PDA

View Full Version : 500 days of summer



Eos
03-17-2011, 19:54
който го е гледал този филм, да сподели мнение.
аз си мисля, че през цялото време тя се ебава с него и един вид го изполва :(

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/200604_203101459718236_100000551494387_711823_2215 944_n.jpg

какъв е целия смисъл?

Blab
03-17-2011, 20:45
различни характери (в случая дори можем да говорим за типажи), съответно - разминаване в мирогледа, интересите/приоритетите, желанията...

какъв е смисълът? че да срещнеш някого, който ти допада/с който си допадате, не е достатъчно, пътищата се преплитат и разделят и всяка спирка, всичко преживяно, всеки човек връзват възелче на житейската ти нишка, маркират се, жигосват те, променят те, изграждат, пр...

TheNewReligion
03-17-2011, 22:20
На мен ми се стори много вял. Имам смътни спомени, но със сигурност си спомням, че дори щастливите им мигове не бяха пресъздадени по някакъв оригинален и интересен начин. Вял си е, доста. А смисъла не съм го и търсила. Някви хора се срещат, кефят си се, после жената се оказва комплексарка до мозъка на костите си и връзката им се разпада. Хубавото е, че не е с типичния хепи енд. ^^

Dars
03-18-2011, 01:26
филма е основно за промените. Нищо не остава същото. Тук я няма лигавата любовна история, а реалността. Има я раздялата, трудностите да я преодолее и как накрая продължава напред. А и точно това е загатнато с имената. Главната героиня се казваше Съмър(лято), а на края на филма се запознава с момиче на име Оутъм (есен). Главната идея е, че нищо не е "края на света" и живота продължава. =]

w0sh
03-18-2011, 08:15
аз пък мисля,че тва е един от най-добрите филми в този жанр,излизали последните години,всичко друго да кажеш,но "вял"? ха... не съм съгласен и то без да съм почитател на жанра.
да не говориме,че начина по който е заснет е за Оскар за операторско майсторство...

рядко срещан филм,определено.

Тук съм съгласен. Единственият филм в този жанр, който намирам за приятно гледаем.

Аз си мисля, че нараторът в началото си го каза, че това е филм A boy meets a girl, напълно нормално събитие, коетос е случва в живота на милиарди хора. И повечето пъти завършва така. Това намирам за хубаво в него - че не превъзнася героите и ги няма нелепите събития и наивно-сексистките изповеди накрая.

Nam3less3
03-18-2011, 08:48
Смисълът е очевиден - 2ма души са се обичали и са се обединили, и тъй като човек се развива, еволюира и напредва, единият го е направил но другият не е и отказва да се промени и става нетърпимо всичко, което е причината за почти всички разводи.

ecstazy
03-19-2011, 12:42
Грабна ме тоя филм, точно защото не е от онея лигавите романтични филми. просто... уникален е за мене ... точно така. Всичко е съвпадение :)

cigarettekisses
03-20-2011, 14:13
най-хубавия филм,който съм гледала

cigarettekisses
03-20-2011, 14:16
Хубавото е, че не е с типичния хепи енд.
мхм

__SuNshInE__
03-20-2011, 17:31
Съгласна съм с горните мнения, един от най-добрите филми в жанра.
Такива неща се случват всеки ден - не можем да решим какво искаме, нараняме се, но накрая пак продължаваме, което е най-важното. Финалът също беше много добър :)

ddreammer
03-21-2011, 19:33
Страхотен филм! :)

Eos
03-26-2011, 21:09
gore :(

TheNewReligion
03-26-2011, 23:03
Хубавото е, че не е с типичния хепи енд. ^^
напротив...даже на мен не ми хареса много края,но има хубав замисъл.(:
той среща друга и пак се започва -ден 1.;д
ново начало.<3
Мисълта ми е, че е с хепи енд, ама не типичен.
В края на никой друг филм не съм видяла да срещне нова- или се събират, или завършва с депресията на единия.
Т'ва е оригиналното, другото ми се видя накакъв бълвоч, който не успя да ми задържи интереса за дълго. Щом дори не съм изпитала нужда да го гледам отново...^^

JustaLittleKid
03-27-2011, 13:07
Страшно много харесах този филм!

Идеята, според мен, е, че всяко хубаво нещо все някога свършва, но след него идва нещо друго, още по- хубаво.

Също така, че желанията и чувствата на хората са различни и не можем да виним другия, че не ни обича така, както ние искаме.

Някои от сцените са много запомнящи се, любими са ми краят и там, където момчето отиде на гости на Summer - очаквания и реалност.

Хубав филм, не е поредната боза с обикновен happy end, както споменаха по- нагоре.

- Hey... What's your name?
- Autumn. :smt007

Sanguis
03-28-2011, 14:16
Любим :smt007 любим :smt007 любим :smt007
И саундтракът също!
http://www.youtube.com/watch?v=XvyMG0z0FZY
http://www.youtube.com/watch?v=xLc5dVypsgc
http://www.youtube.com/watch?v=DOQ3R3MNcv8
:smt020