PDA

View Full Version : Tравма



slicky
03-18-2011, 18:46
Преди около 3 месеца получих травма в лявото рамо.Мазах го сигурно месец-не помогна.Отидох на лекар,каза,че е възпаление на вътрешното рамо и спрях за 3 седмици и ходих на нагревки.Подобри се,но като се върнах към тренировките пак ме боли.Мислех си,че е от някое упражнение,но явно не от това.Зех някакъв руски гел,помогна,но временно.Та да питам-някой имал ли е такава травма,излекувал ли е някак си и струва ли си да си купя ластик за рамо?

DownloadVirus
03-18-2011, 19:00
Не тренирай рамо и тва е :P

rtpghhfcz
03-19-2011, 11:06
спираш натоварването на рамото за година

slicky
03-19-2011, 11:10
дори и да не правя рамо,при други упражнения пак се натоварва-примерно при гърдите.И тях ли да сприрам? 1 година без да правя рамо ми се стурва доста.

DownloadVirus
03-19-2011, 11:20
Не виждам как ще стане..Прави само упражнения от които няма да се натоварва рамото..Спортувай,но не прави прекалено натоварващи тренировки..Дори и като тичаш рамото пак сигурно ще те боли..За това ти казвам..

Chacho
03-19-2011, 11:32
Преди няколко години контузих лакътна става и ортопедът каза, че съм възпалил меките тъкани. Няколко седмици не правих упражнения, но поне половин година препукваше и от по-тежко натоварване се обаждаше.

След това и рамо контузих на раменната преса с дъмбели. Последна серия, избутах дъмбела доста зад главата си и не успях да обера тежестта. Преди около 2 години стана, другата ми ръка все още е по-подвижна.

Почивката е много важна, защото подобни контузии могат да станат хронични и тогава тренировките ще станат доста проблемни. Нека се възстановява, като оздравее тренирай.

slicky
03-19-2011, 11:36
Преди няколко години контузих лакътна става и ортопедът каза, че съм възпалил меките тъкани. Няколко седмици не правих упражнения, но поне половин година препукваше и от по-тежко натоварване се обаждаше.

След това и рамо контузих на раменната преса с дъмбели. Последна серия, избутах дъмбела доста зад главата си и не успях да обера тежестта. Преди около 2 години стана, другата ми ръка все още е по-подвижна.

Почивката е много важна, защото подобни контузии могат да станат хронични и тогава тренировките ще станат доста проблемни. Нека се възстановява, като оздравее тренирай. моя случай е доста подобен.Контузията я получих по време на пресите с дъмбели.Успя ли да оправиш ръката и ако да как? Мен не ме боли постоянно-преди беше така.Тръгнали обаче с тежестите веднага ме хваща.

Chacho
03-19-2011, 12:12
Ми след известно време почивка спря, но няколко месеца ме тормозеше. На лежанката също ме болеше, имах чувството че някой ми бърка вътре в ставата. Спрях фитнеса за известно време и се занимавах с бягане и ритниците от таекуондото. После се върнах и така.

Аз казах, че още ми не е толкова подвижна, колкото другата, но пък и не мога да се оплача. Правя най-разнообразни упражнения, натоварвам я, единственото нещо, на което се усеща разлика е на това упражнение:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f1/Raja_gomukhasana.jpg

Общо взето сам ще усетиш като започне да оздравява.

slicky
03-19-2011, 13:10
При мен на лежанката е същото-наистина сякаш ми натискат ставата.Лошото е,че освен тука и някой доктор,който не го интересува чак толкова,няма кой да питам.Инструкторите във фитнеса 100 процента знаят,ама като ги питам все са заети.Чачо мерси за отговорите,при упражнението,което си ми показал не усещам болка.А да те питам-кога болката се превръща в хронична(сигурно е тъп въпроса,но не ми е много ясно,пък искам да знам кога да спра.)

Chacho
03-19-2011, 13:13
Травмата може да стане хронична, ако се контузиш повторно, поне така ми е известно.

Между другото с какво го мажеш рамото? За лакътя ми бяха предписали "Мобилатгел" и бях много доволен от него.

slicky
03-19-2011, 14:23
В началото бях с Вултарен гел,после 1 фр ми препоръча 1 руски-Спортивнъй и да ти кажа доволен сам от него

awerw
03-19-2011, 15:59
Моето ляво рамо е по същия начин вече 2ри път. Аз тренирам само с дясната ръка когато имам проблем с него иначе и при другите упражнения се натоварва, трябва му една пълна почивка и се надявам да се оправиш.

slicky
03-19-2011, 17:16
Ще пробвам като не правя гърди и рамо т.е. до минимум ще намаля натоварването на рамото за определено време.

redbul2
03-19-2011, 17:17
Преди около 3 месеца получих травма в лявото рамо.Мазах го сигурно месец-не помогна

