PDA

View Full Version : Принципи ...



sweetpunk
03-19-2011, 13:06
Здравейте, незнам дали има подобна тема, сигурна съм че има, но просто исках да споделя :)
Преди няколко дни започнах да излизам с едно момче, с което много си допаднахме. От много време не ми се беше случвало до такава степен да се отпусна с някой, горе долу непознат. Говорим на всякакви теми, за всичко и наистина с него съм себе си, без заобиколко и игри. В началото беше просто приятелско излизане, разнообразяване на обстановката и компанията, нещо различно, но сега не съм сигурна к'во е точно. Симпатийте ни са взаимни и на двама ни не ни е достатъчно "само приятели" .. До тук всичко е идеално .. Проблема е там, че той има приятелка, с която не иска да има нищо повече (тя е в Италия и не се знае кога ще идва в България), не иска да й каже "край" по телефона и го разбирам.. Но ако бъдем заедно, което много искам, ще пренебрегна всичките си принципи и виждания, никога не съм приемала такива връзки, никога не съм гледала с добро око на такива хора и сега това се случва на мен... Знам, че ако оставя нещата така ще съм голяма глупачка, защото той е невероятен, малко останаха като него, от друга страна винаги съм била вярна на себе си и на убежденията си ... Кажете к'во бихте направили в моето положение : :-o :?

thegreenzombie
03-19-2011, 13:13
Ако момчето е наистина страхотно, значи просто си късметлийка !! Не си и помисляй да го изпускаш... :!: :) :)

sweetpunk
03-19-2011, 13:21
да невероятен е .. хората като него умряха с динозаврите ... но нещо в мен казва бягай .. въпреки това ми е толкова готино с него :-x бххх

BlueFace
03-19-2011, 13:23
Принципите са много хубаво нещо и трябва да ги отстояваш. Не мисля, че трябва да тръгавш с него докато той още си има приятелка...

thegreenzombie
03-19-2011, 13:30
След като ти е завъртял така главата, въобще не трябва да се замисляш !! А ако се чудиш толкова, нищо няма да постигнеш .. Действай спонтанно :!: :!: :grin: как обичам хората да се обичат :D :D

ivcheto0o
03-19-2011, 13:31
Не мисля че трябва да си с него докато все още има приятелка независимо къде е тя и как стоят нещата между тях.Поговорете,и аз не одобрявам късането по телефона,но в този случай няма какво друго да направи.

sweetpunk
03-19-2011, 13:34
Да, но не се знае кога ще могат да говорят, а тогава вероятно ще е прекалено късно за нас .. а и ми е адски трудно да стоя далеч от него :-)

TheBeliever
03-19-2011, 13:36
В случая мисля, че нещата не зависят от теб. Сподели му как се чувстваш, ако все още не си, и го остави да вземе решение. Ако наистина е толкова страхотен, колкото си мислиш, и иска да бъде с теб, ще намери начин да се справи с положението, било то и по телефона. А ако няма такова желание и въпреки това настоява да бъде с теб значи просто не е човекът, за когото го мислиш.

Честно да ти кажа на мен не ми вдъхва много доверие. Как така не се знае приятелката му кога ще си идва? И ако не иска да има нищо с нея какво предприема по въпроса, освен, че се сваля с теб? Залъгва я, че всичко е наред с месеци, докато дойде време да се видят очи в очи ли? По-добре да й каже всичко по телефона отколкото да продължава да я лъже по този начин и да й губи времето.

sweetpunk
03-19-2011, 13:39
Нещата между тях са много особени и сложни и не мога да си позволя да поставям ултиматоми или нещо такова .. чувствата си ги изяснихме, а за това какъв човек е ... това което видях ме привлича убийствено много

TheBeliever
03-19-2011, 13:44
О, да. Доста сложно е да поддържаш връзка, с човек без да се знае кога ще се видите или дори говорите по телефона. Те не комуникират ли по някакъв начин? Каква връзка е това?

Кое му е толкова сложното да се разделиш, с човек, с когото вече не искаш да имаш нищо общо? Да не би да са женени? Според мен само ти се оправдава. Ако иска да е с теб и е на половина толкова чудесен, колкото го описваш, ще действа по въпроса. Всичко друго са лапешки истории.

sweetpunk
03-19-2011, 13:51
каза, че му е нужно малко време, за да излезе от това положение ... а дефакто не се знае колко малко ... определено не иска да се разделя с нея по телефона, аз да съм и аз нямаше да искам, звучи ми страхливо ... А аз не съм сигурна колко време мога да издрържа да се крием един вид :X .. в момента това е главния проблем

TheBeliever
03-19-2011, 13:58
Главният проблем не е в криенето, а в това, че той с ясно съзнание лъже приятелката си. Да, има страхливост, страх го е да се прояви като мъж и да заяви какво иска и не иска. И аз не одобрявам сериозни разговори от този тип да се провеждат по телефона, но в случая няма друга опция. Момичето не заслужава да я мамите зад гърба й само защото не е в страната.

