PDA

View Full Version : Нямам самочуствие



Topcho
03-18-2011, 20:39
Мараба :-D , като за начало не знам дали е правилния раздел но, не намерих друг подходящ. Заглавие също не мога да измисля.

Бе не знам но когато съм сред хора, все се чувствам аут-сайдер предполагам, че знаете какво имам предвид. :-o .
Нямам много приятели, и на всичкото отгоре нямам и грам самочуствие, както предполагам вече всички се уверихте. :?

Въпроса ми е как мога да се почуствам човек ... а не когато изляза с приятели и да забивам... те си говорят аз съм като първия тъпак. Трая си се едно съм глътнал бастун :( Нямам особено чувство за хумор.

Не искам да изглежда като оплакване, просто търся съвети. Защото просто вече не издържам. :(

BladeDancer
03-18-2011, 22:06
Не можеш.. Аз съм същия. Спрях да излизам. Просто не мога да понеса такава излагация да си мълча и да карам на да не и мхм.

nessparty
03-19-2011, 07:42
И аз нямам особено голямо самочувствие, свита съм..в момента съм 8 клас и се опитах да бъда по-отворена и да се харесам като човек на поо-известните, така да кажа, а не да хода с най-сдуханите :? И се получи, може би първите впечатления са най-важни, но все още съм доста притеснителна, примерно бяхме в мола ии едни от групичката почнаха да се лигавят супер много..да се търкалят по пода БУКВАЛНО ии на мен ми стана доста неприятно, сякащ ме беше срам от тях 8-) защото аз не съм такава :? ааа почти всички тиинове саа такива, харесват да се забявляват по най-лудите начини :D .. Аз се опитвам да съм като тях .. зависи, понякога се получава ;) :grin: 8-) Аа, до колкото разбрах ти си момче .. та аз съм момиче и ти казвам как стоят при мен нещата :) .. Просто не мисли какво ще кажат другите за теб .. отдай се на тийнеъджърския си живот, забавлявай се, прави щури неша 8-) пускай от време на време някоя шега ..ии така !! :) :)

GD
03-19-2011, 08:01
И аз съм така, но не се отчайвай.От една страна зависи какви приятели имаш, опитай се да се забавляваш и ти.Относно предишната авторка с търкалянето на пода в Мола и казваш че си умряла от срам.Еми намери си приятели като теб.Но разбира се да не останеш с грешно впечатление, че говоря против тези твой приятели.Просто си намери сродни души като теб казах го вече.;)

cigarettekisses
03-19-2011, 08:20
...

cigarettekisses
03-19-2011, 08:26
+бъди много мил/а с хората,не се занимавай с хора,които не заслужават времето ти. плюс това те те обиждат,защото или си нямат друга работа и живота им е адски скучен и еднообразен,или имат някакви комплекси.
човек се дразни на това,в другите,което сам той притежава.

BladeDancer
03-19-2011, 09:21
виж , и за бях така.(:
споко,човек.(:
запознавай се и с други хора,които няма да ти се подиграват и да ти скапват самочувствието. - никой не трябва да ти се подиграва за да имаш ниско самочувствие
събуждаш се и започваш с позитивното мислене. -така нека почнем така.. всяка сутрин (например аз ) почвам със позитвно мислене и накрая на деня е съвсем различно
съсредоточи се върху позитивните си страни. - а ако нямаш ?
не кръстосвай ръце и крака ,това показва ниско самочувствие. - или удобно стоене .. защо да не е удобно стоене. Например на мне ми е 100 пъти по-удобно когато съм сред непознати да съм с кръстосани крака или ръце..
изправи се. - прегърбените нямат самопчувствие така ли ?
запиши на един лист положителните и отрицателните си качества.
тези отрицателни качества,които можеш да промениш-поработи върху тях. - ако нямаш положителни а имаш много непоправими отрицателни кво правим ?
промени ги.
не изисквай винаги да бъдеш съвършен/а.няма човек,който да е съвършен.(: - е права си тук
така..когато се запознаваш с нови хора ги предразположи да се отпуснат и ти бъди такъв/такава. - предполага се че имаш ниско самочувствие .. как трябва да отпуснеш хората с повече самочувствие от теб ?
усмихни се и се дръж,сякаш са ти симпатични. - м добре .. въпреки че (например аз ) като се усмихна приличам на изнасилвач .. :D
търси положителното в хората. - без коментар
и аз така не отговарях и се сдухвах много..и в един момент се промених,вече не съм такава. - късмет
опитвай се да отговаряш на грубите коментари..лека-полека нещата ще се оправят.(: - въобще да не се заема с грубите коментари . Не им обръщай внимание дори да е истина.. не можеш да отговориш и затапиш идиот който иска единствено да те нарани..
не от първия или втория път,трябва ти време. - или цял живот
плюс това всички сме хора и сме равни. - не е вярно. Пешо наприме рот другия блок е по-добър от мен .. хората повече го харесват и има повече приятели и връзки .. защо ? Единственото обяснение че аз съм идиот а той не е .. ( казвам пешо например ).
всеки си има своите проблеми и недостатъци.(: - а едни повече а други по-малко
нз какво друго да ти кажа.
аа ;д и гледай хората в очите повече.(:

