PDA

View Full Version : Моите разсъждения



theonlyone123
03-21-2011, 15:40
Здравейте .. (: [предварително се извинявам ако темата не е за тук]
Незнайно защо .. независимо от това ,че съм само на 13 , съм изживяла твърде много .. и въпреки всичко знам,че ме очаква и още ..
Минала съм през разделите , омразата , завистта , любовта , несподелените чувства , болката ... но предполагам има и още много неща,които ще изживявам тепърва ...
Въпреки всичко , точно от това , че изпитах твърде много болка се научих да бъда силна .. научих се да знам на кого мога да повярвам в най-трудните ми моменти .. разбрах , че да страдаш по момче/момиче няма смисъл -- > защо го правим ? защо се тровим за някой , на когото дори не му пука за нас ? какво постигаме с това ? нима като види сълзите ни , ще дойде при нас ? Не . Трябва да бъдем силни . Не трябва да показваме , че ни пука, независимо от това колко много ни боли . Ако покажем ,че ни е гадно , какво постигаме -- > съжаление ли ? и от това ли се нуждаем ? или само правим кефа на някои "гадни хора " , които се радват за нещастието ни ?
Според мен ... най-добрия начин да постигнеш нещо ... е като направиш грешка .. защо ? защото по този начин сам ще си извървял пътя си , сам ще се поучиш от грешките си , сам ще знаеш какво е болката в живота .. това е начина , по който можем да се научим да бъдем силни .. съветите от другите с какво ни помагат ?? -- > с тяхното мнение ли - ами ако те не са прави ? нали сам трябва да извървиш пътя си ?!? .. Сам трябва да си изградиш мнение за някого .. слуховете може да са много .. а дали са вярни .. и повярвайте ми - точно когато всички са с/у някого , точно тогава той ще се нуждае от някого , който би могъл да му бъде ПРИЯТЕЛ , в този труден за него момент ..
И защо изобщо се доверяваме на хората около нас , като повечето се влияят от мнението на другите .. ?!? ... Не се знае .. ако имаш доверие на човек дори 10-15 години , ако някой те намрази , може да наговори много хора с/у самия теб .. и какво ще спечелим от това ? само мъки и страдания , затова как сме си мислили ,че този човек ни е бил " приятел " .. в този живот може да имаш вяра само и единствено на себе си .. това е твоя живот - ти решаваш как да го изживееш ;]]

П.П - Е , определено това са си мои разсъждения . Благодаря на всички , които са си направили труда да го прочетат. И ако може да пуснете коментар вие как мислите - ще ми бъде интересно да видя вашата гледна точка .

Nam3less3
03-21-2011, 15:47
И с 2 думи какъв е извода? Иначе тия неща всеки ги знае на теория.

fenastz
03-21-2011, 15:51
Права си :)

Fiction7577
03-21-2011, 16:14
Малко по-голяма съм от теб, но на 13 колкото и смешно да звучи започна да ми узрява акъла, именно заради причините които ти каза.

Т.е. - любов, несподелени чувства, предателства на приятели, омразата на околните ... учим се от живота няма как.

Когато те сполетят такива неща до някъде се променя мисленето на човек и нагласите му.

Но по-добре още от сега да си наясно, отколкото всичко да получаваш и изведнъж се оказваш на 20 години без никаква идея за живота в главата.

Поздравления, че си успяла да си осъзнаеш нещата.

SmilezZz
03-21-2011, 16:30
Аз също съм съгласна.. По-добре е от ранни години да осъзнаеш трудността на живота и да бъдеш силна.. Но в същия момент да вярваш в живота... че е хубав и си струва да си живееш,независимо болката,която ни причинява понякога..
- Вярно е,че сам трябва да решаваш,живееш.. Обаче понякога просто се нуждаеш от човек,който да ти каже какво да правиш.. Да ти даде съвет или просто да му споделиш какво чувстваш... Човек не може да живее сам,нищо че повечето си мислят,че могат.. Всеки един човек се нуждае от един,който да го подкрепя в трудните му моменти..

sladkish_14
03-21-2011, 16:37
И с 2 думи какъв е извода? Иначе тия неща всеки ги знае на теория.

;-)
Плюс това, това са нещата, които си мислиш, че са те накарали да станеш силна. Не мисля, че си силна. Силна си за момента си, за пубертета. Като излезнеш от него какво само те чака. Тогава още доста истини ще ти излезнат наяве и това сега ще ти се струва 'фасулска работа'. :)

ecstazy
03-21-2011, 16:43
Абе не знам ама като седнете да говорите на по 12-13 години за любов ми става малко смешно... Е не мисля, че най добрия начин да постигнеш нещо е да сгрешиш. Вярно, поучаваш се от грешките си, но нали се сещаш, че "хората" в днешно време като сгрешиш гледат само в грешката ти, а всичко това, което си направил/а за тях изведнъж се забравя и няма значение. Значи преживяла съъм предателства.. и мнението ми за това е, че точно това ти показва какъв боклук не трябва да бъдеш.. сеш се?

п.с. Стегнете се, на 13 сте и живота е пред вас, а вие вече сте мъченици. Нищо лично, нооооо ...

marin4itu
03-21-2011, 16:56
То и аз като бях на 13 си мислех, че съм голяма и ги разбирам нещата от живота, но бях далеч от този факт. Повярвай ми един ден даже няма да разсъждаваш, просто няма да ти пука..

anonymous546178
03-21-2011, 17:06
И аз на 13 мислих, че знам всичко... като станах на 18 разбрах, че греша.
има една такава приказка, на 8 за всичко слушаме мама, на 13 знаем всичко, правим си квот искаме, ама не и казваме, на 18 правим всичко напук на мама, а на 30 се чудим що, не сме я послушали... айде стига глупости, на 13 ми станала, разсъждения ще има...

theonlyone123
03-21-2011, 19:11
Не съм казала,че разбирам всичко ... също така аз самата знам (и по-горе го споменах) , че ме очакват още много работи .. И да , наистина се нуждаем,от някого,на когото да споделим , но трябва да сме сигурни ,че човека може да ни помогне и че можем да му се доверим ;)

GD
03-22-2011, 06:25
Много преживяла на 13 глупости.Ти си още дете сори ама ми звучи много странно!!!

MuRocLaW
03-22-2011, 08:16
Абе ти полуде ли ..?

theonlyone123
03-22-2011, 11:34
Много преживяла на 13 глупости.Ти си още дете сори ама ми звучи много странно!!!

Повярвай ми , и на мен ми е много странно , но не знам как мога да ти докажа ,че наистина изживях много неща , но и адски много ме очакват ;)

vaya
03-22-2011, 12:17
много от нещата, които си казала са верни..хубаво е че ги споделяш..и аз съм на 13 и тази възраст определено е супер трудна, но все някакси ще я преодолеем..смело напред ;)

WaterLilly
03-22-2011, 12:26
Oh, the teenage angst!

CheAD
03-22-2011, 20:48
Според мен всеки трябва да се държи с другите така както се държат те с него/нея.Аз така правя,може да съм на 16,скоро 17,но най-често не съм включен с интриги с други хора,само защото хората не зачитат мнението ми,а търсят съвет от мен.Най-често се оказвам прав,но понеже търся хора,които да виждат света така както аз го виждам едно просто "благодаря" никога не ми стига.Ще ви призная нещо-единственото нещо което някога съм очаквал и ще очаквам от живота е да срещна истинската любов.Нищо друго няма значение за мен.Това е моето мнение и моето виждане на нещата