PDA

View Full Version : Кофички



maksimal
03-13-2011, 15:49
Някой може ли да ми каже каква е разликата между обикновените кофички и кофичките със засилка(мокри кофички) ?? По точно кои мускулни групи тренира?

DownloadVirus
03-13-2011, 16:02
Гърди-трицепс..

firstdiesel
03-14-2011, 18:23
и в рамената доста влиза ...
разликата е че на едното се люлееш и е по-лесно щото те "вдига" инерцията

Chacho
03-15-2011, 09:12
Люлеенето измества натоварването, но идеята е да противодействаш на инерцията си.

Гръб също се тренира от кофички, стига да си по-изправен.

RoSKo0o0
03-15-2011, 12:53
Всеки ми е препоръчвал обукновени кофи, отколкото мокрите, защото са били по-ефективни. Иначе... ако няма широка успоредка за гърди... сгъваш колената и навеждаш леко тялото напред и така помпаш яко гърдите :)

Saphire
03-15-2011, 19:10
Гърдите и предното рамо ми се пръсват. Това е на широк хват нормални кофи. Мокрите са по - лесни предполагам. Най- трудни и ефективни са да слизаш по надолу от 90 градуса и да си на широкия хват с изпънат гръден кош напред и лакти встрани до колкото можеш и доста зад тялото, лактите, горе в небесата. Ако ще правиш така разгрей рамото мн мн добре

Ebaticirka
03-18-2011, 20:02
Люлеенето измества натоварването, но идеята е да противодействаш на инерцията си.

Гръб също се тренира от кофички, стига да си по-изправен.

navar
03-18-2011, 21:14
какво значи по лесни?? може би че можеш да направиш повече бройки ??
мократа кофа,освен сила ,развива и силова издръжливост-това е идеята,да се правят повече бройки и да се комбинира аеробно с анаеробно натоварване...
пробвайте да правите мокри до откат ,а не на бройка и ще разберете какво имам предвид...

Ebaticirka
03-19-2011, 09:01
какво значи по лесни?? може би че можеш да направиш повече бройки ??
мократа кофа,освен сила ,развива и силова издръжливост-това е идеята,да се правят повече бройки и да се комбинира аеробно с анаеробно натоварване...
пробвайте да правите мокри до откат ,а не на бройка и ще разберете какво имам предвид...
При правилно изпълнение мокрите кофи са по-трудни, идеята не е да правиш повече повторения и всяко упражнение до откат е натоварващо....Идеята не е да се люлееш като шматка, а да противодействаш на инерцията както обясни Чачо.

Chacho
03-19-2011, 10:17
Между другото, мокрите кофи съм виждал да ги правят с доста голям наклон. Изглеждаха като раменни преси едва ли не. И въпреки толкова голямото залюшване, когато се спускаше надолу, убиваше поне 5-кратно скоростта си.

navar
03-19-2011, 12:40
какво значи по лесни?? може би че можеш да направиш повече бройки ??
мократа кофа,освен сила ,развива и силова издръжливост-това е идеята,да се правят повече бройки и да се комбинира аеробно с анаеробно натоварване...
пробвайте да правите мокри до откат ,а не на бройка и ще разберете какво имам предвид...
При правилно изпълнение мокрите кофи са по-трудни, идеята не е да правиш повече повторения и всяко упражнение до откат е натоварващо....Идеята не е да се люлееш като шматка, а да противодействаш на инерцията както обясни Чачо.
благодаря че ме светна,колко съм бил прост да не се сетя досега че всяко упражнение до откат е натоварващо.тц,тц,тц...
май не схвана точно какво написах -силова издръжливост ,бла бла бла..
би ли ми казал как се противодейства н аинерцията ,може би докато се люлееш напред,вдигаш назад :)
идеята на мокрите кофи преди всичко е да вкара повече мускулни групи,тоест да се получи по комплексно натоварване от чистата кофа-трицепс,долна гърда...
ама нейсе,явно не съм запознат с противодействието на инерцията...каквото и да значи това :):)

Chacho
03-19-2011, 13:00
Означава вместо да се буташ само нагоре-надолу, след като се залюлееш, да впрягаш мускулите да убият скоростта ти.

navar
03-19-2011, 19:31
затова написах че са по комплексно упражнение,от сухите кофички,и че са по удачн за силова издръжливост...
силовата издръжливост предполага ,максимален брой мускули да работят максимално време...с максимална скорост..
затова за силова издръжливост примерно се прави олимписско обръщане,место раменна преса,и се бие гума с чук вместо да се дърпа скрипец ..

Myrth
03-19-2011, 19:53
Впрочем упражнения като обръщане, изхвърляне и производните, са за експлозивност, бих включил към тях и мокрите кофички.

