PDA

View Full Version : Красиви гледки в София (места с красив изглед) !!!



milenkaaa
03-14-2011, 17:40
Към всички които са били на някои супер прекрасни места в София от където има прекрасна гледка, нека да пишат- издирвам такива места: например високи блокове, достъпни покриви на сгради или някое място, откъдето може да се наблюдава изгрев/залез..
Идеята ми е спонтанна - просто ми се иска да зарадвам един специален човек; а и нека споделим спомените за красивите моменти на мръсната ни столица ;д хах

Greennight
03-14-2011, 18:01
Почти няма такива места.Освен да отидеш някъде пред НДК или пред Александър Невски...

Pwnmaster
03-14-2011, 18:07
На Попа е особено красиво :-D

iLovePussyJuice
03-14-2011, 18:30
Почти няма такива места.Освен да отидеш някъде пред НДК или пред Александър Невски...колко жалко :)

catalogueofanger
03-15-2011, 08:03
Тоя селянин Грийннайт отново се изказа.

Можеш да разгледаш високите блокове в Лозенец и дали можеш да достигнеш до висока точка там.

Ако имаш кола или транспорт - Копитото.

София е уникален град за наблюдаване през ноща.

Shiz0
03-17-2011, 07:20
Ако имаш кола или транспорт - Копитото.
София е уникален град за наблюдаване през ноща.


:smt023
когато за 1в път бях там...останах буквално с отворена уста.. нито можеш да откъснеш поглед..нито да кажеш нещо.

Auriss
03-17-2011, 07:28
Ако имаш кола или транспорт - Копитото.
София е уникален град за наблюдаване през ноща.


:smt023
когато за 1в път бях там...останах буквално с отворена уста.. нито можеш да откъснеш поглед..нито да кажеш нещо.

СМОООООГ! :D :D

Rorschach
03-17-2011, 07:37
Качи се на копитото някой път и после говори за смоооооог...


Най-якото място да видиш София е Камен дел, но там не се стига с кола, а с лифт и съответно е трудно за изгрев/залез.


В Лозенец има няколко подходящи сгради, но определено няма да те допуснат лесно - това са Енергопроект и Кемпински Зографски, както и един висок блок точно зад Енергопроект, който е с "остър" покрив - там ако някой се навие.

Друг вариант са и високите хотели в други места - Родина и Плиска, но не е толкова мащабно.


Копитото си остава най-добрият и достъпен вариант.

Auriss
03-17-2011, 07:41
От малък ме влачат по планините ,а с приятели лятото се качваме ей-така, колкото да си запълним деня.
Ми яко смог е, какво ? Освен ако не е валяло - тогава гледката е добра.
Както и да е ,уж на ташак ,пък разводних темата :D

Rorschach
03-17-2011, 07:49
риъъъъли?

И какво представлява този яко смог, е така?

Auriss
03-17-2011, 09:08
ти значи не знаеш какво е смог ,а ми казваш в планината да се кача ,че да видя .....

Като гледаш към града от високо или от града към Витоша ,обърнал/а ли си внимание ,че е някак "изсветлено". Сякаш има мъгла в далечината ...
Лятото понякога е толкова зле ,че София изглежда като 'потънала' в някакъв огромен облак дим (то си е тва ,де ).

Пример - след дъжд ,сутринта , забелязал/а ли си колко по-ясно се вижда Витоша ?

Rorschach
03-17-2011, 09:18
Ама не ми каза какво представлява този смог - а вечер вижда ли се или само е в най-слънчевите/топли дни през лятото?

А защо сутрин и след дъжд го няма?

CanisDirus
03-17-2011, 09:24
В София вече няма смог. Последно съм виждал края на 90-те, но тогава работеха повече заводи и бълваха прах и пушеци. най-вече Кремиковци.

myNameIsImmortal
03-17-2011, 13:04
Ако имаш кола или транспорт - Копитото.
София е уникален град за наблюдаване през ноща.


:smt023
когато за 1в път бях там...останах буквално с отворена уста.. нито можеш да откъснеш поглед..нито да кажеш нещо.

Къде се намира това .. "Копитото"??

Аз пък наблюдавах София от Витоша, има малка отбивка до 1 манастир (чиито име не знам как се казва) и беше много красиво и доста спокойно.. през деня фучат коли насам натам, но вечер е супер..

myNameIsImmortal
03-17-2011, 13:05
Ако имаш кола или транспорт - Копитото.
София е уникален град за наблюдаване през ноща.


:smt023
когато за 1в път бях там...останах буквално с отворена уста.. нито можеш да откъснеш поглед..нито да кажеш нещо.

Къде се намира това .. "Копитото"??

Аз пък наблюдавах София от Витоша, има малка отбивка до 1 манастир (чиито име не знам как се казва) и беше много красиво и доста спокойно.. през деня фучат коли насам натам, но вечер е супер..

Rorschach
03-17-2011, 14:06
Телевизионната кула на Витоша е това...


А бтв за темата ти, която е заключена - супер романтика ще е да я заведеш в ресторант Панорама, който се намира на последния етаж в японския хотел - проблема е, че е адски скъпо и трудно за резервация, но гледката (особено при залез и хубаво време) и цялата атмосфера трепят всичко. Ама си е дебела историята там...

bgrgroup
06-27-2018, 09:12
ти значи не знаеш какво е смог ,а ми казваш в планината да се кача ,че да видя .....

Като гледаш към града от високо или от града към Витоша ,обърнал/а ли си внимание ,че е някак "изсветлено". Сякаш има мъгла в далечината ...
Лятото понякога е толкова зле ,че София изглежда като 'потънала' в някакъв огромен облак дим (то си е тва ,де ).

Пример - след дъжд ,сутринта , забелязал/а ли си колко по-ясно се вижда Витоша ?

Защо понякога - винаги си е в облак.
По-скоро понякога, когато софиянците са на море или по родните места - би могъл да видиш София от високо.