PDA

View Full Version : Моля ви помогнете! Инфектирана система!



ivisweety96
03-19-2011, 16:33
Здравейте. Туко-що разглеждах разни снимки в Google Изображения и изведнъж нещо буквално ме заля със съобщения, в които се казваше, че имам 25 вируса със висок риск и поиска да инсталирам програма, която уж да ги премахне - Windows Emergency System. Разбира се, инсталирах я. След това поиска компютърът ми веднага да се рестартира и след рестартирането ми даде прозорец, който искаше код за инсталиране, като тази система ми каза, че от 25 вируса е премахнало 12. Потърсих кода и ми излезе, че тази система е измама и че самата система е вирус. В този момент тази програма ми затвори Mozillata. Сега пиша от друг компютър и се надявам, че ще се отзовете как да я премахна !

selenium
03-19-2011, 16:55
Пффф, кво да ти кажа. То трябва и акъл, ако ти излезе един прозорец със съобщение монитора ти е крив, удари го с чук от дясно да се оправи ще го направиш ли?

По темата, принципно всичко може да се махне, на практика надали си заслужава. При положение, че средно статистическия юзър има скайп, един, два браузъра, офис пакет, торент клиент, плеър и една две въшкави игри, е много по лесно да направиш пълен преинстал, отколкото да си играеш да чистиш. (Лично мнение)

straus
03-19-2011, 16:56
Това е защото си се вързал на глупавото съобщение за вируси :D
Сложи един касперски trial версия и за 1 час си пак в играта ;)