PDA

View Full Version : Хубав маникюр



demonka
03-21-2011, 20:52
Винаги съм имала меки нокти, но от миналото лято те започнаха да се цепят. Зимата бяха поспрели малко, но сега като се стопли всичко се повтаря. Исползвах заздравител на Перфект (лилавия), но не видях особен ефект. Четох в нета за маски от лимон и восък. Ако знате полезни съвети за подобряване на състоянието на ноктите и ускояване на растежа им , моля ви споделете! :smt102

marin4itu
03-21-2011, 21:01
Щом се цепят, значи не пиеш достатъчно вода. Ако искаш да си заздравиш ноктите, трябва да ги третираш в основа, защото те вече са мъртви. Това с лимона и да ги мажеш с йод не знам до колко помага.. 100% ще ти кажат за маслото на Икаров, то е хубаво и би могло да ти помогне, но аз го ползвам най-вече за избутване на кожичките, защото е достатъчно мазно. Заздравителите са на водна основа и предпазват ноктите от вредния формалдехид в лаковете и от повълтяването, което се получава от някои ярки лакове.

BooNBooN4eToo
03-25-2011, 16:42
Аз също използвам лилавият лак на Перфект сега през зимата,защотот в училище не ни дават да се лакирваме :D . А без лак ноктите ми стават меки и се чупят и от този заздравител определено виждам ефект. А и това се иска търпение не може от втория път да видиш ефекта. Можеш да провериш в някоя аптека там със сигорност ще ти предложат крем или някакви витамини, които да ти помогнат.

Успех \:D/ \:D/

fenkatakrisi952
03-25-2011, 17:55
А някой пробвал ли е с бадемово масло? :)

Lian4ety
03-25-2011, 21:51
Икаров масло за нокти! Мойте нокти са супер гадни, белят се,чупят се ужас.. но от месец някъде почнах да го ползвам по 2-3 пъти на ден когато се сетя и има някакъв ефект дори и минимален,но пише,че се ползва 6 месеца за да се сменят напълно ноктите със вече заздравелите. Струва 2.50лв от аптека/козметичен магазин или магазин за здравословни храни,в който има козметика ( аз от такъв магазин си го купих). :)

Sigrina
03-25-2011, 21:58
На мен ми помага много балсамът Макси на биотрейд, но докато се мажеш с него, не трябва да се лакираш :)