PDA

View Full Version : Болки , по време на цикъл



alonedark
03-18-2011, 15:29
Моя проблем е че по време на цикъл , изпитвам много силна болка в областта на яйчниците и така е през първите 2 дни от цикъла. Не знам от какво е тъй като цикълът от 6 /7 месец вече ми е норамализиран и точен , на 28-мия ден всеки месец.Таа исках да ви попитам дали някой от вас има същия проблем и какво прави по въпроса , защото когато започнат да ме болят така яйчниците пия по 2 хапчета спазмалгон и се затоплям и само това помага , но ми умръзна всеки месец , да изпитвам такива болки...Моля ви дайте някви съвети , кво да правя...

Red_Hair
03-18-2011, 17:08
виж много момичета изпитват болки по време на овулация и особено при менструация,при тебе,след като си написала че след затопляне те облекчава,значи всичко е от хормоните или иначе казано ПМС,та лечение е възможно след лекарски преглед с някакви хормони(противозачатъчни), ричина за болката може да е от простагландините.тези хормони и други ест,играят роля при менструацията като стимулират изхвърлянето на ендометриалната тъкан от тялото,има и друга причина тя се нарича ендометриоза,прочети за нея в интернет,но според мен се дължи на хормоните ти.препоръчвам ти да спортуваш,защото това намаля хормоните ти да се храниш здравословно и правилно,и гледай да приемаш витаними и минерали,които намалят задържането на течности в организма,което също води до болка.алтернативата ти е да идеш на лекар и евентуално след като той ти каже същото и не искаш,да ти изпише хормони

kalpazanka
03-18-2011, 17:46
Не шашкай детето с ендометриоза, да не те плесна през ръцете, Red_Hair!

alonedark, от колко време имаш МЦ?

alonedark
03-18-2011, 17:48
^^ От началото на 5 -ти клас а сега съм 7 клас

Red_Hair
03-19-2011, 16:33
[quote="kalpazanka"]Не шашкай детето с ендометриоза, да не те плесна през ръцете, Red_Hair!

ако се загледаш ще видиш че съм написал че за мен проблема идва от хормоните,а ендометриозата я посочих като друга причина водеща до болка

kalpazanka
03-20-2011, 09:50
Занапред се въздържай. ДД на ум!

siempre
03-24-2011, 09:30
И аз имам проблем с месъчния цикъл - жестоки болки. Помага ми единствено НИМЕЗИЛ. Разтварям го в малко вода, изпивам го и всичко минава. :)) Предписа ми го лекар. :)

marin4itu
03-24-2011, 10:00
Мен пък всеки месец ме боли кръст. И аз пия по 2 Спазмалгона, защото вече 1 не ми помага, а и не се търпи. Няколко пъти ми се е налагало и Аулин да пия, защото съм била на легло и не съм могла да стана. Просто това е.. вече 6 години съм така.. :neutral:

Mi6inka
03-24-2011, 12:37
От както се помня ( или по-точно от както имам цикъл ) първите 2 дни съм с болки... разликата е в това, че някой път ме боли, следващия път умирам от болки...

alonedark
03-24-2011, 17:33
Еми когато ми дойде , първите няколко пъти не ме болеше и оттогава до сега , умирам от страшни болки , вече едва издържам..ии се чудя кво да правя вече , щото почнах и от 2 спазмалгона да не ми минава! ---Ама сега тоя месец ще ходя на ехограф и генеколок и ще пиша на другите с болки , дали има някво решение!

crazy7oo
03-25-2011, 14:38
нормалноо е да те болят : ) някои ги боли кръста други и гърдитее .. : ) съвсем норрм.

Fluffu
03-25-2011, 15:32
И мен ми боли почти всеки месец и пия спазмалгон след 20-тина минути минава

alonedark
03-25-2011, 18:30
Охх на мене ми дойде днеска сутринта към 4 часа и оттогава до 8 и 30 ме боляха супер много яйчниците като към 8 часа толкова силно ме болеше ,
че едва не припаднах и майка ми ме заведе на генеколог за ехография ...ии за мой късмет нямам никакъв проблем , просто това си било нормално и ми изписа по три пъти на ден спазмалгон и мелбег по една таблетка ии нош-па ама на мене не ми влияе нош-пато !

kalpazanka
03-27-2011, 08:34
От мелбек-а да изпитваш вълчи глад?

alonedark
03-27-2011, 18:33
От мелбек-а да изпитваш вълчи глад?

Амии не , понеже като съм в цикъл много , много не ми се яде ... Ама втория ден като пих хапчетата след 20-тина минути доста огладнях!

BlackEyedPeas
03-27-2011, 19:37
Всъщност това е нормално. Не всички момичета го изпитват, но по-голямата част имат същите болики... също като мен. Напълно те разбирам, при мен т'ва е една УЖАСЯВАЩА БОЛКА! Толкова много ме боли, че даже си отивам и от училище. Винаги първите 2 дена ме боли много, но като ме заболи пия хапчета. Тези болки си ги имам откакто се помня. Аз пия Нурофен (От по-силния, и по-слабия става, но действието проработва малко по-късно) и ми минава за 20 мин и чак на другия ден ако ме заболи пак. Той е единственото ми спасение.

BrownEyes
03-27-2011, 19:48
Тези болки са абсолютно нормални,янам нужда да се тревожите.. я ще е стомах,я нещо друго ..