PDA

View Full Version : Стягане



norain
03-17-2011, 13:44
Малко глупаво заглавие :-D ... Та както и да е.
Искам да попитам как да се стегна малко, имам в предвид (най-вече) корема).Момче съм. на 16. Нямам много време, за да ходя по фитнеси, и не ми се занимава с протеини и прочие, просто искам да направя малко плочици :D
Миналото лято ходих на фитнес около 2-3 месеца, но сякаш нямаше никакъв ефект, или поне аз така си мисля, та постоянно висях на уреда за преси(забравих му името), в нас правих по сложни коремни,които ми препоръчеха и общо взето това беше. Та искам да се допитам пак до вас, какво ще ми препоръчате, и по колко.

fatrat
03-17-2011, 14:47
хем да е в гъза хем да е голям хем да не боли... не става! Кво толкова не можа да прочетеш? Щом не искаш "протеини и прочее" спри с некачествената храна (полудявам някой като каже джънк) ! И вземи тренирай нещо!

DownloadVirus
03-17-2011, 14:48
Ако ти не ти се занимава въобще нямаше смисъл да пускаш тема,защото тука ще почнем да ти говорим за хранителен режим и тренировки които трябва така или иначе,като не ти се занимава просто не го прави.Не става така "искам плочки ама не ще да се потя" Няма как във форума да направиш плочки..

norain
03-17-2011, 15:06
Кой е казал нещо за гъза? Кой е казал, че ям само ДЖЪНК ? Кой е казал м че не искам да се занимавам, казах , че нямам време, не че, неискам. Казах също, че не искам да вземам протеини и прочие. Мисля ,че и естествено се получава, само да има желание. Нали така ?
Защо трябваше да ме нападате ? Защо трябваше да изкажете критиките си? Сигурен съм, че сте били на моето място! Както и да е. Няма да се моля да ми кажете "направи това,така,тогава"
Просто времето ми не стига - От даскало , от репетиций и разни други музикални инструменти. Не ми се става мутант. Просто искам да вляза във форма. Нали за това е форума - Споделяне на опит.

fatrat
03-17-2011, 15:15
аа ти защо се репчиш? Не аз или някой друг искаме съвет! Това за гъза беше метафора... това ,че нямаш време .. нали знаеш като няма желание има оправдание. Щом не искаш да вземаш протеини и прочие начи трябва да спреш приема на сякви животински продукти + соя и ядки, те също съдържат протеин! Трябваше да искажем критиките си , за да се научиш да търсиш преди да чакаш на готово и да се звериш на хората които искат да ти помогнат! Айде успех дано заслабнеш!

norain
03-17-2011, 15:18
Извинявам се!
Не всичко става с химия :)
"Щом не искаш да вземаш протеини и прочие начи трябва да спреш приема на сякви животински продукти + соя и ядки, те също съдържат протеин!"

Щом не искам да вземам протейн,да спра ядки и соя,защото в тях има ?
Тука не фанах логиката..

fatrat
03-17-2011, 15:23
ДА!

norain
03-17-2011, 15:37
Добре спирам в въпросите. Ясно е, че до никъде няма да се стигне.

Saphire
03-17-2011, 15:49
Ти плочки имаш ама не се виждат... Тичай всеки ден по 5 километра след месец всеки ден по 10. След 2 - 3 месеца пиши пак как е минало

ZipFail
03-17-2011, 15:50
fatrat e badass-a раздела, така че не очаквай нормален отговор. То от толкова цикли май нивото на тестостерона му е постоянно над нормата и затова поведението му е на абориген..

А в раздела всяка втора тема е по твоя въпрос, така че просто ползвай търсачката.

norain
03-17-2011, 15:55
Ти плочки имаш ама не се виждат... Тичай всеки ден по 5 километра след месец всеки ден по 10. След 2 - 3 месеца пиши пак как е минало

Аз имам, ама отгоре шкембя :D :D

fatrat
03-17-2011, 15:57
оу съжалявам не знаех ,че се държа като абориген... ама и пъпчивковците като тебе като не разбирате от дума нема как иначе.За твое сведение циклите ми не пречат на интелектуалното развиване. Това ,че съм решил да помогна малко на такива като тебе в живота и евентуално "да се стегнат" (въпреки че този израз е присъщ на момичетата , които вие големите мъжкари наричате путки) . И да ми кажеш какво не беше нормалното в отговора ми? Тренирай и се храни здравословно! Да ви имам проблемите ...

norain
03-17-2011, 16:06
оу съжалявам не знаех ,че се държа като абориген... ама и пъпчивковците като тебе като не разбирате от дума нема как иначе.За твое сведение циклите ми не пречат на интелектуалното развиване. Това ,че съм решил да помогна малко на такива като тебе в живота и евентуално "да се стегнат" (въпреки че този израз е присъщ на момичетата , които вие големите мъжкари наричате п****) . И да ми кажеш какво не беше нормалното в отговора ми? Тренирай и се храни здравословно! Да ви имам проблемите ...

