PDA

View Full Version : С нахалство към прогреса



milka
03-19-2011, 06:58
Сега съм 10 клас.В моята група сме 5 момичета(плюс мен).Аз седя заедно с 3 от тях.С една от тях съм много много близка(да я нарека Л.),но имам голям проблем.Аз и В. издърпахме Л. от пропадналостта така да се каже.Преди в 8 и 9 клас беше едно нищо,не смееше да гъкне,имаше слаби оценки и тн ,а не съм видяла никаква признателност от нея в нито един път,когато съм и помогнала в училище.Миналата година в края на втория срок ме преместиха и не седях до тях и ми беше много хубаво,защото никой не преписваше от мен и никой не искаше да му помагам.Тогава имах висок успех и всичко беше супер.Сега ...От както станахме 10 клас всичко се промени коренно.Л. стана по-нахакана,по-заядлива,по-нахална още ми е приятелка и си споделяме тайно от другите,но в училище показва голямо неуважение към мен стане ли дума за оценки.От началото на годината ни смениха няколко учители и всички видяха,че при сегашните с нахалство е много по-лесно да си изкараш оценки и Л. и В. започнаха да се бутат във всеки час(на всяка манджа меродия).Пък мен точно това ме дразни,че не са честно изкарани оценки.Аз тази година нямам никакъв късмет.Винаги ще ми се падне по-гадното контролно или на Л. ще и помогне някой и тя ще изкара повече от мен.И в един момент виждам,че и 3те около мен изкарват високи оценки с лъжа,докато аз съм честна и примерно имам 4,докато те с преписване 5.50.Винаги се опитвам да уча с разбиране,защото някой ден знам,че това знание ще ми потрябва,докато те...Аз се опитвам да гоня стипендия,а на Л. и падат оценките от небето.Стане ли дума за оценки ме заебават ако могат.Понякога се е случвало да ми подсказват,но много рядко.Попринцип аз им помагам,особено на Л. и К. по математика и квото мога.Вчера не издържах,защото пак се случи несправедливост ии...се разплаках у нас.Осъзнавам,че сякаш ме дърпат надолу.Аз се скъсвам да уча ,а когато си пиша домашното ми става готино,че е вярно ,но в един момент се сещам,че те ще искат да го препишат от мен без да са положили някви усилия и пак няма да изпъкна.Майка ми мисли,че трябва да се променя и да направя така,че хем да съм им приятелка(защото не мога да се изолирам напълно от тях),хем като ме питат за нещо да се измъквам по някакъв начин и да спра да им споделям лични неща.Вчера им отказах да излезем след училище и те вечерта ме търсиха и двете Л. и К. и сякаш ми се стори ,че са си говорили за/против мен.А колкото до В. тя не осъзнава,че я използват както мен.Само разликата е че тя когато помага същевременно сякаш не и пречи въпреки,че не разбира,че ако не бяха Л. ,К. и М. да искат постоянно помощ от нея,тя щеше да е още по-напред.А колкото до М.(петото момиче) тя винаги е нагаждачка.Сяда до В. винаги,когато може за да препише.
И по този начин аз вече имам 4 двойки ,защото съм честна и да кажем,че просто съм положила някви усилия ,но не е било вярно,докато те или имат 1-2 двойки или всичките им оценки са изкуствени шестици.На мен ми е гадно да знам,че съм преписала от някого и това не е мое знание,но в целия ми клас е така!

Какво да направя? :cry: Вече не издържам!

scrooper
03-19-2011, 07:35
Така... Трябва да си подредиш приоритетите по важност.
Примерно, ако те са
1. Нещо да ти остане в главата
2. Хубави оценки и съответно стипендия
3. Приятелства в даскало (ако онези наистина са ти приятелки)
...
това означава, че трябва да заебеш съученичките ти, точно както те го правят. Да си имате вземане- даване не звучи много приятно, но само така можеш да имаш всичко. Не се оставяй да бъдеш марионетка в техните ръце.