Ами сигурно използваш много големи тежести,бе момче! На раменните преси,на лежанките.Правиш ли полулег с щанга или дъмбели? Правиш ли вдигане на дъмбели встрани за раменете? Или повдигане на ръцете встрани на машина за раменете? Раменните преси си имат техника която трябва да се спазва.Трябва да държиш ръцете си в страни.Нито напред,нито назад.И ако забележиш изпукване при сваляне на дъмбелите надолу,значи не трябва да спускаш толкова ниско.А по-високо преди положението в което прищракват.Защото при това прищракване се получава задиране на ставата вътре,голямо триене и възпаление.Освен това преди раменни преси и преди лежанки се прави добро разгряване.Правиш по 30-40 пъти повдигане на ръцете с леки гири.Или може да разгъваш вертикален скрипец с изпъната ръка около 40 пъти с около 10 кг плочки.Освен това на лега правиш 20 повторения с лоста или с 10 кг дискове.Имам неприятен опит с подобни травми,ама слава богу сега си вдигам дъмбелите и след тях преси и с щанга и но проблем.Обаче сега правя това загряване всеки път.

slicky
03-19-2011, 17:48
Преди около 3 месеца получих травма в лявото рамо.Мазах го сигурно месец-не помогна

Ами сигурно използваш много големи тежести,бе момче! На раменните преси,на лежанките.Правиш ли полулег с щанга или дъмбели? Правиш ли вдигане на дъмбели встрани за раменете? Или повдигане на ръцете встрани на машина за раменете? Раменните преси си имат техника която трябва да се спазва.Трябва да държиш ръцете си в страни.Нито напред,нито назад.И ако забележиш изпукване при сваляне на дъмбелите надолу,значи не трябва да спускаш толкова ниско.А по-високо преди положението в което прищракват.Защото при това прищракване се получава задиране на ставата вътре,голямо триене и възпаление.Освен това преди раменни преси и преди лежанки се прави добро разгряване.Правиш по 30-40 пъти повдигане на ръцете с леки гири.Или може да разгъваш вертикален скрипец с изпъната ръка около 40 пъти с около 10 кг плочки.Освен това на лега правиш 20 повторения с лоста или с 10 кг дискове.Имам неприятен опит с подобни травми,ама слава богу сега си вдигам дъмбелите и след тях преси и с щанга и но проблем.Обаче сега правя това загряване всеки път. Преди началото на всяка тренировка правя на велогометъра 8 мин и после 2 серии от махове по 15-20 повторения.От лежанката съм пробвал успявам да направя 15 повторения с тежеста,която използвам на макс.За раммените преси гледам да се образува 90 градуса м/у лакет-предмишница,но извивам леко лактите напред,защото от седеж не ми е удобно.Ако това е грешка-кажи.

redbul2
03-19-2011, 19:53
Проблемът ще се оправи като правиш лег и раменни преси с много малки тежести.Примерно,ако си правел лег с щанга 60 кг,сега слагаш не повече от 30 кг(лоста+10 кг дискове) за 2-3 серии.Полулега изобщо го махаш засега.Раменните преси когато решиш да ги започнеш отново,вземаш леки дъмбели.Ако преди си използвал примерно 15 кг,сега вземаш 5 кг или 7 най-много.Махаш разтваряне встрани с дъмбели за рамо и от наклон за задно рамо.Правиш с тези леки тежести,колкото да не загубиш съвсем форма.След 3-4 седмици-месец слагаш още два леки диска и гледаш има ли болка след серията.Ако няма,може още два леки диска.И ако има дори слаба болка,се връщаш назад.Слагаш такива тежести при които болка не се появява.

Възпаление в ставата,което продължи повече от месец-два може да стане хронично и нелечимо.За ставите може да се вземе и малко глюкозамин по една капсула дневно за 2-3 седмици.И в това време трябва се избягва едновременно вземане с алкохол или антибиотици.

slicky
03-20-2011, 10:19
Проблемът ще се оправи като правиш лег и раменни преси с много малки тежести.Примерно,ако си правел лег с щанга 60 кг,сега слагаш не повече от 30 кг(лоста+10 кг дискове) за 2-3 серии.Полулега изобщо го махаш засега.Раменните преси когато решиш да ги започнеш отново,вземаш леки дъмбели.Ако преди си използвал примерно 15 кг,сега вземаш 5 кг или 7 най-много.Махаш разтваряне встрани с дъмбели за рамо и от наклон за задно рамо.Правиш с тези леки тежести,колкото да не загубиш съвсем форма.След 3-4 седмици-месец слагаш още два леки диска и гледаш има ли болка след серията.Ако няма,може още два леки диска.И ако има дори слаба болка,се връщаш назад.Слагаш такива тежести при които болка не се появява.

Възпаление в ставата,което продължи повече от месец-два може да стане хронично и нелечимо.За ставите може да се вземе и малко глюкозамин по една капсула дневно за 2-3 седмици.И в това време трябва се избягва едновременно вземане с алкохол или антибиотици. Мерси,наистина много ми помогна и така ще пробвам.А според тебе да го мажа ли с мазила или да купя някакви противовъзпалителни хапчета?

redbul2
03-20-2011, 15:08
А според тебе да го мажа ли с мазила или да купя някакви противовъзпалителни хапчета?

Ами отначало опитай с мазане като втриваш мехлема в болното място.И ако не помогне,тогава може да опиташ и хапчета.