PDA

View Full Version : Огромен проблем!!! Моля помогнете !!!



kocaki1996
03-17-2011, 14:43
Значи преди дни разбрах един голям проблем за компютъра ми ... :( Значи исках да го изгася обаче , като му дам Shut Down не се гаси :shock: :shock: :shock: Какво да направя за да го оправя ... Не ми се иска да го преинсталирам ... ако има някакъв друг начин кажете , ако не явно ще трябва преинсталация :o :o :o :o :o :o

K_O_L_E_V
03-17-2011, 15:09
Спрял ли си всички останали програми преди да натиснеш Shut Down ?

Pa3yMeH
03-17-2011, 15:52
От захранването
Само дето не съм сигурен, че при този проблем после ще можеш да го включиш ;D

Rar3
03-17-2011, 16:50
задръж копчето, от където си пускаш пи си-то докато не се изгаси, попринцип са 6-8 секунди. Както казаха преди мен, изключи всички тежки програми и пробвай пак. Преди време и на мен се случи и се стигна до преинсталация. Не губиш нищо, защото ако ще се преинсталира само Ц диск(поне при мен там са ми програмите и уиндоуса) и квот ти трябва човъркаш в Д и инсталираш наново :) Даже печелиш, ако го преинсталираш, компа ти няма да се товари :)

kstanishev
03-17-2011, 20:17
сканирай си диска за лоши сектори. С времето се поврежда харда и може да ти е попаднал системен файл от уин-са в такъв сектор. Чисти ненужните програми и си ти.

Дори да има някаква "тежка" програма, когато решиш да изключиш компа, няма никакъв начин да не може да я изключи и това да ти пречи на Shut Down-а. Дори win7 си има Force Shut Down, което автоматично изключва всичко, което се прави софтуерно.

Ако ти покаже, че диска ти няма никакъв проблем (няма лоши сектори и т.н.) ще се наложи да си преинсталираш windows-а.

straus
03-18-2011, 05:46
Цъкaш на Shut down, пускаш Task Manager и почваш да спираш процеси един по един без да пипаш системните, ако е от програма проблема, все ще изгърми някъде ;)

kocaki1996
03-18-2011, 20:09
Преди 1 ден компютъра се изгаси. По-някога дори се рестартираше сам ,но в рядки случай само 2 пъти ми се е случвало. Обаче разбрах ,че не само Shut Down не работи ... нито Stand By работи нито Restart ако го рестартирам от копчето се губят файлове. Когато натисна на Log Off и натисна Switch User изписва някаква грешка ,която и да натискам ОК не се маха. Ще пробвам тези неща , за които ми казахте и ако не се изключи ще има преинйстал :) Мерси за помоща ! :)