BaffaLsc
03-19-2011, 09:41
Опитай да бъдеш по.. общителен ?

Cybershot
03-19-2011, 10:47
Организирайте си масово самоубийство?

Auriss
03-19-2011, 10:56
Организирайте си масово самоубийство? 8-) 8-) 8-) :lol: :lol:

BladeDancer
03-19-2011, 10:58
Организирайте си масово самоубийство?
Йей .. отново умник . Айде да се присъединиш, че света да загуби още един идиот като теб ;).

cigarettekisses
03-19-2011, 11:01
тцтц :D

BladeDancer
03-19-2011, 11:11
Не всички хора имат положителни страни.. Пример съм аз :D ...
За стойката няма да коментирам.. не може да се каже че човек е по-уверен само защото стои изправен или не си е кръстосал краката.. но пък може да е вярно и твойто мнение, че човек изглежда по-уверен ако е изправен.

Ако можеш да промениш някое отрицателно качество е супер да.

самочувствието = на любов към себе си и уважение да.. просто някои хора го нямат, защото знаят какви са.

Аз ще продължа да казвам, че игнорирането на идиотите които се опитват да те обидят е по-добре. Не можеш да победиш идиот в неговата игра. Най-много и ти да станеш идиот. Така е защото виждат, че им отвръщаш и гледат да ти се забавляват на гърба. Просто игнорирай и им подмятай по някакъв израз който означава твойто мнение не е решаващо.. ти си идиотче и тва което казваш не е така и дори и да го казваш още 1123154124 пъти няма да стане истина, защото знам какъв/ва съм.

Cybershot
03-19-2011, 11:19
Организирайте си масово самоубийство?
Йей .. отново умник . Айде да се присъединиш, че света да загуби още един идиот като теб ;).

мммм, не, благодаря все пак за предложението, не съм толкова изпаднал/саднал като теб. Направете си една група във facebook и се депресирайте там.

BladeDancer
03-19-2011, 11:22
Организирайте си масово самоубийство?
Йей .. отново умник . Айде да се присъединиш, че света да загуби още един идиот като теб ;).

мммм, не, благодаря все пак за предложението, не съм толкова изпаднал/саднал като теб. Направете си една група във facebook и се депресирайте там.
Да ти кажа не си интересен като се правиш на голямата работа. Отивай си играеш с децата пред блока и им разказвай шегите на тях... може би там ще те помислят за важен и ще се посмеят. Тука на дете няма кой да се накефи..

Cybershot
03-19-2011, 11:31
Да ти кажа, по-скоро е обратното. Ти си детето, което не ме разбира... не е ли трагично?

Auriss
03-19-2011, 11:42
Тука на дете няма кой да се накефи..