GD
03-19-2011, 08:06
Еми щом са такива и преписват с лъжат почни и ти както казваш целия клас ти е така.Но според мен щом си честна и искаш да си имаш знанията не ти пречи.. имай си ги учи си.Започни и ти ;)

milka
03-19-2011, 10:01
Еми как да препиша без да им дам като те седят до мене.Веднага щом ме виждат,че си гледам тетрадката примерно и "Цвети моля ти се помогни ми" ...и аз ако им кажа ,че не става или че не знам "Да бе,знаеш ама си мълчиш,ох пак ше имам двойка" и почват да се цупят и да мрънкат.После не съм била приятелка,те щели да ми помогнат ако знаят и тн.Ама винаги,когато се очертава контролно само аз и В. учим,докато К. Л. и М. -"ами аз прегледах ама не разбирам" и някви такива.Никога не се подготвят за контролни,а чакат от някъде да препишат. :o

BladeDancer
03-19-2011, 10:36
За какво са ти такива приятелки? Ти излизаш мазохистка по този начин. Просто ги заеби. Кво ти пука? Като не ти е неприятно с тях не им бъди приятелка. Айде идиоти ще използват по-слабите ..

Schneeflocke
03-19-2011, 10:47
1. Потърси някакъв начин га ви хванат. Ще има известно наказание, но поне от този момент ще можеш да отказваш лесно.
2. Как това, че те преписват, ти пречи на теб???? Някак странно ми звучи "те преписват от мен, аз изкарвам 4, а те 5.50" О_О Или толкова те е яд, че те са по-отворени, че не можеш да се концентрираш?

Fiction7577
03-19-2011, 10:55
Ъъъъъ да. Свикнала си да изкарваш по-високи оценки от тях двете и сега когато това се променя, самочувствието ти яко спада. Голямо чудо.

Първо хем казваш, че знанията ще са важни, пък в цялата история става въпрос само за това колко те е яд, че ти имаш 4, а те 5,50 и че не можеш да ИЗПЪКНЕШ като приятелките си.

Ти какво, толкова голямо удоволствие ли ти доставя, да се мазниш на даскалите?

Повечето са хора в зряла възраст и въобще не обичат такива, така че ги остави твоите умници да им се правят, ти си трайкай!


И какво като преписват? То си е за тях! Теб какво те бърка не мога да разбера??

Една домашна ти се СВИДИ, така ли??? :shock:
Пффффф.....

Гледай си в твойта паница, не в чуждата.

Що се отнася до контролните като те питат казваш че не знаеш и приключваш въпроса, какво ми го мъдриш тука в 2 абзаца.

BladeDancer
03-19-2011, 11:19
Ъъъъъ да. Свикнала си да изкарваш по-високи оценки от тях двете и сега когато това се променя, самочувствието ти яко спада. Голямо чудо.

Първо хем казваш, че знанията ще са важни, пък в цялата история става въпрос само за това колко те е яд, че ти имаш 4, а те 5,50 и че не можеш да ИЗПЪКНЕШ като приятелките си.

Ти какво, толкова голямо удоволствие ли ти доставя, да се мазниш на даскалите?

Повечето са хора в зряла възраст и въобще не обичат такива, така че ги остави твоите умници да им се правят, ти си трайкай!


И какво като преписват? То си е за тях! Теб какво те бърка не мога да разбера??

Една домашна ти се СВИДИ, така ли??? :shock:
Пффффф.....

Гледай си в твойта паница, не в чуждата.

Що се отнася до контролните като те питат казваш че не знаеш и приключваш въпроса, какво ми го мъдриш тука в 2 абзаца.

Е то според мен не става дума за тва че преписват или, че изпъкват пред нея ами за това, че поне не и благодарят за това. Ако е така просто нито ти нито аз не бихме искали такива приятели нали ? Въпроса е друг .. защо тя ги иска бе мама му ?

sm_95
03-19-2011, 12:19
Аз бих казала просто "Добре дошла в реалния свят." Излез от света си в облаци и захар и стъпи на земята. Винаги е така, нахалните успяват... Просто стани по-нахакана. Аз не барва нищо за даскало, само с пищови и тук там преписване и вадя почти еднакви оценки като едно момиче, което си скъсва задника от учене. Просто трябва да намериш точния балас между нахалството и мълчанието. Всяко прекалено нещо е вредно...
И да, гадно е, че не оценяват какво правиш ти за тях, но все пак приятелството не е "аз направих еди какво си, сега ти си длъжна да ми върнеш услигата"
Просто си помисли дали това е истинско приятелство... Хубаво си помисли и реши какво да правиш от тук нататък.

