PDA

View Full Version : Kакво мисли Библията.



Greennight
03-21-2011, 17:07
Интересно ми е мнението на църквата по следния въпрос.Примерно ти лъжеш или крадеш,в името на нещо добро...Смята ли се за грях примерно да крадеш от богатите и лошите,за да помагаш на бедните :-o (Робин Худ)Ще съм много благодарен на отговор,щото не съм чел цялата Библия(въпреки,че доколкото знам само Господ има право да съди)

gandalfepi4
03-21-2011, 17:26
пише "грешно е да правиш това и онова" никой не те пита по каква причина или с каква мотивация

ако нямаш пари за хляб и умираш от глад не трябва да правиш нещо което ти е забранено, а да помолиш шефа директно за това (което за тези не работи ама как да е )

http://1.bp.blogspot.com/_KCr-PB4Gx7M/SPvZwFObEWI/AAAAAAAAAQw/U6y7C0Juzd8/s400/ha-011-2007.jpg

(сигурно са некви гнусни езичници които не са се молили достатъчно)




ПС поздрави ако смяташ че най-перфектното, можещо, добро, фантастично, изначално, гениално, магично, надарено същество във вселената е вдъхновило книга но не си си дал труд да я прочетеш (хари потър е по-фън нали?) :D

npp
03-22-2011, 12:33
Това с мизерстващите и бедстващите хора по света наистина е потресаващо, колко ли пъти е било пропускано да се отдава дори и елементарно внимание за проява на жалостивост и милост към най-често срещани случаи на хора в беда/нужда, дано Св. Бог се събуди по-скоро за всички човеци, че ето как не може да се разчита само на хора.

greennight, ако примерно откраднеш плутоний от терористи, които целят да направят атентат с атомна бомба срещу невинни граждани, и го продадеш примерно на някоя атомна електроцентрала за производство на електрическа енергия, така става.

montana6
03-22-2011, 18:51
За тея гладуващи сме виновни ние, хората, а не Бог, което ме навежда на мисълта защо Бог ни е създал и ни е оставил да се оправяме сами. Малко глупаво ми звучи. :-D

gandalfepi4
03-22-2011, 19:37
малко селце си живее мирно.

идват скакалци/суша/цунами/земетресение/вулкан/наводнение/каквато и да е по-заразна болест/някаква напаст по посевите/бели хора с пушки и тн и тн и тн

не мисля че за неща за които даже се казва "божя воля" са по нечия вина.

(моля само без разни наивни изказвания от типа на "ми могат да зарежат всичко и да се чупят нали?", помисли за 2-3 минути преди това и отговора ще стане очевиден)