PDA

View Full Version : Нокия Ц 6



MilanowPz
03-14-2011, 21:44
Искам да попитам дали някой има такъф телефон...и да ми каже , какви предимства и Недостатъци има !

Спрял съм се на него.. да ми го купят... чел съм доста за него , клипове, но искам да попитам дали ако някой има такъф телефона е доволен или недоволен

RoSKo0o0
03-14-2011, 22:29
Брат, пиши в правилния раздел и ще ти отговоря. Аз съм с С6-01...

MilanowPz
03-14-2011, 22:36
Проблема е че не знам в кой раздел.... ;д :D

Bukmop
03-14-2011, 22:48
зимай го ... мега якия телефон е ;)

ArrowsOfDeath
03-15-2011, 16:38
Местя ти темата.

RoSKo0o0
03-15-2011, 22:23
Значи говориш за ц6 чистото? или ц6-01? :) щото много хора бъркат

SimoPolice
03-17-2011, 19:41
един приятел има нокия ц6 добър телефон е но е Нокия :D не знам вие какво мислите но аз не съм фен на нокия ами на sony ericsson xperia x10 както си решиш

Nam3less3
03-17-2011, 19:42
един приятел има нокия ц6 добър телефон е но е Нокия :D не знам вие какво мислите но аз не съм фен на нокия ами на sony ericsson xperia x10 както си решишОстави марките там дали ше е нокиа или sony ericcson голяма работа, важно е софтуера, c6 е с добър хардуер но е със симбиан, а x10 е средна класа като хардуер но е с андроид което е огромен +.

Nam3less3
03-17-2011, 19:43
един приятел има нокия ц6 добър телефон е но е Нокия :D не знам вие какво мислите но аз не съм фен на нокия ами на sony ericsson xperia x10 както си решишОстави марките там дали ше е нокиа или sony ericcson голяма работа, важно е софтуера, c6-01 е с добър хардуер но е със симбиан, а x10 е средна класа като хардуер но е с андроид което е огромен +. А ако е c6-00 с хардуерната клавиатура е по-слаб модел и е на всичкото отгоре със стар гаден симбиан.

SimoPolice
03-17-2011, 19:47
един приятел има нокия ц6 добър телефон е но е Нокия :D не знам вие какво мислите но аз не съм фен на нокия ами на sony ericsson xperia x10 както си решишОстави марките там дали ше е нокиа или sony ericcson голяма работа, важно е софтуера, c6 е с добър хардуер но е със симбиан, а x10 е средна класа като хардуер но е с андроид което е огромен +. да но има и - защото няма клавиатура а нокия ц6 има

Nam3less3
03-17-2011, 19:51
един приятел има нокия ц6 добър телефон е но е Нокия :D не знам вие какво мислите но аз не съм фен на нокия ами на sony ericsson xperia x10 както си решишОстави марките там дали ше е нокиа или sony ericcson голяма работа, важно е софтуера, c6 е с добър хардуер но е със симбиан, а x10 е средна класа като хардуер но е с андроид което е огромен +. да но има и - защото няма клавиатура а нокия ц6 имаЕ Андроид е най-разпространената ОС и с нея има всякакви телефони на всякакви цени с всякакъв хардуер и видове хардуерни клавиатури. Естествено най-сполучливите модели не са толкова много нито ги има всичките на пазара в бг, но за всекиго има по-нещо.

kokodv
03-18-2011, 09:04
Зависи за какво ще го ползваш. Направих грешката да го взема, мислейки си, че е супер якото нон стоп фейсбук и скайп даааа... ама не е такааа... Много е лагав софтуера. Ако си свикнал на лагав софтуер и на по-бавни компютри примерно ще ти хареса ама аз съм малко бързак и затова... Ако го флашнеш можеш да си го направиш все едно е андроид с кракнат SPB Shell от който съм много доволен, но почна ли в скайп и нета едновременно всичко се изключва (заради рама - остават му само 28мб свободно) и не става за музика - много слаб звук със слушалки и на колонка (смятай - аз съм с AKG 324) (тоест ако са някои по слаби слушалки от 13лв примерно става). От личен опит вече 4 месеца с него ти давам плюсове и минуси- Плюсове:QWERTY хардуерна клавиатура - много удобна за скайп, СМС; здрав (може да изглежда кекав заради слайдера, но е супер здрав от личен опит знам.); Хаква се- може да се слага всякакъв софтуер и да се правят всякакви магарий с него; удобен интерфейс; Снимките са що годе задоволителни за екран 1680х1050; батерията му държи около 2 дена с доста интернет и ръчкане (това е много за смартфон) МИНУСИ: слаб процесор; малко рам - много лаг; качеството на видеото е отвратително ЦЪК (http://bit.ly/eGF3r9) ; слаб звук, но задоволителен; когато отвориш много програми наведнъж се изключват сами; дисплеят е резистивен (не е много чувствителен и е базиран на по стара технология), но може с Д-ПАДа да боравиш; фокуса на камерата е мноооого бавен - около 2~3 сек. ИЗВОД: Ако ти трябва нещо здраво, с добра батерия, много удобно за фейсбук, скайп (има и разговори чрез скайп), интернет форуми, СМС, подходящо за разговори и за снимки само за да съхраниш момента - ето това е телефона за теб. Ако искаш и музика, по добре 5800. (ако си решил да го взимаш и искаш да го хакнеш мога да ти помогна. Потърси ме на ЛС или на линковете в подписа ми)