А сега аз к'во съм ти казал , че ти се дървиш ? Познаваш ли ме ,че да казваш , какво мисля аз за момичетата , и как ги наричам ?
Добре как "щом не вземам протеини , да спра ядките,щото в тях ИМА протеин" < Това изречение има ли смисъл ? Според мен НЕ.

fatrat
03-17-2011, 16:13
оу съжалявам не знаех ,че се държа като абориген... ама и пъпчивковците като тебе като не разбирате от дума нема как иначе.За твое сведение циклите ми не пречат на интелектуалното развиване. Това ,че съм решил да помогна малко на такива като тебе в живота и евентуално "да се стегнат" (въпреки че този израз е присъщ на момичетата , които вие големите мъжкари наричате п****) . И да ми кажеш какво не беше нормалното в отговора ми? Тренирай и се храни здравословно! Да ви имам проблемите ...

А сега аз к'во съм ти казал , че ти се дървиш ? Познаваш ли ме ,че да казваш , какво мисля аз за момичетата , и как ги наричам ?
Добре как "щом не вземам протеини , да спра ядките,щото в тях ИМА протеин" < Това изречение има ли смисъл ? Според мен НЕ.
боже колко си тъп! Не говорех на теб първо! Второ да в ядките има протеини и щом не искаш да зимаш протеини и прочее не трябва да ядеш ядки компренде ли си сега? Понякога се чудя защо се занимавам в тоя форум ... от както TheManTheLegend не пише, само Myrth добре че влиза да обясни насам натам ,че някой може и да се самоубие ако чете тук!

norain
03-17-2011, 16:17
Ясно ( за адките).

ZipFail
03-17-2011, 16:21
Близко е до акъла, че под под 'протеини и прочее' се има предвид добавки ;)

fatrat
03-17-2011, 16:35
Приятел, няам намерение да споря. С добавки или без (без е по-добре имайки предвид опита му) храната му също трябва да е перфектна! А като му кажа протеин ще падне едно изясняване Що е то протеин и има ли почва у нас :) За това Гуугъл -> Protein > Wikipedia и сичко е точно :)

norain
03-17-2011, 17:10
Приятел, няам намерение да споря. С добавки или без (без е по-добре имайки предвид опита му) храната му също трябва да е перфектна! А като му кажа протеин ще падне едно изясняване Що е то протеин и има ли почва у нас :) За това Гуугъл -> Protein > Wikipedia и сичко е точно :)

Ее ама аз не съм глупаф :shock:

DownloadVirus
03-17-2011, 17:25
Приятел, няам намерение да споря. С добавки или без (без е по-добре имайки предвид опита му) храната му също трябва да е перфектна! А като му кажа протеин ще падне едно изясняване Що е то протеин и има ли почва у нас :) За това Гуугъл -> Protein > Wikipedia и сичко е точно :)

Ее ама аз не съм глупаф :shock:

Не,ти си неграмотен.

stigmata
03-17-2011, 17:35
Плочки много трудно и бавно се правят,освен ако не си някой гърч 50 кила.Тренирай си в къщи щом нямаш време,прави различни коремни преси и лека по лека ще изпъкнат.Освен ако не се тъпчеш и наливаш постоянно,защото така се получава разширяване.Яж по повече пъти на ден,но с по-малки количества,за да не се надуваш!Успех :-D

norain
03-17-2011, 18:20
Приятел, няам намерение да споря. С добавки или без (без е по-добре имайки предвид опита му) храната му също трябва да е перфектна! А като му кажа протеин ще падне едно изясняване Що е то протеин и има ли почва у нас :) За това Гуугъл -> Protein > Wikipedia и сичко е точно :)

Ее ама аз не съм глупаф :shock:

Не,ти си неграмотен.

И как го разгада бе Айнщайн :D

norain
03-17-2011, 18:22
Плочки много трудно и бавно се правят,освен ако не си някой гърч 50 кила.Тренирай си в къщи щом нямаш време,прави различни коремни преси и лека по лека ще изпъкнат.Освен ако не се тъпчеш и наливаш постоянно,защото така се получава разширяване.Яж по повече пъти на ден,но с по-малки количества,за да не се надуваш!Успех :-D

Да но като незнам кои, за какво помагат, има ли смисъл.

stigmata
03-17-2011, 19:06
Естествено,че има смисъл!По добре да правиш нещо,дори минимално и елементарно,от колкото нищо и да чакаш плочки.

norain
03-18-2011, 12:33
Прав си. 8-)

