PDA

View Full Version : в кое вреем бихте искали да живеете и защо?



teenboymartto
03-16-2011, 17:15
От известно време си мисля, че бих бил доволен и би ми харесало ако през 90-те години бях на тая възраст която съм сега и тогава да извижея по-голямата част от младостта си. Тва ми желаение е породено най-вече заради голямо количесто на хубави песни и хубава музика правени тогава, повечето от които сега са станали супер и незабравими хитове и се помнят от не един или двама човека, и когато сега слушам подобна ретро музика, която доста харесвам бая се замечтавам кво ли шеше да е ако по това време бях по-голям. Освен това тогава още не бяха навлезнали тия чалги простотии и нямаше такава селска музика, това което се е слушало по дискотеките е било доста по-стойностно и добро, а сега във всяко дискотека е заляно със чалга и чалга поклонници. Освен зараи музиката такава идея ми изниква и след като гледам и някой хубав филм пак от това време, който отново ме кара да се пренеса във мечтите
Има ли от вас някой който също би му се искало да живее по някое друго време или във друга епоха, за да види за какво стаава въпрос? И ако е така, кажете за кое точно време става въпрос и какво точно ви кара да имате такова желание ?

flower757
03-16-2011, 17:47
Aми , реално погледнато , това време не е лошо-индивидуално,разбира се .. но става все по-зле-безработица , глад .. такива нещастия.Доколкото са ми разказвали и съм учила , честно казано , изобщо не ми влияе музиката - изобщооо , ноо по времето на Тодор Живков :D .. но не е мечта или мирай .. просто любопитство , защото тогава всички са си работили , имали са си равни права , чсичко си е било супер , данъците са отивали в помощ на хората, а не за курсове по англйиски и екскурзии по милиони на депутатите .. и така .. но като заключение ще си вмъкна , че индивидуално съм доволна засега , като изключим огромни обществени .. проблеми .. искам си сега!!! :))

Disrespect
03-16-2011, 22:57
И аз някъде през 80те и 90те... през това време общо взето тепърва се откриват адски много неща, не само в музиката... много има да изпиша, но така и не съм свикнал да отговарям с големи постове, просто тогава е бил истинският живот в много аспекти..

Rorschach
03-17-2011, 05:13
аз пък предпочитам сега 90-те ги преживях... :lol:

NomNomNom
03-17-2011, 10:52
Не ща да се връщам преди създаването на пеницилина , и в началото , когато е бил скъп . Ако бях родена ~ 30г. е можело и да хвърля топа като бебе още .
Сега времето ми е чудесно, нищо не ми липсва, достатъчно интересно и приятно е.
Бих отишла с няколко години напред, дано всички , живи и здрави , имаме тази възможност .

LadyDi
03-17-2011, 11:04
На 12 години, а съжаляваш, че не можеш да си "изживееш младостта" през 90-те?

От къде знаеш, че песните от 10-те години на 21 век, няма да са незабравими "ретро" хитове след някоя друга годинка?
А и чалгата през 90-те беше съвсееееееем друга 8-)

iLovePussyJuice
03-17-2011, 11:29
'90 отново, само че на тези години 8-)

NomNomNom
03-17-2011, 11:43
тъпо разсъждаваш. по същата логика пък тогава не е имало спин и (толкова) рак примерно. нито храната и въздуха са били толкова отровени.

и са били много по-готини времена за живеене отсега,една Европа на нациите,нещо което никога повече няма да видим.




освен това пеницилина е открит 20те!!!
Ама получиш ли една по-мощна инфекция - умираш нали ?
Мутиране , изменение в нормалното делене на клетките и е имало преди , но не винаги се е диагностицирало като онкологично заболяване , тъй като не всеки е имал възможност да се добере до необходимата апаратура, да си направи изследвания и т.н.
Александровската болница е била създадена още предният век , ама дали всеки е могъл да отиде там , пък и през 20-30г. сигурно не е имало лечебница във всеки град .