Поговори с него и го попитай дали въобще иска да е с теб, какво възнамерява да направи по въпроса и кога. Сподели му, че това положение и неизвестност не ти харесват и няма да го чакаш вечно. И НЕ задълбочавай отношенията ви, докато той не се раздели с приятелката си. Да не се окаже после, че всичко е било празни приказки и въобще не е имал намерение да къса с нея.

sweetpunk
03-19-2011, 14:08
благодаря за съвета .. :-)

mynichka
03-19-2011, 14:08
Принципите са много хубаво нещо и трябва да ги отстояваш. Не мисля, че трябва да тръгавш с него докато той още си има приятелка...
дам..

magita
03-19-2011, 15:08
О това, че не иска да и каже, че късат по телефона го разбирам какъв е...
Не го изпускай!! Момичето от колко време е в Чужбина, защото ако е от доста време едва ли тя не е престъпила свойте принципи..

Според мен трябва да направиш комппомис в този случай, ако нещата тръгнат на зле, поне ще си научила нещо

Айде усшех

babity
03-19-2011, 15:11
Един от любимите ми мъжки номера. Идва ти един такъв, сладурест, готин, показва ти всичката си прелест и като дойде време за нещо сериозно обяснява колко са зле отношенията с приятелката му. Ако е сериозен човек, мъж на място, няма да остави нещата така. Не бива да се захващаш с него докато има приятелка. Щом не е готов да приключи с "разпадащата" му се връзка, значи не те заслужава.

sweetpunk
03-19-2011, 15:21
Момичето от колко време е в Чужбина, защото ако е от доста време едва ли тя не е престъпила свойте принципи..
Тя си е италианка, запознали са се там и е идвала в БГ няколко пъти ...

rtpghhfcz
03-19-2011, 16:26
без принципи :? Действай !

mArMaLaDkA
03-19-2011, 17:08
Жените(и особено тепърва превръщащите се в такива) не се славят с принципността си. И не случайно. Вятърничеви и глупави са(-ме) и заради един мъж, при положение, че има още 10000000 навън като него, са готови да си зарежат принципите, ценностната система, приятелите, семейството и прочее, примери много.

Разбирам, че си впечатлена от него, че се разбирате, ама... по ягодите, нормално е в началото всичко да е окей. Не може за няколко дни/седмици, че дори месеци да опознаеш един човек. Не си гради пясъчни кули, че да не се разочароваш, ако един слънчев ден осъзнаеш, че е просто поредния задник, когото си идеализирала. Върти го на шиш ежечасово, дори ежеминутно. Не е нужно да се държиш като Монк, хаха, нито като ревнива съпруга, просто трябва да бъдеш предпазлива, на моменти лицемерна и най-вече - хитра.

BlindedAngel
03-19-2011, 18:19
Не съм чел коментарите досега, но аз бих те посъветвал да опиташ.В крайна сметка един път живеем, един път сме млади - сега му е времето.Пък дори и нищо да не излезе, все ще ти останат хубави мигове с него :)

Stralle
03-19-2011, 19:47
Майната и на приятелката....
Важното е на теб да ти е добре....
Щом си подхождате трябва да сте заедно !!
Успех
:):)

AliceSw
03-19-2011, 21:16
Ако толкова иска да е с теб, ще скъса с нея. Разпадаща се според него връзка не е такава със сигурност. Нямаш гаранция за това. Между другото нямаш гаранция и че тя съществува.

А между другото казваш е много готин, приятен, точен и тн?!? А замисляла ли си се, че фактът, че има приятелка, не му пречи да се занимава с други жени?!? Това с моето мнение за точен мааалко в повече се разминава....

tanch3t093
03-20-2011, 07:57
А замисляла ли си се, че фактът, че има приятелка, не му пречи да се занимава с други жени?!? Това с моето мнение за точен мааалко в повече се разминава....
И аз се замислих за същото. Това, че се занимава с други момичета, докато си има гадже не говори добре за него... Кой знае след време дали няма да постъпи така и с теб?
Ако бях на твое място щях да остоявам принципите си, без значение колко много го искам. Кажи му как се чувстваш, ако е толкова точен за колкото се предтавя ще намери начин да прекрати отношенията с другото момиче.

valentinovaa
03-20-2011, 09:06
Не съм чел коментарите досега, но аз бих те посъветвал да опиташ.В крайна сметка един път живеем, един път сме млади - сега му е времето.Пък дори и нищо да не излезе, все ще ти останат хубави мигове с него :)

