PDA

View Full Version : Продупчване на уши



JustForFun
03-19-2011, 17:40
Здравейте! Сигурно почти всички оттук имат дупки на ушите , откакто са бебета. Да, но аз нямам .. Нашите не са решили да ме продупчат. Сега съм на 13 и много искам да си продупча ушите. Родителите ми са съгласни, но имам чувството че много ще ме боли. Мислех си за упойка, но една приятелка ми каза, че като се събудя от упойката ще ме боли още повече. Ако има някой друг като мен, или който си спомня дали е боляло или не, да казва! И също така мога ли още на следващия ден да си сложа обици, защото съм чувала че трябва цял месец нищо да не си слагам и всеки ден да мажа ушите със спирт? Моля, помогнете!

MeLikesPie
03-19-2011, 17:46
Слагат се медицински обици и се стои с тях един месец.

Това за упойката не съм го и чувала.

Отговор на незададен въпрос - по-добре да се продупчи с абокат, отколкото с пистолет.

XxBubblexX
03-19-2011, 17:48
Няма нужда от упойка..боли много малко ..
А за обиците .. 1 месец си носиш медицинските,а след това каквито искаш

JustForFun
03-19-2011, 17:53
Това за абоката за първи път го чувам. Мислех , че може само с пистолет. Някой би ли обяснил за какво става дума? А вярно ли е , че боли все едно те имунизират? Аз съм голяма бъзла и сигурно ще умра от страх :D

MeLikesPie
03-19-2011, 17:58
Абоката е нещо като игла (май че). А за болката - не боли толкова, успокой се.

ПП И аз скоро ще си дупча ушите, така че ти стискам палци, и ти на мене стискай =;

JustForFun
03-19-2011, 18:01
Стискам! Ще видим кога ще се престраша :-D Толкова пъти са ми слагали и махали абокати, да не говорим , че са ме продупчвали и с тъпа игла .. Така че ще издържа. Няма да умра ,я :grin:

GreenFairy
03-19-2011, 20:03
Мислех си за упойка, но една приятелка ми каза, че като се събудя от упойката ще ме боли още повече.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Те няма да ти слагат пълна упойка, дори и да сложат тя ще е само на мястото където ще те дупчат.

JustForFun
03-19-2011, 20:22
Баща ми ми каза че с абоката става по-бавно, докато с пистолета за 1 минута, докато кажеш Ох...

JustForFun
03-19-2011, 20:24
Баща ми ми каза че с абоката става по-бавно, докато с пистолета за 1 СЕКУНДА, докато кажеш Ох...

MeLikesPie
03-20-2011, 10:23
Така е, но е по-добре за самото ухо. Пистолетът е малко вреден.

MeLikesPie
03-20-2011, 10:37
Така е, но е по-добре за самото ухо. Пистолетът е малко вреден.

Pamaa
03-20-2011, 10:53
мен преди доста време ме бяха пробивали / някъде на около 4 бях / и не помня да ме е боляло кои знае колко :grin: .

HotHeaded
03-20-2011, 10:59
Имам общо 3 дупки на ушите..и трите са ми правени с пистолет.
Когато си направих последната стоях с медицинската обица около 1 седмица и нямах никакви проблеми след това.

А за болката :shock: Човек,ти ако решиш да си направиш пиърс..не знам :lol: На мен като ми пробиха пъпа с абокат не усетих почти нищо..даже беше яко :D Така че,може и да поискаш с абокат,но според мен за меката част на ухото няма смисъл.

elinanacheva
03-20-2011, 15:50
Здраве1 мен ми продупчиха ушите като бях на 5 и миналата година си направих 2а дупка и не боли. То е същото като когато те ухапе щипалка (мен един път ме ухапа по крака и болеше повече) :D

JustForFun
03-20-2011, 16:17
Не мисля, че пистолетът е вреден,защото все пак става много бързо и след това нямаш проблеми. Вече съм се навила да е с пистолет :) А преди в моя клас имаше една циганка, която в час по математика си проби ушите с пергел! После нищо и нямаше и си носеше обици :shock: Така че вече не се страхувам толкова много. Само едно нещо не ми е ясно - родителите ми ми казват, че с медицинските обици се стои месец, тук ми казвате седмица-две. При всеки е различно или има точен период? А също така - как изглеждат медицинските обици?

