PDA

View Full Version : Писмо по английски



raiskiogan
03-16-2011, 12:47
Трябва да напиша писмо по английски.Трябва да е писмо към чужденец който скоро да посети България. Моля ви помогнете.

WaterLilly
03-16-2011, 13:38
Започва се с Dear [име]. Помогнах ли?

TrickyAngel
03-16-2011, 13:58
За кога ти трябва? Ако не е за утре може да се навия... но за утре нямам време да пиша писмо, имам да уча за 3 теста... :)

krokkrok
03-16-2011, 14:18
.................................................. ...................(address and date)

Dear John, (с дъх нa kaнeлa...jk)

How are you doing these days?I hope you're feeling well.I could be doing better myself.I was recently down with a cold but I'm all better now so I thought I'd sit here and write you.In your last letter you said you have never visited Bulgaria.I didn't think much of that so I decided to 'formally' invite you.

You can plan a trip this summer vacation.I'd love to hang out and since you like traveling I thought this would be perfect.It's always nice going to a new place and Bulgaria has amazing sights that you'll definitely enjoy.I can practice my English with you,too.Talk about killing two birds with one stone.

So if you'd like to come write back and we'll figure everything out.Thanks for your time.Take care dear!

All the best,

(your name)


Ирoниятa e чe ниkoгa нe пишa сoбствeнитe си дoмaшни пo Aнглийсkи...

onlygiirl
03-17-2011, 13:48
Ако искаш или пиши на ЛС или кажи скайп,защото мога да ти помогна ! :)

pluhotronik
03-17-2011, 14:51
krokkrok е написал/а добро писмо. може да го ползваш като образец. аз по принцип гледам писмото в учебника и се ръководя по него. гледай да запълниш обема от 120-150 думи и шестицата(ако ти пишат оценка) е в кърпа вързана.

raiskiogan
03-20-2011, 08:07
Да есето е добро.Но на мен ми трябва като посети страната ни какво ще види.Например ако дойде през лятото - отива на море и разглежда забележителностите и ако дойде през зимата - Банско. Това!

krokkrok
03-20-2011, 13:28
Да есето е добро.Но на мен ми трябва като посети страната ни какво ще види.Например ако дойде през лятото - отива на море и разглежда забележителностите и ако дойде през зимата - Банско. Това!

E всичko нa гoтoвo ли трябвa дa ти сe нaпишe? В тoвa "eсe" мoжeш прoстo дa вмъkнeш с няkoлko изрeчeния kakвo имa дa сe види в Бългaрия