PDA

View Full Version : Въпрос за машинките за подстригване



kirokiro
03-21-2011, 10:48
Искам да си купя машинка, но първо искам да знам дали с нея ще мога да си "бръсна" брадата? Харесах си тази http://www.kolko.bg/bg/first-austria-mashinka-za-podstrigvane-5678-2-bg/p/1471621 (най-вече заради цената :D, а пък и я видях в едно близко магазинче) та пише -регулируеми дължини рязане (3, 6, 9, 12 мм), но това са приставките, без приставка ще бръсне 0 номер нали?

TheBeliever
03-21-2011, 11:13
Защо не си вземеш електрическа самобръсначка?

kirokiro
03-21-2011, 11:40
Не мога да разбера защо на въпросите ми се отговаря с въпроси? Питам нещо конкретно : )

TheBeliever
03-21-2011, 11:44
За да провокирам малко мозъчна дейност.

kirokiro
03-21-2011, 12:03
Не искам самобръсначка първо защото скъпички, второ защото няма да мога да се подстригвам. Мозъчна дейност ти трябва повече на тебе! ; ) стига спам по темата ми... бих искал, ако някой знае как стоят нещата с машинките да ми отговори на въпросите. Благодаря : )

simplewiSh
03-21-2011, 12:08
И ще използваш машинка за подстригване като самобръсначка?!
Кожата на лицето е много чувствителна, за това не си прави експерименти, а си взимай истинска самобръсначка, ако не искаш да получиш някоя инфекция.. :?

TheBeliever
03-21-2011, 12:21
Не искам самобръсначка първо защото скъпички, второ защото няма да мога да се подстригвам. Мозъчна дейност ти трябва повече на тебе! ; ) стига спам по темата ми... бих искал, ако някой знае как стоят нещата с машинките да ми отговори на въпросите. Благодаря : )

Ако се замислиш малко ще разбереш, че е не е спам. Не случайно самобръсначките и машинките за подстригване са два различни класа уреди. С машинка за подстригване няма как да постигнеш гладкия ефект от самобръсначката. Те просто не са пригодени за такива извивки. Да не пропускаме и другия фактор - дебелината и структурата на косъма, чувствителността на кожата и т.н.

Но защо ли си губя времето. Купувай си машинката на 15 лева и се радвай.

kirokiro
03-21-2011, 12:24
Добре може и да потърся някоя по евтина самобръсначка, но така или иначе ще си взема машинка за подстригване защото наистина ми е нужна и все още ме интересуват отговорите на въпросите ми.

Immortalbeloved
03-21-2011, 12:30
Еми те ти казаха вече отговора. Не, не може.

kirokiro
03-21-2011, 13:52
Дооообрееее... не ми се карай само :-)
Ами имам аз и още един въпрос защо пише че постригва с 3, 6, 9, 12мм смисъл защо най-малко 3мм или това са просто приставките? Възможно ли и да бръсне без приставка щото не виждам друг вариант ако искам да се направя 0 номер

kirokiro
04-14-2011, 11:05
Взех си машинка NEO hc-2815 от Техномаркет и съм много доволен има 2 години гаранция, а е за 10лв. Сега сам се постригвам 4-ти номер, оформям се както и се "бръсна" остава съвсем малко брада около 1мм но за 10лв толкоз "обръснах" си и пуделите под мишниците без никакви проблеми ша ми прикаате вие простотии дразни кожата не знам си ко на мен ми е супер. Тей че с една такава машинка особено ако е от по-хубавките дето са от 0мм и живота е хубав и брадата може да си поддържаш и всички други космарлаци :-P

cool_man
04-14-2011, 11:23
Взех си машинка NEO hc-2815 от Техномаркет и съм много доволен има 2 години гаранция, а е за 10лв. Сега сам се постригвам 4-ти номер, оформям се както и се "бръсна" остава съвсем малко брада около 1мм но за 10лв толкоз "обръснах" си и пуделите под мишниците без никакви проблеми ша ми прикаате вие простотии дразни кожата не знам си ко на мен ми е супер. Тей че с една такава машинка особено ако е от по-хубавките дето са от 0мм и живота е хубав и брадата може да си поддържаш и всички други космарлаци :-P
Взех си машинка NEO hc-2815 от Техномаркет и съм много доволен има 2 години гаранция, а е за 10лв. Сега сам се постригвам 4-ти номер, оформям се както и се "бръсна" остава съвсем малко брада около 1мм но за 10лв толкоз "обръснах" си и пуделите под мишниците без никакви проблеми ша ми прикаате вие простотии дразни кожата не знам си ко на мен ми е супер. Тей че с една такава машинка особено ако е от по-хубавките дето са от 0мм и живота е хубав и брадата може да си поддържаш и всички други космарлаци :-P
Пфф майко...извинявай ама си много прост :) И ще ти кажа защо...защото случайно по "другите" места където се бръснеш с тая бръсначка (мишници,слабини или където и да е) може да има (не може ами ИМА) бактерии,които си живеят там и не е много уместно да попадат на лицето ;) И ще ти дам един прост пример. Защо примерно след като си минал през WCто или си си барал хуя или гъза не си бараш лицето без да се измиеш,а? (Ама така като те гледам може и да го правиш ;) )
Айде,извинявай ако съм бил груб ама помисли малко преди да правиш нещо. Близко е до акъла ;) Айде да си жив и здрав и се вслушай малко в съветите и на другите ;)

pitfall
04-14-2011, 11:56
машинка за подстригване според мен трябва да служи за подстригване
за обезкосмяване има други методи, а за бръснене на лицето да не говорим колко бъркаш с тая машинка за подстригване, но ... свършен факт, вече си я купил :-o прави каквото знаеш

kirokiro
04-26-2011, 12:44
Хиха машинката се почиства след всяко обезкосмяване :) и прави живота ми много по-щастлив и лесен :grin:

RaWw
04-26-2011, 13:07
Хиха машинката се почиства след всяко обезкосмяване :) и прави живота ми много по-щастлив и лесен :grin:
+1 :D