PDA

View Full Version : Компютъра няма .gif формат



Claymore
03-13-2011, 16:04
значи когато искам да запиша някой .gif на компютъра не става
сваля го просто като картинка без анимационния ефект, а пък и нямам опция като какво да го запиша
под името на файла няма лист с формати
цъкам "запиши изображението като" и няма опции въпреки това

п.п. на win7 съм

kstanishev
03-13-2011, 18:30
Ти сигурен ли си, че сваляш точно .gif? Защото като гледаш някой сайт, може да са направили JAVA слайдшоу, което ти да оприличаваш на гиф-че. Няма как да не ти дава иначе.

Друг начин е да завлачиш картинката към URL полето и да ти я зареди там, поне ще видиш що за картинка и що за разширение е.

Claymore
03-15-2011, 17:44
знам, че е .gif, същите ги свалям на другия компютър и нямам проблем, но тук не става, мога само с браузър да ги заредя, което не ми върши работа...

doomkillerr
03-15-2011, 18:05
знам, че е .gif, същите ги свалям на другия компютър и нямам проблем, но тук не става, мога само с браузър да ги заредя, което не ми върши работа...

А с коя програма се опитваш да ги отваряш тези GIF-чета? :-o

Claymore
03-15-2011, 20:00
windows photo viewer
microsoft office picture manager
windows media center
и не става с нито една

Claymore
03-22-2011, 08:18
някой знае ли??

teric
03-22-2011, 11:50
Предполагам си с уин 7 а той не поддържа .gif :-)

doomkillerr
03-22-2011, 15:12
Предполагам си с уин 7 а той не поддържа .gif :-)

Няма такива работи!!! 8)



някой знае ли??

Аз грешно съм ти разбрал проблема явно - В твоя случай, проблема идва явно от начина по който записваш самия GIF файл!!!

Давам бърз пример... Ето един GIF файл!

http://a.imageshack.us/img571/1581/newdoomkillerr.gif

Щракаш десен бутон на мишката върху самото изображение, от падащото меню избираш "Запис на изображението като..." / "Save pictures as..." и му даваш "Запази" / "Save"

На полето "Save as type" трябва да пише "GIF Image" :)

П.С. - Имай в предвид, че съществуват графични изображения записани, като GIF формат, без да има анимация към тях!

JDeel
03-22-2011, 15:31
Някои .gif са анимирани, други не. Windows Photo Viewer (и другите разни) ще визуализират всеки .gif като статичен. Ако искаш да видиш .gif-чето ти да мърда... не знам кои са специалните "Фото вюъри" за това, иначе с който и да е браузър става.

TheBeliever
03-22-2011, 18:52
Предполагам си с уин 7 а той не поддържа .gif :-)

Няма такива работи!!! 8)



някой знае ли??

Аз грешно съм ти разбрал проблема явно - В твоя случай, проблема идва явно от начина по който записваш самия GIF файл!!!

Давам бърз пример... Ето един GIF файл!

http://a.imageshack.us/img571/1581/newdoomkillerr.gif

Щракаш десен бутон на мишката върху самото изображение, от падащото меню избираш "Запис на изображението като..." / "Save pictures as..." и му даваш "Запази" / "Save"

На полето "Save as type" трябва да пише "GIF Image" :)

П.С. - Имай в предвид, че съществуват графични изображения записани, като GIF формат, без да има анимация към тях!

Със 7-ца ли си? Защото аз съм и имам същия проблем като автора. Изображението си се сейвна като "GIF Image", но единствено браузърите го отварят като анимирано такова.

И е същото с редица други анимирани изображения, които имам на компа и които си се отваряха без проблем с photo vewer-а на XP-то.

Claymore
03-22-2011, 20:39
@doomkillerr
вярно, че съм неадекватана когато стане въпрос за компютри ама чак пък толкова
и точно там където искам да ибела гиф формат няма нищо, не се отваря падащ лист...

doomkillerr
03-22-2011, 22:30
@doomkillerr
вярно, че съм неадекватана когато стане въпрос за компютри ама чак пък толкова
и точно там където искам да ибела гиф формат няма нищо, не се отваря падащ лист...

В момента работя на ХР и за това малко на изуст го карам... Изтегли си програмата "Irfan View", по време на инсталацията маркирай:

http://windows7themes.net/pics/animated-gif-file-associations.jpg

:)