ХИВ, въпреки , че е описан по-късно , възниква в началото на миналият век , даже преди началото .
В случая и да се бях родила в 20-30г. , пак можеше да хвана ХИВ от някой африканец , макар, че около 45г. презервативите са били разпространени ( баба ми е била обикновена учителка и е ползвала , не съм чела в нета по въпроса ) .
Тъй , че СПИНа в последно време просто сме го разнесли един на друг .

А дали въздуха през '45г. и '86г. е бил чист - сам си отговори .
Е, сега има повече вредни емисии , но и в предният век е имало критични моменти в това отношение .

И не знам , занимавам се мрежи , 20-30г. нямаше да ми е толкова забавно без нет .
През комунистическо време пък също нямаше да ми е добре, въпреки , че съм атеист. Имало е достатъчно ограничения .

Е, сигурно щях да извършвам някаква научна дейност.

Greennight
03-17-2011, 12:30
50-60те години мисля,че са били перфектни.Верно си е,нямало е телевизори и компютри,ама хем са били минали 2те световни войни,хем повечето гадни болести или ги е нямало,или са били слабо разпространени.Живота е бил по-спокоен и за мен всичко е било супер :) 90те бих ги изживял пак,ама не в България...А иначе NomNom,не знам за къв ХИВ ми говориш преди 60 години,като ХИВа е октирт 1983 8-)

Joc
03-17-2011, 12:32
аз искам се вкарам във futurama

Greennight
03-17-2011, 12:42
Иначе истината е,че пълно щастие няма...Винаги има някви проблеми...Болести,бедствия ,бедност...Примерно преди 200 години е нямало почти никви по-сериозни болести,но дето се вика от 1 настинка е можело да си отидеш...

SuperBadSuperFresh
03-17-2011, 16:07
Поради това,че съм непоправима романтичка,разните истории с принцеси,нагласени бракове и забранена любов мнооого щяха да ме вкарат във филма :lol: Малко банята и липсата на електричество биха били проблем,ама нищо :D

П.П.Сериозно като се замисля,наистина всеки период от историята на човечеството(а и преди това),си имат предимства и недостатъци.Не мога да избера.

CanisDirus
03-17-2011, 16:20
Светлото бъдеще. Летящи коли, 300 години живот, екскурзии до разни недокоснати от човешка ръка планети. Разбира се всичко се случва само в мозъка, а всъщност си с набит бакел в мозъка. КУУЛ

ZipFail
03-17-2011, 21:42
Голяма еуфория е да се готвиш за война, всенароден празник направо :)

ZipFail
03-17-2011, 21:57
Къде-къде по-яко е да ходиш да убиваш хора :)

Blab
03-17-2011, 22:23
//всеки от образите ми би отговорил по различен начин.

по отношение на това, което (искам да) правя, бих се чувствала особено добре в началото на 20-ти век. модернистично настроена личност съм, колажирането, цитатността, цялата изхабеност на съвременната действителност (и изобщо дух и мироглед) не ми се нравят, отблъскват ме и ме гнусят.

Nam3less3
03-17-2011, 22:44
"да умреш за родината е най-висше благо" :)


иначе темата беше всеки да си каже кое време предпочита - аз си казах - 30-те,не те карам да си съгласен с мен,според моя мироглед е така.

