PDA

View Full Version : Много спешно! Инфектирана система! Как да си махна уиндоуса?



ivisweety96
03-19-2011, 18:49
Здравейте. Туко-що разглеждах разни снимки в Google Изображения и изведнъж нещо буквално ме заля със съобщения, в които се казваше, че имам 25 вируса със висок риск и поиска да инсталирам програма, която уж да ги премахне - Windows Emergency System. Разбира се, инсталирах я. След това поиска компютърът ми веднага да се рестартира и след рестартирането ми даде прозорец, който искаше код за инсталиране, като тази система ми каза, че от 25 вируса е премахнало 12. Потърсих кода и ми излезе, че тази система е измама и че самата система е вирус. В този момент тази програма ми затвори Mozillata. Сега пиша от друг компютър. Направих такава тема и някои хора ми казаха да си преинсталирам Windows-a. Но исках да попитам как да си махна стария Windows Professional. Моля ви помогнете! СПЕШНО Е !

dubi95
03-19-2011, 19:33
При преинсталацията избираш диск ц или д където ти е уиндолса и даваш формат.И после го инсталирап

ivisweety96
03-19-2011, 21:07
Да, но не мога да го форматирам. Като пусна компютъра ме кара да избирам в кой Уиндоус да вляза и като вляза в предишния не успявам да го форматирам. :(

Auriss
03-20-2011, 14:14
Я малко по-подробно - с 2 windows-a ли си ? На кои дялове са ? (C: , D: . E: ?? ) .
Ако си с два кой от двата искаш да махнеш или и двата ?

Абе какво искаш да постигнеш просто ?

Бтв проблема ти е boot-a . В началото ,докато още ти зарежда компютъра обърни внимание на черния екран - би трябвало да има надпис Press F3 / F5 / F1 / F10 for boot menu. Натисни бутона ,който ти изпише и си вкарай диска с Windows в CD-ROM-а.

dubi95
03-20-2011, 16:50
Да, но не мога да го форматирам. Като пусна компютъра ме кара да избирам в кой Уиндоус да вляза и като вляза в предишния не успявам да го форматирам. :(

Вкарваш диска за уиндолса който ще инсталираш и от там ти дава да го форматираш но трябва да зададеш да буутнеш сд-то

JDeel
03-20-2011, 20:46
ivisweety96, не съм сигурен, че имаш желанието... а и възможността сама да направиш преинсталацията на Windows. Моят съвет е просто да връчиш машинката на някой, който със сигурност може да го направи. Твоята сила вероятно е някъде другаде, развихри се там :)

И между другото - никога не инсталирай нищо от случайно място в Internet. Софтуер се сваля само от 3 места
- от сигурни приятели
- от торенти (след като прочетеш 2-3 страници от коментарите)
- от официалните сайтове на известните програми от рода на winamp.com, skype.com, icq.com и т.н.
като първият вариант крие известен риск, а втория е so so