PDA

View Full Version : Два въпроса за ноктите .. :]



iwssuto
03-17-2011, 17:54
1. Купували ли сте си машинка за декорация на нокти ??
http://www.bgunique.com/shop/senki-za-ochi/mashinka-za-dekoraciia-na-nokti?gclid=CKbV0Pah1qcCFQuEzAodIgyJ_A
и ако сте доволни ли сте ??

2. Предложете ми нещо наистина ефикастно за заздравяването на ноктите :o колко ли продукта смених ... но не !!! :shock:
знам че има 1мил. теми но .. предложете нещо наистиина добро .. :(

Everywhere
03-17-2011, 18:01
1. Тази машинка явно е на принципа на печатчетата, дали върпши добра работа..не знам. Но 50 лева ми се виждат доста...

2.Чувала съм за мазане с йод, но не съм пробвала.. ;)

brutaLxxbunny
03-17-2011, 18:28
^^ Но като ги мажеш с йод са дооста жълти,да си подготвена.

Иначе за заздравяване ползвай продуктите на Impala.

FuckingFreak
03-17-2011, 18:32
По-добре си купи комплект с печати за 5 лв и после само самите печати ще ги копуваш за 2-2,50 /те са по 10-15/ .. Не си струва..

Greshka
03-17-2011, 18:50
Машинката определено не си заслужава парите. :)
А от йода ноктите стават по-здрави и не се чупят.Ако решиш да го използваш може да го слагаш вечер и на сутринта почти няма да личи. :)

Cucko0
03-17-2011, 18:50
машинката е пъленбоклук,а за заздравяване предлагам да ги киснеш в ваничка с морска сол и вода

marin4itu
03-17-2011, 19:30
Ако ноктите си се чупят лесно, са дехидратирани, т.е. пий повече вода, ако са меки са прекалено хидратирани. Общо взето трябва да уцелиш златната среда. Ноктите се изграждат от мъртви клетки и израстват. За да се заздравят трябва да ги мажеш с нещо в основата. Обърни внимание и на кожичките, ако ги гризеш, по-добре спри.

iwssuto
03-17-2011, 19:35
1. аз като видях 50 лева се уплаших , защото съм виждала и по 150 - 200 лв :D :D

2. може с йод но ще опитам но почивните дни :)
лятото от Импала бях мн . доволна обаче сега няма ефект .. чупят се и т н
FuckingFreak откъде мога да си купя ??
цуцко0 правила съм го но ще опитам :)


а да кажем ако съчетая няколлко неща може ли да ми се начупят ноктите ?

iwssuto
03-17-2011, 19:39
аха ... мерсии много marin4itu :)
от утре съм на 5л вода :lol:
не не ги гризя .. винаги съм мразила това + гризането на ноктите :x
ии защо толкова бързо се замърсяват дори и да не пипам нищо :shock: и една приятелка ми се оплаква от същото :(

marin4itu
03-17-2011, 19:52
Е за замърсяването не мога да ти помогна, за първи път чувам такова нещо :D Почиствай си ги с нещо, например онези старите метални пили вършат чудесна работа :D
А между другото режеш ли си кожичките и с какво?
И слагай основа за лак задължително. Всичките заздравители вършат работа, защото са с различен състав и предпазват нокътната плочка от вредните съставки на лаковете.

iwssuto
03-17-2011, 20:03
нали на икаров може и за кожички и той на мен ми върши страхотна работа 8) иначе ако не съм със заздравител .. :X

marin4itu
03-17-2011, 20:15
Маслото на Икаров е мазничко и е идеално за избутване на кожичките. Но недей да ги режеш сама, ако ще ги режеш, само при маникюристка.

