PDA

View Full Version : Мнения за противозачатъчните



straus
03-19-2011, 11:16
Как гледате на тия малки хапченца? От моята гледна точка мисля, че са по-добро решение от презервативите, разбира се когато го правиш със сериозен партньор. Ако го правите много, даже и по евтино ще излезе. До колкото съм информиран не са опасни никак, просто трябва една консултация с лекар. И все пак повечето момичета не са навити.
Сега ще кажете, че ми е лесно, защото съм мъж и не се налага аз да ги пия, да ама ако имаше противозачатъчни за мъже щях да пия. Останалите какво ще кажете по въпроса?

Falashk0
03-19-2011, 11:44
нямам информация за цените и не мога да ги сравня .. ама си е занимавка :>

norain
03-19-2011, 11:46
Как гледате на тия малки хапченца? От моята гледна точка мисля, че са по-добро решение от презервативите, разбира се когато го правиш със сериозен партньор. Ако го правите много, даже и по евтино ще излезе. До колкото съм информиран не са опасни никак, просто трябва една консултация с лекар. И все пак повечето момичета не са навити.
Сега ще кажете, че ми е лесно, защото съм мъж и не се налага аз да ги пия, да ама ако имаше противозачатъчни за мъже щях да пия. Останалите какво ще кажете по въпроса?

Яж магданоз, пак дига самолетчето :D

metaphysical
03-19-2011, 11:48
Вземи една листовка и виж до какво водят, не отричам че имат ефект, но ...



Очни нарушения непоносимост към контактни лещи

Стомашно-чревни нарушения гадене, коремна болка повръщане, диария

Нарушения на имунната система свръхчувствителност

Тегло увеличаване на теглото намаляване на теглото

Метаболизъм и нарушения на храненето задръжка на течности

Неврологични нарушения главоболие мигрена

Психиатрични нарушения депресивно настроение, промени в настроението намалено либидо увеличение на либидото

Нарушения на репродуктивна система и гърдите болка в гърдите, напрежение в гърдите увеличаване на гърдите вагинална секреция, секреция от гърдите

Оплаквания от страна на кожа и подкожна тъкан зачервяване, уртикария еритема нодозум, еритема мултиформе

straus
03-19-2011, 11:49
Мисля че един блистер беше към 25 кинта и стига за 3 седмици
А иначе аз го вдигам ти не ми се притеснявай norain

To aко става въпрос и един сироп за кашлица ги има тия странични ефекти, колко % от хората ги получават?!

norain
03-19-2011, 11:50
Мисля че един блистер беше към 25 кинта и стига за 3 седмици
А иначе аз го вдигам ти не ми се притеснявай norain

Не се и съмнявам, че го вдигаш :D Незнаех, че били толкова вредни :-o

metaphysical
03-19-2011, 11:59
цените варират от 4.50 до 30 лв , зависи от противозачатъчните...

TheBeliever
03-19-2011, 12:09
Противозачатъчните не са вредни ако са изписани правилно, т.е след необходимите хормонални изследвания. Но даже тогава няма 100% сигурност, че ще се приемат добре от организма.

А и все още няма доказателства, че не вредят в дългосрочен план. Все пак това е насилствено нарушаване на нормалните функции на женския организъм.

krem4et0
03-19-2011, 15:41
Разбира се, че всички противозачътъчни имат странични ефекти. Това е хормон, който се внася изкуствено в организма и подтиска синтезирането по естествен начин. Пила съм много години, не пия от повече от 1. Не съм за, не съм и против. Не би ги пила само за контрацептивен ефект. Налагало се е по здравословни причини. Ако пак нямам нужда от тях, няма да ги пия повече.
Иначе масовите са около 10-15 лева, пият се 21 дни, почива се 7 и се почва нов блистер. С една опаковка си защитена 1 месец (28 дни по-точно).

Eclipsercho
03-19-2011, 17:13
Ами, приятелката ми е на противозачатъчни, почна ги някъде месец, след като почнахме да го правим.. Не е имала зачервявания на кожата, по-слабо зрение или хилядите други глупости, които се изредиха в началото на темата. Да, нещата са възможни, но поне при нея (слава Богу) ги няма. Единственото, което забелязахме сега (спря ги за 2 месеца, вид почивка на организма) е, че без тях е по-чувствителна долу и по-силно и лесно свършва..

Специално нейните струват 16лв и както казаха по-горе, държат около месец с там почивката около менструацията.

BrokenInnocence
03-19-2011, 17:23
Взимам противозачатъчни от повече от година, главно поради здравословни проблеми. Сега вече нямам проблеми с тях, но първите 1-2 месеца ми причиниха ужасни главоболия (а аз съм човек, който почти никога не го боли глава) и мн често ми се повръщаше.

