PDA

View Full Version : Доволни ли сте от бълг. у-ще днес?



inloveinsomeone
03-14-2011, 16:34
Е, въпросът е ясен. Уча засилен български и имам едно много сериозно есе по научен проблем, затова ми трябва вашето мнение.
Ако можете също така да кажете как е било е едно време и как сега, и дали откривате голяма промяна.
Благодаря много.

zviar7539
03-14-2011, 18:49
Естествено,че не съм доволен и ще кажа основните причини за това,пък и всичко това се случва във моето училище.
-учи се прекалено много и то повече ненужни неща и е губене на време
-факт е че някои учиници,които не им дреме за училището,имат куп неизвинени отсъствия и двойки и забележки минават по неясни причини,а тези,които се опитват да научат нещо и са редовни едвам-едвам хващат 3-4
-учителите пишат на незнаещите ученици 3 по милост,а на тези,които знаят им нахвърлят куп сложни неща и едвам изкарват 3
-учителите нямат почти никакъв контрол над учениците,които се държат неприлично в час,бягат от час,пишат,употребяват наркотици и алкохол
-ученичите прилагат физически и психически тормоз на свои съученици и училищните власти бездействат
-учениците внасят забранени неща в училище като оръжия,алкохол,наркотици и т.н,няма никъкъв контрол и не се забелязва
-често стават сбивания и повечето пъти излиза,че никой не е виновен
-често стават хулигански прояви в междучасията и повечето пъти няма виновни
-учиниците все повече затъпяват,а повечето учители идват само да им мине времето и да си вземет заплатата и нищо не ги интересува.

ТАКА Е,НАЙ ГАДНОТО ОБРАЗОВАНИЕ Е БЪЛГАРСКОТО,НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА

Chacho
03-15-2011, 08:48
Към zviar7539:

Ще карам по реда, по който ти си изброявал проблемите.

-Кое от учебният материал е излишното и какви са твоите предложения за нов учебен план?

-Първо, единици са случаите, в които нередовните ученици ги поощряват за сметка на редовните, обикновено става при преписвания. Второ, какво те бъркат другите? Изцяло от теб зависи дали ще имаш отсъствия, забележки и 6-ци.

-Не винаги е така. Плюс това после заплата по милост на некадърните няма да дават.

-Тук съм съгласен.

-Много рядко се оплаква някой от подобни разпри. А на оплакване почти винаги ще откликнат "училищните власти"

-Не всеки ученик носи такива неща в себе си. Всъщност, ако се направи статистика, съм сигурен, че внасящите подобни неща ще са 1-2%. Също така някъде около 10 клас се обадиха в училището ни 5 пъти за 1 ден за бомба. След това няколко месеца имаше проверки на бележници и чанти, и повярвай ми през училищната врата се източвахме като през задръстване на Орлов мост.

-Вече се спомена физическият тормоз.

-Почвам да се чудя къде учиш. Във всичките училища, в които съм бил се наказваха подобни изяви и виновни винаги имаше. Понякога, понеже не си признаваха, излизаше цял клас виновен.

-Лоши заплати. Има и много добри учители, но е въпрос на късмет.


Не само в България е така.

fenastz
03-15-2011, 14:14
Общо взето в училище ни научават, че по-силния оцелява, че и с измама може да постигнеш успех, че оценките са всичко и покрай всичките тия простотии, които ни отнемат най-хубавите години, учим и напълно безполезни предмети.

Greennight
03-15-2011, 15:46
Не естествено,самият факт,че сме най-неграмотни в Европа говори много :o

smiirnoff
03-15-2011, 17:10
Общо взето в училище ни научават, че по-силния оцелява, че и с измама може да постигнеш успех, че оценките са всичко и покрай всичките тия простотии, които ни отнемат най-хубавите години, учим и напълно безполезни предмети.

Ето тези неща ме карат да се чувствам недоволна от училището.
После се чудят защо от малки някои тинейджъри стават хулигани (разбира се единствената причина не е училището, но при някои то повлиява доста). Поправете ме, ако греша.
Преди да влезна в елитно училище, учех в тъпото квартално люлинско училище, където беше супер зле. Естествено тогава за мен си беше рай, не бях учила другаде и нямаше как да сравня. Едва в 7ми клас си дадох сметка колко глупаво седят нещата в това, а и в част от останалите училища. Няма никакъв контрол и всичко се прави безразборно. И още куп неща...
Сега уча в професионална гимназия и нещата седят малко по - различно. Учителите са на по - високо ниво, като цяло ми харесват. Учениците се държат малко доста по - цивилизовано, не като в старото ми даскало - учителите като влезнат в нашата стая и все едно са в зоопарка :lol:
Има още неща, които не ми харесвам, ама ме мързи да пиша :Д

P.S Ако можех щях веднага се отида да уча другаде .. дай боже!

BeezyJey
03-15-2011, 17:58
Не, разбира се. Даже бих казала, че няма смисъл от анкетата ти.
:lol:

Violenza
03-16-2011, 05:16
Общо взето в училище ни научават, че по-силния оцелява, че и с измама може да постигнеш успех, че оценките са всичко и покрай всичките тия простотии, които ни отнемат най-хубавите години, учим и напълно безполезни предмети.
Съгласна съм, но бих казала "по-хитрият" оцелява. Тъжно е, ама на друго училището няма да ви научи.

meganet
03-17-2011, 13:42
Не съм доволен, за какъв чеп ми е да знам по всичко, като не всичко ми се отдава, това мразя в нашите училища, че трява да знаеш по всичко и пак ние сме виновни и сме били тъпи и не ни се учило.Кво да уча като знам че на другия ден ще ма изпитват по 100 предмета дето въобще няма да са ми нужни за напред.Образованието ни е пародия, играем си на училище, играем си и на държава.