Аз му се накефих 8-)
Може ли да има един милион теми в този форум от хора ,които си просят някой да им каже "ми виж - не си ти виновен ,те хората са .... "
Обществото е такова - или се вписваш ,или не се. При опция 2 имаш два варианта - или ти пука ,или не ти.
Аз не съм от хората ,които се "вписват" сред останалите - не ме кефи чалгата ,не ме кефят селяшки филми ,бях с висок успех и като цяло предпочитанията ми се коренно различни от тези на болшинството от познатите ми.
Ама от друга страна - никой никога не си е позволявал да ръси простотии по мой адрес ,имам си предостатъчно познати ,с които да излизам , канят ме по купони ,ходя си по клубове и тн. На практика ВЪПРЕКИ че не споделям интересите на околните и освен лигни ,за друго не си говоря с тях , не се вписвам в понятието 'мухльо' или 'смотаняк' ,защото умея да си прекарвам добре.

Като имаш недостатък - или го оправяш ,или го заебаваш и се не оплакваш като това ти действие носи определени последствия.
Ми ебаси :

Мараба

от човек с ник ТОПЧО ...

Лично мен нещото ,което НАИСТИНА МНОГО ме дразни у някого е да дрънка тъпотии. Някакви глупави и изтъркани лафове ,заучени от някоя тъпа онлайн игра като WoW (която впрочем и аз играя ,ама не реагирам с ОМГ или WTF като ми кажат нещо ). С тва 'мараба' вече щях да го мисля за мухльо ако бяхме 'лайф' ,така да се каже.

Едит : соз ,забравих за съвета - оправи си външния вид ,ако това ти е проблема.
промени си интересите (или си намери такива) ,ако това ти е проблема
спри да висиш по цял ден пред компютъра и започни да излизаш
Не е нужно винаги да имаш какво да кажеш ,когато някой говори за нещо - достатъчно е да проявяваш интерес към думите му.

Относно чувството за хумор - ако го нямаш ,не се мъчи - само ще се изложиш. Остави това на някого ,когото приятелите ти имат за забавен.

BladeDancer
03-19-2011, 11:57
Тука на дете няма кой да се накефи..

Аз му се накефих 8-)
Може ли да има един милион теми в този форум от хора ,които си просят някой да им каже "ми виж - не си ти виновен ,те хората са .... "
Обществото е такова - или се вписваш ,или не се. При опция 2 имаш два варианта - или ти пука ,или не ти.
Аз не съм от хората ,които се "вписват" сред останалите - не ме кефи чалгата ,не ме кефят селяшки филми ,бях с висок успех и като цяло предпочитанията ми се коренно различни от тези на болшинството от познатите ми.
Ама от друга страна - никой никога не си е позволявал да ръси простотии по мой адрес ,имам си предостатъчно познати ,с които да излизам , канят ме по купони ,ходя си по клубове и тн. На практика ВЪПРЕКИ че не споделям интересите на околните и освен лигни ,за друго не си говоря с тях , не се вписвам в понятието 'мухльо' или 'смотаняк' ,защото умея да си прекарвам добре.

Като имаш недостатък - или го оправяш ,или го заебаваш и се не оплакваш като това ти действие носи определени последствия.
Ми ебаси :

Мараба

от човек с ник ТОПЧО ...

Лично мен нещото ,което НАИСТИНА МНОГО ме дразни у някого е да дрънка тъпотии. Някакви глупави и изтъркани лафове ,заучени от някоя тъпа онлайн игра като WoW (която впрочем и аз играя ,ама не реагирам с ОМГ или WTF като ми кажат нещо ). С тва 'мараба' вече щях да го мисля за мухльо ако бяхме 'лайф' ,така да се каже.

Едит : соз ,забравих за съвета - оправи си външния вид ,ако това ти е проблема.
промени си интересите (или си намери такива) ,ако това ти е проблема
спри да висиш по цял ден пред компютъра и започни да излизаш
Не е нужно винаги да имаш какво да кажеш ,когато някой говори за нещо - достатъчно е да проявяваш интерес към думите му.

Относно чувството за хумор - ако го нямаш ,не се мъчи - само ще се изложиш. Остави това на някого ,когото приятелите ти имат за забавен.