Nam3less3
03-18-2011, 09:07
Добави за минус и лошия интерфейс и това, че е псевдосмартфон - няма достатъчно много и хубави приложения в маркета му, то всъщност само за айфон има.

kokodv
03-18-2011, 09:10
Не е точно така... Явно не си чувал за това, че може да се флашне. Има начини да портваш програмки и игри от Андроид и Симбиан^3 за s60v5. Има и някои приложения от iOS за S60v5. Преди да се обадиш - знам. Лагват ужасно много :D и за интерфейса със SPB Shell става като андроид или иОС. ПС: Забравих да допълня много важен +: Поддържа 3.5g мрежа и 3г връзката му е доста по-бърза от много други телефони. (визирам Ифоун 4 на един фр. Зареждат ми много неща по-бързо от неговия с изтекли 250мб висока скорост т.е. на ниска скорост.)

Nam3less3
03-18-2011, 09:12
Не е точно така... Явно не си чувал за това, че може да се флашне. Има начини да портваш програмки и игри от Андроид и Симбиан^3 за s60v5. Има и някои приложения от iOS за S60v5. Преди да се обадиш - знам. Лагват ужасно много :D и за интерфейса със SPB Shell става като андроид или иОС.В момента който направиш това вече не си с Nokia C6 ами с няква манжда с грозде :D

kokodv
03-18-2011, 09:17
В момента който направиш това вече не си с Nokia C6 ами с няква манжда с грозде :D

И к'во? Нали все пак манджата има QWERTY подправка :D :D :D

Nam3less3
03-18-2011, 09:18
В момента който направиш това вече не си с Nokia C6 ами с няква манжда с грозде :D

И к'во? Нали все пак манджата има QWERTY подправка :D :D :DДано да не лагва и тя :lol:

ThEKiNgG
03-18-2011, 09:58
един приятел има нокия ц6 добър телефон е но е Нокия :D не знам вие какво мислите но аз не съм фен на нокия ами на sony ericsson xperia x10 както си решишОстави марките там дали ше е нокиа или sony ericcson голяма работа, важно е софтуера, c6 е с добър хардуер но е със симбиан, а x10 е средна класа като хардуер но е с андроид което е огромен +. C6 с добър хардуер :lol:

Nam3less3
03-18-2011, 10:02
един приятел има нокия ц6 добър телефон е но е Нокия :D не знам вие какво мислите но аз не съм фен на нокия ами на sony ericsson xperia x10 както си решишОстави марките там дали ше е нокиа или sony ericcson голяма работа, важно е софтуера, c6 е с добър хардуер но е със симбиан, а x10 е средна класа като хардуер но е с андроид което е огромен +. C6 с добър хардуер :lol:Имах предвид c6-01 :oops:

ritobis
03-18-2011, 18:52
Заеби тези глупости за тая Нокиа или производни тухли.Със тоя симбиан не струва.Виж тези сравнени с Нокиата. телефони.

http://www.esato.com/phones/comparemore.php?phone=604&cp=524&cp2=605

Нокиата е като генитална брадавица сравнена с тези.А х10 изглежда смешен пред дизаяра.Нокиа бие само по тегло.

katito53
03-31-2011, 14:03
аз имам такъв телефон от около 2-3 месеца и съм доволна от него 8) според мен взимай го :)

neTAP4yYy
09-07-2011, 08:36
Искам да попитам до колко гб мемори карта поддържа телефона и колко голяма ще ми препоръчате да си взема?