PDA

View Full Version : Гимназия-->Профил-->Университет-->Кариера



scrooper
03-19-2011, 16:58
Споделете за своите планове и вече постигнатото в образованието.
Как си избрахте гимназия/профил/университет; какви имате намерение да станете? Защо?
Правя тази тема с надеждата да ми помогне в ориентацията занапред. Догодина ще трябва да си избера профил в гимназията и се чудя дали няколко часа повече седмично ще ме тласнат сериозно в избраната посока. Например на мене ми вървят Литературата и Историята, но всички разправят, че с Математика се стигало къде- къде по-далеч...
Вие по какво се водите- разума или сърцето? :neutral:

tItEufFf
03-19-2011, 18:51
Ами аз не съм в гимназия в България и за това ми се налага да избирам по-рано.
Аз обожавам математика, физика, химия, билогия ... и затова в 11 клас това ще се главните предмети, които ще изучавам. Но не искам да се занимавам с това. Аз искам да завърша Международни икономически отношения, за което трябва да уча икономика и езици, но просто .. не искам, поне не сега.
Аз избрах да следвам "сърцето" ;д Защото да, ако завърша гимназия със специалност математика (да, тука е малко по-различно) после ще мога да отида в който си искам университет , така че няма да се притеснявам ако си променя мнението ..

С литература и история всичко е доста лимитирано след гимназията, но ако ти е интересно, учи това.. !

WaterLilly
03-19-2011, 20:09
В гимназията, в която уча сега, влязох ей така. Просто защото ми се струваше най-ненатоварващото за мен, но все пак добро училище.

За университета... накъдето ме отвее вятъра, там ще ида. И без това в нищо не ме бива и най-вероятно ако по случайност карам висше, ще стана най-много сервитьорка. Оставям решението за последния момент.

scrooper
03-20-2011, 07:57
^ Да- да. Виждала съм други твои мнения в тоя форум и ми се струваш прилично интелигентна (или поне на базата на останалите потребители).

Аз май ще се насоча към Математиката, която ненавиждам, просто защото иначе всичките ми близки жива ще ме изядат : (

SmilezZz
03-20-2011, 10:21
Решила съм да следвам медицината,затова и влязох в училище с такъв профил.. Т.е. биологичен с чужд език.. Първата година (в 8 клас) ще изучавате интензивно чуждия език (ние имаме 18 часа на седмица),но това е само първата година.. И ако си в профилирана паралелка..

За университет все още не съм решила.. Но засега съм се ориентирала към МУ в Пловдив.. Но има още доста време - така,че.. (:

А иначе недей да слушаш другите,а решавай сама.. Ако не ти допада Математиката - просто недей да го учиш.. Никой няма право да те кара насила да учиш и да се занимаваш с нещо,за което нямаш желание..
А Литературата и Историята също ще ти помогнат в бъдеще,сигурна съм.. Така,че не влияй от чуждото мнение и решавай сама.. (: