PDA

View Full Version : Любов,ревност,ниско самочуствие ?



SlowDownBaby
03-16-2011, 10:16
Хейй...дойде и моя ред да напиша нещо..не съм предполагала,че ще ми се наложи да питам непознати хора за съвет,нооо....това е то.
Та така накратко,имам приятел от почти 8 месеца с който много се обичаме и найстина знам,че много държи на мен.Проблемът е следния.Точно като по филмите,той е известен,познава целия град,бил е с много момичета и има голяма компания,и момичето ( в случая аз ) - неизвестна,срамежлива ( което ми е проблема ) ии ревнива....
От както сме заедно той не ходи никъде,може би защото просто не беше лято,и бяхме винаги заедно у тях или у нас.Сега времето се оправя и той отново иска да се събира с компанията си ( която е доста голяма ) и знае,че аз нямам особенно самочуствие,да не кажа никакво и ми каза,че няма да дели мен и приятелите си и ще ходя с него.От там тръгна всичко....Просто не мога да бъда сред хора.Не съм грозна,не съм глупава или някакъв изрод,че да има защо да ме е срам,но просто НЕ МОГА ! :(
Имало е дни в които съм се надъхвала,казвала съм "Този път мога" и когато се срещна с много непознати,просто сгъвам.Не знам какво да говоря,постоянно си мисля,че говорят за мен,че ме коментират,че съм най-зле от всички.А не е така.От няколко дни мисля за това,как ще отида при толкова много хора,които не познавам.Приятелят ми ме подкрепя,казва,че ще ми погне за да преодолея тоя глупав срам,но само при мисълта за непознати хора и ме побиват тръпки.Знам,че звучи глупаво,но съм сигурна,че има поне едно момиче като мен,което няма самочуствие.Лично аз познавам и то дори е по срамежлива от мен.Преди бях като нея,но от както се запознах с момчето с което съм сега,сама виждам,че има промяна.
Всъщност аз даже не знам какъв съвет очаквам от вас.
Днес цял ден ми се върти из главата да се разделим,защото не искам да му причинявам всичко това.Ако е с мен,ще трябва да намира време и за мен,и за приятелите си,а като е с тях,постоянно ще мисля какво прави и дали има момичета...
То това е другият проблем.Казвал ми е,че е изневерял на последната си приятелка,с която е бил 2 години -7 пъти.Знам,че от тогава се е променил,личи си и съм сигурна.Проблема даже не е в това,че е изневерявал,а пак в мен.Бях чела,че ревността се проявява точно при ниско самочувсвие.Все си мисля,че ще намери някоя по добра,която ще му дава повече от мен.
Найстина знам,че причините са супер тъпи.Вярвам му,обичам го и не виждам абсолютно никаква причина да се разделяме,говорили сме стотици пъти по тая тема,добре той ще ми помогне,но аз как да го преодолея ? Този ужасен срам....

Central
03-16-2011, 10:41
Здрасти, миличка. Аз по принцип пиша много рядко, но чета доста редовно и в твоята история видях себе си.
Моята ситуация е същата, само че в допълнение към това приятелят ми има основно приятелки-момичета. Уверява ме, че са само приятели и не ми е дал повод да се съмнявам, макар че някои от тях са с... как да го кажа... доста "свободно" поведение и понякога почвам да се вкарвам във филми покрай тях... С времето обаче си дадох сметка, че един вид само си маркират територията, защото мислят, че присъствието ми застрашава техните позиции.

Иначе съм същата като теб - все си мисля, че някоя е с по-хубава кожа, с по-красиво тяло, с по-дълги крака... И самочувствието ми отива по дяволите, така че цялата ми вечер се скапва. Само че си дадох сметка, че това още повече пречи.

Ето какво правя (не съм сигурна, че работи, но поне не пречи засега):

1. Като се съберем с неговата компания, обикновено все има по някой друг нов човек там, който също не познава другите. Почвам да си лафя с него, щото все пак сме на едно дередже. Така ще изглеждаш много по-контактна и няма да те мислят за темерут (а и ще се чувстваш по-добре).

