PDA

View Full Version : Очила - възприемане и притеснение...



smiirnoff
03-21-2011, 17:14
Ще слагам очила. Реших, че искам рамки като тези
http://0.tqn.com/w/experts/Ophthalmology-Optometry-979/2009/06/Clear-lens-glasses.jpg

http://www.individualsole.com/wp-content/uploads/2009/06/united-bamboo-glasses-black.jpg

и си ги поръчах днес като ходих на преглед. НО супер много се притеснявам как ще ме възприемат приятелите ми и съучениците ми. Сигурно ще си мислят, че съм пълна идиотка, че искам такива рамки за очила :Х. Повечето ми приятели знаят, че ще слагам очила, но си мислеха, че ще са нещо такова:
http://www.vratovrazka.bg/images/stories/tech/djadji/p8810/porsche-design-glasses-p8810.jpg

И сега като се явя с тези очила, които съм си харесала сигурно ще ме гледат все едно съм паднала от Марс :Х. Тези рамки, които си поръчах скоро започнаха да се носят доста по - често, а и на мен ми харесват. Хареса ми и как ми стоят, въпреки че все още не мога да се възприема с очила. А най - лошото е, че очилата ще трябва да ги нося почти през цялото време, защото имам астигматизъм. Исках поне като ще нося очила през повечето време, да са някакви "по - модерни", поне да не съм като идиот.. До сега ревах, щото просто не знам как ще отида в петък с очилата :Х. Не ми беше проблем вчера да нося очила, даже се радвах, ама сега просто ми е супер притеснено как ще ме възприемат. Приятелите ми няма да ми се изсмеят или нещо такова, те половината носят очила като тези последните, които показах... Но другите в училище просто не знам какво ще ми кажат :Х:Х:Х...

Не знам и аз какъв съвет може да ми дадете.. Исках да споделя и да видя мнението на неутрални хора. До сега наще ме успокояваха, ама нали са ми родители, няма да ми кажат, че ще ме спукат от подигравки или нещо такова... Оффф.

DesireToFire
03-21-2011, 17:18
От началото наа годината поне 3-4ма човека от класа сложиха очила, но ги носят само в час и често казано отне ми доста време докато разбера. И не ми беше някакво странно. Нормално е все пак. Ако толкова те притеснява мислела ли си за лещи?

smiirnoff
03-21-2011, 17:20
Не искам лещи в никакъв случай, а с т'ва дето го имам не е препоръчително...

suNnykaty96
03-21-2011, 17:36
Спокойно, сигурна съм, че никой нищо няма да ти каже. Това не ти е четвърти клас където всеки се подиграва на всеки за щяло и нещяло (:
Ако пък все пак се намери някой кретен, който да ти се присмее на рамките - горе главата ! Каквото и да каже, 100% няма да му се получи 'майтапа'. Хич да не ти пука, нали това са ТВОЙТЕ рамки, именно на ТЕБ трябва да ти харесват. С времето даже ще видиш, че ще почнеш да се харесваш с очилата дори повече от колкото без тях. Знам го от приятелки, които носят очила. И аз на времето трябваше да нося, много си харесвах рамките ама ме заболяваше главата от самите стъкла на очилата ии спрях да ги нося. Успех и изобщо да не ти пука какво мислят другите. Не може да се угоди на всички хора едновременно, не е ли така ? (:

marin4itu
03-21-2011, 18:40
Веднъж бях видяла едно момиче с такива рамки като тези, които искаш и мога да ти кажа, че й седяха страхотно. Изобщо не трябва да ти пука какво мислят останалите. Моите очила са с съвсем обикновена рамка, просто защото не ги нося постоянно, а само като гледам на дъската в даскало или някой филм. И седят ми като на лелка, ама не ми пука и си се разхождам из даскало с тях, и си виждам повече от чудесно, за мен това е важно. Никога не се е случвало някой д ами се присмее.

Sunwell
03-21-2011, 19:39
Че те са модерни бе, какво се притесняваш xD
Всичко модерно се възприема, споко.

GD
03-22-2011, 06:10
Не се притеснявай, отначало ще се чуят и маят ама ще свикнат с очила да те гледат пък и рамките са модерни,тъй , че споко.;)

smiirnoff
03-22-2011, 11:30
Благодаря на всички! В петък ще видя как ще реагират :/

vaya
03-22-2011, 12:11
аз ще ти дам съвет, защото съм доста добре запозната с тези неща..нося очила от доста годинки и наистина в началото ми беше супер трудно, децата на днешно време са ужасно лоши, подиграваха ми се...много съм плакала заради проблема ми, но с времето и те свикнаха..когато свалях очилата по физическо казваха колко съм им различна..въпросът е не да се притесняваш от това, което си, а да покажеш, че можеш да си същата дори и да си с очила..аз ги махнах заради спорта и сега нося и лещи и очила и така съм различна..не си мисли че лещите са нещо гадно, напротив..човек трябва да опитва..НЕ се притеснявай...отиди с гордо вдигната глава и им покажи че хем си виждаш хубаво, хем си супер модерна с тези цайси..
П.С - рамките,които си си избрала ме кефят супер много..