Auriss
03-19-2011, 12:22
^Браво момиче ,евала. :lol: Ако бяхме всички изобретателни колкото теб - ех ,каква държава щеше да е България.
Ма кво да се прави - още има балъци ,дето само знаят да зубрят...

BladeDancer
03-19-2011, 12:27
Аз бих казала просто "Добре дошла в реалния свят." Излез от света си в облаци и захар и стъпи на земята. Винаги е така, нахалните успяват... Просто стани по-нахакана. Аз не барва нищо за даскало, само с пищови и тук там преписване и вадя почти еднакви оценки като едно момиче, което си скъсва задника от учене. Просто трябва да намериш точния балас между нахалството и мълчанието. Всяко прекалено нещо е вредно...
И да, гадно е, че не оценяват какво правиш ти за тях, но все пак приятелството не е "аз направих еди какво си, сега ти си длъжна да ми върнеш услигата"
Просто си помисли дали това е истинско приятелство... Хубаво си помисли и реши какво да правиш от тук нататък.
После защо имало лекари котио обиват бебета от немарливост. Утре ще станеш я някоя лекарка я някоя от която зависят животи или пари на хората и няма да знаеш кво да правиш. На теб ли да се доверяваме?
Иначе браво... разбрала си че оценките правят човека а не знанията. Нали така? :D

Fiction7577
03-19-2011, 14:13
Ъъъъъ да. Свикнала си да изкарваш по-високи оценки от тях двете и сега когато това се променя, самочувствието ти яко спада. Голямо чудо.

Първо хем казваш, че знанията ще са важни, пък в цялата история става въпрос само за това колко те е яд, че ти имаш 4, а те 5,50 и че не можеш да ИЗПЪКНЕШ като приятелките си.

Ти какво, толкова голямо удоволствие ли ти доставя, да се мазниш на даскалите?

Повечето са хора в зряла възраст и въобще не обичат такива, така че ги остави твоите умници да им се правят, ти си трайкай!


И какво като преписват? То си е за тях! Теб какво те бърка не мога да разбера??

Една домашна ти се СВИДИ, така ли??? :shock:
Пффффф.....

Гледай си в твойта паница, не в чуждата.

Що се отнася до контролните като те питат казваш че не знаеш и приключваш въпроса, какво ми го мъдриш тука в 2 абзаца.

Е то според мен не става дума за тва че преписват или, че изпъкват пред нея ами за това, че поне не и благодарят за това. Ако е така просто нито ти нито аз не бихме искали такива приятели нали ? Въпроса е друг .. защо тя ги иска бе мама му ?

Е не мога да се съглася, че трябва на всяка втора дума да и казват "благодаря" за дето им е помогнала.

Иначе все пак трябва да се казва, да не е без хич - така да.

Но като изключим това, си поддържам абсолютно позицията от първият пост.

BladeDancer
03-19-2011, 14:22
Ъъъъъ да. Свикнала си да изкарваш по-високи оценки от тях двете и сега когато това се променя, самочувствието ти яко спада. Голямо чудо.

Първо хем казваш, че знанията ще са важни, пък в цялата история става въпрос само за това колко те е яд, че ти имаш 4, а те 5,50 и че не можеш да ИЗПЪКНЕШ като приятелките си.

Ти какво, толкова голямо удоволствие ли ти доставя, да се мазниш на даскалите?

Повечето са хора в зряла възраст и въобще не обичат такива, така че ги остави твоите умници да им се правят, ти си трайкай!


И какво като преписват? То си е за тях! Теб какво те бърка не мога да разбера??

Една домашна ти се СВИДИ, така ли??? :shock:
Пффффф.....

Гледай си в твойта паница, не в чуждата.

Що се отнася до контролните като те питат казваш че не знаеш и приключваш въпроса, какво ми го мъдриш тука в 2 абзаца.

