PDA

View Full Version : Фризьорката ми каза, че..



BaffaLsc
03-15-2011, 14:39
си премивам косата , шампоанът не бил качествен , затова косата ми се заплитала още от средата на косъма..
Някакви идеи, съвети.. за друг шампоан или нещо такова.. :-o

bettinaG
03-15-2011, 14:52
Опитай с друг шампоан, а може също и балсам да слагаш, по-лесно се реше косата.

iiordanova
03-15-2011, 14:55
А защо не попита фризьорката си какъв шампоан да си купиш?
Попринцип балсама прави косата по-лека и лесна за разресване.
Шампоан .. може би на Глис или Гарниер ще ти свършат добра работа.
Аз използвам на Пантен от две седмици в комбинация с балсам на Пантен , много хубава ми става косата.

annamari
03-15-2011, 15:14
а в момента какъв ползваш??
аз съм доволна от елсев орзен пантен

MeLikesPie
03-15-2011, 15:17
Оп, грешка! Давай надолу 8-)

MeLikesPie
03-15-2011, 15:17
И аз преди бях така... Да не би да ползваш евтини шампоани?

Препоръчвам ти Глис, шампоан и балсам.

Greshka
03-15-2011, 15:25
Пробвай с по-скъп шампоан.(Елсев,Пантен) Може да си вземеш и балсам на същата марка.Също така има много спрейове, които подхранват косата и я правят по-лесна за разресване. :)

MegiBoOm
03-15-2011, 15:28
Какъв шампоан ползваш?

Everywhere
03-15-2011, 15:41
Да, какъв ти е шампоана? И щом ти се заплитат краищата, слагай балсам :)

BaffaLsc
03-15-2011, 16:00
Wash & Go ползвам.. от край време го ползвам и съм си доволна, пък защо се получава така.. :-o
Казвали са ми , че от балсам, косата се омазнява по - бързо..

MegiBoOm
03-15-2011, 16:06
Значи ето какво ти трябва - един хубав балсам!
Няма да го слагаш в корените, за да не се омазнава косата и така няма да се сплита, ще е по-мека и няма и дае мазна в корените! :)

vagarious
03-15-2011, 16:08
Е ти няма да слагаш в корените ...
Аз пък съм доволна от Palmolive и след него маска, а не балсам.Както искаш. :-o :)

Hilary_
03-15-2011, 16:13
Получава се така, защото в шампоанът ти има силни, агресивни измиващи средства, които премиват скалпа, сиреч карат косата да скърца .. ако не слагаш много химии по косата си като лак, пяна, стилизанти и подобни си вземи по - лек шампоан, който пак ще измива косата, но няма да я премива!! (:
Балсамът най - много да "заглади" отвън косъма, но има и спрейчета за разресване, който са без отмиване и пак ще ти свършат работа .. ти си прецени кое те устройва повече .. 8)

BaffaLsc
03-15-2011, 16:13
Едно голямо благодаря на всички.. ! :-)

TheBeliever
03-15-2011, 17:09
Има и още един фактор - колко често миеш косата си? Някои шампоани не са препоръчителни за честа употреба. А и косата не е добре да се мие повече от три пъти седмично, освен ако не се омазнява прекалено бързо.

Paramour
03-15-2011, 17:14
попитай фризьорката си какво да ползваш. все пак тя знае каква е косата ти, какъв тип е скалпа ти и т.н.

priincess
04-06-2011, 09:55
Аз използвам една терапия на Ейвън на Advance Teehniques (damage repair) в синьо шишенце е. Води се "Терапия за заплетени краища за суха и изтощена коса." На мен доста ми помага, пробвай я. Може да останеш доволна. : :-)

GrippingBosh
04-06-2011, 10:20
Получава се така, защото в шампоанът ти има силни, агресивни измиващи средства, които премиват скалпа, сиреч карат косата да скърца .. ако не слагаш много химии по косата си като лак, пяна, стилизанти и подобни си вземи по - лек шампоан, който пак ще измива косата, но няма да я премива!! (:
Балсамът най - много да "заглади" отвън косъма, но има и спрейчета за разресване, който са без отмиване и пак ще ти свършат работа .. ти си прецени кое те устройва повече .. 8)

Чувала съм,че скърцането е признак за добре измита и чиста коса :) Вярно ли е ?

