PDA

View Full Version : РАЗМЕР на обувка - US, UK, EU, CM o.O ?!



smiirnoff
03-19-2011, 18:53
Привет на всички.
Искам да си поръчам обувки от един сайт, обаче нещо ме притеснява.
Нося 40 номер и си харесах ето тези обувки: http://shop.ccs.com/product/model:144642/sku:11-02459/nike-6.0-mogan-mid-2-big-kids/grey/black/?cm=GLOBAL%20SEARCH%3A%20KEYWORD%20SEARCH%3A%20QUI CK%20VIEW%3A%20MORE%20INFO#sku=11-02459&size=07.0

НО, понеже пише Big Kids малко се учудих и проверих номерацията.
Има 7.0 номер, който отговаря на 40 номер по европейски стандарт, но и пише, че е 25 см. И тука идва проблемът. Може да прозвучи глупаво, но си измерих едната обувка (пак е маратонка, със стандартните номерации, отговаря на номер 40 европейски) и се оказа, че излиза 28 сантиметра.
След това си измерих и крака ( :lol: ) и той излезна 25 см. Моята обувка разбирам нали, че е 28 см, просто защото тва го мерих отдолу, смисъл ЦЯЛАТА подметка и то няма как да е колкото крака ми.
И се зачудих в тоя сайт като пише 25 см дали е размерът на самия крак, или на подметката. Супер глупав въпрос, ама се панирам така, щото за първи път ще поръчвам и не искам да се прецаквам, а и обувките страшно много ми харесват.
Та, някой, който си е поръчвал от сайт обувки и знае за какво говоря, МОЛЯ ДА МИ ОБЯСНИ.

P.S Наистина съжалявам за този въпрос, ама просто като видях и че пише Big Kids и дойдоха съмненията .. :-o

MegiBoOm
03-19-2011, 18:54
не мога да ти помогна, но пробвай да измериш обувката от вътре!

smiirnoff
03-19-2011, 19:01
Измерих 2 различни обувки и и двете се оказа, че са по 26 сантиметра, но са ми свободни и на двете като ги обуя отзад на петата има 1 пръст разстояние от петата до "края" на обувката. Смисъл винаги като си купувам обувки и като си намърдам пръстите добре напред и зад петата ми винаги има 1 пръст разстояние, за да са ми удобни. Така са ме и учили наще :Д

Cucko0
03-19-2011, 19:14
съжалявам ,че светкавицата позакрива малко
http://prikachi.com/images/579/3111579X.jpg

дано ти свърши работа

smiirnoff
03-19-2011, 19:32
Ох, оправих си номерацията, благодаря все пак!
Сега имам друг проблем :lol:

Значи поръчката ми е на стойност 74.98$, като при поръчка над 69$ shipping-a е безплатен. Добре, ама поръчката е от САЩ и тука се намесват митата, таксите и тия простотии. Някой по - навътре в нещата, ако може да ми обясни точно какво се случва или колко ще ми излезе общо всичко ? :-o