DownloadVirus
03-18-2011, 17:30
Ако не ти се занимава прави каквото мислиш там вкъщи и избягвай cheat meals (или да имаш по 1 в седмица) Сега мога да ти кажа какво да правиш за хранителен режим , тренировки с 2 думи да разбереш,ама като не ти се занимава или прави това което правиш (по-добре) или спри напълно (не препоръчвам..)

fatrat
03-18-2011, 17:33
cheat meals е за психично слаби :D Инсулиновия глад е гаден, обаче по-гадно е ,че не можеш да спреш да набиваш сладко след първата вафла/нещо друго :)

DownloadVirus
03-18-2011, 17:39
cheat meals е за психично слаби :D Инсулиновия глад е гаден, обаче по-гадно е ,че не можеш да спреш да набиваш сладко след първата вафла/нещо друго :)

Има тука едно момче,дето уж ги разбира нещата,чете уш и тренира и здраво..Всеки съветва да прави cheat meals дори като е обем му казва да има 2 cheat days / седмица..Ето това няма да го схвана никога,защо ще прави хранителен режим и ще се мъчи (колкото и да се или не се мъчи) а ще слага 2 дена в седмица да нагъва дюнери-пици-вафли и тн..Точно това казва..Ще има и тези неща които е ял главно 2-3 пъти на ден пиле с картофи или риба тон с ориз примерно а останалата част от деня ще яде cheat meals . НЯМА ДА ГО РАЗБЕРА НИКОГА ТОВА И В КАКВО ПОМАГА!!!!!!!

fatrat
03-18-2011, 17:43
Cheat meals при едно стриктно НВД просто няма начин да отсъстват. След 3 тия ден чувстваш вече липса на захароза, след 5тия ден вече стоиш на едно място и устата ти съхне и търсиш нещо сладко (в моя случай). Не знам правил ли си НВД , но при мойто специално гледам да ям по 60-70гр въглехидрати/ден. А за да функционира правилно мозъка трябва по 120гр на ден (80кг човек). Cheat meal правя веднъж на седмица-две щото просто ставаш с много ниско КПД-нищо не знаеш нищо не помниш не можеш да мислиш!

DownloadVirus
03-18-2011, 17:48
Да обаче 2 дена да се тъпчеш от сутрин до вечер освен 14:00 - 18:00 дето се яде пилето с картофи или риба тон с ориз и това е..

Ти говориш за cheat meal аз ти говоря за 2 cheat days ..

fatrat
03-18-2011, 17:50
Cheat meals разбира се не се правят когато си пожелаеш. То пак си е както го наричаш cheat day . Смисъл не следиш часове и хранителна стойност през един цял ден и ядеш що ти е на сърце.

DownloadVirus
03-18-2011, 17:56
Cheat meals разбира се не се правят когато си пожелаеш. То пак си е както го наричаш cheat day . Смисъл не следиш часове и хранителна стойност през един цял ден и ядеш що ти е на сърце.

Това за мене ако искаш релеф си е една крачка напред-една крачка назад..

Иначе когато искаш обем са излишни мазнини според мен,но cheat meal може ама да ядеш 2 дена в седмицата квото и да е ми се вижда прекалено..

fatrat
03-18-2011, 17:58
Направи едно НВД на 60гр въглехидрати и ги яж преди 13:00 ! Тогава ще видим дали е една напред една назад! Просто на 5- ден мозъка ти ще спре да функционира :) Лично съм го изпробвал :D Имах интелект колкото насрано шимпанзе!

DownloadVirus
03-18-2011, 18:04
Направи едно НВД на 60гр въглехидрати и ги яж преди 13:00 ! Тогава ще видим дали е една напред една назад! Просто на 5- ден мозъка ти ще спре да функционира :) Лично съм го изпробвал :D Имах интелект колкото насрано шимпанзе!

Добре,обаче не може ли през този ден да си набавиш въглехидрати от други продукти?Нужно ли е да са пици-дюнери-вафли и подобни? Не можеш ли да хапнеш един сандвич със извара примерно?Малко пиле с картофи или с ориз?Разбираш ли какво имам предвид?

fatrat
03-18-2011, 18:10
Е то тва е мисълта.Повечето е на психична основа, за това казвам ,че е за слаби. Работата не е във въглехидратите или протеина , а в това да не спазваш ограничения и да хапваш каквото искаш! Естествено не да се тъпчеш , но примерно лятото обожавам да седна в петък с приятелката ми и да ядем по един сладолед или да пия една бира например! Лошото е ,че се свиква и през 2-3 дена гледам дали е станало петък :D

DownloadVirus
03-18-2011, 18:14
Е то тва е мисълта.Повечето е на психична основа, за това казвам ,че е за слаби. Работата не е във въглехидратите или протеина , а в това да не спазваш ограничения и да хапваш каквото искаш! Естествено не да се тъпчеш , но примерно лятото обожавам да седна в петък с приятелката ми и да ядем по един сладолед или да пия една бира например! Лошото е ,че се свиква и през 2-3 дена гледам дали е станало петък :D

Хахаха..