абсолютно съгласна съм... Човек трябва да изживее това, което му е на сърцето, защото ако не го направи винаги ще съжалява... :)

jghgh
03-20-2011, 12:01
Жените(и особено тепърва превръщащите се в такива) не се славят с принципността си. И не случайно. Вятърничеви и глупави са(-ме) и заради един мъж, при положение, че има още 10000000 навън като него, са готови да си зарежат принципите, ценностната система, приятелите, семейството и прочее, примери много.
Голямо генерализиране, ей :-D

kloely
03-20-2011, 16:13
Принципите са нещо много хубаво трябва да се отстояват до момента, в който станат окови. Попаднала си на наистина свястно момче и според мен не трябва да го изпускаш. Той изглежда не е доволен от връзката си, тъй че не може да се каже, че ти заставаш между тях. Действай и дано си заслужава! : ))

kik40
03-20-2011, 16:37
Принципите са нещо много хубаво трябва да се отстояват до момента, в който станат окови. Попаднала си на наистина свястно момче и според мен не трябва да го изпускаш. Той изглежда не е доволен от връзката си, тъй че не може да се каже, че ти заставаш между тях. Действай и дано си заслужава! : ))
И аз съм на същото мнение! :-D

Torn
03-20-2011, 16:42
Това с връзките от разстояние е пълната глупост, айде от различни градове ... ок, но от различни държави .... лол добре ли са ? ... така че вземи ги зарежи тези прости принципи ...

__SuNshInE__
03-20-2011, 16:54
Аз мисля, че трябва да опиташ. Прекрасно е, че имаш принципи, но все пак живеем един живот, а момчето изглежда наистина свястно, а и явно не е доволен от връзката си.
Аз бях в подобно положение и си пропилях шанса и сега съжалявам, защото в момента нито един от нас не е щастлив. Така че, моето мнение е да опиташ за да не съжаляваш после :)

SuNsEt
03-20-2011, 17:23
Ами да така е не е много честно да излизаш с момче,което си има приятелка,но при положение,че тя е в Италия и всичко останало,че момчето не се чувства добре с нея,няма за какво да продължават да бъдат заедно и той да я лъже,че всичко е наред.Ето това е много по-несправедливо.Постави се на нейно място,ти би ли искала момчето,което обичаш да бъде с теб от съжаление?Просто ...болката си е болка,спор няма,но по-добре така,от колкото да се мъчите отделно.Млади хора сте,след години ще се чудите как сте се омъжили/оженили за такъв човек,но ще се опитвате да сте заедно заради брака 8-) А сега е много по-лесно.

LiRRRa
03-20-2011, 18:04
Не тръгвай с него докато все още има приятелка, такива лицемерни долни истории не са си занимавка.. Просто му кажи, че ако иска да е с теб, приключва с нея. Ако има желание, има и начин.

sweetpunk
03-20-2011, 20:16
Благодаря на всички Ви за мненията ..

Nam3less3
03-21-2011, 02:06
Принципите ти са нелепи. :-o

xinfamous
03-21-2011, 02:11
Граби и бягай!!

Take_That
03-21-2011, 12:40
Един от любимите ми мъжки номера. Идва ти един такъв, сладурест, готин, показва ти всичката си прелест и като дойде време за нещо сериозно обяснява колко са зле отношенията с приятелката му. Ако е сериозен човек, мъж на място, няма да остави нещата така. Не бива да се захващаш с него докато има приятелка. Щом не е готов да приключи с "разпадащата" му се връзка, значи не те заслужава.

Напълно съм съгласна с това мнение, но в крайна сметка животът е твой и накрая ти сама ще се решиш независимо кой какви коментари е написал тук.

sweetpunk
03-21-2011, 14:49
Принципите ти са нелепи. :-o
Какво те кара да мислиш така?!

Sladurcho
03-21-2011, 14:54
Ако са ви взаимни симпатиите и искате да сте заедно той ще намери начин да прекрати връзката с приятелката му и ще бъде с теб :) ако пък почне да овърта и т.н. по добре не се занимавай.. не мисля че някой заслужава да бъде "заместител"

sweetpunk
03-21-2011, 15:01
Благодаря за съвета, Sladurcho! С него тръгнахме на някъде да видим до къде ще стигнем, до колко аз ще исдържа в това положение .. но съм съгласна с повечето, че ако нещата нямат никакво развитие и т.н., ако всичко си остане със сегашните обсотятелства, просто всичко ще приключи преди да е започнало .. Незнам какво толкова намирам в него, за да пренебрегна всичко само за да сме заедно .. чувствам се като анимационен герой, когато направят нещо тъпо и главата им става като на магаре :D :D :D