PDA

View Full Version : Въпрос за пращане на неща в Чужбина!



liquiddc
03-16-2011, 16:22
Здравейте!
Понеже продавам телефон и след дълго чакане се появи доста сериозен купувач. Оказа се, че той е Дубай. Разменихме 2-3 майла и днес той ми прати своята информация и ме помоли да му дам пълни детайли на банковата ми сметка + имена и т.н. Но понеже, не съм пращал нищо и никога в други държави не са ми ясни МНОГО неща. На първо място, как ще стане цялата работа с заплащането? Не бих пратил нещо, без да получа парите на първо място.. в смисъл, че акотой получи телефона и не е въвел парите, това означава, че може да си го вземе без пари един вид нали? Ако това е атка, какво предлагате? Моля обяснете, надявам се,че има хора с опит в тази сфера..:) Единственото нещо, което знам е че ще му ги пратя по пощата..

Незнам какво повече да напиша, та моля обяснете ми процедурата.. Надявам се да не съм забравил нещо. информацията която той поиска е следната :
FULL NAME
BANK NAME
ACCOUNT NUMBER
TOTAL COST
SWIFT CODE

Поздрави.

victimofpain
03-18-2011, 07:48
Според мен не рискувай

doomkillerr
03-18-2011, 09:30
Аз съм пращал пари от чужбина в българска банка и както ти е казал човека, за това са необходими:


FULL NAME - Имената на титуляра на сметката
BANK NAME - Името на банката изписано на латиница
ACCOUNT NUMBER - Номера на банковата ти сметка
TOTAL COST - Това е сумата, която трябва да бъде преведена
SWIFT CODE - или "BIC code" е международния код на твоята банка


Цялата тази информация можеш да я получиш, след като отидеш в твоята банка, ако не знаеш нещо или не ти е ясно! Много е важно всичко да е точно - да не объркаш някоя цифра!!!

След, като дадеш информацията на клиента - той трябва да ти преведе сумата за която сте се споразумели! Веднага след това е хубаво да му изпратиш стоката за която сте се разбрали! :)

galin4o0o
03-18-2011, 10:52
Мойто не е по темата,но ако парите са преведени а не се прати телефона какво става(ясно,е че човека едва ли очаква такова нещо.)Но все пак до съдилища ли се стига или не ? :) Каква е процедурата,ако се получи така ?