Пич обясних му първия абзац на поста ти още с моя пръв пост. Или втори .. вече забравих. Не се вписваш = няма оправия. Колкото и да се буташ и да се тръшкаш където и да е .. няма да се впишеш никъде. Роден идиота си остава идиот (като говоря за идиот нямам предвит буквално идиот... за идиот може да погледнеш мненията на един потребител тук в темата.. ). Не съм от човека който се оплаква ейтака по форумите. Просто изразих мнението и си го казах какво е според мен. Казах как стоят нещата при мен и как няма да може да има оправия и в повечето случаи е така. Тва е. А тва, че някои хора разбира погрешно не е мой проблем. И все пак аз съм от хората на които им пука и за това съм си взел мерки, такива че да не се излагам поне пред хората. Съветвам автора да намери начин и той да не се излага и всичко може да е наред поне за пред хората. А тва че не се вписваш ще си остане за цял живот.

И друго нещо ( отнася се за цитирания горе и за едно друго детенце). Не може да кажеш на човек как да се държи. Ако иска ще говори на марсиански. Тука става на въпрос дали се вписваш и дали имаш самочувствие а не как се държиш. Щото например има групичка идиоти и всичките говорят като цигани ама се вписват в групичката нали? Така че ако ще да говори като най-интелигентото момче в целия свят пак няма да се впише някъде щом не може.

Chacho
03-19-2011, 12:02
BladeDancer, самоиронията е забавна само тогава, когато е креативна. Тук никой не те познава и същевремнно успя още с първите си изречения да ни набиеш в главите, че си идиот. Еми, хубаво, уважавам на всеки самооценката, но тази преценка можеш да ни я оставиш на нас, а не предварително да се самоопределяш като такъв.

Такъв вид ниско самочувствие е гнусно за другите. Бъди си какъвто искаш, но говорейки по този песимистичен начин и унижавайки се, убиваш на всички настроението. Човек трябва сам да започне да се уважава, за да започнат другите да го уважават.

Това, че имаш повече пороци и по-малко добродетели от някого, не означава, че съдбата ти е да си по-лош човек. Такива хора трябва да те мотивират и ти да постъпваш правилно. Плюс това никой не е чист пред съвестта си.

Като кръстосаш ръце и скръстиш крака ти е по-удобно, защото ти е некомфортно да излъчваш увереност. За да поправиш този проблем трябва да разшириш насила зоната си на комфорт, с други думи нарочно да се поставяш в ситуация, в която ти е неудобно. А защо да обръщаш внимание не езика на тялото си? Едно на ръка, че можеш да промениш впечатлението за теб у хората, но по-важното е, че ако се усмихваш и си застанал открито, приятелите ти ще се чувстват по-добре около теб. Веднъж го правиш за себе си, втори път - за другите.

Съветваш хората да не отвръщат на някого като ги засегнат, но ти правиш същото със Cybershot. Да ти кажа честно и аз не знам как се навих да пиша ферман, вместо да нафуля набързо като сайбър, защото от негативизъм ни е писнало достатъчно. На по 15 години сте и вече сте изстрадали от живота, неразбрани сте, вживяли сте се като герои от трагични творби и съветвате другите, изхождайки от неуспоримия си опит, да не търсят прогреса.




Към авторкът/ката: Говори за нещата, които са ти интересни или намираш за смешни. Щом теб те вълнуват, може и човека срещу теб да заинтригуват. Не чакай удобният момент, сменяй темата на разговора, инициирай диалози, включвай се, дори да ти се струва късно.

Ако разбираш шегите, то значи имаш чувство за хумор. Като се движиш със забавни хора, гледаш и слушаш чужди шеги, след време и ти ще се научиш да пускаш свои собствени и добри.

Auriss
03-19-2011, 12:15
Оф ,мили боже. Наистина ли не можеш да четеш :lol: ?

Това ,че не се ВПИСВАШ определено НЕ означава ,че нямаш работа навън ...
Сега аз като не слушам чалга кво - да не ходя по купони ли ? :shock:

И всъщност да ,мога да препоръчам на някого как да се държи - що ,нередно ли ти се вижда ? Всеки си носи някаква маска и поведението му е едно пред родители ,друго пред приятели и коренно различно пред непознати и по-възрастни.
Това ,че ти (примерно) си решил ,че трябва да си точно КАТО Пешо от квартала ,а не да си себе си (в разумни граници ! ), и невъзможността да го постигнеш те е накарала да се изолираш ,си е твоя работа. Аз ти казах как стоят нещата.

