PDA

View Full Version : Съвети за хранителна програма



dunce
03-16-2011, 18:02
Знам, че тук има много хора, които разбират и затова питам в този форум.
От доста време вече ходя на лостове и тренирам вкъщи лицеви, коремни и др. упражнения, та дори баща ми преди време направи боксова круша. Само 1 ми е проблемът, и той е, че ми трябват съвети за хранителна програма за трупане на маса. Винаги съм бил слаб (щото и до сега не съм спирал да раста), а вече искам да понаедрея и затова да ви питам какви храни да ям, по колко пъти на ден и в какво количество. Ако има и някакви шейкове, които мога да си правя и ще ми бъдат полезни и за тях казвайте :) Мерси предварително.

DownloadVirus
03-16-2011, 18:35
Първо като гледаш си меко казано начинаещ.

Второ ако искаш да трупаш маса с училищна тренировка за 5-10 мин 20-30 лицеви опори нищо няма да направиш..

Направи си целта на стъпки:

1.Отиваш в фитнес зала за 2-3 месеца да добиеш известен опит ! Сега и упражнение да ти кажа няма да го знаеш.
2.През тези 2-3 месеца да изчетеш материал има и най-различни статии в интернет..
3.Питай фитнес инструктура да ти направи програма като за начинаещ и да ти обясни,защото имаш да учиш.

4.Главно от начало се правят всичко серии от 3x15 4x10 всички мускулни групи за първите 2 месеца и после даваш обем + хранителен режим..



ПП:
Добре е като искаш инфо да кажеш години тегло % мазнини ..

dunce
03-16-2011, 18:49
1.Отиваш в фитнес зала за 2-3 месеца да добиеш известен опит ! Сега и упражнение да ти кажа няма да го знаеш.
2.През тези 2-3 месеца да изчетеш материал има и най-различни статии в интернет..
3.Питай фитнес инструктура да ти направи програма като за начинаещ и да ти обясни,защото имаш да учиш.

4.Главно от начало се правят всичко серии от 3x15 4x10 всички мускулни групи за първите 2 месеца и после даваш обем + хранителен режим..



ПП:
Добре е като искаш инфо да кажеш години тегло % мазнини ..

Благодаря ти за отговора, но аз ако исках да ходя на фитнес, нямаше да питам във форума, а щях да си направя програма с инструктора. От това което написах, не ти ли стана ясно, че неща фитнес? И какво ще рече начинаещ, да ходиш на фитнес да не би да е някакъв закон? Или пък единствения начин за релеф и мускули?
На 17 години съм, 65 килограма някъде. Това, което питам е какви храни да ям и по колко пъти на ден, единственото, което знам за хранителния режим е, че не трябва да включва пържени и тестени храни, газирани напитки и тем подобни. За това и нямам никакви мазнини.
Та ако ще са такива отговорите, направо модератора да заключва темата, аз търся съвети, а не да ми се нахвърляте.

едит: Четеш през редовете, не правя само "5-10 минутна тренировка" вкъщи, ами ходя на лостове.

Everytime
03-16-2011, 19:04
щом целта ти е покачване на мускулна маса увеличи приема на въглехидратите, но не за сметка на белтъците

dunce
03-16-2011, 19:16
щом целта ти е покачване на мускулна маса увеличи приема на въглехидратите, но не за сметка на белтъците

Мерси за отговора, т.е. богати на въглехидрати ще рече ориз, печени картофи, плодове, плодови сокове, зеленчуци и пилешко?

fatrat
03-16-2011, 19:17
а така омазни са едно хубаво ...

DownloadVirus
03-16-2011, 19:19
На лостовете ще качваш маса ? :-o

dunce
03-16-2011, 19:26
а така омазни са едно хубаво ...Майко мила, нали затова съм направил темата бе? Питам ви прост въпрос, вместо да ми се правиш на умен можеш да отговориш, ако не, не пиши в темата.


На лостовете ще качваш маса ? :-o

От коментара ти да разбирам, че единственият начин човек да качи маса е с фитнес така ли?

едит: само да поясня, че съм 1.85 висок и за тоя ръст искам да достигна поне 72 килограма тегло, не си мислете, че целта ми е повече. Демек трябва да кача от 7 до 10 килограма.

DownloadVirus
03-16-2011, 19:41
Направи един опит и ще разбереш.И като гледам как приемаш всичко за нападки вероятно просто не си искаш да ти се дадат съвети (за какво си я пуснал тогава? )

NqmamName
03-16-2011, 20:04
Момчето е право,нахвърляте се на всеки попитал нещо.
Прави ми впечатление от скоро,че определени интернет "фитнес инструктори" (от този форум) говорят пълни простотии. Препоръчвате добавки,химии и мъчителни хранителни режими дори на ДЕЦА на 14-15 години.
Като гледам половината са на по 16-17 години и блъскат химии и препоръчват лайна на всички,и са вече големите разбирачи.

По темата: аз си признавам,че не разбирам от хранителни режими,но единственото което мога да ти кажа е : да не си мислиш,че тука са големи разбирачи. Забелязал съм,че има 3-4 човека които разбират.. другото е дроб (нищо лично към никой). Най-добре влез попитай в някой фитнес форум,ще има по-голяма файда. :smt023

ZipFail
03-16-2011, 22:43
Съгласен съм с горното мнение.
В bb-team например има много хора, които разбират. Тук има много хора които си мислят, че разбират.

DownloadVirus
03-17-2011, 11:30
Изчислил ли си колко трябва са дневните ти калорий за поддръжка или не?

Ако искаш хр.режим за мускулна маса на око ти казвам какво ти е менюто

07:30 - 60-80 грама quaker + 250-300 ml мляко + 2 яйца + 1 банан

10:00- сандвич със сирене и пуешко + 1 банан

12:30- Пиле с картофи

15:00 - Същото с 12:30

18:00- Макарони със сирене и някакъв друг протеин по избор (например пуешко около 100 грама)

20:30- санвич със сирене + банан или 40-50 грама протеинов шейк + банан Също така тука сложи и една шепа ядки

23:00 - 150-200 грама извара

Може там дето ти е пилето да сложиш и някаква салата
И също така може през деня между храненията някакъв плод и това е..

Когато почустваш,че си гладен между храненията яж ядки.

fatrat
03-17-2011, 12:08
а така омазни са едно хубаво ...Майко мила, нали затова съм направил темата бе? Питам ви прост въпрос, вместо да ми се правиш на умен можеш да отговориш, ако не, не пиши в темата.

Не ми се репчи ве тъпчо! На мене съвети не ми трябват! +тва говорех на оня върху тебе!

DownloadVirus
03-17-2011, 12:38
fatrat дай си мнението за хранителният режим по-горе..

fatrat
03-17-2011, 15:09
Кво да ти кажа пробваш-ако върши ок ,ако не сменяш 8) куейкъра може напрао овески (или мюсли ама аз съм достатъчно луд да махам овес) без значка от марката! Може би 3 белтъка аз лично повече място за храна не бих имал тъй като ми се раздува корема ужасно! В 10 е добре ако хляба е пълнозърнест (може с банана може и без според калорийните нужди)
Обяда също е добър. Може да сменяш месото от ден на ден щото само пилешко писва :)
18:00 сиренето има много мазнина в него. Аз лично сиренето бих го сменил с месо/извара/яйца. Макароните не са проблем тъй като лягаш по-късно. в 20:30 ако си гладен шепа ядки (според калорийните нужди пак) може и 3-4 белтъка с малко ориз( една-две супени лъжици) в 23:00 извара 150 гр с 50 гр мляко щото аз само извара немога да ям! Или казеинов шейк!
И пак казвам сичко зависи според калорийните нужди и всичко варира!

dunce
03-17-2011, 17:15
Ето това беше.. евала, мерси много и на двамата за съветите. Точно това питах отначало, но явно не сте ме разбрали. Иначе ми казаха, че банана е хубаво да го ям с мед, защото медът също бил важен за организма (не че и по принцип не е, но за тренировката).

DownloadVirus
03-17-2011, 17:17
Автора е 185 и около 65 кила .. С този хранителен режим най-вероятно ще качи 70+ , но не го знам ква маса ще прави на лостовете?

DownloadVirus
03-17-2011, 17:20
Може и да вмъкнеш някъде,по принцип го правят след тренировката 1-2 супени лъжици мед.

dunce
03-17-2011, 17:28
Автора е 185 и около 65 кила .. С този хранителен режим най-вероятно ще качи 70+ , но не го знам ква маса ще прави на лостовете?