2. Като почнат да му хвърлят белтъци насреща и да му се слагат, си повтарям да броя до 10, усмихвам се аааадски мило и дори не показвам, че съм го забелязала (или че ме е притеснило). Все пак, важното е с кого се прибира той, нали? С което стигаме до 3:

3. 8 месеца не са малко време. Явно момчето ти държи на тебе и ще бъде адски малоумно да го зарежеш заради собствената си несигурност. Поговори отново с него, обясни му какво те тревожи и го помоли да ти помогне. Кажи му, че не се чувстваш в свои води в тази компания и не си сигурна дали ще можеш да се адаптираш, но че искаш да опиташ заради него. А, да - и му кажи, че дори и да харесваш приятелите му, искаш да си имате време само за вас двамата. Не знам колко често излизате, но ако се виждате 5 дни в седмицата, нека 3 от тях са си само за вас, а другите 2 - с компанията му. И единият от тия двата пъти си измисляй някакво оправдание или директно му казвай, че не ти се ходи. Ако ти се разсърди, му обясни, че искаш да има и малко време да се види спокойно със своите хора, без да си мисли дали на теб ти е окей в момента и да те обгрижва. Би трябвало да те разбере. Така ще си сведеш срещите с компанията му до 1-2 седмично (не знам колко често излизате).

4. Този ти проблем със самочувствието ще ти пречи и по-нататък, уверявам те. Затова започни да работиш по въпроса. Тръгни на някакъв спорт или на танци. Едно, че ще си изваеш тялото много яко и второ, ще се чувстваш страхотно заради хормоните и заради усещането, че правиш нещо за себе си.

Погледни се в огледалото и ще видиш много готина личност. Направи си сметка на постиженията и си прецени колко струваш като човек. Бас ловя, че равносметката ще ти хареса. Пък и, в края на краищата, твоят човек е С ТЕБ, нали? Значи вижда вероятно още повече, отколкото ти - повярвай му.
Колкото до ревността - не я показвай. Ако има нещо, което те тревожи, изчакай да ти размине и говори спокойно с приятеля си. Повечето мъже оценяват искреността и биха предпочели един нормален разговор пред истеричен скандал или сцени на ревност, породени от ниско самочувствие.
И последно - излез от филма. Аз още работя по въпроса, но ми се струва, че посоката е тази.
И сори за фермана, ама... то опит ли бе, чудо ли... :lol:

w0sh
03-16-2011, 11:00
И сега от страх да не разкрият истинската ни скучна същност, цял живот ще си седим у нас и ще гледаме котки.

SlowDownBaby
03-16-2011, 11:04
Хубаво е,че виждам,че не съм само аз.По странното е,че аз познавам няколко човека от компанията му,но всички по отделно,от както го познавам не е излизал със всички на веднъж и точно това е проблема.Смисъл такъв,че всички се познават от супер много време и са големи приятели,имат спомени заедно,да не говорим,че всички са известни и донякъде надути.Събират се да пият бира на вън и да пушат - пълни противоположности на мен.Идея си нямам ако изляза с тях какво общо ще намеря.Дори мисля въобще да не ходя.
А това,че и за в бъдеще ще ми пречи...за жалост го знам.Приятеля ми го каза същото.Просто явно найстина трябва да се помъча повече. :) И благодаря много за коментара ти. :)

SlowDownBaby
03-16-2011, 11:05
И сега от страх да не разкрият истинската ни скучна същност, цял живот ще си седим у нас и ще гледаме котки.

Много смислен коментар,няма що .. :?

BlindedAngel
03-16-2011, 11:17
Гледай на запознаването с нови хора не като на изпитание, а като на нова възможност.Абстрахирай се от мисълта, че "хората постоянно те коментират".Просто се отпусни и малко по малко завързвай разговори с останалата част от компанията.Щом приятеля ти движи с тях, надали са лоши хора 8)

DarkTemplar
03-16-2011, 11:22
SlowDownBaby, послушай девойката и стига се спича. Все пак нейното положение е близко до твоето. :)

Това с "известността" съм го преживял и аз - като бях 11-12 клас познавах повечето млади хора в Бургас (да, точно там), движех с голяма компания, като тръгнех по центъра виждах 1 тон приятели и познати, познавах нацепени батки, мутри, дилъри, манекенки, въобще чувствах се като "голям пич и връзкар". 8-) Разцепвахме се от купони, не ни пукаше грам, животът беше песен.
После завърших и отидох да уча в друг град, всеки от компанията пое по пътя си, на моменти сериозно ми липсваха дивите купони, но новото ежедневие ме накара да осъзная, че не те са най-важното нещо и малко по малко им е минало времето.