П.П. - доволна съм от глис и елсев ,по -конкретно жълтия за склонна към накъсване коса и маската към нея

barbie1997
04-06-2011, 11:14
Ако косата ти е мазна или имаш пърхут , използвай Низорал.. продава се в аптреките мисля ,че е към 6/8 лева .. и найстина действа, личната ми лекърка каза също,чче бил много добър :)

WaterLilly
04-06-2011, 11:29
Чувала съм,че скърцането е признак за добре измита и чиста коса :) Вярно ли е ?
Грешно. Признак на премита коса е. Когато косъмът скърца, значи, че е едва ли не изстъргана естествената мазнина по него, което го оставя уязвим, лесно късащ се и хвърчащ като перушина понякога.

Вафълс, според мен трябва да слагаш балсам и да не си миеш косата по-често от през 1 ден. Хората си мислят, че балсамът отежнява и омазнява, но е обратното - предпазва ти връхчетата от цъфтене, прави косата лесна за разресване и трудна за накъсване, оформя я като цяло... стига да е правилно избран, разбира се. :)

darrie
04-06-2011, 11:34
Аз да не правя нова тема ще питам тук. Видях, че има доволни от шампоаните и балсамите на Пантен. Аз съм ползвала, но преди години. Косата ми е тънка и цъфти много. Подстригвам я всеки месец, не се изправям понеже имам естествено права коса и не е дълга. (не е и къса, със средна дължина е.) Мия я 2/3 пъти в седмицата. (в повечето случаи 2.) Можете ли да ми препоръчате нещо на Пантен? Или на някоя друга марка.. Нещо като за странната ми коса.. :?
Сега ползвам този:
http://www.lorealparisbulgaria.com/img/l10n/products/305x262/HCa9_1.jpg
Преди него бях с този:
http://monami.bg/photos/3596-loreal-elseve-anti-casse-shampoan-za-suha-i-iztosh.jpg

BaffaLsc
04-06-2011, 12:01
Хъх, откъде я изкопахте тази тема ? ;д
Не съм видяла мненията на някои от вас, съжалявам, че не съм отговорила..
2 пъти си мия косата в седмицата, вече почнах на едно къпане по веднъж да минавам със шампоана, но пак няма ефект, същата работа, не разбирам сега пък какво не е наред, но няма значение.. :]

papte
04-06-2011, 12:33
Хъх, откъде я изкопахте тази тема ? ;д
Не съм видяла мненията на някои от вас, съжалявам, че не съм отговорила..
2 пъти си мия косата в седмицата, вече почнах на едно къпане по веднъж да минавам със шампоана, но пак няма ефект, същата работа, не разбирам сега пък какво не е наред, но няма значение.. :]
опиай и с балсам.. и за да не я премиваш или там как се казваше - взимай си без отмиване.. серуми,спрейове за блясък, здрава коса, за изтощенаа.. за лесно разресване, за хидратиране [ама не прекалявай с тея за хидратиране.. и нанасяй балсама от по-надолу, а не от корените за да не се получава тва омазняване]

anonymous708973
04-06-2011, 13:24
Аз редувам Елсев (онзи белият), Гарниер (long & strong) и Trestan с коприва. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО слагам балсам, но само на последните 5 сантиметра от косата. Мия косата си през ден, тоест гледам да има два пълни дни. Ако я измия в понеделник сутринта, я мия най-рано пак в сряда сутринта. :)

Cucko0
04-06-2011, 13:55
http://www.henkel.it/iti/content_images/gliss_oil_spray_187199_web_425H_425W.jpgпрепо ръчвам ти го ! Ползвам го косата ми не се заплита и расте бързо защото не цъфти

Veroniika
04-06-2011, 16:06
Аз имах същия проблем и си взех шампоан на Пантен и балсам на Пантен и всичко се оправи :grin: :grin: 8)

BaffaLsc
04-06-2011, 16:53
Засега ще пробвам с този, който Cucko0 ми предложи,
имам препоръка за него и от една моя приятелка, ще опитам,
пък за балсами все още се колебая, защото и преди съм ползвала,
а ефектът не е кой знае колко добър, но.. благодаря Ви все пак..

sunshine955
04-08-2011, 13:28
Вземиси розовия на елсев - шампоана и балсама .. неверотни са ! Косата не я реша /почти/ Става лъскава и супер мека :)