Силова издръжливост по-скоро се постига с високи бройки - примерно набирания и кофи във високи повторения.

navar
03-19-2011, 21:04
Впрочем упражнения като обръщане, изхвърляне и производните, са за експлозивност, бих включил към тях и мокрите кофички.

Силова издръжливост по-скоро се постига с високи бройки - примерно набирания и кофи във високи повторения.
ами тя експлозивността( взривната сила) е пряко свързана със силовата издръжливост,затова и малко по нагоре съм написал -мокри кофи до откат..

Chacho
03-19-2011, 23:45
Аз си мисля, че са доста различни експлозивна сила и издръжливост. Все пак типът мускулни клетки, от които идва мускулната сила са тези с най-ниска издръжливост и се тренират с максимално бързи повторения.

navar
03-20-2011, 06:47
Аз си мисля, че са доста различни експлозивна сила и издръжливост. Все пак типът мускулни клетки, от които идва мускулната сила са тези с най-ниска издръжливост и се тренират с максимално бързи повторения.
правилно,но говорейки за максималата сила..
пример-скокът на дължина с два крака от място е ,изцяло предопределен от взривната сила( той е едно от упражненията,с които се измерва взривна сила на долни крайници) а едно от упражненията ,за подобряване на скока на дължина е повторение на такива скоци,един след друг до откат,с тежест на гърба..максимален брой повторения.
карайки мускула да извършва взривни движения последователно,до отказ подобряваме силовата издръжливост и взривната сила,но не и максималната сила..
иначе по принцип преобладаващи червени влакна-сила,преобладаващи бели-издръжливост..на теория е така,но не винаги нещата са изолирани и чисти...при повечето хор белите и червени влакна са близко в процентно съотношение...
така че ,тренировката за взривна сила,и тренировката за силова издръжливост са свързани..виж ,тренировката за максимална сила е от друг тип..там са малко повторения ,с големи тежести..
още един пример-кръгова тренировка се прави за силова издръжливост и взривна сила,поради което е предпочитания начин за трениране на спортисти занимаващи се с борба,бокс и бойни изкуства
докато силовите трибойци,където има значение максималната сила-тренират по съвсем различен начин ,и избягват кръгове..
дано сме полезни на някого
п.п. и не трябва да се бърка издръжливостта ,със силовата издръжливост :) съвсем различни неща са

Myrth
03-20-2011, 07:28
Може би е техническа грешка, но ако не е, все пак да ти припомня - белите са експлозивните влакна, а червените са бавните, по-издръжливи (оксидативни) влакна, сттува ми се че си написал обратното :)

А и да вметна.. отказът може да е страхотен метод за хипертрофия, но при силови тренировки е доста противопоказан. А издръжливост и силова издръжливост ми се виждат доста абстрактни понятия, ще се радвам ако конкретизираш :)

Chacho
03-20-2011, 10:37
Издръжливостта е тази, която е свързана с сърдечно-съдовата и дихателната система, докато силовата е на мускулно ниво. Доколкото съм запознат, едната умора настъпва при недостиг на кислород, а другата при недостиг на АТФ. (тук може и да се лъжа, но със сигурност са два различни вида). Съответно първата е от аеробни тренировки, втората - от анаеробни.

Да, белите клетки са тези, които се свиват бързо, а червените са бавните. Ето една статия от мен, като може би най-интересното е табличката в нея:

http://www.hugorivera.net/muscle-fibers-trainin.html

navar
03-20-2011, 12:17
съвсем техническа грешка е смяната на местата на цвета на влакната..
тук говорим за силова издръжливост ,а не за силова тренировка-ако ще правим сила има си дроп серии,има едт..
силовата издръжливост е възможността да правиш дадено упражнение,по дълго време-тя наистина се обуславя от АТФ ,да речем възможността да направиш с 50 кг 100 пъти вдигане от лег(примерно),или да задържиш максимално време тежест ,като мускула е в полусъкратено положение( т.нар. изометрично натоварване) този тип издръжливост ,няма нищо общо със способността да пробягаш 20 километра-там говорим за издръжливост в общия смисъл( и това се обуславя на правилното сработване на сърдечносъдовата и дихателната система..)
от своя страна взривната сила е възможността на мускула да премине от състояние на покой ,в състояние на максимално натоварване за най кратко време,тоест да извърши максимално количество работа,за максимално кратко време..
абсолютната( максимална) сила е способността на мускула да извърши максимално количество работа,като това не е ограничено във времето..
и не винаги ,човек който е много силен в абсолютния смисъл( вдига 200 на лежанка) е издръжлив силово( тоест може да направи 100 повторения с 50 кг)
както и човек притежаващ добра силова издръжливодт,не винаги е силен в абсолютния смисъл.същото важи и за взривната сила...но май се отплеснахме от кофичките..
най общо-правете кофи -и сухи и мокри..и колкото повече,толкова по добре