PDA

View Full Version : CD-ROM bootvashto ustroistvo pomognete mnogo molq



loveyouforever
03-18-2011, 17:49
Mnogo syjelqvam za latinicata no v momenta kompa mi e tolkova zle 4e ne raboti flex type kolkoto i da go instaliram na novo toq flex type. Ta reshih da go preinstaliram. Polzvah upytvaneto ot vajnata tema, daje pisah i tam ama edva li nqkoi shte go vidi skoro tam a az iskam taq ve4er da si opravq kompa.
Ta imam problem s tova 4e ne znam kak da napravq cd-rom bootvashto ustroistvo. Uspqvam da otvorq biosa posle ne znam kakvo da pravq.
Mnogo mi trqbva nadqvam se moderatorite da ne q zaklu4at predi da sym polu4ila otgovor, nqmashe da sym q napisala na latinica ako mojeh - pak se izvinqvam.
Mnogo blagodarq predvaritelno.

galin4o0o
03-18-2011, 18:08
Отваряш Bios-a и гледаш горе в лентичката къде пише "Boot Device или Boot Manager" или нещо от сорта и там го настройваш да е First Boot от Cd-rom-a не от Харддиска или друго устройство.. :) Успех!

doomkillerr
03-18-2011, 18:39
Отваряш Bios-a и гледаш горе в лентичката къде пише "Boot Device или Boot Manager" или нещо от сорта и там го настройваш да е First Boot от Cd-rom-a не от Харддиска или друго устройство.. :) Успех!

Тоест ето така трябва да е:

http://www.easylinux.de/Artikel/ausgabe/2004/08/024-knoppix/kn2.png

На "First Boot Device" избираш да е "CDROM", а на "Second Boot Device" да е избрано "HDD" :)

galin4o0o
03-19-2011, 05:44
Точно така :}

hamilcar
03-19-2011, 07:14
Вече има отговор. Кирилицата е задължителна !