Плюс това целият ти пост беше едно голямо самосъжаление ,за което трърдиш ,че си приел и не пречи на живота ти. Браво! Перифразирам го - "смотан съм и всички ме мислят за досадник и понеже не мога да намеря общ език с другите съм се забил в нас и драскам в някъф форум ,пълен с такива като мене ,щото тука няма да ме видят къф съм в действителност"

Просто е смешно да се зъбиш и озлобяваш ,когато проблема е в теб. А още по-смешното е ,че те МЪРЗИ да го решиш и вместо това предпочиташ да се самосъжаляваш....

Това ,разбира се ,не важи само за теб. Авторът е на същата пейка.

ПП: По кое по-точно прецени ,че съм 'дете' ? Факт е ,че си пилея времето с този спор ,но както и да е - времето е гадно :lol:

BladeDancer
03-19-2011, 12:17
BladeDancer, самоиронията е забавна само тогава, когато е креативна. Тук никой не те познава и същевремнно успя още с първите си изречения да ни набиеш в главите, че си идиот. Еми, хубаво, уважавам на всеки самооценката, но тази преценка можеш да ни я оставиш на нас, а не предварително да се самоопределяш като такъв.

Такъв вид ниско самочувствие е гнусно за другите. Бъди си какъвто искаш, но говорейки по този песимистичен начин и унижавайки се, убиваш на всички настроението. Човек трябва сам да започне да се уважава, за да започнат другите да го уважават.

Това, че имаш повече пороци и по-малко добродетели от някого, не означава, че съдбата ти е да си по-лош човек. Такива хора трябва да те мотивират и ти да постъпваш правилно. Плюс това никой не е чист пред съвестта си.

едит :
Тва че съм казал, че съм такъв и такъв теб кво те бърка. Не съм казал, че не се оптивам да си реша проблемите или каквото и да е там. Казах просто, че е невъзможно човек да се впише щом не е успял един път. И не говоря например за дадена групичка ( и между другото престани с хваленето че не слушаш чалга .. разбрахме го не е нужно да разделяш хората на такива и такива с цел ти да изпъкнеш от тях с това че аз съм сред тях ама не слушам това което те слушат).
Например пешо от другия блок не ми е идеал или някакъв и тва че някой се държи пред различни хора различно не означава че всички го правят ( и все пак мисля че тва е лицемерско). Много хора (включително и аз) се държат еднакво навсякъде. Е почти навсякъде.
За да бъдеш себе си не трябва да се държиш различно пред различни хора.
И не си ме разбрал. Не съм казал че си дете ти а на кибер но както и да е.

Като кръстосаш ръце и скръстиш крака ти е по-удобно, защото ти е некомфортно да излъчваш увереност. За да поправиш този проблем трябва да разшириш насила зоната си на комфорт, с други думи нарочно да се поставяш в ситуация, в която ти е неудобно. А защо да обръщаш внимание не езика на тялото си? Едно на ръка, че можеш да промениш впечатлението за теб у хората, но по-важното е, че ако се усмихваш и си застанал открито, приятелите ти ще се чувстват по-добре около теб. Веднъж го правиш за себе си, втори път - за другите.

Съветваш хората да не отвръщат на някого като ги засегнат, но ти правиш същото със Cybershot. Да ти кажа честно и аз не знам как се навих да пиша ферман, вместо да нафуля набързо като сайбър, защото от негативизъм ни е писнало достатъчно. На по 15 години сте и вече сте изстрадали от живота, неразбрани сте, вживяли сте се като герои от трагични творби и съветвате другите, изхождайки от неуспоримия си опит, да не търсят прогреса.




Към авторкът/ката: Говори за нещата, които са ти интересни или намираш за смешни. Щом теб те вълнуват, може и човека срещу теб да заинтригуват. Не чакай удобният момент, сменяй темата на разговора, инициирай диалози, включвай се, дори да ти се струва късно.