bloodfrozen
03-22-2011, 12:26
От личен опит ще ти кажа, че нямаш никакъв повод за притеснение! :)

Преди около две години сложих очила. Приех го много сериозно. Едва ли не го животът ми бе изправен пред окончателен провал. В период от приблизително седмица бях изпаднала в депресия - рев, рев и още рев. Когато трябваше да се появя пред съучениците и познатите ми с новата придобивка, се чувствах неловко, 'щото всички погледи бяха приковани в мен. Но, за разлика от очакванията ми, приеха ме много добре и чувах само положителни отзиви.
Сега ми е леко смешно, когато си спомня за това.

Мисля, че твоята ситуация е подобна.
Не се притеснявай от чужди подигравки!
Успех! :)

iiordanova
03-22-2011, 12:31
Смирноф , честно ти казвам .. не очаквах , че точно ти ще се жалваш , че слагаш очила. С мнение съм , че не ти пука и редиш хората наред! 8-) Не мислех , че си притеснителна. ; ))
Спокойно , всичко ще мине. В началото ще им е странно , но после ще видиш , че даже няма да им прави впечетление. И рамките , който си харесала са супер. И са модерни , и са хубави за стила ти. : ))

EsteticLoff
03-22-2011, 15:10
Очилата са супер яките пък :grin: , а и напоследък много хора виждам с този тип и както каза са модерни, та мисля, че ще те харесат много. Ще видиш ^^

Greennight
03-22-2011, 15:18
Стига бе, и аз не съм очаквал точно ти да се притесняваш чак толкова.Иначе няма страшно.Това е нещо нормално и само идиот и комплексар би го обсъждал кой знае колко.Да неговорим,че на някои хора им стои супер готино и сладко...

smiirnoff
03-22-2011, 16:07
Смирноф , честно ти казвам .. не очаквах , че точно ти ще се жалваш , че слагаш очила. С мнение съм , че не ти пука и редиш хората наред! 8-) Не мислех , че си притеснителна. ; ))
Спокойно , всичко ще мине. В началото ще им е странно , но после ще видиш , че даже няма да им прави впечетление. И рамките , който си харесала са супер. И са модерни , и са хубави за стила ти. : ))


Е, и аз си имам слабости 8-)
Иначе днес казах на почти всички какви ще са ми очилата ииии казаха, че са яки, ама като ме видят не знам к'во ще си помислят :-D
МНОООООООООООООООООГОООО благодаря на всички, докато си гледах снимките на очилата се надъхах и и и искам да дойде четвъртък да си ги взема <3 8-)
Даже може в събота да се явя на един рожден ден с тях ;D
И ПАК МНООООГО МНООГО МЕРСИ ! ^^

Ще пиша в петък как е минало :Д

smiirnoff
03-23-2011, 19:24
Е, ето я очилатата Теодора :lol:

Siesnkaa
04-19-2011, 14:57
от къде си ги купи :shock: и аз искам такива

Hayashi
04-19-2011, 19:43
Бих ти препоръчала лещи, ама то май хората с астигматизъм не могат да носят.

Иначе и аз като сложих очила в началото се възприемах като учителка по математика, а пък всички ми казват, че много ми тичкат. На хората в днешно време не им прави много впечатление това.

kotetyyyy
04-21-2011, 20:01
Абе виждам те на снимката с очилата и мога да ти кажа, че си много красива с тях. И даже в нашия клас всички момичета носят очила и те даже няма проблеми с очите :D , а ги носят просто ей така. Ама ти казввам всичките. Видях снимките на очилата, които си си купила и аз също съм виждала хора с такива очила и мисля че са доста сладки.

imjsfd
04-24-2011, 17:22
Ако някой ти се подиграва за това, че се грижиш за зрението си, едва ли си заслужава да се впечатляваш от подигравките му.

infected9
04-25-2011, 14:25
Очилата ти са жестоки.Изобщо не се сдухвай,а и да ти кажа момчетата имат доста сексуални фантазии с момичета с очила.Така ,че се кефи :D

Wrathchild
04-26-2011, 08:32
Няма от какво да се притесняваш.
Аз сложих очила в 12-ти клас. Също съм с астигматизъм и ще има да си ги нося цял живот, но на съучениците ми не им пукаше :)

anna93
04-26-2011, 08:57
Недей да се притесняваш! Да не ти пука мнението на околните. Все пак това е за твое добро! Щом трябва да носиш очила - носи ги и не се притеснявай!