Ако не си слагаш основа на ноктите, а направо се лакираш, допускаш вредните съставки на лаковете да достигат до ноктите ти и се увреждат. Плюс това пожълтяват от по-ярки цветове.

iwssuto
03-17-2011, 20:20
запозната съм :)
на икаров е много добро :grin:
иначе не ги режа .. :)
1-во заздравител после лак ... ;) .. от няколко години не съм я пропускала тази дейност :-D ,, иначе .. ще опитам няколко нови метода утре .. :)

marin4itu
03-17-2011, 20:23
Чудесно! Успех! :)

iwssuto
03-17-2011, 20:26
мерси ще видя какво ще ми подейства от съветите ви :-) благодаря на всички :oops: :oops:

Preska
03-17-2011, 20:43
За машинката не знам, но е добре както казаха по - горе с печатчетата, а за заздравяване масло за нокти на ИКАРОВ, супер е!!!!!!!

iwssuto
03-17-2011, 21:34
казах че съм го използвала върши само за кожички :-o

Rebirthing
03-17-2011, 21:44
Машинката не струва. Най-добри са печатите за нотки на Конад.

За заздравяване на ноктите може да ползваш лимон или заздравяващ лак на Перфект или Икаров.


Ако ноктите си се чупят лесно, са дехидратирани, т.е. пий повече вода, ако са меки са прекалено хидратирани. Общо взето трябва да уцелиш златната среда. Ноктите се изграждат от мъртви клетки и израстват. За да се заздравят трябва да ги мажеш с нещо в основата. Обърни внимание и на кожичките, ако ги гризеш, по-добре спри.

Дехидратацията наистина е фактор, но най-често ноктите се чупят и цепят заради непълноценно хранене. Също така ноктите се изграждат от кератин :-o ! Металните пили, особено старите са ужасно неподходящи за ноктите, тъй като ги правят още по чупливи.

iwssuto
03-18-2011, 07:09
.. а тези печати съм чувала обаче как се изп.. ? :oops: :-D

marin4itu
03-18-2011, 07:19
Машинката не струва. Най-добри са печатите за нотки на Конад.

За заздравяване на ноктите може да ползваш лимон или заздравяващ лак на Перфект или Икаров.


Ако ноктите си се чупят лесно, са дехидратирани, т.е. пий повече вода, ако са меки са прекалено хидратирани. Общо взето трябва да уцелиш златната среда. Ноктите се изграждат от мъртви клетки и израстват. За да се заздравят трябва да ги мажеш с нещо в основата. Обърни внимание и на кожичките, ако ги гризеш, по-добре спри.

Дехидратацията наистина е фактор, но най-често ноктите се чупят и цепят заради непълноценно хранене. Също така ноктите се изграждат от кератин :-o ! Металните пили, особено старите са ужасно неподходящи за ноктите, тъй като ги правят още по чупливи.

Ооо в никакъв случай не трябва да се пили с метална пила. Момичето ме попита с какво да си почиства замърсяванията под ноктите. Иначе ноктите трябва да се пилят или с хартиена (знаете за кои говоря), или със стъклена пила.

И да кератимът е мъртви клетки, има го и в косата, затова не ни боли като ни режат ноктите и косата. За здрави нокти е важно какво приема организмът, затова и хапчетата, които са за здрава коса и нокти помагат.

iwssuto
03-18-2011, 08:11
Грижи за ноктите : ( малко допълнителна инф. от интернет )

НОКТИТЕ . ПРОБЛЕМИ И РЕШЕНИЯ .
Учените сериозно съветват тези, които са забелязали гореописаните симптоми, да се обърнат към специалист, за да предотвратят навреме влошаване на здравето си и дори възникването на сериозни заболявания.
По-рано бе съобщено, че учените са определили солариума като основен виновник за рак на кожата.

Въпреки всички вреди, които нанасят ултравиолетовите лъчи, броят на тийнейджърите, които използват солариум, продължава да расте.

