PDA

View Full Version : Капки за очи които са нужни за преглед



Kocha
03-15-2011, 14:23
Днес ходих на очен лекар и ми каза,че за да ме прегледа трябвало да ми сложи някакви капки от които няма да виждам поне един ден(тоест ще виждам де ама ще ми е размазана плазмата).Какви са тези капки и каква роля играят в прегледа...той не ми обясни за какво са точно,но аз държа да знам какво ще правят с тялото ми.Ако някой може да даде мниние по въпроса ще му бъда много благодарен. : )


П.П.Даже и без капките той ми светка в очите и ме кара да гледам цифрички но все пак държеше да се сложат : (

x3mmaster
03-15-2011, 15:09
Задължително се слагат при преглед ;) Просто разширяват зениците за да провери за увреждания и такива му работи :) И може малко да ти пари и да си като надрусан всякаш но спокойно след 3,4 часа ще се оправиш,не 1 ден както са ти казали ;)

vesito13
03-15-2011, 16:22
Капките се слагат за разширяване на зениците.
И не си като надрусан, а просто ти е леко размацано пред очите. Проблем може да имаш, ако трябва да прочетеш нещо на по-близо, но това е първия ден. Втория и третия ден е хубаво да не натоварчваш много очите, заради разширените зеници.
Ако е слънчево съветвам за слънчеви очила след прегледа, защото слънцето ще ти дразни очите.

marin4itu
03-15-2011, 20:43
Аз не само на близо, ами и на далече не виждах :D Но в никакъв случай не е цял ден, ами 3-4 часа. А последния път като ходих, след прегледа ми сложиха капки за намаляне на зеницата и до половин час се оправих. Иначе да, слънцето дразни адски.

Kocha
03-16-2011, 05:15
Мерси много : ) Сега ми е малко по леко!

Red_Hair
03-16-2011, 09:54
по принцип се слагат атропинсъдържащи разтвори,а зрението е намалено а не е липсващо

kalpazanka
03-17-2011, 08:31
Атропин. Слага се, за да се прецени обективно каква е рефракционната аномалия.