Казвам ти всичко това, за да ти покажа цикличността и повтаряемостта на тея неща. Сега е приятелят ти, след него ще са други, после трети и така. В пубертета човек има нужда от тея неща, има нужда да се чувства значим и забелязван, да е в центъра на вниманието. Това обаче е до време.

Стигаме и до теб. Това, че си по-интровертна в никакъв случай не означава, че си нещо по-малко от въпросните "готини пичове и п.и.ч.к.и". И те си имат проблеми, и те си имат комплекси, просто ги прикриват по-умело. Чувствай се равна с тях и 100% ще намерите общи теми за разговор. С някои дори може да се сприятелите. Затваряйки се в черупката си, не печелиш нищо.

И не прави върховната глупост да зарязваш човека, когото обичаш заради някакви си предразсъдъци и притеснения, щото ще страдате и двамата. ;)

Дано съм ти бил полезен.

SlowDownBaby
03-16-2011, 11:30
Oh boy...щом си от Бургас значи определно знаеш за какви хора ти говоря...морската - моста и охлюва.....тва май е достатъчно ..
Иначе всички неща които ми казахте съм си ги повтаряла и аз сама по 1000 пъти.Понякога действат,нооо не винаги.Понякога ми се иска да съм от най - надутите,да не ми пука за никой и нищо и да си живея живота,ама съм нямала този късмет.
И коментарите са ви страхотни,поне се почувствах много по добре. :)

DarkTemplar
03-16-2011, 11:35
Не знам по колко пъти си ги повтаряш, но явно не си достатъчно уверена, за да им повярваш. :) Виж, никой не очаква от теб изведнъж да станеш пълна противоположност на това, което си, не е и нужно. А и твоя човек те харесва точно, защото си такава, квато си. Просто се опитай да бъдеш една идея по-контактна и да не показваш притеснението си. Другото ще дойде от само себе си. :smt023

Поздрави на морето, предай му, че не съм го забравил и ще се видим скоро. ;)

profear
03-16-2011, 19:21
хя кфоу го мислите толкова бе или се напуши като мастия преди да излезете с компанията му или се напий :D Не бе говоря сериозно напии се колкото да не те ебе кфо говориш. (няма да ти трява мн да пиеш) А перфектно ще е да се напафкаш и да се напиеш хем няма да ти пука кфо говориш хем ще ти е забавно .. и да видиш кфо бързо ще се сприяделиш ще станеш център на компанията .. :D Само да не са некфи консервативни кретени но едвали .. :D

SlowDownBaby
03-16-2011, 20:37
Ама явно не четеш какво съм написала...
Бях писала,че те се наливат като свине и пушат постоянно,а аз съм пълна противоположност,така че едва ли това е решението,пък и не искам да падам до тяхното ниво... :? Няма значение вече...ще отлагам докато мога и като дойде момента отивам и просто не мисля ....

bratignat
03-16-2011, 20:40
Ако някой е решил да те направи едър рогат добитък няма нищо да го спре. Фактът, че не иска да го стори, означава, че държи на теб. Безмислено е да се безпокоиш. Мисли за моментите с този човек, а не за онези, в които е далеч от теб.

djipsito
03-16-2011, 23:07
Преди години и аз бях такава срамежлива и притеснителна и не си отварях устата, само мълчах и слушах кво си лафят другите. Мислех си, че ако кажа нещо, ще ме помислят за тъпа...
Постепенно почвах да се отпускам, ако си говореха за някой як спомен или нещо такова, питах да ми разкажат, забавлявах се с историите им и го показвах. Защо не пробваш ? А ако кажат нещо и се сетиш за някоя твоя случка я разкажи... така малко по малко ще почнат да те приемат. 100 неща можеш да измислиш, ако ти хареса примерно блузката на някое момиче я питай откъде й е... кажи, че си си харесала нещо си примерно и че може да идете заедно на шопинг...
Ще видиш, че ще те приемат нормално, а и като си добро момиче ще те коментират, ама ще казват само хубави неща, освен ако не са злобарки.
Престрашиш ли се веднъж, ще имаш кураж за още. При мен беше така, вярвам, че и при теб ще стане... Опитай се да ги опознаеш ;р