Lady_B_
03-19-2011, 18:00
Чужди хормони в моето тяло ? - не, мерси !
Освен, ако не са предписани, заради здравословен проблем, но и тогава си мисля, че има начини, но да речем, че при тях химията върши добра работа.

yupaa03
03-19-2011, 18:10
Вземи една листовка и виж до какво водят, не отричам че имат ефект, но ...



Очни нарушения непоносимост към контактни лещи

Стомашно-чревни нарушения гадене, коремна болка повръщане, диария

Нарушения на имунната система свръхчувствителност

Тегло увеличаване на теглото намаляване на теглото

Метаболизъм и нарушения на храненето задръжка на течности

Неврологични нарушения главоболие мигрена

Психиатрични нарушения депресивно настроение, промени в настроението намалено либидо увеличение на либидото

Нарушения на репродуктивна система и гърдите болка в гърдите, напрежение в гърдите увеличаване на гърдите вагинална секреция, секреция от гърдите

Оплаквания от страна на кожа и подкожна тъкан зачервяване, уртикария еритема нодозум, еритема мултиформе

Хайде сега вземи една опаковка аналгин/аспирин/парацетамол и още по-любимия на жените аулин и му прочети листовката да видиш какво пише вътре. Да те видим дали ще спреш да ги пиеш тия неща. Съгласен съм, че имат странични ефекти, но всички имат. Всеки си решава дали да ги пие, но недейте да четете само каквото ви изнася

kalpazanka
03-20-2011, 10:16
Това за четенето на каквото ви изнася го подкрепям с две ръце. Защо никой не спомена риска от рак на гърдата? А мастопатията?

dimdim
03-20-2011, 10:38
Аз пък мисля че противозачатъчните са най-добрия начин за безопасен секс,но само когато партньора е един и здрав.
Иначе за страничните ефекти:много ясно че ще ги има,все пак това е набъркване в нормалната хормонална регулация на организма. Всяко хапче си има странични ефекти,дори и безопасния витамин С.
Офтопик:чух че има и противозачатъчни за мъже...не знам дали ги има в България и колко са по-надеждни.

kalpazanka
03-20-2011, 10:45
^Противозачатъчните не са най-добрият начин за безопасен секс, най-вече защото поставят по-нататъшния фертилитет под въпрос. При спирането им настъпва вторична аменорея, която по-нататък трябва да се лекува с други медикаменти и общо взето, вместо да пишете вежди, вадите очи- при това чужди!

http://jnci.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/87/11/827
http://aje.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/kwn360v1
http://www.bmj.com/cgi/content/abstract/323/7305/131

6sense
03-20-2011, 13:37
ами pharmatex ?

Stralle
03-20-2011, 18:35
straus
Главната причина, поради която момичетата неискат да ги пият е
че се качват килограми ....
Не при всеки е така обаче повечето момичета, които познавам не ги пият точно поради тази причина...или са пробвали или са чули от приятелка...
А никой не иска да е ..дебел..
Така че аз мисля, че е заради това плюс всички останали странични ефекти :?
Аз повече такова нещо няма да пия...
Е тва е... :o :x :(

straus
03-20-2011, 19:00
Къде бил ключа от палатката :razz:

DarkTemplar
03-21-2011, 16:01
Къде бил ключа от палатката :razz:
Всичко при тях е суета брат. Тъжно, но факт.

anonymous708973
03-21-2011, 16:15
^Тъпчи се тогава ти с пълни с глупости хапчета, от които ще дебелееш и които се ебават с хормоните ти. Ей-така, от гъзария, нали не си суетен? :?

krem4et0
03-21-2011, 16:26
Когато пиех противозачатъчни, бях по-слаба от сега, не качвах зимата, не пълнеех изобщо, а поддържах едни килограми. На паузите качвах 3-4 за 2-3 месеца без изобщо да променя режима си. Пила съм 2 вида. И все пак не ИСКАМ да ги пия, ако не се налага по ред причини, сред които е рискът от рак и стерилитет.

DarkTemplar
03-21-2011, 16:31
^Тъпчи се тогава ти с пълни с глупости хапчета, от които ще дебелееш и които се ебават с хормоните ти. Ей-така, от гъзария, нали не си суетен? :?
Не драматизирай излишно. Всеки си има глава на раменете и сам решава какво да пие и какво не. Относно ефекта - всичко е индивидуално. А и затова се изписват от лекар, не се пият по самоинициатива. ;)

anonymous708973
03-21-2011, 16:45
Не драматизирам. Издразни ме с това "всичко е суета". НЕ всичко е суета. Освен килограмите, сложи рисковете.

Кремче, браво, но си една от изключенията. Николета Лозанова също поддържа формата си с хапчета... но като цяло, жените качват 5+ килограма от тия хапчета.

krem4et0
03-21-2011, 16:54
Факт е, че повечето качват. Целях да покажа, че за мен пиенето на ОК е лесно, удобно и ме кара да се чувствам комфортно, но въпреки това не го правя, защото рисковете са съвсем различни. Ако съм здрава, няма да ми пука дали съм +5 или -5. Понякога това е единствената възможност, защото съм била с много проблеми и именно с тях се оправих. Но не бих ги пила САМО за контрацепция.