Е то според мен не става дума за тва че преписват или, че изпъкват пред нея ами за това, че поне не и благодарят за това. Ако е така просто нито ти нито аз не бихме искали такива приятели нали ? Въпроса е друг .. защо тя ги иска бе мама му ?

Е не мога да се съглася, че трябва на всяка втора дума да и казват "благодаря" за дето им е помогнала.

Иначе все пак трябва да се казва, да не е без хич - така да.

Но като изключим това, си поддържам абсолютно позицията от първият пост.
Не аз нямах предвит да казваш мерси. Истинските приятели се разбират без думи. Просто и правят курвенски номера и я използват .. тва имах впредвит.

milka
03-19-2011, 15:42
Fiction7577,да свикнала съм да изкарвам по-високи оценки,защото знам,че мога и ги заслужавам.Не им завиждам,че и те изкарват,но ме дразни това,че е чрез лъжа.Само като се замисля кви усилия полагам,не могат да се сравняват с мен.

1.Естествено,че знанията са важни.И ДА яд ме е че те изпъкват с нахалството си ...и не си знаят мястото.
2.ами НЕ не ми доставя никакво удоволствие да се мазня на даскалите и въобще на хората около мен,а точно това виждам у тях.
3.Какво означава да си ''трайкам''?
4.Ебала съм ги,че преписват,ами че не може да поставяш оценка на изкуствено и реално знание,не разбра ли го сега?
5.ДА свиди ми се,защото не е една домашнаами е всяка домашна работа.То му омръзва на човек.Особено,когато знам,че само моето е правилно...
6.Лесно ти е да го кажеш.

milka
03-19-2011, 15:52
BladeDancer,точно така...благодарността.Не казвам,че за всяко нещо трябва да има''много ти благодаря'' и да ми падат на колене.Просто да покажат по някакъв начин,докато те когато изкарат няква оценка ,особено Л. създават някво самочувствие,че сами са го направили.Иначе защо искам да остана с тях ли?Ами,защото в класа е голям зверилник.Има си определени групички и ако не си към някоя,просто ставаш тоталния аутсайдер и нещастник.Те като хора ,ако изключим училището са много свестни и забавни,но стане ли дума за оценки е друга работа,това го споменах.Не мога просто ей така да се изолирам от тях.
sm_95,много добре познавам реалния свят,още когато баща ми се разболя и отдавна не е с нас така,че захарните облаци никога не ги е имало.Всеки път,когато съм си казвала''сега ще съм по нахална'' имам чувството,че просто не съм аз ами е някой друг и ми става неприятно,защото виждам как изглежда от страни.Иначе...да истинските приятели се разбират само с поглед.Аз и Л. сме така,но стане ли дума за конкуренция в училище е ''тиха война''.
Auriss, ''още има балъци дето знаят само да зубрят'' -ако говориш за мен,не си познал....

BrokenInnocence
03-19-2011, 16:03
Нормално е да ти е тъпо от това, че някой ти използва положеният труд наготово. Просто им спри кранчето, те така или иначе не са ти приятелки. В училище най-добрата ми приятелка винаги беше отличничката... въпреки това не съм използвала приятелството ни, за да изкаравам наготово оценки преписвайки от нея, освен разбира се в някой и друг спешен случай, когато нещата са били сравнително фатални. Но пък и винаги когато тя е имала нужда от нещо, не й е останало време за някое домашно, също съм била готова да помогна. В случай, че не искаш да ставаш груба, просто им кажи по някакъв по-тактичен начин, че не искаш приятелството ви да се влияе от такива неща и предпочиташ нито ти да подсказваш на тях, нито те на теб, за да не си разваляте отношенията с глупости.

Schneeflocke
03-19-2011, 17:10
..
И да, гадно е, че не оценяват какво правиш ти за тях, но все пак приятелството не е "аз направих еди какво си, сега ти си длъжна да ми върнеш услигата"


А какво е приятелство, душа? То си е точно взаимно използване. Ти си приятел с хора, от които получаваш нещо( било то някой, на когото се обаждат в 3 през нощта да те прибере от бара, че така си се насвяткал, че адреса не си помниш....било то някой, който ти поправя пералнята или ти преинсталира Windows...било то някой, който ти подава носни кърпички и те слуша да цивриш за оня кретен, дето не ти се обади...). А теб за приятел те избират хора, които получават нещо от теб. Докато има баланс на взимане-даване, всички са щастливи. В момента, в който едната страна почне да дава повече, отколкото получава....въпросната страна започва да се чувства използвана....


