PDA

View Full Version : идеии, предложения..



elizabeth6
03-14-2011, 18:41
Хи. В училището ни има някакви опити да се позволи на учениците да се намесят в управлението и аз съм една от тия дет ще опитат :D :D :D :D . Та разделени сме в различни области и моята група е за дисциплина и опазване на училищната база. Дайте някакви идеи как да организираме цялото училище или как да се намесим, какви наказания да има. П.С. трябва да са в полза на учениците :D :D :D и да е възможно да се изпълнят :D :D

Chacho
03-15-2011, 08:14
За да накараш някой да направи нещо имаш два начина общо взето. Да го принудиш да го направи по твоя воля или да го мотивираш сам да го извърши. Очевидно вторият е по удачният вариант.

Дисциплинарни наказания вече съществуват. Те са тези, които чрез сила принуждават, с други думи методи на първият начин. Въпросът е как да намалите наказанията и учениците сами да спазват този ред и за това е нужен стимул.

Изрядните ученици да получават разни бонуси, примерно:
-Да им отложат изпитванията за следващ ден
-Да си съкратят дежурството на половин седмица
-Да ползват компютрите от кабинетите по инфо през междучасието, като може да назначите някой от ползващите да съблюдава реда. Да кажем последният дошъл да ползва получава длъжността.
-Ако имате униформи - да избирате дали да ги носите.
-Ако над 70% от класа е изряден - екскурзия в края на срока.

Ето от тук ми е мотивацията: http://vbox7.com/play:d53cb12f
Човекът не е кой да е :)

fenastz
03-15-2011, 14:14
:razz: измамно чувство за власт

elizabeth6
03-15-2011, 16:42
да мс. много. Тия дет слушкат са ясни ко правим с лошите :D :D :D :D мс мн ми помотна

Chacho
03-16-2011, 10:11
С лошите няма какво толкова да правите, не сте законодателна власт. Вместо да наказвате лошите се опитайте да ги мотивирате да спазват реда.