както пише на обложката на един от албумите на Pulp - "моля ви,не искаме проблеми. просто искаме правото да бъдем различни от вас" 8)Твоя мироглед е породен от невежество, всеки който знае малко история знае факта, че колкото по-напред отиваме в годините, толкова е по-предпочитано за живеене. В случая ти не си различен, ами просто си глупав.
Още като видях темата си казах, че ще се появи поне 1 "различен" да иска да живее в недоразвитото, тежко и по-жестоко минало. С всяка изминала година просто света става по един или друг начин по-добро място са живеене, еволюция, миналото служи единствено да се поучим от него.
А ако ще даваш някви смешни аргументи против нета, технологиите и робуването на системата, вместо това бягай най-добре при канибалите в Папуа-Нова Гвинея, там няма интернет ще се почувстваш сякаш като в 30те, даже ще е по-яко отколкото във война. Само някъв келеш фен на Рамбо може да разправя колко яко би било в навечерието на войната. Милионите загинали в нея се въртят в гроба като ти слушат глупостите че не било скучно тогава. Че и на всичкото отгоре викаш на другите че разсъждавали тъпо, баси дебила :lol:
А 30те години са били доста зле за Европа, именно национализма и шовинизма бавят развитието на всичко, а войните в които сама се вкара заради крайността и направиха САЩ и СССР суперсили. Е, благодарение на това поне светът се разви с толкова бързи темпове.
А представяш ли си да се събудиш 40те и някви селяни партизани да дойдат, да те изгонят от къщата ти и да ти я вземат? Или пък самият ти да си беден селянин съответно комунист и да ти отрежат главата и забият на кол? Изобщо аргументите ти са на нивото на петокласник.

machoka
03-17-2011, 23:54
^^ брао брао..

аман от келешлъшки съждения от трибуната на стадиона, 1914.

Nam3less3
03-18-2011, 01:06
nameless,мисля че бях ясен,а и темата е ясно зададена - кое време ПРЕДПОЧИТАТЕ. тук някви сухи факти (макар че и те не са много на твоя страна) и кога живота бил по-продължителен нямат значение,а личното мнение. моето мнение е такова.

щом за теб добър живот = по-продължителен и с повече технологии мога само да те съжалявам,брато. :)


и тва че нямало войни сега е също голяма заблуда. може да няма война в буквалния смисъл - нация срещу нация с оръжия (в Европа,щот по света си има),но пък има духовна и морална война навсякъде около нас,човек за човек е вълк,едно време всеки се е обичал с ближния,хората са имали национално достойнство,чест,уважение към брата си и още куп тотално изгубени в наши дни качества,морални,духовни,ж тейски и всякакви.

но както писах и по-рано - хора,чиято най-висша ценност е да си купят айпод и да доживеят до 80 (ако изобщо това ще е живот),няма как да го разберат това...Да, много са се обичали хората, особено във втората световна война, или по времето на болшевишките революции, колко достойни неща, или са те уважавали дотолкова че са писали доноси за тебе и т.н. Явно за да се отличиш като по-ценностен от другите искаш да се въплатиш като почетен войник от царската армия, за разлика от "страхливците", искащи да си купят айпод(сигурно си нямаш и идея, че за айпод тъч имаш достъп до над 100000 приложения). Винаги човек за човека е бил вълк, винаги е имало борба за власт, дали ще е родово-общински строй, феодализъм, капитализъм, комунизъм, национализъм целта винаги е една прослойка хора да се облагодетелства за сметка на друга(на местно, държавно или международно ниво). Ти си същия тип човек, просто се криеш зад псевдопатриочни идеали, но всъщност си човек, който би се надявал Германия, която ни е върнала някой територии да победи във ВСВ, и да можеше да се върнеш в ония времена просто щеше да бъдеш деятел за това и агресор. Щеше да умреш за благото на един военен съюз, чиято цел е да завоюва и властва, брей, че висши ценности имаш. Ако наистина мислеше това, което пишеше, щеше да кажеш, че би предпочел да живееш преди освобождението, тогава когато се е водила патриотична кауза, а не във времена на империализъм.
И какво имаш против айпода и това хората да си го купуват не мога да разбера, що не вземеш да станеш монах щом смяташ, че технологиите пречат да водиш стойностен живот? Според твойте тези всеки предпочитащ да живее в днешно време и ползващ днешните технологии е страхливец и не води ценностен живот :shock: :razz:

Nam3less3
03-18-2011, 01:33
тва ми е любимия лаф - "щом не те кефат новите технологии,отивай в джунглата/стани монах" :razz:

искаш да кажеш,че съвременния живот се изчерпва с някакви технологии,така ли? няма ли какво друго да правиш?

