PDA

View Full Version : Цикъл



distance
03-21-2011, 11:17
Цикълът ми закъснява вече с 12 дни!! Трябваше да ми дойде на девети март. Досега не е закъснявал толкова, най-много с 1-2 дена.

PS: Не съм бременна, сигурна съм. :D

TheBeliever
03-21-2011, 11:25
Щом изключваш бременност като вероятност значи е здравословен проблем => гинеколог.

distance
03-21-2011, 11:31
Не знам, питах други момичета и се оказа, че този месец на някои от тях също им закъснява...може да е заради идващата пролет. :D
Разрових се по форуми, насам-натам, и се оказа, че това закъсняване било 'нормално', вече щяло да е проблем ако не ти е идвало от 1 месец...

TheBeliever
03-21-2011, 11:50
За нормално може да се приеме закъснение с до 14 дни. При регулиран цикъл обаче даже 10 са прекалено много. Ако искаш чакай да ти прескочи месец, за да се консултираш с лекар, но ще е доста безотговорно.

А нещо, което би могло да повлияе на цикъла ти? Стрес, прием на лекарства?

distance
03-21-2011, 12:04
За стрес...едва ли. Относно лекарствата - последния път като ми дойде много ме боля стомаха, затова деня, в който очаквах, че ще ми дойде, взех 1 хапче проалгин. И взе, че не ми дойде. :D

Biskfitka
03-21-2011, 18:13
Пропуснахте климатът този месец :-D
На мен и този ,и миналия март ми закъсня доста (даже мин.година май пропусна) ....сега още не ми е дошло де

make_you_mine
03-21-2011, 21:40
Аз ходих на гинеколог, правих си изследвания на пролактин и тестостерон-и двата ми хормона са завишени и заради по-високото ниво на пролактин ми предписаха бромокриптин... може и ти да имаш проблем на хормонално ниво-иди на гинеколог,да те насочи..