Та, така, к'во лошо има в това да си outsider? Аз предпочитам да съм сама, отколкото изтривалка за обувки...всеки с амбициите си...

BladeDancer
03-19-2011, 18:16
Ако извън училище и по-другите теми освен оценките са по-добри с теб и мислиш, че наистина са ти приятелки и не те използват поговори с тях и им кажи, че не ти е приятно пък може да стане нещо. Ако ли не .. ем кажи им, че са тъпи и хапни една милка. Не е нужно да имаш приятели в училище. Аз нямам... не е толкова зле. Училището не е за забава а за мъчение така че...

iiordanova
03-19-2011, 18:34
Кой клас сте?
А защо не поговориш с тях? Кажи им каквото каза и на нас , давай! Бъди по-уверена и по-нахакана.

milka
03-19-2011, 19:12
Кой клас сте?
А защо не поговориш с тях? Кажи им каквото каза и на нас , давай! Бъди по-уверена и по-нахакана.
10 клас.Не искам да говоря с тях,защото се чувствам достатъчно прецакана в училище,че и да им признавам ,че съм по-слаба от тях.Просто няма да стане...не искам да признавам пред тях това,което мисля по този въпрос.Искам да изляза от ситуацията и да се справя без те да ми дават някакво съчувствие или да се правят на обидени,че мисля така за тях.Само ще се скараме и на мен ще ми е неприятно.

Schneeflocke,не ме наричай изтривалка,защото не се чувствам като такава.А и според мен не е хубаво да си аутсайдер,защото в едно общество печели мнозинството,както и по-силните.Виждала съм какво става със 'самотниците',няма да си позволя да стана една от тях.Не съм толкова глупава,че да не забелязвам какво става около мен и колко много двуличност има,а и не искам да излизам от ситуацията по този начин.

WaterLilly
03-19-2011, 19:56
Откажи да им подсказваш и не им давай да преписват домашни повече. Не си длъжна да го правиш. Колкото до това, че не искаш да се скарате и да останеш сама... е не може и вълкът сит, и агнето цяло. :) Освен ако не го правят несъзнателно и да не усещат, че ти вредят, де. Но и в такъв случай си прецакана, защото не искаш да им кажеш спокойно какво мислиш и евентуално да се осъзнаят. ^_^

Fiction7577
03-19-2011, 21:07
Fiction7577,да свикнала съм да изкарвам по-високи оценки,защото знам,че мога и ги заслужавам.Не им завиждам,че и те изкарват,но ме дразни това,че е чрез лъжа.Само като се замисля кви усилия полагам,не могат да се сравняват с мен.

1.Естествено,че знанията са важни.И ДА яд ме е че те изпъкват с нахалството си ...и не си знаят мястото.
2.ами НЕ не ми доставя никакво удоволствие да се мазня на даскалите и въобще на хората около мен,а точно това виждам у тях.
3.Какво означава да си ''трайкам''?
4.Ебала съм ги,че преписват,ами че не може да поставяш оценка на изкуствено и реално знание,не разбра ли го сега?
5.ДА свиди ми се,защото не е една домашнаами е всяка домашна работа.То му омръзва на човек.Особено,когато знам,че само моето е правилно...
6.Лесно ти е да го кажеш.

Добре, като мислиш че го заслужаваш повече и че можеш без препис за разлика от тях, що ти имаш 4, а те 5,50?

И какво като е чрез лъжа изкарано? В живота е важно не какви оценки имаш, а колко знаеш. Те като си останат прости пръчки тебе к'во те засяга, че не разбрах? Нали ти ще си образованата.

Полагай си усилията тогава и ще ти бъде мир на главата. Те да правят каквото искат, нали после на матурата ще имат едни големи двойки и това ще е.

И какво като изпъкват? Искаш ти да си ЗВЕЗДАТА, така ли? Ти да не мислиш, че даскалите не ги виждат какви са. Ясно им е на всички, затварят си очите защото не им се занимава с поправки.

