PDA

View Full Version : Имам нужда от съвет



anonymous546178
03-21-2011, 16:56
Така, първо ще дам кратка характеристика за себе си. На 18 години съм, тежа 83кг (в състезателен период 88-90) висок съм 188. Тренирам академично гребане на лодка тип Ял-6. Който се сеща за какво става на въпрос, знае че това не е спорт, с който се отслабва, без категории, колкото по-силен и издържлив си, толкова по-добре. До есента тренирах активно и стигнах тегло от 90 кг. После дойде зимата и е нормално да спра. Разболях се 4 пъти, което свали теглото ми до 72 кг... за 2 седмици яко ядене и фитнес върнах до 83. Обаче ми се появи един много неприятен корем (не че преди нямах бирен корем, ама сега е прекалено). Целта ми е да сваля корема и да натрупам мускулна маса по ръцете и гърдите. Силни мускулни групи са ми: краката, гърба и донякъде ръцете. Слаба мускулна група са ми гърдите...
Предложете ми подходящи упражнения за гърди, корем и нещо за чистене на корем... Ако е наложително предложете и някаква промяна в хранителния режим.. За сега се храня сутрин като стана, към 10часа в училище, към 4 след фитнес и вечерта, към 8... храня се-сутринта нездравословно, следобяд и вечер, доло горе нормално.

misho1993
03-21-2011, 19:12
Относно корема:
Прави усърдно кардио, ако имаш възможно бягай всеки ден минимум по 30 минути. Мазнините започват да се топят от 20-тата минута натам, затова от бягане по- кратко от 30 минути няма смисъл. Наблягай на коремни преси, като правиш по възможност повече повторения, може да ги комбинираш с повдигане на карака от лег и вис.

Покачване на маса на ръце и гърди:
Във фитнеса тренирай ръцете и гърдите си веднъж седмично, като правиш по- простите умпражнения със сигурен ефект например 4 серии лег 4 горен лег 4 долен лег и 4 серий с дъмбел за каналчето (За гърди (каналче- мястото между гърдите). За ръцете 2 упражнения за бицепс,3 за трицепс, 2 за предмишница и 3 за рамо всичко по 4 серий. Както за гърдите така и за ръцете при трениране за маса не прави повече от 6 повторения на серия.

Може да критикувате, всеки си има мнение :P

fatrat
03-21-2011, 19:18
ако спазва тва което му написа гаранция 4-6 кг мускул сваля ...
Точно за 20мин кардио мога да изгоря повече от колкото тебе! Също така за "каналчето" си има кофички и крос-оувър. Гърдите почват да се тренират от горе надолу или отдолу нагоре не от средата! 2 упражнения за бицепс са малко! Рамо с ръце не се прави! За маса 8-10 повторения е добре!
Като цяло такива теми има минимум 20 , просто трябва да се потърси!

misho1993
03-21-2011, 19:35
Предложих бягане, 20 минути спринт ли ще правиш? или ще се увиваш са найлони ;d Моля да обясниш :? За фитнеса предполагам си прав, но:
Не съм казал че за канал е задължително дъмбел.
Не съм подреждал упражненията под ред.
Имам доста бърз метаболизъм и мога да те уверя, че 4-6 кг не се свалят.

За рамото нямам представа, на мен ми върви и съм разпределил по едно упражнение през различните дни.

ПП: Рамото не спадаше към групата на ръцете? мисля че осъзнах грешката си.

Myrth
03-21-2011, 19:38
Само не съм съгласен, че две изолиращи за бицепс са непременно малко, но ти си имаш твоите разбирания и твоя личен подход. За мен, особено както аз правя - бицепс при гърба - просто го довършвам с едно-единствено упражнение накрая.

firstdiesel
03-22-2011, 05:37
Само не съм съгласен, че две изолиращи за бицепс са непременно малко, но ти си имаш твоите разбирания и твоя личен подход. За мен, особено както аз правя - бицепс при гърба - просто го довършвам с едно-единствено упражнение накрая.
+1 ;)
за гръб имам 3 "долни" упр и 4 "горни" упражнения, на горните бицепса умира, даже не се налага и да се тренира с изолиращи ...
хоризонталното набиране (bodyweight row) най-накрая напрао ми *** майката

zaichyy
03-22-2011, 08:35
потренирай нещо със повече бягане като футбол или баскетбол 8)

anonymous546178
03-22-2011, 09:00
За бицепс по скоро ми трябва някво по различно упражнение... не се натоварва като хората... тренирам, уморен съм, ни бицепса не е натоварен достатъчно.. нито се е напомпал, нито на следващия ден имам мускулна треска... за трицепса съм малко по-доволен но пак не го натоварвам достатъчно...
За гърди е още по зле, след първия уред съм дотолкова уморен, че не мога да тренирам повече нищо... не знам що е така...
Мъртвата тяга ми е 150кг, клека ми също е някъде там, а на лежанката, не знам дали ще бутна 60... Много се нервя

fatrat
03-22-2011, 12:24
Предложих бягане, 20 минути спринт ли ще правиш? или ще се увиваш са найлони ;d Моля да обясниш :? За фитнеса предполагам си прав, но:
Не съм казал че за канал е задължително дъмбел.
Не съм подреждал упражненията под ред.
Имам доста бърз метаболизъм и мога да те уверя, че 4-6 кг не се свалят.

За рамото нямам представа, на мен ми върви и съм разпределил по едно упражнение през различните дни.

ПП: Рамото не спадаше към групата на ръцете? мисля че осъзнах грешката си.
HIIT ти си търси.
Myrth тука ръцете се тренират в един ден, до колкото разбрах ;)

dido98
03-22-2011, 15:45
здравейте аз сам на 12 години тежа 40 кг и много искам да заякна и да имам плочки но не искам да ходя на фитнес някакви савети ???? :( :( :(

fatrat
03-22-2011, 15:58
да повториш 6 клас 2-3 пъти, белким научиш книжовен български.

dido98
03-22-2011, 17:02
не стига някакав савет за триципс и бицепс ??? :(

ZipFail
03-22-2011, 17:06
този вече трябва да е фейк..

misho1993
03-22-2011, 17:24
Лост, успоредка, лицеви опори, коремни преси...

В зависимост от това как изпълняваш упражненията натоварваш различните мускули.