Ако разбираш шегите, то значи имаш чувство за хумор. Като се движиш със забавни хора, гледаш и слушаш чужди шеги, след време и ти ще се научиш да пускаш свои собствени и добри.

Аз не съм забавен. Не целя и това. Просто съм си такъв. Песимист идиот или по какъвто друг начин искай ме наречи такъв съм си. Човек се уважава само тогава когато има за какво да се уважава. Ако не може да се промени пък ( да ще ми кажеш след малко промени се за да се уважаваш) ще си остане такъв. Те си ме мотивират пичовете да се опитвам. Просто опита не е равен на успех. Човек като не може или не му е писано така да кажем да успее няма да успее бе мамка му.

Като се облегнеш на стола и кръстосаш крака и ръце не мисля, че е по-удобно само защото си с ниско самочувствие. Но пък по този въпрос няма да споря, защото не съм компетентен. Не че ще повярвам на всяка глупост която е написана в интернет, но пък може да има истина в тая работа. За усмивката е съвсем друга работа. Понякога човек като застане в някаква поза или направи някакво изражение е да кажем по-грозен от другия който е застанал така. Съответно ако човек не му отива да се усмихва не трябва да го прави. Дадох пример със себе си, защото трябва да стане ясно.

А за отвръщането на кибер. Я си помисли къде сме. Във форум. Форума не е като истинския живот. Всеки е по-отворен тук включително кибер и аз даже може би и ти. Пък и без това му казах истината. А ако говорим за хората които искат да те обдият на улицата .. помисли си дали е същото като във форума.

Chacho
03-19-2011, 12:49
Не си длъжен да се променяш, можеш да останеш такъв, какъвто си. Мен ме вълнува, дали си щастлив така и дали не би искал нещата да стоят по друг начин?

Преди да ми отговориш, замисли се, че наистина сме във форум. Можем да се напсуваме/сбием виртуално и на другият ден пак няма да знам кой си и ще се сещам само за дарк елф с два меча. Можеш да си извадиш изводи и поуки от интернет споровете и е много по-лесно да се отдръпнеш от полемиката онлайн, отколкото наживо. А може и да не си променяш мнението - изборът е твой.

BladeDancer
03-19-2011, 13:03
Не си длъжен да се променяш, можеш да останеш такъв, какъвто си. Мен ме вълнува, дали си щастлив така и дали не би искал нещата да стоят по друг начин?

Преди да ми отговориш, замисли се, че наистина сме във форум. Можем да се напсуваме/сбием виртуално и на другият ден пак няма да знам кой си и ще се сещам само за дарк елф с два меча. Можеш да си извадиш изводи и поуки от интернет споровете и е много по-лесно да се отдръпнеш от полемиката онлайн, отколкото наживо. А може и да не си променяш мнението - изборът е твой.
Не може да се каже че съм щастлив, но не съм и нещастен. Опитвам се да се променя всяка една секунда и сигурно така ще е завинаги дори и да съм станал савършен ( невъзможно просто давам пример). Никога не съм казал че не се опитвам да се самоосъвръшенствам, а просто изразих мнение, че ако не се вписваш и имаш ниско самочувствие няма да може да го поправиш това.

И да ъх по-бял съм от дарк елфа :).

WaterLilly
03-19-2011, 13:27
BladeDancer, мисленето ми доскоро беше едно към едно с твоето. Не съм наред, не съм нормална => не трябва да го показвам пред другите, за да не се излагам уж. Проблемът е, че води единствено до изолиране и в крайна сметка ти си губещ. :) Да се мразиш е голяма загуба на време...

Но осъзнах, че независимо колкото и да съм зле, да не се вписвам и да съм странна, не ми пречи да имам приятели. Рядко се намират хора, които ме харесват въпреки/заради това. Стигат ми и те, за да съм щастлива и да не се чувствам сама през повечето време, макар и да не се вписвам и да не се оправям много добре в големи групи от хора. :)

Ей толкова ти трябва да си щастлив, а ти се отдалечаваш сам с глупава самокритика. Представи си, че утре те блъсне кола и умреш. Така ли искаш да си живял? Разделен от другите по собствено желание?

