процедурата придава блясък на русата коса.

AbbeyDawn123445
03-13-2011, 15:22
Благодаря ти много .. !! :grin:

мисля да направя смеска , защото нямам точно всички продукти..
Добре ли ще е според теб/вас ако смеся това:
1. кисело мляко
2. зехтин
3. 1 яйце
4. Мед??

и след това да си направя това последното с лимоновия сок ? :)
още веднъж Мерси :-)

FuckingFreak
03-13-2011, 16:41
Леле спокойно, това са домашни продукти, така да ги нарека, няма какво да ти стане от тях.. Само внимавай с количествата зехтин, че може да не се измие хубаво, а яйцето го мий с хладка вода иначе се пресича с топлата и остава нещо като полу-сварен белтък на парцалчета в/у косата ти. Тривитаминол не си взимай, ако се храниш здравословно. Витамините които има в него са много концентрирани и буквално от едно слагане могат да ти опадат цели кичури коса. Предназначен е за овци, и не напразно, тъй като те пасат само треви, тоест нямат достатъчно витамини, и аз лично не бих си го сложила на главата..

ri41
03-13-2011, 17:11
намажи се едно хубаво със зехтин и постой час два