DarkTemplar
03-21-2011, 17:09
Не драматизирам. Издразни ме с това "всичко е суета". НЕ всичко е суета. Освен килограмите, сложи рисковете.
Добре, НЕ всичко е суета. Но това е може би най-лесният, удобен (и в същото време максимално сигурен) начин за контрацепция. Рисковете ги знам, затова казах, че всеки трябва да е наясно какво представляват и си поеме отговорността. Толкова от мен.

anonymous708973
03-21-2011, 17:13
Eстествено.
Само щото някой решил, че гумата е досадна... същата гума, която, впрочем, е най-сигурният начин за контрацепция.

DarkTemplar
03-21-2011, 17:17
Искам да спомена и нещо друго - ако гумата се скъса и всичко замине вътре, проблемът става много по-голям. Не мисля, че последвалият Ескапел е по-безобиден (или ниско дозиран) от противозачатъчните. Евентуална нежелана бременност (респективно аборт) пък е worst case scenario.

kremen4eto
03-21-2011, 17:28
Аз избягвам всякакви хапчета. Като се почне от аналгина до контрацептивите. Фактът, че това нещо по някакъв начин променя нормалните функции на тялото ми, ме навежда на мисълта, че не всички ефекти ще са положителни.

Противозачатъчни пих 5 месеца.
1)Качих доста килограми ... но да предположим, че не са били най-точната марка за мен.
2)Либидото ми беше адски понижено. Тогава не съм усещала, че е така, но като ги спрях цялата енергия и желание ми се върна. Дори се овлажнявах много по-малко докато ги пиех. А да жертвам удоволствието си пред това да си купя презерватив - не мерси.
3) Всяка вечер аз трябваше където и да съм, каквото и да правя да пия хапче по някое време. Това въобще не ми харесваше. Започнах да се чувствам като робот.

Хубави ефекти имаше - намаля количеството менструация, почти изчезнаха болките и най-важното - чуствах се напълно спокойна по всяко едно време, че няма да забременея.

Като цяло обаче, съм против. Усещам като че ли един вид си вредя с всяко едно хапче, което гълтам. Който иска, да пие. Аз не бих повторила, освен ако не ми се налага по някакви други причини, освен контрацепция.

straus
03-21-2011, 17:28
Каквото и да си говорим, има огромна разлика между със и без, на тебе ако ти е все тая, аз предпочитам без презерватив. А освен това да ти кажа, че когато съм го правил без никакви контрацептиви не съм имал проблеми, имах проблем когато един презерватив се скъса и после ходих да взимам ескапел. От тогава на презервативите им нямам толкова доверие.

anonymous708973
03-21-2011, 18:54
Ескапелът е еднократен и е само при нужда.

straus, влез тук (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=426421.0) и тук (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=3783477&sid=6987a200c5c64eae78a79b6a8204c6fa).
Как да ти го кажа... повечето момичета не изгаряме от желание да забременеем, преди да сме завършили училище. А това "не искам презерватив" си е чиста проба егоизъм.

straus
03-21-2011, 19:04
Знам че прекъснатия полов акт не е сигурен, именно за това засегнах темата за хапчетата.

mon4eto
03-22-2011, 13:50
Пия противозачатъчни вече почти година и съм изключително доволна от тях. Имам сериозен приятел и заради него реших да ги започна пък и правенето на секс без презерватив си е по-хубаво :) Нямам никакви оплаквания от тях , гърдите ми пораснаха и давам 10лв за опаковка. Значително по-евтино излиза от колкото презервативите. Така че бих посъветвала момичетата, които са сигурни в приятеля си да ги започнат. Няма нищо страшно в тях пък и не са вредни! А и още един плюс: винаги знаеш цикълът ти кога ще дойде :)

Ronnan
03-24-2011, 06:20
А това "не искам презерватив" си е чиста проба егоизъм.

Стига да не го искат и двамата ;)

siempre
03-24-2011, 08:56
Аз пиех противозачатъчни преди около година, защото с приятеля ми не искахме да ползваме кондоми.
Мисля, че струваха около 13лв., предписа ми ги гинеколог.
След 2 седмици ги спрях, защото менструацията ми продължи около 13 дни, бях ужасно изнервена, получих странни обриви. Изобщо - беше супер неприятно.
Може да ви прозвучи глупаво, но ВИНАГИ използвайте кондоми. Те не само ще ви предпазят от бременност, но и от болести, за които дълго време може и да не разберете.
Дори да го правите само с един човек, да го обичате безумно и т.н - нямате гаранция, че в организма му не се крие някой вирус, за който може да разберете твърде късно.
Ако имате сериозен човек до себе си...няма да е лошо да се изследвате заедно, за да водите спокоен полов живот. :)