Ssummerjam
04-26-2011, 15:46
Ще ти ходят, даже така може да си по-добре, споко :)

danit0
06-01-2011, 13:09
как се водят тези очила и откъде може да се купят ?

Paradigma
06-01-2011, 16:57
Не смятам, че в днешно време на очилата се гледа като на нещо смешно или будещо подигравки. А и избраните от теб са страшно модерни в чужбина, тук ВСИЧКИ носят такива. Мисля, че си направила правилния избор.

s0b1esk1
06-01-2011, 21:53
тия са тип wayfare и според мен тези са подходящи само за слънчеви очила. на малко хора им отива тоя тип

Nakadah
06-02-2011, 04:49
Очилата не трябва да се повод за притеснения и комплекси. Винаги ще има хора които ще коментират, но това си е техен проблем. Щом ти се налага да носиш очила няма нищо лошо и срамно. Може и да има бъзици докато си малка, но малко като пораснеш ще видиш че никой няма да те коментира защото е съвсем нормално когато хората имат проблеми с очите да сложат очила.

Лова ти бас че в твоя клас има хора които носят очила или лещи докато не са в даскало...

aleks98
06-02-2011, 15:50
Зависи сред какви съученици си, ако си сред съученици, които са недоразвити и се чудят къде да си избиват комплексите, ще ти се подиграват ама не им обръщай никакво внимание, не си заслужава да се ядосваш за глупости.. :)

smiirnoff
06-02-2011, 16:42
Очилата не трябва да се повод за притеснения и комплекси. Винаги ще има хора които ще коментират, но това си е техен проблем. Щом ти се налага да носиш очила няма нищо лошо и срамно. Може и да има бъзици докато си малка, но малко като пораснеш ще видиш че никой няма да те коментира защото е съвсем нормално когато хората имат проблеми с очите да сложат очила.

Лова ти бас че в твоя клас има хора които носят очила или лещи докато не са в даскало...

О, в моя клас има 13 от 30 човека с очила/лещи. Отдавна вече ми мина притеснението. Та, всички много ми се радваха на очилата и ми казваха, че ми стоят много добре. Моя приятелка си взе подобни на моите. Не можа да се сдържи ;D

Благодаря все пак на всички, оценявам съветите ви. :))

iLovePussyJuice
06-02-2011, 23:30
ми нищо срамно няма
най-малкото достатъчно много хора са с очила

като изключим здравословните прични...
очилата могат да придават сексапил или ако щете по-интелигентен вид =]

C0okieMonster
07-06-2011, 19:31
ооо йес :grin: добре че не съм само аз :
- с астигматизъм
- да искам такива очила
- да се притеснявам ( е аз щотот съм от малък град и хората са смотани )

Колко искам да си взема такива, че старите ми омръзнаха и се изтъркаха вече, обаче не искам лещи 'щот не съм комплексарка и не искам , пук и цайси ми стоят сладко и така де ... искам такива ама както споменах съм от малък град и освен едно момиче от мойто даскало което има шантав стил ( и всички я оглеждат от до всеки ден ) друг никой не съм виждала ама се замислям като ме кефят кво толкова ... :neutral:

Bezdomnokuche
07-16-2011, 16:55
Начи вторите очила са пълен ташак. Първите са яки. Аз харесвам хора с очила. Споко, няма да ти се смеят. :smt066

Pwnmaster
07-16-2011, 23:29
Изглеждат малко хипстер.
А да си хипстер е на мода.
=
Ти ше си модна :lol:

MissArrogance
07-17-2011, 12:42
Не знам, дали се заблуждавам, но май, от последно време, виждам доста момичета, с косите, малко в стил '' емо '' , да носят подобни очила, само че, без стъкла и са някакви по - шарени. Както и да е, на мен лично, очилата които си си харесала, на ми допадат много. И все пак, всички очила, седят различно на всеки човек. Щом си избрала тези, значи се харесваш, а това значи, че ти отиват. Важното е ти да мислиш, че изглеждаш добре с очилата си, а не другите, все пак, ти ще ги носиш.
Аз също нося очила и си мислех, отначало, че ще съм доста смешна, макар и очилата ми да са доста стилни и наистина хубави, съответно и скъпи. Дори си купих лещи, понеже не исках да излизам с тях, но накрая се оказа, че дори ми придават повече чар. ; D Пък и, доста момчета мислят за секси, момичетата които носят очила. ; ) Накратко - не се притеснявай.

stela.veleva
04-23-2012, 15:15
q si sloji tezi koito si si gi izbrala haresvaise kakvato si golqma rabota kakvo mislqt drugite tiq s tazi ramka sa super tezi koito ne si izbrala sa grozni