Topcho
03-19-2011, 16:24
Тука на дете няма кой да се накефи..

Аз му се накефих 8-)
Може ли да има един милион теми в този форум от хора ,които си просят някой да им каже "ми виж - не си ти виновен ,те хората са .... "
Обществото е такова - или се вписваш ,или не се. При опция 2 имаш два варианта - или ти пука ,или не ти.
Аз не съм от хората ,които се "вписват" сред останалите - не ме кефи чалгата ,не ме кефят селяшки филми ,бях с висок успех и като цяло предпочитанията ми се коренно различни от тези на болшинството от познатите ми.
Ама от друга страна - никой никога не си е позволявал да ръси простотии по мой адрес ,имам си предостатъчно познати ,с които да излизам , канят ме по купони ,ходя си по клубове и тн. На практика ВЪПРЕКИ че не споделям интересите на околните и освен лигни ,за друго не си говоря с тях , не се вписвам в понятието 'мухльо' или 'смотаняк' ,защото умея да си прекарвам добре.

Като имаш недостатък - или го оправяш ,или го заебаваш и се не оплакваш като това ти действие носи определени последствия.
Ми ебаси :

Мараба

от човек с ник ТОПЧО ...

Лично мен нещото ,което НАИСТИНА МНОГО ме дразни у някого е да дрънка тъпотии. Някакви глупави и изтъркани лафове ,заучени от някоя тъпа онлайн игра като WoW (която впрочем и аз играя ,ама не реагирам с ОМГ или WTF като ми кажат нещо ). С тва 'мараба' вече щях да го мисля за мухльо ако бяхме 'лайф' ,така да се каже.

Едит : соз ,забравих за съвета - оправи си външния вид ,ако това ти е проблема.
промени си интересите (или си намери такива) ,ако това ти е проблема
спри да висиш по цял ден пред компютъра и започни да излизаш
Не е нужно винаги да имаш какво да кажеш ,когато някой говори за нещо - достатъчно е да проявяваш интерес към думите му.

Относно чувството за хумор - ако го нямаш ,не се мъчи - само ще се изложиш. Остави това на някого ,когото приятелите ти имат за забавен.

Думи като "соз" е извинявай не съм ти искал мнението точно на тебе :razz: щом си човек дето играе УоУ... мога бързо да придобия представа :oops:

selenium
03-19-2011, 17:28
Захвани се с нещо, в което си добър и където имаш самочувствие. Постепенно ще завържиш контакти и ще свикнеш.

И аз бях в такова положение, но започнах да го променям. Не очаквай хората около теб да се променят, не очаквай да те съжаляват! Живота си е твой и това как другите гледат на теб, зависи от това как самия ти гледаш на себе си.

Хвани се да правиш и някакви силови упражнения. Много помага, хората почват да гледат с по-друго око на теб. Да поясня! НЕ ти казвам да станеш напомпан култорист, да висиш по цял ден във фитнес и да повтаряш - "аз имам плочки". НЕ ти казвам да пиеш хапчета и да спазваш кой знае какви диети. Като тренираш, редовно, макар и по малко с времето ще заякнеш и ще видиш как първо ти ще придобиеш самочувствие да гледаш хората в очите без притеснение и второ много по-малко хора ще ти се подиграват.

Започни да поздравяваш хората, дори и да познаваш някой бегло, като минаваш покрай него махай с ръка за поздрав и казвай по едно здрасти. Ще видиш как след няколко дена и той/тя ще те поздрави.

Общуването става с практика, няма как да прочетеш нещо и на другия ден да си царя на компанията.

Също така усмихвай се по-често! Никой не обича да гледа мрачни хора, ходи засмян, хич да не ти пука слънце ли пече дъжд ли вали.

damon9600
03-19-2011, 19:26
Аз съм абсолютно същата :D Самочувствие г/д имам,но иначе и аз се чувствам аутсайдер понякога.Просто може би не си попаднал на правилната компания,защото е много важно да имате сходни интереси.Не се мъчи не е болка за умиране,че когато говориш с някого има моменти на мълчание и при най-общителните има :)