PDA

View Full Version : Колко ще отслабна?



distance
03-21-2011, 11:21
Колко ще отслабна за един месец, ако ям само 1 път на ден, примерно някакъв измислен от мене сандвич :D с мляко, а през останалата част от деня го карам само на кафета и вода?

FuckingFreak
03-21-2011, 11:27
Я по-добре ги скрий някъде тези измислени сандвичи
По-добре яж 5 пъти в деня, ако трябва по 3 хапки.

Резултати:
обезводняване, прилошаване, гадене...

И после като спреш с измислените сандвичи и отново се тъпчеш /защото в сравнение с това всичко в повече ще бъде тъпчене/ ще си качиш свалените килограми

tonittaa
03-21-2011, 11:30
не знам колко ще отслабнеш, но със сигурност ще припаднеш..няколко пъти. Влез в Диети- дневник, на тази страница е.






луди хора ..

distance
03-21-2011, 11:35
Работата е там, че наистина искам да отслабна. За моята височина - 161см - за мене идеалното тегло е 40кг. Това е, така да се каже, мечтата ми. :)))) Дали ще мога да достигна тези килограми, ако не за 1 месец, то за 2-3?

FuckingFreak
03-21-2011, 11:39
Ще успееш, но не това е начина :)

TheBeliever
03-21-2011, 11:42
Колко килограма си? Каква ти е физическата активност? Години?

Това "40 килограма" е толкова относително. На някои може да им стоят добре, но други ще изглеждат като ходещи скелети. По-добре насочи усилията си към сваляне на сантиметри от проблемните области чрез балансирано хранене и упражнения. Така хем няма да си прецакаш здравето, хем резултатите ще са трайни, пък и ще се сдобиеш с хубаво стегнато тяло.

dream1707
03-21-2011, 11:55
С гладуване за едните 40 кила само ще си навредиш.
По-добре спазвай някаква здравословна диета и спортувай, от колкото да гладуваш. :-D

britzy
03-21-2011, 12:10
:shock: :shock: :shock: и кой ти каза,че трябва да си 40?Успех с начинанието на бъдеща анорексичка :-) :-)

Защо просто не спреш мазното и сладкото и не го караш на много спорт?

3oPuTy
03-21-2011, 12:15
Колкото по-рядко ядеш,толкова по-трудно ще сваляш.Да не говорим,че може да си докараш язва,преплитане на тънките черва и к'во ли още не :?

sunshine955
03-21-2011, 12:25
Я по-добре ги скрий някъде тези измислени сандвичи
По-добре яж 5 пъти в деня, ако трябва по 3 хапки.

Резултати:
обезводняване, прилошаване, гадене...

И после като спреш с измислените сандвичи и отново се тъпчеш /защото в сравнение с това всичко в повече ще бъде тъпчене/ ще си качиш свалените килограми

Съгласна съм .. Мамам искаше да свали 4 кг .. Не ядеше хляб и сладко и след 3 месеца като ги свали спря с диетата и освен че си качи тея 4 кг пак ами и още 5 :? Затова аз ти преповъчвам да ходиш да бягаш някъде /както правя аз / или да скачаш на въже примерно .. !

Greshka
03-21-2011, 12:27
След като толкова искаш да свалиш по-добре се порови и намери някоя диета с хранителен режим.Ще си докараш проблеми ако ядеш само един път на ден. :) Не знам на мен ли така ми се струва, но сякаш за 161см височина 40 кг. са си малко ! :-o

FuckingFreak
03-21-2011, 12:28
:shock: :shock: :shock: и кой ти каза,че трябва да си 40?Успех с начинанието на бъдеща анорексичка :-) :-)

Защо просто не спреш мазното и сладкото и не го караш на много спорт?

Защо пък да е анорексичка? Не искам да влизам в спор, но имам една от моя клас - 1,60 и е 36 килограма. И определено не и се броят кокалите..

Immortalbeloved
03-21-2011, 12:43
Абсурдно е твърдението, че нормалното тегло на 160 е 40 кг. :shock: Имам много приятелки и познати , които са на тази височина и ако те бяха 40 кг., просто не мога да си представя гледката. Добре, всеки иска да има хубаво и финно тяло, но в границата на нормалното. Прекалената слабота е грозна гледка.. не прекалявайте.

britzy
03-21-2011, 13:31
:shock: :shock: :shock: и кой ти каза,че трябва да си 40?Успех с начинанието на бъдеща анорексичка :-) :-)

Защо просто не спреш мазното и сладкото и не го караш на много спорт?