Сериозно обаче НВД под 2-2.5/телесно кило въглехидрат не бих направил..Тоест аз съм 1.82 , 78-80 кг (иска се още 6-7 кила) но като правя после релеф ще взимам по 160-200 грама въглехидрат/ден 60% протеин 25-30 въглехидрат и 10-15% мазнини.Как ти се вижда?

fatrat
03-18-2011, 18:15
Колко ти излиза ОКБ???
ей оспамихме темата на човека начи

DownloadVirus
03-18-2011, 18:23
Колко ти излиза ОКБ???
ей оспамихме темата на човека начи

Дори не знам какво е ОКБ.Тези термини са ми нови,защото от малък уча в чужбина и тука почнах да се занимавам..

Иначе сори за спама :D Писал съм по-горе..

fatrat
03-18-2011, 18:26
ОКБ е отрицателен калориен баланс! Има в интернет как се смята! Не вярвай на калкулатори! Сметни си сам! Г/д изчисляваш BMR и изваждаш 500 к кал! ако не можеш да го сметнеш пиши ми!

DownloadVirus
03-18-2011, 18:32
Еми изкарвам 3634,954 калорий за да поддържам! Сметната с калкулатор,не обаче някъв от нета,изчислява точно,стига да въведеш правилни данни..Значи ако взимам 3100-3200 е ОКБ?

fatrat
03-18-2011, 18:35
Няма начин да е 3600... :-o За мен излиза към 2.7 и нещо

DownloadVirus
03-18-2011, 18:40
Най-малкото,което ми изкарва е 3200 калорий!По-надолу няма как да се падне..Значи ако правя 2700 като твоето е ОКБ? :D

fatrat
03-18-2011, 18:43
да! Сметни си после 70-85% белтък 5-10%мазнини 10-15-20% въглехидрат!

DownloadVirus
03-18-2011, 18:46
да! Сметни си после 70-85% белтък 5-10%мазнини 10-15-20% въглехидрат!

70-85 % :shock: :shock:

norain
03-19-2011, 09:49
Става все по неразбираемо за мен :D

fatrat
03-19-2011, 15:11
да! Сметни си после 70-85% белтък 5-10%мазнини 10-15-20% въглехидрат!

70-85 % :shock: :shock:
НВД ли правиш или се лигавиш? Добре нека са 60% ...

DownloadVirus
03-19-2011, 15:35
Виж сега хранителеният режим на едно напреднало момче,повече от мене де :D (1.75 80 kg е..)

Това е за релеф:

Прави по 1 cheat meal и много въглехидрати 1 път в седмицата..

1. 80 gr quaker + 250 ml прясно мляко 0% , 2 яйца цели ,витамини
2. 2 сандвича с пуешко с пълнозърнен хляб
3. пиле/месо/риба (едно от тези) + 200 грама зелено (маруля или краставица + 1 супена лъжица олио
4. 125 грама риба тон в консерва
5. Същото с 3.
6. 250 ml прясно мляко 0% , 1 кисело мляко 0% и малко ядки

Поне от снимката дето ми показа е доста добър,но не знам..Как ти се вижда?На мене ми се виждат доста въглехидратите,но нз..

fatrat
03-19-2011, 16:18
добре бе пич обясних ти по-горе. Тоя режим според мене е пълен ташак освен ако човека не взема някакви добавки. Аз ти говоря за хранителен режим без да изчислявам добавките! Ако го спазвам , от тях няма смисъл. И лично особено за сваляне предпочитам да ям здравословно!

DownloadVirus
03-19-2011, 16:34
добре бе пич обясних ти по-горе. Тоя режим според мене е пълен ташак освен ако човека не взема някакви добавки. Аз ти говоря за хранителен режим без да изчислявам добавките! Ако го спазвам , от тях няма смисъл. И лично особено за сваляне предпочитам да ям здравословно!

Само витамините взима...Вика тва било low carb diet

fatrat
03-19-2011, 16:48
low carb може би! Тва не означава ,че е за сваляне! С тва мляко накрая нищо не прави! Тея 2 сандвича сутрин също! 4 трябва да е поне 250грама и също без читинг!

DownloadVirus
03-19-2011, 16:59
Както казва момчето,много важно е да имаш cheat meals един ден в седмицата,много помагали както при обем така и при релеф,тоест със cheating ще видиш по-добри резултати от колкото без..

Myrth
03-19-2011, 17:22
Млякото бих го пил пълномаслено и не преди лягане... млеката вдигат инсулина много, а това е нежелателно преди лягане (въпреки че има нисък гкликемичен индекс).

peychev
03-23-2011, 16:33
Ето може да видиш някой упражнения : http://vbox7.com/play:39670e0e