djuwkata
03-20-2011, 16:25
Ами, болката не е никак голяма. + това е суперкратка. Буквално за една секунда става самото пробиване на ухото.
След процедурата, малко понаболява, но не е нищо страшно. Аз имам три дупки засега, доволна съм. Винаги са били с пистолет, не знам дали е вредно, но почти не се усеща болка.
Дупчи и не му мисли... [т`ва прозвуча мръсно ;D ]
Така де, късмет! И няма страшно - представи си после какви хубави обеци ще носиш :)

едит - медицинските обеци са мънчики и обикновено са топченца. ти сама си ги избираш. и да, стои се месец с тях, за да зарастне добре раничката. :)

krokkrok
03-20-2011, 16:30
Не мисля, че пистолетът е вреден,защото все пак става много бързо и след това нямаш проблеми. Вече съм се навила да е с пистолет :) А преди в моя клас имаше една циганка, която в час по математика си проби ушите с пергел! После нищо и нямаше и си носеше обици :shock: Така че вече не се страхувам толкова много. Само едно нещо не ми е ясно - родителите ми ми казват, че с медицинските обици се стои месец, тук ми казвате седмица-две. При всеки е различно или има точен период? А също така - как изглеждат медицинските обици?

Aз стoях няkoлko дни с тях и ги мaхнaх...пoслe слoжих злaтни дokaтo зaздрaвeят...

JustForFun
03-20-2011, 16:46
Oх, благодаря ви, много ме облекчихте. Аз сигурно ще си стоя цял месец с медицинските... А мога ли медицинските да ги свалям като се къпя и спя , или трябва денонощно да съм с тях ???

krokkrok
03-20-2011, 16:50
Oх, благодаря ви, много ме облекчихте. Аз сигурно ще си стоя цял месец с медицинските... А мога ли медицинските да ги свалям като се къпя и спя , или трябва денонощно да съм с тях ???

Нeдeй...прoстo нeдeй...нямa дa ти прeчaт

HotHeaded
03-20-2011, 17:01
http://www.prikachi.com/images/449/3115449g.jpg ето как изглеждат..едната ми е златна,другата-медицинска.Това е 1-2 дена след като се пробих..
А да ги сваляш..забрави,ти дори няма да ги усещаш!

JustForFun
03-20-2011, 17:21
Aхам, ясно! Мерси много :grin:

marin4itu
03-20-2011, 19:11
Недей ги маха, трябва да се вуртят от време на време като се сетиш, че да се оформи хубава дупчица. Не е болка за умиране, няма страшно. Пистотета по принцип отдавна са го забранили, но някои хора още си дупчат с него. По-добре с абокат, вски пиърсинг се прави с абокат. И никаква упойка не ти трябва, няма операция да ти правят все пак..

UniCoWN
03-20-2011, 23:06
...
Родителите ми са съгласни, но имам чувството че много ще ме боли. Мислех си за упойка, но една приятелка ми каза, че като се събудя от упойката ще ме боли още повече.
...
И също така мога ли още на следващия ден да си сложа обици, защото съм чувала че трябва цял месец нищо да не си слагам и всеки ден да мажа ушите със спирт?

:shock: :shock: :shock:
ОМГ... Упойка ... болка ... wtf ?
Дори не ти трябва да ходиш в студио, нали няма да си дупчиш езика /например/.. Наистина не си струва, но щом държиш, подкрепям мнението да зарежеш идеята с пистолет.
Миналия месец си пробих 2-ра дупка ( майка ми я проби ) просто ей така, вкъщи, с игличка /абокат май се казваше/. НЕ боли. Обецата се слага веднага, после не се маха поне седмица, че да зарастне. Ако е златна или сребърна няма нужда и от медицинска обеца. Става за 1-2 минути. Спирт - регулярно в процеса на пробиване и след това веднъж на ден евентуално за почистване /аз това не го спазвах и нищо ми няма/.

LCHR
12-17-2014, 17:44
Ейй сладурррче, искам да ги кажа,че никак не болии,не се притеснявайй болката е съвсем малка и почти не те боли :3