Защо пък да е анорексичка? Не искам да влизам в спор, но имам една от моя клас - 1,60 и е 36 килограма. И определено не и се броят кокалите..

Е сорри ,но не можеш да ме разубедиш ,че 40 кг на 161 са си добре.Че и 36-сорри ама ако мислиш,че това е нормално те съветвам да се консултираш с някого-нищо лично

TheBeliever
03-21-2011, 14:00
От голямо значение са и годините. Сестрата на гаджето ми е висока около 160см, тежи не повече от 37-38кг, НО е на 11 години, т.е няма нито развит ханш, нито бюст.

В повечето случаи момичетата с тези килограми и височина също са така - стопява им се бюста и дупето им става плоско. Затова преди да се хвърлите да топите килограми в несвяст помислете какво всъщност искате да постигнете - цифра на кантара или хубаво тяло.

3oPuTy
03-21-2011, 14:01
Много са ми интересни хората,за които 170/50 е нормално,а 160/40 не е ... :) Не казвам,че писалите в темата са от тях,но съм попадала на много подобни мнения в темата за ръст и тегло ...

Greennight
03-21-2011, 14:18
Най-добре просто спортувай.Гладуването не води до нищо добро-може да ти доведе някоя язва.В най-добрия случай ще ги свалиш килата и после като спреш диетата ще ги качиш двойно-казвам го от опит с познати,които отслабваха.Да не говорм колко захар има в кафето и,че от него няма да отслабнеш.Сега времето ще се стопля-нищо не ти пречи да отделяш по 30 минути за крос.По-добре 30 минути крос,отколкото 6 часа глад...

elinanacheva
03-21-2011, 16:33
Виж аз от утре почвам точкова диета и пише че се отслабва с 5-6 кг. за 8 дена :grin:

mayaaa
03-21-2011, 17:35
Единствения резултат от ядене рядко по сравнително малко количество ще е да напълнееш дори :? . Ако искаш да отслабнеш бързо яж често по малко. Така ще се топиш :) .

RainBerry
03-21-2011, 18:10
Това да не би да си го изчислявала по метода: височината в см, минус 120.. :D.. Имах съученичка, която втори клас беше 120 см, 19кг.. И по този метод излиза, че трябва да е... 0кг?! :D Така де, доста момичета смятат по този начин, не знам ти как си смятала, но.. За ограниченията, по-добре да ядеш 5-6 пъти на ден, но здравословно, отколкото веднъж сандвич, бъкан с майонеза, и разните му други боклуци. А и с тези кафета на гладен стомах, ще си раздразниш стомаха здравата, от личен опит =]

nomatterwho
03-21-2011, 19:11
Е боже така ли не се научихте, че с гладуване, килограми не се свалят. После ще съжалявате..
Много се ядосвам вече като прочета или чуя някъде, че някой гладувал, за да отслабне. Ама моля ви се, не се излагайте.. :(

neronthewolf
03-21-2011, 19:25
Колко ще отслабна за един месец, ако ям само 1 път на ден, примерно някакъв измислен от мене сандвич :D с мляко, а през останалата част от деня го карам само на кафета и вода?

Не съм се занимавал да чета на другите мненията, но това е вредно :) Това който ти го говори с гладуването, най-много да си навредиш на организма и на себе си като цяло. Пробвай да спреш солта, сладкото, газираното, пърженото... Пии повече вода, 3-5 литра на ден, не яж след 6-7 вечер и ще видиш разликата :) Иначе си зависи от организма също колко ще свалиш.. Отделно да вмъкна, че си трябва движение :)

anonymous708973
03-21-2011, 19:28
Виж сега, ще пробвам да ти го обясня.

Когато ядеш по-рядко, тялото ти се отучва да разгражда храната, защото не знае кога пак ще получи следващата си доза и се запасява. Метаболизмът ти се забавя, натрупваш храната.

Яж често и по-малко. Тялото ти знае, че скоро ще получи храна и няма нужда да складира - метаболизмът ти е бърз.

3oPuTy
03-21-2011, 19:30
3-5 литра вода на ден?!Това е страшно вредно за бъбреците,за стомаха ... А може и за още нещо :? Нормалното количество вода е 1,5-3л. на ден като НЕ ТРЯБВА да се пие вода насила за да се "догони" някакво количество :?

neronthewolf
03-21-2011, 19:44
3-5 литра вода на ден?!Това е страшно вредно за бъбреците,за стомаха ... А може и за още нещо :? Нормалното количество вода е 1,5-3л. на ден като НЕ ТРЯБВА да се пие вода насила за да се "догони" някакво количество :?

Хаха ще ме извиняваш, но не си права :) Къде го прочете това, че е вредно? На организма му трябват минимум 3 литра вода за да се пречисти от токсините.

Immortalbeloved
03-21-2011, 20:12
3-5 литра вода на ден?!Това е страшно вредно за бъбреците,за стомаха ... А може и за още нещо :? Нормалното количество вода е 1,5-3л. на ден като НЕ ТРЯБВА да се пие вода насила за да се "догони" някакво количество :?

Хаха ще ме извиняваш, но не си права :) Къде го прочете това, че е вредно? На организма му трябват минимум 3 литра вода за да се пречисти от токсините.

Прекаленото количество вода 4,5,6 литра наистина е врено за бъбреците. :)

zaichyy
03-22-2011, 08:29
Яж колкото си искаш повече излизай движи се и ще отслабнеш :-P

VampireLover3
03-22-2011, 09:34
Няма да отслабнеш,а ще напълнееш .. имам една такава приятелка която не яде нищо цял ден и вечер като се прибере се натъпвка и сега има малко коремче.. но след като започнах аз да се храня здравослоно и тя започна покрай мен и много се радвам за нея!
Яж три пъти на ден но по мъничко и ще отслабнеш .. но не се тъпчи с някоя кифла или пица така никакъв ефект няма да има ... :)

Rebirthing
03-22-2011, 10:05
3-5 литра вода на ден?!Това е страшно вредно за бъбреците,за стомаха ... А може и за още нещо :? Нормалното количество вода е 1,5-3л. на ден като НЕ ТРЯБВА да се пие вода насила за да се "догони" някакво количество :?

Хаха ще ме извиняваш, но не си права :) Къде го прочете това, че е вредно? На организма му трябват минимум 3 литра вода за да се пречисти от токсините.

3 литра вода на куково лято...Необходимото количество вода се изчислява според ръст, тегло, години, пол и климата в който живее определения човек. Като се прекалява с водата бъбреците се пренатоварват.

Състояние се казва свръххидратация, повече инфо, тук:
http://www.nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&view=article&id=1594:vodna-intoksikatziya-svrahhidratatziya&catid=19:zabolyavaniya&Itemid=31

anonymous708973
03-22-2011, 19:13
Зори, ТРЯБВА да се гони количество, не прекалено голямо такова, естествено.
Аз пия по максимум половин литър вода на ден. Така ли да си стоя?

Една съученичка както не пиеше вода и тя... и като почна... За един месец се научи, вече й е навик и онзи ден разправяше как била на четвъртото шише вода (това в училище само).

ri41
03-22-2011, 19:23
Зори, ТРЯБВА да се гони количество, не прекалено голямо такова, естествено.
Аз пия по максимум половин литър вода на ден. Така ли да си стоя?

Една съученичка както не пиеше вода и тя... и като почна... За един месец се научи, вече й е навик и онзи ден разправяше как била на четвъртото шише вода (това в училище само).
аз също много обичам да пия много вода, обаче всяко междучасие трябва да съм в тоалетната ако пия по литър в училище, дори и половин литър, това не ви ли е проблем :oops:

FuckingFreak
03-23-2011, 11:46
Много са ми интересни хората,за които 170/50 е нормално,а 160/40 не е ... :) Не казвам,че писалите в темата са от тях,но съм попадала на много подобни мнения в темата за ръст и тегло ...


++++++++++++++++++++++

За онези които смятат че 36кг на 160 височина че изглежда малко, нека ми пишат ЛС и ще им пратя снимка на момичето по бански. Не мисля че е много съгласна да я разнасям из форума пред всички. Също така - да, няма нито цици, нито дупе, но пък затова има перфектните /за жалост не достатъчно дълги/ крака. За повечето леко пълни момичета /не визирам вас/ като чуят нещо от сорта на това и веднага смятат че е кожа и кости, за всички тези които са от сорта на 175,50 кг не е учудващо, е сега ми кажете че сте в рамките на 170-180 и тежите около 50 кг и все пак твърдите че това е малко, със сигурност ще ме излъжете...