С увеличаването на възрастта нараства и рискът от развитието на рак, особено при хората над 35 години, предупреждават лекарите.


http://i.rozali.com/photos/8082_0.jpg


Тъмни петна
Ако откриете тъмно петно под нокътната плочка, помислете дали не сте си притиснали пръста. Това може да е причинило кръвоизлив в нокътното ложе. Единственото, което може да направите в случая е да изчакате да изчезне. Понякога там се образуват бенки, които може да са съвсем безобидни. Полирайте или лакирайте ноктите, както обикновено. Ако петното се е появило без видима причина или изменя формата и вида си, най-добрете отидете на лекар.







http://i.rozali.com/photos/8082_1.jpg



Възпаление на нокътното ложе
Гъбичките и бактериите може да предизвикат инфекции по ноктите. Най-често огнището на инфекцията е под нокътната плочка и в най-лошия случай може да доведе до загубата й. Ако е още в начален стадий или вече се лекувате при специалист, може да се справите с проблема. В домашни условия помага банята с масло от чаено дърво. Есенцията има свойството да влияе през нокътя върху инфекциозното огнище. Тя се бори с болестните причинители и ускорява възстановителния процес.

Нацепване
Най-често ноктите се цепят, когато се режат с ножица. Затова е по-добре да използвате само пила. Ако ноктите постоянно се цепят и изобщо не издържат на досег с твърд предмет, те са изтощени и се нуждаят от мазнина и влага. Приемайте храни с повече витамини и минерали. Помогнете на ноктите си и външно с кремове и масла.

Стареене
Ноктите също се влияят от напредването на възрастта. Ръбчетата може да станат по-загрубели, а самите нокти – по-крехки или по-твърди. За да предотвратите и двете състояния, използвайте бадемово масло за овлажняване на нокътното ложе. Чудесен тонизиращ ефект има следният разтвор: Подгответе малко топла вода в една купа и добавете две или три скилидки фино смлян чесън. Потапяйте пръстите си за 10-15 минути в продължение на няколко дни.

Най-простата грижа е като след всяко измиване на ръцете намазвате с обичайния си крем не само кожата на ръцете, но и на ноктите. А 3-те бани за нокти, които ви предлагам, решават по няколко проблема едновременно:

http://i.rozali.com/photos/8082_2.jpg



Баня за нокти с лимон
1 пресен лимон
Изстискайте лимона и потопете върховете на пръстите в сока. След 10 минути извадете ръцете от банята и масажирайте енергично. Лимонът е полезен при пожълтяване на ноктите и заздравява роговия слой. След банята измийте хубаво ръцете и ги намажете с крем.

Баня за нокти с билки
200 мл билкова отвара
Пригответе билкова отвара от 1 с.л. мащерка, 1 с.л. розмарин или 1 с.л. мента. Потопете върховете на пръстите в отварата. Тя заздравява ноктите и е полезна със свежия си аромат. Може да приготвите и суха смес от трите билки и да залеете с гореща вода.

Баня за нокти с лук
1 глава кромид лук
Изстискайте голяма глава лук и потопете ноктите за 15 минути в сока. Така ще имате здрави нокти и ще ускорите растежа им. Банята действа благотворно, но трябва да знаете, че миризмата на лук е много упорита и се запазва дълго. Затова внимавайте кога я правите.

Lian4ety
03-18-2011, 11:27
За първия въпрос- не не съм ползвала такава машинка.
Втори - Масло за нокти на Икаров-2.20лв от скоро го ползвам и има напредък,а ноктите ми бяха в окаяно състояние (чупливи) ..

iwssuto
03-18-2011, 15:45
Нужно ли е да повтарям , че икаров ми помага САМО за кожички :-o

bbabyy
03-18-2011, 17:31
Нужно ли е да повтарям , че икаров ми помага САМО за кожички :-o

Това не е вярно.!!!! При мен си ми помага на НОКТИТЕ и то доста ефикасно...

iwssuto
03-18-2011, 17:59
при всеки ноктите са различни и различни продукти помагат . :)
на мен не ми помага .. за разлика да кажем от теб :)

kalpazanka
03-18-2011, 18:00
Да те види ендокринолог.

iwssuto
03-18-2011, 18:04
ще видя неска направих това с лимона ии мисля че се оправят .. ще видим

iwssuto
03-18-2011, 18:22
АКО ИСКАТЕ ДА СПИРАМЕ . МИСЛЯ ЧЕ СЕ ОПРАВЯТ . НАМЕРИХ ИМ МАЙСТОРА :-D

kalpazanka
03-18-2011, 18:26
Внушаваш си. :D Ноктите растат с около пет милиметра на седмица, та в този ред на мисли- доста трябва да чакаш за видим ефект.

iwssuto
03-18-2011, 18:55
просто мисля че .. ще има ефект ;)

Rebirthing
03-18-2011, 20:27
Да те види ендокринолог.

Проблеми с щитовидната жлеза ?! Ако няма други симптоми, не виждам, защо да занимава докторите...

iwssuto
03-18-2011, 20:40
нямам просто чупливи нокти ;)

sladkoto
03-19-2011, 12:03
1. Купували ли сте си машинка за декорация на нокти ??
http://www.bgunique.com/shop/senki-za-ochi/mashinka-za-dekoraciia-na-nokti?gclid=CKbV0Pah1qcCFQuEzAodIgyJ_A
и ако сте доволни ли сте ??

2. Предложете ми нещо наистина ефикастно за заздравяването на ноктите :o колко ли продукта смених ... но не !!! :shock:
знам че има 1мил. теми но .. предложете нещо наистиина добро .. :(
Тази машинка ми се вижда пласмасова...и доста нестабилна. И още по-скъпа. Същия ефект ще се постигне и с лепенки за нокти или печатчета.
А за ноктите трябва да пиеш поне 2 л вода, витамини за нокти. Плодове и зеленчуци и месо ;)
Това е за да си здрава здравето идва първо от вътре и чак след това навън :)

iwssuto
03-23-2011, 20:08
тези печати са ... боклуци :-x :-x :-x

Lorein
03-23-2011, 20:55
Аз също имам подобен проблем с ноктите. Миналото лято много ги лакирвах и от тогава си изпатих... :( От тогава насам съм се лакирвала изключително рядко, и то винаги с основа първо. Но просто почнаха редовно да се цепят ( понякога и чупят ). Имам на Perfect All in One (син) и Anti Striation (бял матов). Първо ползвах синия, после си купих и другия, но разлика не видях и спрях изобщо да слагам всякакви лакове, от месеци ги режа до дъно, уж за да израстнат по-дълги. Маслото на Икаров ще помогне ли и при нацепване, защото по-скоро това ми е проблемът? :-o

vagarious
03-23-2011, 21:02
Lorein лично на мен и на повечето ми приятелки - точно от Икаров ни се цепеха ноктите.Купих го именно заради прехвалените резултати - но за жалост на мен ми ги цепеше и ги правеше още по-меки. :?
С 2 ръце съм за калциевия гел на Перфект. :)

marin4itu
03-24-2011, 08:00
По принцип на всяка различно би й повлияло каквото и да е, защото организмите са различни. Пак казвам, ако се цепят и чупят, повече вода трябва да се пие. Гледайте да ядете възможно най-малко боклуци и като се лакирате задължително с основа, която предпазва от формалдехида в лаковете. И недейте да ходите само по заздравител или основа, защото пада бързо от водата, защото е на водна основа. Все още имам само основни познания, след няколко месеца каквито проблеми имате с ноктите, можете към мен да се обръщате 8-)

marin4itu
03-24-2011, 08:02
За маслото на Икаров забравих да кажа, че аз го ползвам, за да си избутам кожичките, защото е мазничко и идеално.

pyyykankaaa
03-24-2011, 08:32
мажи ги с зехтин или ги топи за 15 минути в топла вода с морска сол и си купе заздравител на перфетк 3 в 1