Гледай реално на нещата.

Да си трайкаш, означава да не се стараеш да бъдеш главната в класа и все да се бориш да бъдеш видяна и чута. Ако си умна ще си личи само по начина по който общуваш.


Както казах - на контролните казваш просто, че не знаеш и въпросът приключва. Ако пак те питат отговаряш, че пишеш глупости защото не си учила, вероятно ще имаш не повече от 3. Тогава ще се откажат.

Не, не ми е лесно да го кажа защото съм била и от двете страни.

Ако трябва пък като ти поискат домашното, казваш че не си го написала и имитираш че го пишеш секунди преди да избие звънеца. Айде.

Schneeflocke
03-19-2011, 23:32
Schneeflocke,не ме наричай изтривалка,защото не се чувствам като такава.А и според мен не е хубаво да си аутсайдер,защото в едно общество печели мнозинството,както и по-силните.Виждала съм какво става със 'самотниците',няма да си позволя да стана една от тях.Не съм толкова глупава,че да не забелязвам какво става около мен и колко много двуличност има,а и не искам да излизам от ситуацията по този начин.

Тогава какъв ти е проблемът? Щом те не те използват, за какво точно си дошла да се оплакваш тук? Внимание ли ти липсва нещо?

Аз съм самотница, винаги съм била. В момемта следвам и изкарвам 4-5 хиляди евро на месец. Да знаеш колко съжалявам, че нямам група хора да смучат от мен, и колко ми е гаден животът... Айде, отивай да им пишеш домашните на твоите приятелки. А аз ще си лягам в новите сатенени чаршафи...

fenastz
03-20-2011, 12:27
Бахти филмите... :-o

Colouring
03-20-2011, 12:39
Това е животът.Винаги ще има хора,които ще се доберат до успеха,дори и да не го заслужават.Някои с късмет,други с хитрост,но все пак-те ще са там,а ти отзад ще се мъчиш да ги достигнеш,въпреки че полагаш неимоверно много повече усилия от тях.
Да.. и това не са никакви филми.Такава е действителността.Просто вярвай,че някой ден истината ще възтържествува и все ще заеме мястото,което му се полага.
Ти си учи,опитвай се да не се ядосваш за такива работи(трудно е,ама..).Понякога им отказвай,когато те помолят.Все пак ти си го правила с труд вкъщи,докато те са били някъде навънка,знаейки,че утре веднага могат да те накарат да им дадеш да препишат.Дай им един-два пъти,на третия им кажи,че е време и те да си стегнат задника и да си напишат домашните,или пък да търсят някой друг,който ще им се връзва.Ако само си мълчиш няма да постигнеш нищо.
Кажи им го всичко това,пък те ако искат да ти се сърдят.Аз лично така бих постъпила..Какви са тия приятелки,които ще ме ползват само заради това,че ще им давам домашни,ще им подсказвам на контролни и винаги ще съм зад тях в училище..

Annabelle
03-27-2011, 07:52
Schneeflocke,не ме наричай изтривалка,защото не се чувствам като такава.А и според мен не е хубаво да си аутсайдер,защото в едно общество печели мнозинството,както и по-силните.Виждала съм какво става със 'самотниците',няма да си позволя да стана една от тях.Не съм толкова глупава,че да не забелязвам какво става около мен и колко много двуличност има,а и не искам да излизам от ситуацията по този начин.

Тогава какъв ти е проблемът? Щом те не те използват, за какво точно си дошла да се оплакваш тук? Внимание ли ти липсва нещо?

Аз съм самотница, винаги съм била. В момемта следвам и изкарвам 4-5 хиляди евро на месец. Да знаеш колко съжалявам, че нямам група хора да смучат от мен, и колко ми е гаден животът... Айде, отивай да им пишеш домашните на твоите приятелки. А аз ще си лягам в новите сатенени чаршафи...


xaxaxa май не е много уместно да споменаваш по форуми колко ти е заплатата 8-)

Schneeflocke
03-27-2011, 10:36
xaxaxa май не е много уместно да споменаваш по форуми колко ти е заплатата 8-)

И защо така? :-o