ами сори,аз съм намерил как да живея пълноценно дори в тези времена:)

колко тъжно и същевременно смешно е всичко,което пишеш :lol:


явно толкова си запознат с живота преди,но мога да ти кажа,че точно комунизма и демонокрацията след 89та назлобиха хората един срещу друг. преди това сме били буквално братя и това е факт. да,имало е различия,но е имало и много общо. сега нищо общо не остана между хората,освен омразата им към всичко и всеки. :)

и кво ми говориш за болшевизъм като аз съм един от най-големите му врагове бе,кво ми го пишеш все едно го защитавам? :lol:



в много голяма заблуда си,момче,но по-страшното е,че спасение за теб няма :)

програмирането е свършило работата си докрай в твоя случай.И сподели как си живееш живота пълноценно? А няма такова нещо да сме живели като братя, нито по времето на социализма, нито в 20те и 30те, както ти казах - научи малко история. И в днешно време има много либерални хора и с по-отворено съзнание, омраза има само в средите на по-лошите хора. Като пример за твърдението ми - отричането на расизма и някой човеконенавистни идеологии, по-голямата толерантност(която за жалост е приета с неблагодарство), премахването на мъченията, протестите срещу войните, дарителските фондове и т.н. и т.н.
Смешни са ми подигравките ти срещу онова с айпода, консуматорството, голямата конспирация и т.н., само празни приказки. В предишните ми постове ти дадох доста материал за размисъл, ама ти знаеш само да се правиш на интересен и важен с приказките ти за това, че съм промит от системата и други глупости. Някакви аргументи да дадеш за това, че съм бил "програмиран"? Нещо грешно да съм написал, или това че не признавам разни идеологиики за власт ме прави промит и неосъзнат? Айде пусни тая тема във форум за история да видиш как ще те напраят на 2 стотинки.

Nam3less3
03-18-2011, 01:36
добре че е имало хора като Васил Левски,Ботев и Раковски,щото ако всички мислеха като някои от вас... тежко и горко ни,още щеше да сме турска провинция :(




отсега ти казвам,че нема да те чета и по-добре не си прави труда да ми отговаряш...Гениално, измъкваш се, на почти нищо не ми отговори от постовете нито контрааргументи даде, или нямаш какво да кажеш? А ти си далеч от мисленето на Левски, вече се опитах да ти го докажа.

Blab
03-18-2011, 06:49
изниква ми въпрос към Nam3less3 и ще си го задам като първолак - в днешни времена ти какво можеш да дадеш на света?

Nam3less3
03-18-2011, 07:28
стана дума за войните...

Да умреш в битка за родината,най-голямата чест !


помнете Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира !Битката против чуждите родини спада ли в категорията битка за родината? Мисля, че не, тоя цитат от тия велики стихове се отнася за битки за освобождение и защита на отечеството, другото вече е бойна слава, но не и умиране за родината. Тъй че не злоупотребявайте с патриотизма, и не го сравнявайте с национализъм.

Nam3less3
03-18-2011, 07:28
изниква ми въпрос към Nam3less3 и ще си го задам като първолак - в днешни времена ти какво можеш да дадеш на света?Труд. Защо питаш, мисля че отговора е очевиден и се отнася за всеки. Ти друго ли даваш? Или намекваш, че в такива смешни времена като днешните човек нищо не може да даде на света и трябва да се върне в миналото и да участва в някоя война?

Nam3less3
03-18-2011, 08:38
стана дума за войните...

Да умреш в битка за родината,най-голямата чест !


помнете Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира !А сега видях в другата тема, на 15 си, и просто си търсиш някви идеали без да ги осъзнаваш.