Успех ;р

marin4itu
03-17-2011, 06:39
Недей да мислиш какво се върти в главата на другите. ПРекалено се натоварваш. Ти си с приятеля ти и неговите приятели, ако го уважават, няма да си позволят да се заяждат с теб, прото защото ти си неговия избор. Но помисли от тази страна, че той иска да излизате с тях и иска да те взима, което означава, че той се гордеее с теб, така да го кажа, и иска да те показва, не го е срам и не мисли, че ще го изложиш. Нека това ти вдъхне малко увереност. Това че е изневерявл на бившата си, не значи, че 100% ще изневери на теб. Вие сте различни, пък и фактът, че ти го е споделил, а не го е скрил от теб, значи много. Изобщо недей му мисли, той си те обича, той е с теб.. На някой друг мнението трябва ли ти? Предполагам не, така че какъв е проблема? Горе главата и успех! :)

SlowDownBaby
03-17-2011, 07:51
Честно казано много ми помагате,благодаря ви. :) Става ми по спокойно като видя,че не само аз съм така,а има и други които са го преодоляли.Щом вие можете,значи и аз мога. :) Ще се постарая.

GossipGirl89
03-17-2011, 08:40
Това и аз съм го преживявала. И на мен ми е било много криво като съм излизала с непозната и нова компания и съм се чудела кво да кажа или кво ще си помислят и т.н. Н о с течение на времето се отпуснах и просто спря да ми пука. Най-важното е да бъдеш себе си - не е нужна да се правиш на шут пред тях, за да те харесат. Дръж си се съвсем нормално както се държиш с твоите си приятели. Недей умува толкова какво ще кажат, какво ще си помислят и т.н. Като за начало можеш примерно да ги попиташ откъде се познават с твоя приятел, къде излизат най-често и такива работи :) Споко, първия път е най-гаден - после виждаш, че няма нищо страшно и че не ядат хора и спира да ти пука тотално :) Просто недей да се притесняваш и се опитай да бъдеш малко по-разговорлива и контактна, защото аз съм била в положението, в което съм стояла свита и съм мълчала, но съм била и в другото, в което някой друг го прави и наистина тогава вече може да изкоментират. Макар че то си зависи от хората - ако са някви печени и готини сами ще те предразположат към разговори :)

babity
03-17-2011, 12:25
Такива са ми сдуханите периоди. Нова прическа, малко шопинг, много контене и вечерта се чувствам като нова.

PyCoKoCkA93
03-17-2011, 15:00
Гаджето на един от най-добрите приятели на моя приятел е КОПИЕ на теб...И честно да ти кажа в началото компанията правехме всичко възможно да я приобщим,но така и не се получи,защото тя знаеше да говори на точно 3 теми..И с течение на времето много от приятелите на момчето се отдръпнаха от него заради приятелката му.Моят съвет е да бъдеш себе си,отпусни се,виж какво си говорят останалите и постепенно се включвай в разговора.С времето ще преодолееш този срам и страх.И това да зарежеш приятеля си изобщо не е решение.Имаш проблем с общуването пред себе си-изправи се срещу него и го реши с помощта на любимия човек.Щом от такава огромна компания с нахакани мацки той е избрал едно скромно и срамежливо момиче това не е случайно.Той иска нещо различно и те е харесал такава,каквато си и следователно трябва да се цениш малко повече и да вярваш в себе си!Щом си имате доверие и се обичате значи всичко е наред.Започни да излизаш с компанията му и с течение на времето ще опознаеш хората и даже ще ти е приятно да се виждате.Промени доколкото можеш тези неща в себе си,за да не отдалечиш приятелите му от него :) :)

nomatterwho
03-17-2011, 15:59
Искам да ти кажа най-важното. Тези хора - известните са ХОРА. Те са като теб. И те си имат куп проблеми, депресирват се за глупости или за сериозни неща, от време на време са нещастни и т.н. Просто са намерили своите хора, своята компания, в която се чувстват свободни и от там живота им е песен. Не трябва да имаш тази мисъл в главата, че те са нещо повече от теб. Всички са равни, знаеш го нали? : ) И аз бях срамежлива. Най-добрата ми приятелка движи с такива хора и когато ме водеше при тях, аз просто си гълтах езика и понякога съм приличила на пълна задръстенячка. 8-) Иди там с твоя приятел, ти ще си с него, отпусни се, усмихвай се. Дръж се толкова отпуснато, колкото можеш. С времето може да станеш и една от тях. (мечтата на много хора, а ?).
И също така искам да ти кажа, че в никакъв случай не трябва да късаш с приятеля ти заради тях. Та вие се обичате. Да не мислиш, че на него не му е гадно, че не ти е лесно с приятелите му?
Успех. :) Съгласи се да излезеш с тях, НЕ ОТЛАГАЙ - тъпо е.