Ако от цялата работа нищо не излезе, ще тръгна на фитнес :)

DownloadVirus
03-17-2011, 17:31
Просто на лостове как ще правиш базови упражнения за гърди? Как правиш крака ? Бицепс - трицепс ? Може да правиш там по 1 упражнение ама до там,няма никакво разнообразие,да правиш по 1 упражнение докато припаднеш ли ? Не знам..

dunce
03-17-2011, 17:46
Просто на лостове как ще правиш базови упражнения за гърди? Как правиш крака ? Бицепс - трицепс ? Може да правиш там по 1 упражнение ама до там,няма никакво разнообразие,да правиш по 1 упражнение докато припаднеш ли ? Не знам..

Ти само набирането можеш да правиш по различни начини - на широко, на тясно, коремно, за гръб и т.н. Кофи можеш да правиш с инерция за гърди, без инерция за бицепс, трицепс, рамо, а крака освен бягане можеш да правиш с различни упражнения вкъщи. Да не говорим още колко неща могат да се правят на лостове, които тепърва уча. Ако беше от Варна, щях да ти кажа да отидеш на лостовете на Пета езикова "Йоан Екзарх" да видиш за к'во става дума. Особено когато има по 15 човека, питай ги дали ходят на фитнес.
Освен това фитнеса те прави тромав, докато лостовете не пречат на развитието ти.

DownloadVirus
03-17-2011, 17:51
Просто на лостове как ще правиш базови упражнения за гърди? Как правиш крака ? Бицепс - трицепс ? Може да правиш там по 1 упражнение ама до там,няма никакво разнообразие,да правиш по 1 упражнение докато припаднеш ли ? Не знам..


Освен това фитнеса те прави тромав, докато лостовете не пречат на развитието ти.

:-o :-o

Когато успееш да направиш крака както аз и всеки друг прави във фитнес залата на другият ден да не можеш да вървиш и направо да чустваш как мускула гори ела ми се обади..

И рамо и бицепс и гърди не е същото..

dunce
03-17-2011, 18:01
:-o :-o
Когато успееш да направиш крака както аз и всеки друг прави във фитнес залата на другият ден да не можеш да вървиш и направо да чустваш как мускула гори ела ми се обади..

И рамо и бицепс и гърди не е същото..

Точно пък лостове са перфектни за релеф и са много по-добрия вариант, ако не искаш да ставаш като бик. На мен не ми трябва да правя тяло като на Вин Дизел или Скалата, а да го оформя хубаво и да наддам малко, колкото трябва да бъда.
Само едно ще ти кажа за твоя фитнес - докато ти не си чувстваш мускулите от усилените тренировки, аз пък ходя да цепя и нося дърва от първия до третия етаж, по 5 чувала, високи почти колкото мен и тежки почти колкото мен, които хубаво ми се набиват в краката през чувала. Да видиш тогава к'во е да гориш наистина целия, след като се прибереш.

fatrat
03-17-2011, 18:30
автора на темата на колко години е? Щото имам едни подозрения ...

dunce
03-17-2011, 18:32
автора на темата на колко години е? Щото имам едни подозрения ...

Я да ти чуем подозренията.

fatrat
03-17-2011, 18:37
"Освен това фитнеса те прави тромав, докато лостовете не пречат на развитието ти ... " Давам ти 14-16 години в най-добрия случай! ВСеки един учил 8-9 клас биология ще знае (а и от обща култура) ,че такъв термин като "набивам" не съществува. Ще растеш колкото ти е отредила ДНК-то и както са комплементирани азотните бази! И ще бъде тяхната дума! Съществува калциране на костите, което става при тренировки с тежести от малки! Общо взето, знам че сега ще бъда нападнат от 10002194-1941 страни ,че лостовете видиш ли са по-добри...
+тва релеф на лостове- не мерси!

dunce
03-17-2011, 18:44
"Освен това фитнеса те прави тромав, докато лостовете не пречат на развитието ти ... " Давам ти 14-16 години в най-добрия случай! ВСеки един учил 8-9 клас биология ще знае (а и от обща култура) ,че такъв термин като "набивам" не съществува. Ще растеш колкото ти е отредила ДНК-то и както са комплементирани азотните бази! И ще бъде тяхната дума! Съществува калциране на костите, което става при тренировки с тежести от малки! Общо взето, знам че сега ще бъда нападнат от 10002194-1941 страни ,че лостовете видиш ли са по-добри...
+тва релеф на лостове- не мерси!

Я си оправи отношението първо, да не сменям и аз тона. Като ще спориш поне се изказвай подготвен, че си направо смешен. Давай ми колкото щеш години, аз пък на теб грам мозък в главата не ти давам. Това, което каза, е най-голямата глупост, която съм чувал някога. Набиването не е мит, а сто процентова истина, ще ти дам пример с 1 авер щангист, който вмомента ръката му е над 40, а е метър и 58, и е на 17 или 18 вече. Доказателство за това колко е напреднал е, че прави по 50 кофи. Аз биологията, за разлика от теб, съм я учил много повече отколкото ти някога си учил по предмет, така че не ми опявай за знания по нея.
А просто с тия глупости, които до сега каза, вече не издържам. Ако си толкова хитър, просто потърси във vbox/youtube за напреднали българи, правещи упражнения на лостове да видиш за какъв релеф става дума. Има дори и клипове с негри, които целия си релеф само от лостове са го правили, не от фитнес. И като видиш какви са им телата, такива на които можеш да завиждаш само, тогава ще разбереш, че само си лалаш.

fatrat
03-17-2011, 18:52
о велики повелителю на лостаджийския релеф.. кажи на колко години си! Първо обясних ти като на човек! 2-ро ТУК СЕ ГОВОРИ ОТ ЛИЧЕН ОПИТ! И аз имам (правилната дума е приятел, не авер) приятели които са на 14 и вече се бръснат! Тва аз чух от оня па той от него не ми върши работа! Мога да ти кажа ,че нищо не знаеш за човешката биология! Когато станеш в 8клас ще разбереш ,че костите нарастват към 2 направления и имено стимулирането на остеобластните клетки ги кара да растат на дебелина! Но ти си още малък и те разбирам! Няма смисъл да ти говоря на висок стил, едва ли ще ме разберееш! Това ,че си чул от мама и от тати ,че фитнеса те "набива" може да върви пред приятелите ти, но тук не! И ще те помоля да не ми държиш тон, а да се обосновеш без да нападаш, за да не ме обявят пак за "badass". И така, мило дете! Пий мляякото и лягай! :)

dunce
03-17-2011, 18:59
о велики повелителю на лостаджийския релеф.. кажи на колко години си! Първо обясних ти като на човек! 2-ро ТУК СЕ ГОВОРИ ОТ ЛИЧЕН ОПИТ! И аз имам (правилната дума е приятел, не авер) приятели които са на 14 и вече се бръснат! Тва аз чух от оня па той от него не ми върши работа! Мога да ти кажа ,че нищо не знаеш за човешката биология! Когато станеш в 8клас ще разбереш ,че костите нарастват към 2 направления и имено стимулирането на остеобластните клетки ги кара да растат на дебелина! Но ти си още малък и те разбирам! Няма смисъл да ти говоря на висок стил, едва ли ще ме разберееш! Това ,че си чул от мама и от тати ,че фитнеса те "набива" може да върви пред приятелите ти, но тук не! И ще те помоля да не ми държиш тон, а да се обосновеш без да нападаш, за да не ме обявят пак за "badass". И така, мило дете! Пий мляякото и лягай! :)

Отивай в някой цирк, щото ставаш за клоун. Първо да ти кажа, че ако се мислиш за забавен и оригинален, като ми казваш дете, и ако си мислиш, че ще се обидя като ми казваш осмокласник, много се лъжеш. Аз няма да се правя на умен тук, да говоря с термини от биологията, а просто ще ти дам няколко факта, които ще обосновят мнението ми. ДНК-то си прав, че задава някакъв размер, който ти след време ще станеш и ще спреш, но не зависи само от него. Ако беше така, вместо вмомента да съм 1.85, щях да съм 1.70, колкото е баща ми и всеки от двата ми рода. А аз съм ги минал отдавна и това какво ще рече? Че не зависи само от него. Ако тренирам баскетбол, играя и волейбол през ден, естествено че ще се издължа повече. Същото се отнася и за щангистите, особено ако са почнали от малки, тогава им влияе на разтежа. Така че спри да се излагаш тука, щото ставаш жалък.

DownloadVirus
03-17-2011, 19:04
Ти релеф или маса искаш ? Правило се релеф :-o И пак ти казвам,че на лостовете не може да почустваш същото както на фитнес зала (само веднъж съм ходил) Не си обяснявам как ще заместиш един суперсет за рамо състоящ се от щанга зад глава + дигане на гири седнал примерно?

fatrat
03-17-2011, 19:06
Бях мил досега, немога повече! Тъпчо кво ти обясявам до сега??!?!? Че шибаните кости се калцират когато има ГОЛЯМО НАТОВАРВАНЕ! Не 50-60 кг лежанка да речем колкото днешните пубери вдигат! Клоун ше наричаш оня ниския от твоя род дето те е направил! Прав си ти не си 8-класник даже и в 6 клас се чудя дали си? Толкова тъп човек, който дори гугъл неможе да отвори и да пише остеобластни клетки не бях виждал! Така ,че когато ми покажеш ЛИЧЕН пример , не някой приятел и също така документи , които доказват ,че фитнеса забавя растежа ще се откажа от следването на фармация в МУ ! Това :"набиване:" е термин на комунистическия строй, ограничавал баща ти и майка ти и още 8 милиона хора през годините! Чрез фитнес не можеш да останеш нисък! А за примера със щангистите ще ти кажа, че за щангист се почва от 5 клас и то със 70kg SNATCH ако снач ти говори нещо!

dunce
03-17-2011, 19:09
Ти релеф или маса искаш ? Правило се релеф :-o И пак ти казвам,че на лостовете не може да почустваш същото както на фитнес зала (само веднъж съм ходил) Не си обяснявам как ще заместиш един суперсет за рамо състоящ се от щанга зад глава + дигане на гири седнал примерно?

Аз релефа го имам, маса ми трябва, а относно това, какво може да замести сета ти http://www.vbox7.com/play:6fce5ae3 клипа започва от 55-тата секунда. Enjoy..

DownloadVirus
03-17-2011, 19:12
о велики повелителю на лостаджийския релеф.. кажи на колко години си! Първо обясних ти като на човек! 2-ро ТУК СЕ ГОВОРИ ОТ ЛИЧЕН ОПИТ! И аз имам (правилната дума е приятел, не авер) приятели които са на 14 и вече се бръснат! Тва аз чух от оня па той от него не ми върши работа! Мога да ти кажа ,че нищо не знаеш за човешката биология! Когато станеш в 8клас ще разбереш ,че костите нарастват към 2 направления и имено стимулирането на остеобластните клетки ги кара да растат на дебелина! Но ти си още малък и те разбирам! Няма смисъл да ти говоря на висок стил, едва ли ще ме разберееш! Това ,че си чул от мама и от тати ,че фитнеса те "набива" може да върви пред приятелите ти, но тук не! И ще те помоля да не ми държиш тон, а да се обосновеш без да нападаш, за да не ме обявят пак за "badass". И така, мило дете! Пий мляякото и лягай! :)

Отивай в някой цирк, щото ставаш за клоун. Първо да ти кажа, че ако се мислиш за забавен и оригинален, като ми казваш дете, и ако си мислиш, че ще се обидя като ми казваш осмокласник, много се лъжеш. Аз няма да се правя на умен тук, да говоря с термини от биологията, а просто ще ти дам няколко факта, които ще обосновят мнението ми. ДНК-то си прав, че задава някакъв размер, който ти след време ще станеш и ще спреш, но не зависи само от него. Ако беше така, вместо вмомента да съм 1.85, щях да съм 1.70, колкото е баща ми и всеки от двата ми рода. А аз съм ги минал отдавна и това какво ще рече? Че не зависи само от него. Ако тренирам баскетбол, играя и волейбол през ден, естествено че ще се издължа повече. Същото се отнася и за щангистите, особено ако са почнали от малки, тогава им влияе на разтежа. Така че спри да се излагаш тука, щото ставаш жалък.

:-o :-o

Това,че баща ти е 1.70 няма нищо общо с твоято височина..Като почваш да вдигаш по 200-250 кила millitary press се притеснявай за растежа си..

dunce
03-17-2011, 19:13
Бях мил досега, немога повече! Тъпчо кво ти обясявам до сега??!?!? Че шибаните кости се калцират когато има ГОЛЯМО НАТОВАРВАНЕ! Не 50-60 кг лежанка да речем колкото днешните пубери вдигат! Клоун ше наричаш оня ниския от твоя род дето те е направил! Прав си ти не си 8-класник даже и в 6 клас се чудя дали си? Толкова тъп човек, който дори гугъл неможе да отвори и да пише остеобластни клетки не бях виждал! Така ,че когато ми покажеш ЛИЧЕН пример , не някой приятел и също така документи , които доказват ,че фитнеса забавя растежа ще се откажа от следването на фармация в МУ ! Това :"набиване:" е термин на комунистическия строй, ограничавал баща ти и майка ти и още 8 милиона хора през годините! Чрез фитнес не можеш да останеш нисък! А за примера със щангистите ще ти кажа, че за щангист се почва от 5 клас и то със 70kg SNATCH ако снач ти говори нещо!

Ако на баща ми кажеш клоун както е 1.70, ще те направи на дроб сърма, говедо, така че трай си, ясно ли ти е, смотаняко? За разлика от теб, той е бил в казарма и е тренирал лека атлетика и е правил упражнения, които ти цял живот никога няма да направиш. Колкото до останалото, което каза, не знам как са те приели с фармация, при условие, че си толкова зле :D

До другия горе, гледай клипа, за да коментираш дали лостовете не стрували.

DownloadVirus
03-17-2011, 19:13
Ти релеф или маса искаш ? Правило се релеф :-o И пак ти казвам,че на лостовете не може да почустваш същото както на фитнес зала (само веднъж съм ходил) Не си обяснявам как ще заместиш един суперсет за рамо състоящ се от щанга зад глава + дигане на гири седнал примерно?

Аз релефа го имам, маса ми трябва, а относно това, какво може да замести сета ти http://www.vbox7.com/play:6fce5ae3 клипа започва от 55-тата секунда. Enjoy..

Ако имаш youtube ... Щото вбох няма начин да го отвори..

Myrth
03-18-2011, 05:39
Dunce, имай уважение към хората, които знаят повече от теб. Както и към железата - те могат само да ти дадат, при правилни и тежки тренировки. Ще станеш по-голям, по-бърз, по-силен, ще развиеш функционалност, която ще допълни развитите ти умения на лостовете. Тренировката със собествено тегло е прекрасно неща, аз съм й изключителен фен, но .. е тъпо, когато се откажеш от нещо толкова ценно като залата, само заради митове, казани ти от неграмотни хора.

Лостовете не правят релеф и залата не прави маса, всичко е до хранене и в някаква степен тренировъчни методи.

Fatrat, виждам учиш фармация, колеги сме, аз съм медицина. От кой град си? : )

navar
03-18-2011, 06:20
още един озлобен тийнейджър,който иска съвет,ама да е такъв какъвто на него му изнася...накъде върви тоя свят.
аз да попитам,след като баща ти е толкова вещ,защо не попиташ него какви упражнения да правиш и какво да ядеш??
това първо..
второ -това "набиване " си го избий от главата,излагаш се..давате за пример щангисти които са ниски,и баскетболисти и волейболисти ,които са високи...аз мога да ви дам примри за високи щангисти-Величко Чолаков примерно,и ниски баскетболисти...не ти ли е минавало през ума ,че когато се подбират хора,за състезатели повдиганена тежест,треньорите търсят по ниски момчета,съответно за баскет търсят дългучи?? подборът за някои спортове се прави на база генетични дадености,които се доразвиват, ако с игра на баскет се порастваше Мъкси Бокс нямаше да е дребен, а Величко Чолаков трябваше да се е набил до 1.60 примерно..
та по темата,фитнеса няма да те "набие" да те направи тромав,или други градски легенди,всичко зависи от това как тренираш,и какво ядеш-маса се прави на маса,за да качваш ти трябва положителен калориен баланс...просто и ясно..а само да вметна като гледашклиповете на Ханибал на лостовете,нали не си мислиш че той прави само лостове,и нали не си мислиш че всичко по него е натурално-извара и пържоли..та,приятелю лостовете и успоредките са добро нещо,но за съжаление не са достатъчни-питай хората ,занимаващи се с това-всеки допълнително лашка жележа ,ако иска да качва маса..стрийтфитнеса,може да ти даде някои неща,но далеч не всичко,просто си трябват свободни тежести ..това е..

та ако искаш съвет-вслушай се в това,което ти се казва...недей да ни товариш с хормоналния си дисбаланс,характерен за твоята възраст..а каква е тя ,на всички вече е ясно :)лек ден ти желая
п.п. и нали не бъркаш фитнеса,с бодибилдинга?

dunce
03-18-2011, 08:26
Dunce, имай уважение към хората, които знаят повече от теб. Както и към железата - те могат само да ти дадат, при правилни и тежки тренировки. Ще станеш по-голям, по-бърз, по-силен, ще развиеш функционалност, която ще допълни развитите ти умения на лостовете. Тренировката със собествено тегло е прекрасно неща, аз съм й изключителен фен, но .. е тъпо, когато се откажеш от нещо толкова ценно като залата, само заради митове, казани ти от неграмотни хора.

Лостовете не правят релеф и залата не прави маса, всичко е до хранене и в някаква степен тренировъчни методи.

Fatrat, виждам учиш фармация, колеги сме, аз съм медицина. От кой град си? : )

Да, само дето има и друг израз, уважавай, за да те уважават. Не може аз да си изкажа мнението и веднага да бъда нападнат, че съм недорасъл и глупав. Когато в началото ми дадоха съветите си им благодарих, укори, които не съм заслужил, не ми трябват. Навар, не си чел добре, ако смяташ, че АЗ съм озлобеният тийнейджър ;) Баща ми ми е давал също много съвети, но това значи ли, че не мога да се поинтересувам повече и да питам и на друго място? Не, българинът, трябва задължително първо да укори, та после, ако му е на кеф, може и да помогне. Тези неща, които ми обясняваш за ниски баскетболисти и високи щангисти са ми напълно ясни, не падам от луната :) Интересувам се супер много от баскетбол и съм наясно с това. Но това се наричат изключения, от всяко правило има такива. Но да кажем че сте прави, добре хубаво е това, но незаслужено лошо отношение никога няма да толерирам. Същото се отнася за всеки човек, който има поне малко самоуважение.

Едит: това ми е последният коментар, ще послушам какво казаха fatrat и Virus за хранителната програма в началото, защото това ми беше нужното.
Един съвет към fatrat - не те познавам, но го карай по-полека, не е нужно да се хващаш за всяка дума. Това, че си по-голям и че си учил и видял повече, не значи, че трябва да подценяваш по-малките от теб, те (или поне повечето) имат същия потенциал, който ти имаш.

Myrth
03-18-2011, 09:28
navar, аз съм склонен да вярвам, че постигнатото от ханибал и колегите му е натурално и само от стрийт. Просто има някой фактори, които трябва да отчетем - огромен стаж, над 15 години, много висок тестостерон при чернокожите, много свободно време. От друга страна обаче, ако говорим за визия само, с железа, хранителен режим и адекватна суплементация за 15 години може да се постигне повече : )

HHristov
03-18-2011, 11:42
И аз съм склонен да вярвам, че вампири съществуват ама на :)
Като Ханибал може да стане всеки който има пари за химия и треньор по гимнастика, а да не забравяме и щангите :)

navar
03-18-2011, 12:07
а аз съм готов да се обзаложа ,че ханибал и компания не са постигнали всичко само със стриит :) и само с кисело мляко :):)
защо ли мисля така?? ами защото това ми е работата,защото целият ми живот минава в спортната зала....
където свършва генетиката -почва фармацията..
само за справка-нали не мислите че олимпийците по спортна гимнастика са натурални :)

Myrth
03-18-2011, 13:15
Искаш да кажеш, че за 17 години не можеш да изглеждаш така, макар и тренирал само със собствено тегло?

Оставете случая с ханибал и компания, дайте да говорим принципно. А професионалните спортисти няма да ги коментирам изобщо : )

DownloadVirus
03-18-2011, 17:23
Аз като видях няколко видеа мисля,че тези хора все повече се приближават до шимпанзетата :)