Nam3less3
03-18-2011, 09:03
замълчи и давай труд на света АХАХАХАХАХАХА
ебати плехараЗащо да мълча, какво не ти харесва в менията ми?? А ти какво даваш на света освен псевдопатриотични мнения?
Всъщност кво се занимавам, едва ли ще се чуе нещо интересно от 15годишен позьор искащ да си татуира "Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира" :lol:

Nam3less3
03-18-2011, 09:38
да си татуирам iPod 10k apps ?!

а ти какво даваш бе,калъф ?! труд ли :lol:А ти какво даваш умнико? И не са 10к, ами 100к+ аппс :?

Nam3less3
03-18-2011, 09:42
^ потърси думата nerd в речниците ...


аз не претендирам,че давам нещо на светаТая дума съм я ползвал срещу такива като тебе още като си бил 1ви клас още :lol:
А ти явно си безделник тогава, щом не се трудиш или се смееш на това.

Nam3less3
03-18-2011, 09:49
трудя се по някакъв начин,но не претендирам че помагам на света по този начин..


и нърд значи забил в технологията човек или адски бавен с мисленето
сеш' сеКойто се труди, помага на света по този начин, всеки допринася с едно или друго, може да звучи банално, но е истина.
А ти определено си бавен с мисленето, или по-скоро се забавяш, пропусна да отговориш на някой постове и се хвана за най-дребното. А това, че ползвам технологията във всичките и аспекти и предимства и функции, не значи че съм забил.

Nam3less3
03-18-2011, 10:01
но както писах и по-рано - хора,чиято най-висша ценност е да си купят айпод и да доживеят до 80 (ако изобщо това ще е живот),няма как да го разберат това...А твоята най-висша ценност май е да се регнеш във форума с ник свръзан с някой футболен отбор, да отидеш на стадиона да крещиш, да псуваш, да се сбиеш и т.н.

Greennight
03-18-2011, 11:51
ОМГ....софия1914,човек осъзнай се...Било готино в навечерието на война :shock: Знаеш ли кво е е така да умрат баща ти,чичо ти и брат ти в няква война ?Освен това и аз си мислих,че ще е много добре,ако Хитлер спечели войната,но не е така,помисли.1ви случай-Хитлер печели при Сталинград и продължава навътре към Азия,руснаците му дават много зор в още няколко решителни битки,в които събират народ от източните части и с малкото му останала армия жълтите го довършват...2ри случай-Хитлер побеждава при Сталинград и спира настъплението си до Волга,но армията му е със сериозни загуби-САЩ праща огромен флот от запад и докато армията му е концентрирана в Русия го побеждава.3ти случай-по няква нереална случайност на съдбата Хитлер побеждава при Волга,отблъсква жълтите и САЩ.Хитлер е на власт до 1960,но вече е прекалено дърт за деца и прекалено егоист,за да даде властта на някой друг.Умира.Империята се разпада(стил Александър Македонски).Според мен по-добре,че се с свършило при Сталинград,щото така или иначе е щяло да се свърши,но при други обстоятелства още шяхме да се възстановяваме от ВСВ... :)

SemperArdens
03-18-2011, 12:07
~1450, Рим

SemperArdens
03-18-2011, 12:29
грийннайт,с хора,чиито познания по история се изчерпват с учебниците по история (писани от победителите),не дискутирам нищо :)

твоите познания от къде ги черпиш? може би си бил личен съветник на някой диктатор или пък си пълзял из окопите??

аз не мисля, че отговора й/му е клиширан тъй като всички добре знаем, че огромна част от 'запалянковците' ходят да се бият и да чупят. ако не си от тях - евала.

Briseis
03-18-2011, 13:14
иска ми се да бях живяла през 19-началото на 20 век в Париж. :-)

ArrowsOfDeath
03-18-2011, 14:17
14 век във Флоренция :lol: