PDA

View Full Version : Маски за лице



elinanacheva
03-21-2011, 15:38
Здравейте, тук ако знаете някоя ефикасна маска за лице (домашна) я споделете, защото има много момичета, които искат да знаят такива, но не всички в интернет са ефикасни. Аз знам една която наистина изчиства лицето.

Продукти
1.Мая
2.Прясно мляко

Начин на приготвяне
Слагате маята в някакво канче. Слагате малко мляко (млякото се слага само, за да може маята да омекне така че не слагайте много, една чаена лъжичка и половина ще стигне). Бъркате докато не стане като каша и я нанасяте на кожата с четка за маски. Това е. :D

mine
03-21-2011, 16:06
Знам една маска с кисело мляко.. 8-)

Много просто.. Слагаш си на лицето кисело мляко стоиш така 5-10-15 минути .. И след това : Уауууууууууууу колко ти е изчистено лицетооо 8-)

Е айде ся.. не е баш уауууу ефект ама доста добре изчиства лицето :)

3oPuTy
03-21-2011, 16:32
Търсачката е нещо много полезно ... Жалко,че не се сещате да я използвате :?

elinanacheva
03-21-2011, 16:42
Ми мойто момиче, вземи прочети за какво става дума. Отгоре написах че в интернет не всички са вярни и искам мнения и ти ако толкова много ти пречи, че съм направила тая тема не я чети и КРАЙ. ок?

3oPuTy
03-21-2011, 16:52
А ти ако беше прочела к'во съм написала щеше да схванеш,че става дума за търсачката във форума,т.е. написани са не само рецепти,но и отзиви ...

elinanacheva
03-21-2011, 16:58
оф аре не пиши ако не знаеш никакви маски

suNnykaty96
03-21-2011, 17:55
Здравейте, тук ако знаете някоя ефикасна маска за лице (домашна) я споделете, защото има много момичета, които искат да знаят такива, но не всички в интернет са ефикасни. Аз знам една която наистина изчиства лицето.

Продукти
1.Мая
2.Прясно мляко

Начин на приготвяне
Слагате маята в някакво канче. Слагате малко мляко (млякото се слага само, за да може маята да омекне така че не слагайте много, една чаена лъжичка и половина ще стигне). Бъркате докато не стане като каша и я нанасяте на кожата с четка за маски. Това е. :D
Колко време седи на лицето ?

elinanacheva
03-22-2011, 12:44
Седи 20 минути и я изплакваш първо с топла вода, за да омекне маята и после продължаваш със студена. И пише че като се подсушаваш с кърпа да не триеш рязко ами само да потупваш кожата. :)

ludnica
09-30-2011, 22:03
Знам една маска с кисело мляко.. 8-)

Много просто.. Слагаш си на лицето кисело мляко стоиш така 5-10-15 минути .. И след това : Уауууууууууууу колко ти е изчистено лицетооо 8-)

Е айде ся.. не е баш уауууу ефект ама доста добре изчиства лицето :)

Съгласна :)И аз ползвам същата маска :)

strawberry88
09-30-2011, 22:21
хума+розова вода= :smt023

GrippingBosh
10-01-2011, 12:31
Хума с вода ,може да се добави и кисело мляко и няколко капки лимон. За каквито и маски да става въпрос ,подкрепям натуралното , а не химичните извращения на козметиката

ledenakrasota
10-01-2011, 12:32
кисело мляко + натрошен аспирин :) Чудесно действа на кожата и чисти в дълбочина.

xxKiFlAxx
10-01-2011, 12:49
домашни маски знам мнн :D и всичките са ефикасни нямам проблеми с лицето

FuCKkK13
10-01-2011, 13:08
ми те повечето ги казаха.. аз хума с вода най-често.. а иначе може да си търкаш лицето 2-3 мин. със сода мн. добре става... на мен ми действа супер за черните точки :)
п.с.
а колкото до търсачката.. да.. така е, но повечето теми са от стари по-стари точно заради това да не правим нови и ако трябва да питаш нещо почват да те хокат, че е стара,ако направиш нова,почват да те хокат,че има такива стари теми :? .. и да.. да не натоварваме форума.. ми модераторите защо не изтрият по-добре стари теми.. и аз точно заради това да не ме нахокахте не направих тема за прически.. защото ще кажете, че има такива теми.. а мислех да е за всичко... а не постоянно теми - отива ли ми ? .. а да е в една, но нищо :)

koshtramba
10-01-2011, 13:18
кисело мляко + натрошен аспирин :) Чудесно действа на кожата и чисти в дълбочина.

Извинявай, киселото мляко цеди ли се на филия хляб, или направо го мажеш? Много дълго се чудех дали да си я направя, щото така или иначе трябваше сега да си правя маска с аспирин, ама се сетих за един случай, в който си бях намазала лицето с кисело мляко и цялото после ми стана на петна и ме сърбеше... :shock: Та не посмях .

ivcheto0o
10-01-2011, 14:33
Знам една маска с кисело мляко.. 8-)

Много просто.. Слагаш си на лицето кисело мляко стоиш така 5-10-15 минути .. И след това : Уауууууууууууу колко ти е изчистено лицетооо 8-)

Е айде ся.. не е баш уауууу ефект ама доста добре изчиства лицето :)

И аз си правя тази маска и съм много доволна :)

PullMeCloser
10-01-2011, 14:34
кисело мляко + натрошен аспирин :) Чудесно действа на кожата и чисти в дълбочина.

Извинявай, киселото мляко цеди ли се на филия хляб, или направо го мажеш? Много дълго се чудех дали да си я направя, щото така или иначе трябваше сега да си правя маска с аспирин, ама се сетих за един случай, в който си бях намазала лицето с кисело мляко и цялото после ми стана на петна и ме сърбеше... :shock: Та не посмях .

Аз си го цедях на филия. Доста ми щипеше после на лицето, кожата ми е чувствителна, явно тази маска не е за мен.