PDA

View Full Version : Моля ви помогнете! 2 Уиндоуса!



ivisweety96
03-19-2011, 20:35
Здравейте. Много спешно ви моля за помощ. Инсталирах си нов Уиндоус, но сега като си включа компютъра ме пите в кой от двата Уиндоуса искам да вляза. Искам да попитам как да изтрия стария? Чрез форматиране не става! Новата е Уиндоус 7, а старата е Професионал. Моля ви помогнете! Спешно е! :( :( :( :(

doomkillerr
03-19-2011, 21:57
Здравейте. Много спешно ви моля за помощ. Инсталирах си нов Уиндоус, но сега като си включа компютъра ме пите в кой от двата Уиндоуса искам да вляза. Искам да попитам как да изтрия стария? Чрез форматиране не става! Новата е Уиндоус 7, а старата е Професионал. Моля ви помогнете! Спешно е! :( :( :( :(

Ами предполагам, че старият ти Windows е инсталиран на дял С, а новият Windows 7 на дял - Д или друг... В този случай, не можеш просто да форматираш С-то!!! Грешката ти е в това, че при самата инсталация на 7-цата автоматичния инсталатор те е "питал" - "какво смяташ да правиш?" - Да инсталираш ново "свежо" копие на Windows-а, като избереш дял С, тоест мястото, на което се намира старата ти операционна система. При това ти се дава възможност да форматираш дяла и след това да продължиш... Ти явно от бързане си чел между редовете, това което ти се дава като възможност! 8)

Сега решението е да преинсталираш на ново - този път на дял - С, като го форматираш! След това спокойно ще можеш да "del"-неш файловете на сегашния ти Windows 7! :)

ivisweety96
03-20-2011, 07:24
Благодаря, но когато го инсталирах не ми даде никаква друга опция - казваше, че пространството твърде малко. :(