PDA

View Full Version : Трябва ми помощ за изречения по немски...



xrusi
03-21-2011, 19:41
Здравейте мили приятели, трябва ми помощ за превод на едни изречения от български на немски. Ще се радвам ако някой ми помогне!


1. Вчера следобяд разглеждахме с нашите гости картинната галерия в замъка Сансузи, близо до Потздам.

2. Моят приятел от Швейцария беше миналото лято в Турция, защото там работи негов братовчед със семейството си. Той не можа да си купи билет за месец юни и затова ще лети сега през август.

3. В края на седмицата ходихме на село и баба, и дядо ни чакаха на спирката. Цял ден им помагахме в градината и кухнята. Вечерта цялото семейство седнахме около масата в кухнята, весело разговаряхме и много се смяхме.

4. Яде ми се свинско филе със сос от гъби, пържени картофки със сирене и зеленчукова салата, защото вкусът им е отличен и имат много витамини. Ние пихме глътка бяло вино за здравето и щастието на семейството ни.

5. Тя слезе от трамвая и ходи пеша от спирката до гарата, но не можеше да върви бързо, защото куфарът и беше много тежък.

Милички много ще съм ви благодарна!!!!

xrusi
03-22-2011, 08:05
Айде моля ви помогнете ми! :(

M1ssS1xty
04-14-2011, 15:58
Може ли да ми помогнете с превода на този текст ?

Allgemein haben sie an meinem Umgang nichts auszusetzen , obwohl ich manchmal schon ganz komische Typen nach Hause mitgebracht habe . Sie verlangen auch nicht , dass ich im Haushalt helfe . Da macht mein Bruder mehr , muss ich sagen . Das Einzige , worueber sie staendig meckern , ist mein Zimmer . Es sollte ordentlicher sein , meinen sie . Aber ich finde , das ist meine Sache , solange ich meine Sachen nicht im Wohnzimmer rumliegen lasse . Und als sie mich mal erwischt haben , wie ich in meinem Zimmer geraucht habe , da gab's Zoff ! Dabei rauche ich nur ganz selten , eigentlich nur , wenn ich mit Freunden ausgehe . In diesem Punkt koennten sie wirklich etwas grosszuegiger sein , finde ich.

Благодаря предварително ! :)