PDA

View Full Version : Да го оставя ли?



PrclssRosh
03-20-2011, 15:26
Запознахме се преди 3-4 месеца. Имаше нещо между нас, но аз прецаках нещата. Както и да е, сега уж всичко се оправи, но уви, не е така. Както се пее в една песен "Ден съм щастлива, 100 съм нещастна." Всичките му приятели са против мен и му казват, че не съм за него. Дори му се сърдят. Какви приятели са те, за Бога?! И двамата имаме чувства един към друг, просто му е трудно да ми се довери. И уж всичко вървеше по вода и приятелите му ПАК се намесиха. Въпросът ми е какво да правя? Дайте ми съвет. :( Искам го, но по- добре ще е да се отдръпна, нали? По-щастлив ще е без мен, нито ще се кара с приятелите си, нито нищо. Момчето достатъчно е изстрадало, не искам да го наранявам допълнително. Кажете ми какво да правя? :(

lunichkataaa
03-20-2011, 15:34
Първо, ако той е щастлив с теб и те са му истински приятели, независимо какво им е мнението за теб, няма да му правят проблеми за това, че излиза с теб.

Второ, той ако наистина те харесва и се чувства добре с теб, както и ти с него, няма да слуша околните.

А ти иначе направила ли си нещо, което така да подразни приятелите му, защото те едва ли ей така от нищото не те харесват?

BlueFace
03-20-2011, 15:34
Еми щом си го наранила веднъж е нормално приятелите му да не ти се доверяват, защото ги е грижа за него. Аз те съветвам да останеш с него и да му докажеш (както и на приятелите му), че го обичаш и че си сериозна в намеренията си. А да го зарежеш ще е много глупав избор, защото отново ще го нараниш

ivcheto0o
03-20-2011, 15:59
Не обръщай внимание на 'приятелите' му,ако и той дърви достатъчно на теб няма да ги слуша.Щом чуствата ви са взаимни аз не виждам защо да се отказвате.

kloely
03-20-2011, 16:13
Гаджето или приятелите - най- гадния конфликт. В повечето случаи завършва в полза на приятелита, защото нали приятелството е вечно. Но ако те карат да избираш между тях и човека, към когото имаш чувства, какви приятели са те?
Както и да е. Според мен с твойто момче трябва да седнете и да си поговорите. Да му обясниш какво чувстваш към него и да се поинтересуваш какво толкова не харесват приятелите му у теб. Вярно, наранила си го, но щом той ти е простил, защо и те да не могат.
Не е добра стратегия да го зарежеш, не си заслужава. Просто поговорете.

findthetruth
03-20-2011, 16:24
Той трябва да може да разсъждава сам, без да бъде командван от приятелите му. Ти как го нарани първия път?

SuNsEt
03-20-2011, 18:34
Това ми е много познато.Той държи на приятелите си,защото както каза ти 'достатъчно е изстрадало' т.е. за него на 1во място са приятелите,а после гаджетата.Това е нормално въпреки,че наранява любовта.
Моя съвет към теб е да го оставиш точно заради това.След като е подвластен на мнението на приятелите си,значи никога няма да сте истински-нормално щастливи.Просто явно той е така устроен.Сега да се опитваш да се харесаш на приятелите му и тн,няма смисъл.Разбирам,че си силно привързана към него и ако не бяха дружките му,всичко щеше да е окей,нооо...Не мисля,че трябва да страдаш за човек,който не вижда или не усеща какво ти причинява.Все пак му кажи истината за това,което мислиш,нека знае колко глупаво е постъпил и колко е смешно да се влияе от мнението на приятелите му.А и да не говорим какви приятели са му,щом не уважават избора на момчето и се опитват да те изкарат такава каквато не си.Егоисти ...и глупаци.Намери си някой,който да е точен и непоклатим.Такива несигурни неща и мазохистични любови,не ти ги препоръчвам.

Dollystar
03-20-2011, 19:03
Ако сте щастливи заедно какво ви интересува мнението на околните. Според мен най-добре го остави сам да прецени дали иска да бъде с теб или не... Не прави нищо, живей си живота и каквото и да реши не го приемай лично...

w0sh
03-20-2011, 19:13
Приятелите затова са приятели, защото му мислят доброто. При мъжете никой няма да ти е приятел ако е завистлив задник.
Гледат обективно на нещата. Очевидно не си качествена.

PrclssRosh
03-20-2011, 19:28
Хаха, w0sh, много твои мнения съм прочела и ти не ми изглеждаш много качествен. Заядливият ти коментар беше излишен. :)

Колкото до това, как съм го наранила, просто се отдръпнах от него, защото ме беше страх от сериозна връзка. Вече не е така, но май е късно.

w0sh
03-20-2011, 19:36
Аз не съм качествен. По-некадърен от мен човек няма да срещнеш.

Това ме прави специалист по въпроса. Щото против мене ежедневно се говори. И момичетата вечно слушат приятелките си 8)

Живот ли е да го опишеш.

findthetruth
03-20-2011, 20:12
Да се отдръпнеш, защото не си била готова, е простимо (стига да не си преспала с половината квартал след това). В името на романтиката и щастливият край веднага ще те посъветвам да не се отказваш. Обаче не те познавам и не мога да изключа възможността неговите приятели да са прави :-o .
Ако характера ти е несъвместим с неговия- недей да удължаваш агонията и го забрави. Но ако можете да имате щастие и разбирателство- заслужава си да опиташ :)

Take_That
03-21-2011, 13:46
Първо, ако той е щастлив с теб и те са му истински приятели, независимо какво им е мнението за теб, няма да му правят проблеми за това, че излиза с теб.

Второ, той ако наистина те харесва и се чувства добре с теб, както и ти с него, няма да слуша околните.

А ти иначе направила ли си нещо, което така да подразни приятелите му, защото те едва ли ей така от нищото не те харесват?

++++ Ако момчето наистина си заслужава, не спирай да се бориш за него, няма значение какво казват всички други.